Colors Of Today / Nion

14.oktoobril 2023 esinesid Helitehases Colors Of Today ja uut plaati esitlev kratimetalbänd HND. "Proovid ja ettevalmistused on käinud juba pikalt, tulemas on ka uut materjali. Lähiajal on ees ootamas veel nii mõnigi üllatus, nii et meie tegemistel tasub igal juhul silma peal hoida," lausus bändi ninamees Mikk Saar.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 15.12.2013 - 00:44
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 15.10.2023 - 07:52
Eesti artist, Ansambel, Pop

Nion on 2011. aasta kevadel muusiku ja produtsendi Karl Kanteri poolt kokku kutsutud tantsumuusikabänd, mille solistiks Keit Triisa, bändi nn. nähtamatu liige on Marilyn Jurman, kes kirjutab lugudele tekstid. Kontsertidel on Nioniga laval professionaalne live-bänd koosseisus Peep Kallas - löökpillid, Madis Muul – klahvpillid ja Siim Usin basskitarril. Kaks viimast on tuntud ansamblist Paradise Crew. Peep Kallas on mänginud trumme jazzorkestrites, tema vend Kristjan taob trumme superpundis Ewert & The Two Dragons.

Karl Kanter on Saue poiss, kes lõpetas 2004. aastal sealses muusikakoolis kitarri eriala ning õppinud Otsakoolis Mart Soo juhendamisel. Ta on mänginud kitarri Mikk Saare ja Ithaka Maria puntides ning sai tuntuks kui Eesti Laul 2011 osalenud loo “Veel on aega“ autorina. Nioni taustalauljana lööb kaasa tema õde Linda Kanter, keda toetab Tuuli Rand.

Superstaari saatest tuntud Keit Triisa on tegutsenud Lenna Kuurmaa, Iiris Vesiku ja Outloudzi taustalauljana. Ta on lõpetanud Viljandi muusikakooli klassikaosakonna klaveri erialal ja on õppinud erinevates laulustuudiotes kokku ligi 8 aastat. Keit Triisa näol tegu äärmiselt võimeka lauljatariga, kelle mahe tämber on kergelt äratuntav ja lisab Nioni lugudele omapära.

Bändi muusika on paljude stiilide segu, need on ilusad, heade meloodiate ning heade sõnadega. 12.aprillil 2011 raadiotesse jõudnud esimene singel “Minema Lendan“ oli mõnusalt tempokas tantsulugu, mis võlus eelkõige kaasakiskuva rütmiga ja sobis ideaalselt bändile stardipauku andma. 11.juulil 2011 ilmus teine singel "Mustad Jooned", mis rääkis piiride ületamisest, iseenda hirmudest jagu saamisest ja loomulikult ka armastusest.

Kolmas singel "Millest tehtud sa", mille sisuks suhted, armumine ja haiget saamine, tuli välja 3.oktoobril 2011. Loole valmis esimene Nioni video, mille lavastas Marilyn Jurman. Video peaosades olid Rasmus Kaljujärv ja telesarja "Kodu keset linna" näitlejatar Kati Ong. Video operaator oli Hans Ulman, moekunsti poole pealt aitasid kaasa Triin Randver ja disainer Helene Vetik. Video avaldati 9.detsembril 2011 Youtubes.

24.märtsil 2012 osales Nion külalisena Rolf Roosalu kontsertkava "Tribute to George Michael" eel. Aasta jooksul oli välja antud kolm singlit ja kirjutatud palju muusikat, millest enamik tuli Rock Cafes ka esitamisele. Karl Kanteri sõnul oli kontsert Nionile Rock Cafe esimene kontsert, mida bänd ootas õhinaga. “Ootame pikisilmi lavale pääsemist, et anda üks vägev kontsert. Meie jaoks on see suur au, et saame soojendada nii võimekat lauljat ja laulukirjutajat nagu Rolf Roosalu, kes ajab ausalt oma rida ega tee kunagi allahindlust. George Michael on aga ka meie suur eeskuju, sest tegemist on ju ühe suurima popmuusika mõjutajaga läbi aegade,“ lisas Kanter.

Nioni omanimeline debüütalbum avaldati KMusic Productionsilt 11.mail 2012 ning sellel kõlas 10 lugu. 7.mail tutvustati ETV Terevisioonis uut lugu “Tuhkatriinu“, millele valmis taustamultikas.

Keit Triisa jäi üsna kohe pärast bändi loomist lapseootele ning poeg Robert sündis juulis 2012. Pärast lapse sündi ei jäänud Keit kauaks loorberitele puhkama ning astus juba augustis bändiga taas lavalaudadele ning nii on tasapisi eesmärkide suunas liigutud.

13.augustil 2012 avaldati singlina plaadi viimane lugu "Too mõistust". Laul rääkis saatuslikest inimestest, kellega kohtumine või kohtumata jätmine võib elu tundmatuseni mõjutada nii heas kui halvas suunas. 15.oktoobril 2012 jõudis raadiojaamadesse singel “Masinad“.

