Winny Puhh / Redel

15.juunil esines Winny Puhh Setomaal Treskis üritusel Piirideta pidu.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 23.12.2013 - 20:28
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 15.06.2024 - 22:02
Eesti artist, Ansambel, Hard Rock & Metal

Winny Puhh on eesti hardcore-punk-ansambel. Tegevust alustati 1993. aastal Põlva Ühisgümnaasiumis, asutajaliikmed on kitarrist Ove Musting (Jürnas Farmer), basskitarrist Indrek Nõmm (Koeraonu) ja trummar Olavi Sander (Põhjakonn). Oma sünnipäevaks arvab bänd ise 28.septembrit 1994, mil otsustati bändi loomine ära.

Kuigi Winny Puhh tuli kokku Põlvas, on pool bändiliikmetest jõudnud oma tegemistega pealinna, pool Tartusse. Proove tehakse aga Tartus, sest Koeraonul on seal Clockworki nime kandev stuudio. “Ei ole ju mõtet asja keeruliseks teha, kui kõik asjad on seal olemas,” põhjendab Indrek Vaheoja. Tema sõnul on Põlva juured bändile jätkuvalt väga tähtsad: “Me oleme sealt ikkagi pärit ja nii see on. Me küll ei käi väga tihti Põlvas, aga ega sa sellest ka kuskile ei pääse.”

Indrek soostus saladuskatet natuke kergitama bändiliikmete tegemiste kohta väljaspool muusika loomist. “Kui valdkonniti võtta, siis trummar Põhjakonn tegutseb ehitustööstuses, kitarrist Kartauto helitööstuses, basskitarrist Koeraonu põllumajandus- ja rasketööstuses, laulja Korraldajaonu andmeside- ja torutööstuses ning kitarrist Jürnas Farmer meediatööstuses,“ selgitas bändi esindaja. Indrek Vaheoja on Raadio 2-s hommikuprogrammi "Silmad Lahti“ saatejuht.

Vahepeal vaikset elu elanud ansambel naasis muusikaellu looga "Nuudlid ja hapupiim", mis võitis 3.jaanuaril 2006 Raadio 2 Aastahiti üritusel 2005 aasta demo auhinna, tekitades raadiokuulajates elavat vastukaja.

Winny Puhhi kauaoodatud plaat "Täämba õdagu praadimi kunna" ilmus 27.mail 2006 aastal Legendaarne Rokenroll Recordsilt. Winny Puhhi lugusid rikastasid saksofoni- ja kontrabassihelid, albumil oli kaasatud näiteks Alari Piispea ja Tiit Kevad. Viieteistloolise plaadi esitluskontsert toimus Rock Cafes 2.juunil, kus kaasa aitasid G-Enka ja RWO.

9.septembril 2006 toimus Hollikas Winny Puhhi kontsert ja lühimängufilmi “Vanamutt“ presentatsioon. See kujutas eelmise sajandi alguse külaelu ning olukorda, kus üks nõiavälimusega vanaeit oli terve küla enda vastu ässitanud. Muusikavideo autoriks oli bändi kitarrist Ove Musting oma firmaga Downtown Pictures. Head kutid, rokkisid täiega, enamus rahvast ei pannudki tähele, et video jooksis, kõik vahtisid lava peale hoopis. Bändi Kissile sarnased näomaalingud olid ikka tõsised maskeeringud.

8.aprillil 2008 avaldati uus lugu “Pidupäev“ koos vokaalbändiga Noorkuuga, mille elavat etteastet sai näha 4.jaanuaril 2009 TV3s nime all “Joel Steinfeldt pandi vangi“.

29.mail 2009 toimus Tartus klubis Plink Plonk enneolematu ja ainukordne Winny Puhhi showetendus ehk spektaakel "Brääznik". Presenteeriti värsket singlit "Peegelpõrand" ning tuldi kapist välja oma uue plaadi materjaliga. Ove Mustingi Lõuna-Eestis lavastatud muusikavideo avaldati 8.detsembril 2009. Raadio 2 Aastahitt 2009 Top 40 edetabelis saavutas laul "Peegelpõrand" (koos G-Enkaga) 6. koha.

2009. aastal vahetas Tartu poiss Väikepax välja senise trummari Põhjakonna ning järgmist plaati asuti salvestama 2.märtsil. Kartauto selgitas: “Uus plaat tuleb jõulisem. Nagu new jazz ja pisut rohkem suupilli, see annab sellise omanäolise tunnetuse ja kõlavärvingu. Lood sünnivad pikaajalise protsessi tulemusena. Hitimeistreid ei ole, on ürglooming, milleta ei saa ükski tõsiseltvõetav artist oma laulule hinge sisse“. Korraldajaonu lisas: “Kõige parem koht sõnade saamiseks on Tallinna keskturg. Teed tiiru peale ja ideed tulevad. Meil on üldiselt nii, et mina tegelen sõnadega, Ove tegeleb visuaalidega, Silver tegeleb muusikaga. Ma saan tihti teistelt sõimata, et ära liiga diibiks mine.“

Teine album "Brääznik" tuli 11.jaanuaril 2010 taas Legendaarne Rokenroll Recordsilt. Plaadilt leidis 15st loo hulgast mitmeid avalikkusele juba tuntud hitte: siiani 21. sajandi parim eesti muusikavideo "Peegelpõrand", skandaalset paljastust peitev "Pidupäev", germaani-teutooni kultuuriruumist äärmuslikult tugevat ja südamlikku tagasidet saanud klub-antheem "Wonderbra" ning "Tüdrukud ootavad" koostöös slaavi kaunitaridest suurepärase vokaalgrupiga MIAU.

Winny Puhh alustas 23. aprillil 2010 Rock Cafes kogu suve kestvat suurejoonelist vaatemängu, esmakordselt Eestis andis ansambel kontserdi korraga nii laval kui ka lava kohal. Maru enesehävituspataljon Winny Puhh esines aasta jooksul rippudes lae all, samuti 360 kraadisel laval, mäsleva fännidehordi sees ja ees.

23.aprillil 2011 tähistasid ansamblid Winny Puhh, Kurjam ja Öökülm esmakordselt Eestis ja kogu põhjapoolkeral rahvusvahelist onudepäeva. Esineti spetsiaalselt Rock Cafe saali keskele ehitatud klaasist laval. Uhke klaaspoodium troonis kontserdipubliku pea kohal ning julgemad said kontsert vaadata oma lemmikute jalge alt. Suvel sai Winny Puhhi näha Rabarockil, Rock Rampil kui Õllesummeril.

2012 aasta ülesastumine oli Rabarockil. Bänd lubas küll, et sel aastal nad ühtegi live-kontserti ei anna, kuid tegid Rabarocki osas siiski erandi ning üllatasid ja shokeerisid festivali publikut taas oma uskumatu lavashow ning totaalse räige absurdihuumoriga. Juulis osaleti Mooste mõisa karnevalil.

21.septembril 2012 avaldas albumit salvestav bänd uue loo "Meiecundimees üks Korsakov läks eile Lätti", mis pääses 13.detsembril 2012 oodatult Eesti Laulu poolfinaali. 18.jaanuaril 2013 oli Kanal 2 saates Reporter muusikavideo "Meiecundimees üks Korsakov läks eile Lätti" esmaesitlus. "See lugu on mehest, kes eelmises elus tegi palju halbasid otsuseid, kuid nüüd on ta hea mees, kes elab heategevuslikku elu ja aitab teisi," rääkisid nad.