20.detsembril 2012 ilmunud Marilyn Jurmani debüütalbumile “Back To Saturn“ aitas muusika luua Karl Kanter. Lisaks Karlile lõid plaadil muusikutena kaasa kõik Nion liikmed - Keit Triisa, Peep Kallas, Siim Usin ja Madis Muul.

18.märtsil 2013 tuli Nioni esimese albumi singel Nion feat E.M.I “Armastus ja viha“. Lugu oli saanud uue kuue, mis sobilikum raadiotele ja tantsusaalidele. Singliga tõmbas bänd albumile joone alla ning salvestati juba järgmist. Bändi põhikoosseisu olid lisandunud löökpillidel alati naerusuine ja elav Hele-Riin Uib ning taustalauljaks Linda Kanteri kõrvale Dagmar Oja.

31.märtsil 2013 avaldas Nioni endine taustalaulja Tuuli Rand oma esimese singli “Don't Be Afraid“, mis kirjutatud koos Peep Kallasega. Salvestusel olid abiks kõik Nioni pillimehed. Video autoriteks olid Elisa Avik & Jaan Kalmus jr. "Tegemist on rõõmsa ja lõbusa looga, millega ma loodan, et kevad tärkab meis kõigis. Lugu räägib armastusest mille sõnum on ka mõneti õpetlik," kirjeldas Tuuli ise oma lugu.

16.juunil 2013 tuli Nion suvesingel “Ilusamad ööd“, mille viisi kirjutasid Otto-Karl Vendt, Keit Triisa ja Karl Kanter ning sõnad nagu ikka kombeks Marilyn Jurman. "See on mõnus ja positiivne lugu, mis sobib hästi suvisteks olemisteks. Lugu räägib armumisest, hommikuni pidutsemisest ja veidratest, kuid meeldejäävatest olukordadest," kirjeldas bändi solist Keit Triisa.

3.augustil 2013 astus bänd üles Viljandi festivalil Rock Ramp üheteistliikmelise professionaalsetest muusikutest koosneva ansamblina kus lisatud puhkpillisektsiooni kuulusid Eduard Akulin tromboonil, Tanel Kuusk trompetil ja Keio Vutt saksofonil.

14.oktoobril 2013 avaldati uue albumi pealt romantiline tantsusingel “Tiibade jõud“. Lugu räägib sellest, et uskudes iseendasse on võimalik ületada kõik takistused ning jõuda oma unistuste või armastuseni, mis annab uue jõu olla tugev ja unustada kõik, mis varem haiget tegi. “Tiibade jõud“ oli esimene lugu, mille kirjutamisse on panuse andnud ka bändi laulja Keit Triisa. Koos Marilyni ja Karliga loodi laul, mis sobib igaühele, kes soovib oma suhtest kõike head endaga kaasa võtta.

17.novembril 2013 ilmus ansambel Nioni teine kauamängiv “Tiibade jõud“. Albumil on 10 uut poplugu, mille autoriteks ansambli põhiliikmed lauljatar Keit Triisa ja muusik Karl Kanter. Lisaks ka Anna Kutšinskaja, Otto-Karl Vendt ja Madis Muul. Lauludele on tekstid kirjutanud Marilyn Jurman.

Muusikutena löövad plaadil kaasa pianistid Madis Muul ja Siim Mäesalu, bassist Siim Usin, trummar Peep Kallas, lauljad Dagmar Oja ja Mikk Saar, saksofonistid Mairo Marjamaa ja Keio Vutt, trompetistid Otto-Karl Vendt ja Tanel Kuusk ja tromboonimängija Eduard Akulin. Lood salvesti ProLab stuudios ning mixis ja masterdas Siim Mäesalu.

Esitluskontserdid toimusid 21.novembril klubis Von Krahl ning 23.novembril Solarise Apollo raamatupoes. Lives kasutab Nion profesioonalseid muusikuid ja enamasti astub
ülesse 6-liikmelise bändina.

17.novembril 2013 jõudis raadiotesse Nion singel "Muud pole vaja", mille valmimisel ühendasid loomingulised meeled Karl Kanter, Keit Triisa ja Marilyn Jurman. 13.veebruaril 2014 avaldati sõbrapäevaks Nion muusikavideo "Muud Pole Vaja (Valentine's Day Special Video)", mille suudlemisstseenid valis välja Marilyn Jurman.

“Muud pole vaja” osales Eesti Laul 2014 II poolfinaalis 21.veebruaril 2014.

10.märtsil 2014 jõudis raadiotesse Nioni uus singel "Valjemaks, valjemaks, kuumemaks, kuumemaks". Muusika autor Karl Kanter ja sõnad seadis Marilyn Jurman. Lool on ka meeleolukas videoklipp, kus näeb Nioni seiklusi Eesti Laulul.

8.mail 2014 avaldas oma esimese singli "Kõrgemale" Raahel Pilpak, muusika on kirjutanud Anna Kutšinskaja, Madis Muul ja Karl Kanter, teksti autorid on Marilyn Jurman ning Raahel Pilpak.