Konkursil Eesti Laul 2013 saavutati lauluga "Meiecundimees üks Korsakov läks eile Lätti" 2.märtsil 2013 finaalsaates kolmas koht. Eesti Rahvusringhäälingu Youtube’i kontol oli videot 2013 aasta lõpuks vaadatud 1 903 733 korda. Indrek Vaheoja: “Tegelikult plaanisime kevadeks uute lugudega plaati, aga siis läksime juhuslikult Eesti laulule, saime edasi, saime jälle edasi, ja siis oli juba kohe vaja plaati, ning kuna eelmised plaadid olid läbi müüdud, siis andsime välja kogumiku. Nii et meie originaalseid plaane lõi see trall sassi.“ Peenikesest häälest teab Korraldajaonu: “ Selles on süüdi minu ema ja isa kindlasti ja siis Põlva keskkooli poistekoori juhendaja, kes mind sundis laulma selliseid peenikesi lugusid. Algul ma ikka rögistasin ka, aga see on ikka kõva trenn ka. “Korsakoviga“ kogu aeg käisin, klapid peas, kodus ja lõugasin.“

25.aprillil 2013 antigi välja kogumikalbum “Pole See Jõumehe Elu Üldse Kerge“, mille avalooks "Meiecundimees üks Korsakov läks eile Lätti". Lisaks kõlas 2006 aasta plaadilt neli lugu ja 2010 aasta plaadilt viis lugu. Albumi aitas vormi valada Clockwork Stuudio. Bändis oli tagasi juba eurolaulus näha olnud Olavi Sander (Põhjakonn). 30.aprillil esineti Helsinkis kui käidi ennast agentuurile ja kontserdikorraldajatele näitamas. Järgesid pääsemised iTunesi ja Spotify’sse.

16.juunil esineti festivalil Rock Summer, kus otsustati loobuda korraldajate pakutud lavast. Selle asemel sööstis ansambel otse publiku keskele ja möllas oma suurimate fännide seas. Muusika sündis ajas eneses ja fännid said Winny Puhhi sõna otseses mõttes käega katsuda. Viljandi rokifestivalil Rock Ramp tuli taasesitusele üks bändi esimesi lugusid “Sõda“.

Bändiliikmed kogusid kõvasti kuulsust juunis 2013 hullumeelse show’ga tuntud moedisaineri Rick Owensi uue kollektsiooni esitlusel Pariisis. Rick Owensi enda kommentaar pani i-le täpi: “Nad on Eestist pärit ja nad on üliägedad, kas pole?” Üliägeda bändi üliägedast saavutusest valmis lavastaja Jaan Laugamõtsal (sünd 1977) muusikadokumentaal “Winny Puhh: Maailma veidraim bänd”. Oktoobris võis kohalikke shokeerivaid punkrokkareid leida ajakirja Itaalia Vogue'i kaante vahelt ajakirjanik Stefania Cubello loos. Fotode autoriks Kalle Veesaar.

Winny Puhh ei esine mitte kunagi kaks korda samas kostüümis. Aastatepikkune edukas muusikukarjäär on teinud nende meeste ajud veel kurrulisemaks, sest kuidas muidu on võimalik välja mõelda sääraseid lavakostüüme, mis ammu juba igasuguse reaalsuse piiri ületanud. Ikka kõrgemale tähtede poole... sõna otsesest mõttes, sest need noorsandid armastavad end tihtipeale nööridega lae alla vinnata.

28.septembril 2013 tähistati Rock Cafes bändi 19. tegutsemisaasta täitumist. Kavas olid parimad karikatuursed kaverid igihaljastest Winny Puhhi lugudest. Õhtut juhtis MC Abraham ning erikülalisena astus üles stripikuningas Marco Tasane koos oma kaunite tantsijannadega. 19.oktoobril 2013 toimus Tartu Rock & Roll klubis Winny Puhh 19nda sünnipäeva Lõuna-Eesti eri koos Üllar Jörbergiga.

20.detsembril 2013 leidis Tallinnas, Von Krahli teatri baaris aset pidudesarja “Featuring:“ aastalõpupidu, mille peaesinejaks oli Winny Puhh, kes esines spetsiaalselt ehitatud kahekordsel laval.

16. jaanuaril 2014 esines ansambel Euroopa suurimal ja olulisimal värskele muusikale keskendunud festivalil Eurosonic Hollandi linnas nimega Groningen.

30.jaanuaril Nokia Kontserdimajas toimunud Eesti Muusikaauhinnad 2014 galal võitis Winny Puhh aasta parima laulu tiitli looga "Meiecundimees üks Korsakov läks eile Lätti".

Winny Puhh esines Tallinn Music Week raames 29.märtsil 2014 Rock Cafe's.

Winny Puhh oli peaesinejaks 7.juunil 2014 Kohilas Tohisoo mõisapargis toimunud Kaparock muusikafestival. 21.juunil esineti koos Rein Rannapiga Viimsi Vabaõhumuuseumi laval. 27.juunil 2014 esines bänd Vana-Vigalas Hard Rock Laager Zippo Encore laval.

9.augustil 2014 kõlas Tõrva Loitsul Mart Kolditsa poolt spetsiaalselt Tõrva Loitsuks lavastatud ainukordne vabaõhu-vaatemäng "Eesti rahva ennemuistsed jutud 2.0“, kus peaosa etendasid Metsatöll ning Winny Puhh.

27.septembril 2014 leidis Rock Cafe's aset Winny Puhh – 20. aasta brääznik. Sama kordus 4. oktoobril Tartu Uues Teatris. Juubeliks valmis bändil kolmas album "Kes küsib?".

Winny Puhh esines 31.oktoobtil 2015 uuenenud Rock Cafes kino- ja muusikaõhtuga Winny Puhhi Happy Hour.

8.detsembril 2015 jõudis YouTube’i dokumentaalfilm ansamblist Winny Puhh, pealkirjaga “The weirdest band in the world” (“Maailma veidraim bänd”).

12.augustil 2016 esines Winny Puhh ainukordse kavaga "Vegan Fox – Impossible" Tallinna Teletorni hoovis.

11.juunil 2017 soojendas Winny Puhh Tallinna lauluväljakul sakslaste au ja uhkuse Rammstein kontserti.

2.detsembril andsid räppar Tommy Cash ning maailma veidramaks bändiks tituleeritud Winny Puhh kontserdi Tallinnas Kultuurikatlas.

Ansambel Winny Puhh tegi Eesti sajanda sünnipäeva puhul kõigile ühe ilusa kingituse ja täitsa tasuta! Nimelt nende uus lugu "A kes tu nii?" oli 2.jaanuarist kõigile kuulatav muusikakeskkondades Spotify ja iTunes.

Winny Puhh astus 6.juulil 2018 lavale Kohtla-Nõmmel festivalil Mägede Hääl. Kontsert toimus keset taaselustatud Põhjasõja lahingut.

Winny Puhhil ilmus 31.oktoobril uus video loole "Bussis", mida esitleti Solarise kinos. See on esimene lugu pärast pea nelja aastast pausi. Uus lugu räägib seiklustest, mis võivad inimesi bussiga sõites tabada. "Ei saa öelda, et sõnad on päris isiklikust kogemusest, see on põlva folkloor. Need on erinevate bussijuhtide ja koolilaste jutud, mida ei maksa üks ühele võtta. Samas saab lugu tänapäeva tuua ja oluliste teemadega võrrelda,” arvab Vaheoja. Järgmisel aastal peaks ilmavalgust nägema nende uus album. "Oleme stuudios väga palju tööd teinud ja suur osa on valmis,” lausub Indrek.

Winny Puhh avaldas 6.juunil 2019 liikluskultuuriteemalise taaskasutusmuusikavideo "Kaaaga", kus kasutatakse kaadreid eelmisest videost "Bussis" Ansambli sõnul keskendub lugu liikluskultuuri ja ühistranspordi olukorrale ja osutab valikulistele valupunktidele.

8.juunil astus bänd üles Tallinnas, Lennusadama välialal huumorifestivalil Luige Nokk.