25.juunil 2014 tuli Nion välja suvesingliga "Suurte poiste mängud", mille muusika loomisel olid stuudios abiks Eduard Akulin tromboonil, Saksofonist Keio Vutt ja Tanel Kuusk trompetil.

"Iga kord kui laval seda lugu laulan, tunnen ma uskumatut energiat - nende Marilyn Jurmani sõnade taga on nii palju naiselikku kirge. See on üks vähestest lugudest, millega saan enndast lõplikult samastada," ütles solist Keit Triisa.

6.oktoobril 2014 esines bänd ETV Terevisioonis, kus tuli esitamisele uus singel "Kui siia jään".

Jõulueelsel ajal üllatas ansambel Nion täiesti teistsuguse looga. "Teeskleme armastust" on rahulik ballaad, mis räägib ei miskist muust kui armastusest. Loo muusika autor on noor laulukirjutaja Anna Kutšinskaja, teksti autoriks on Marilyn Jurman. 16.detsemnril avaldatud video autor on Nele Kirsipuu.

27.aprillil 2015 tuli välja Nion singel "Me vahel on sädemed" koos videoga. 1.mai öösel esineti Sinilinnus.

<b>Colors Of Today</b>

Karl Kanter ja Peep Kallas liitusid alternatiivi ja bluusi sugemetega rokkbändi Colors Of Today, kus on veel laulja Mikk Saar ja basskitarrist Viljar Norman. Muusikud ise selgitavad uue ansambli teket lühidalt aga konkreetselt: “Tahtsime teada saada, milline muusika meist sünnib, kui me sellele piire ei sea.”

21.juunil 2016 avaldati esimene lugu "i Have". Esimene live anti 16.veebruaril 2017 Von Krahlis.

12.juulil 2017 avaldati lugu "A New Day" ning augustis esineti Intsikurmu festivalil.

5.aprillil 2018 esineti osaleti Tallinn Music Weekil Blues Estonia laval Erinevate Tubade Klubis.

15.novembril toodi välja esimene lugu “Ty-Ty-“. Bändi 6-looline EP “Clean & Blue” ilmus 20.novembril ning seda esitleti kohvikus Must Puudel ning 28.novembril Urban Baris.

18.detsembril 2019 tuli välja Colors Of Today jõulusingel “Chris Maz”. Singel räägib jõuluperioodist läbi muusikute silmade ja avab seda, mida see rahulik ja ilus periood artistidele tähendab. “Kuna me pole seni ühtegi jõululaulu teinud, siis mõtlesime, et kui juba teeme, siis sellise, mis meie iroonilist suhtumist sellesse aega eriti edasi annab,” muljetab Mikk Saar, Colors Of Today laulja.

18.oktoobril 2020 oli ETV saates "Hommik Anuga" külas muusik Mikk Saar ning esines bänd Colors Of Today. Kõlas lugu "Salaja", mille kaasautor Jaan Pehk ning duetipartneriks Mikule Marvi Vallaste. Ametlikult anti singel välja 27.detsembril.

Mikk Saar osales TV3 saates “Uus laul” 9.aprillil 2022 looga "Tahtsin sind", mille autoriteks Mikk Saar, Marek Sadam, Timo Vendt.

14.oktoobril 2023 esinesid Helitehases Colors Of Today ja uut plaati esitlev kratimetalbänd HND. "Proovid ja ettevalmistused on käinud juba pikalt, tulemas on ka uut materjali. Lähiajal on ees ootamas veel nii mõnigi üllatus, nii et meie tegemistel tasub igal juhul silma peal hoida," lausus bändi ninamees Mikk Saar.

Faktid

Colors Of Today on: (nimi/tegevus bändis/sünniaeg)
Karl Kanter – kitarr - 19.04.1988
Mikk Saar - laul, kitarr - 17.10.1980
Peep Kallas – löökpillid - 01.04.1988
Viljar Norman - basskitarr - 05.05.1983

Nion on: (nimi/tegevus bändis/sünniaeg)
Keit Triisa – vokaal - 25.07.1991
Karl Kanter – kitarr - 19.04.1988
Siim Usin – basskitarr - 28.07.1987
Madis Muul – klahvpillid - 13.07.1986
Peep Kallas – löökpillid - 01.04.1988

Muud huvitavat

Seotud videod

Colors Of Today - Ty- Ty-
Colors Of Today - Ty- Ty-

Artist: Colors Of Today

Lugu: Ty- Ty-

Album: Clean & Blue

Aasta: 2018

Nion - Me vahel on sädemed
Nion - Me vahel on sädemed

Artist: Nion

Lugu: Me vahel on sädemed

Aasta: 2015

Režissöör: Allan Pill

Nion - Teeskleme armastust
Nion - Teeskleme armastust

Artist: Nion

Lugu: Teeskleme armastust

Aasta: 2014

Režissöör: Nele Kirsipuu

Nion - Millest Tehtud Sa
Nion - Millest Tehtud Sa

Artist: Nion

Lugu: Millest Tehtud Sa

Album: Nion

Aasta: 2011

Režissöör: Marilyn Jurman