7.märtsil 2020 toimus Eesti Rahva Muuseumis videvikust, lugudest ja muusikast inspiratsiooni ammutav "ERMi ÖÖ", kus lavale astus ka Winny Puhh.

10.oktoobril sai Winny Puhh valmis video "Blast From Past", mis võtab kokku nende hullumeelse mineviku.

Eesti Laul 2021 finalistiks oli "Tartu", esitaja REDEL. Loo autorid Kristjan Oden, Indrek Vaheoja. Lugu avaldati 5.detsembril. Lugu võistles Saku Suurhallis 6.märtsil.

9.aprillil tuli välja Redel "Varesele" dokumentaalmuusikavideo, mis paljastab tõe, mida aastasadu inimkonna eest varjatud. Meile on valetatud ja vassitud, meid on petetud. 2.juulil tuli välja loo "Peomasin".

3.septembril astusid Tallinnas Sveta Baaris ja 4.septembril Tartus Genialistide klubis ühel laval üles Mört, Redel ja Systeam.

Redel avalikustas 17.juunil 2022 videosingli “Tööd”. “Kes ikka tööd viitsiks teha. Siia kirjutamine on ka paras töö, ei viitsi. No ei viitsi noh. Aga näed ikka võtame kokku ja kirjutame. A kes see loeb? Lugemine pea sama suur töö. Raha. Vot raha võib lugeda suisa suure rõõmuga,” kommenteeris kollektiiv.

Akustiline Winny Puhhi kontsetreis "Kuuselõhna täis on tuba" algas 8.aprillil Põlvas. Edasi toimusid kontserdid 12.aprillil Estonia Kontserdisaalis ja 15.aprillil Viljandi Pärimusmuusikaaidas.

Haapsalu õudus- ja fantaasiafilmide festivali avatseremoonia, mis leidis aset 28.aprillil Haapsalu kultuurikeskuses, mängis tänavu eriliseks ansambel Winny Puhh. Armastatud punkbänd astus esimest korda üles lastekoori saatel – koos Haapsalu linna algkooli mudilaskooriga toodi kuulajate ette üks kosmiliselt raju šedööver. 6.augustil esines Redel Põlvas metsa- ja atmosfäärifestivalil Intsikurmu.

Redel lõi kaasa 22.septembril ilmunud A-Rühm albumil loos "Meeslaps".

18.detsembril toimus Tallinnas Erinevate Tubade Klubis Winny Puhh duubel-vinüülplaadi "kuusk kuusk kuusk" presekas. Lood valmisid 2023.a. kevadel toimunud menuka jõulutuuri "Kuuselõhna täis on tuba" jaoks ning lisaks oli uues kuues hittidele ka viis muinasjuttu. Estonia kontserdisaalis toimunud show salvestas ERR ja see tuli jõulude ajal teleriekraanile.

Winny Puhh kogupere kontsertetendus "kuusk kuusk kuusk" leidis aset 16. kuni 24. märtsil 2024 viies erinevas saalis. Kõlasid laulud, loeti ja mängiti muinasjutte ning nagu sellistel puhkudel ikka, oli avatud ka puhvet.

1.juunil oli Winny Puhh peaesinejaks Paavli Kultuurivabriku sünnipäeva festivalil.

15.juunil esines Winny Puhh Setomaal Treskis üritusel Piirideta pidu.

Faktid

Liikmed: (nimi/tegevus bändis/sünniaeg)
Indrek Vaheoja (Korraldajaonu) – vokaal – 21.03.1977
Silver Lepaste (Kartauto) – kitarr - 17.02.1978
Ove Musting (Jürnas Farmer) – kitarr - 22.02.1977
Indrek Nõmm (Koeraonu) – basskitarr - 22.12.1978
Kristjan Oden (Väikepax) – trummid – 27.04.1985
Olavi Sander (Põhjakonn) – trummid – 28.09.1977

Legend:
Külmal ning tuisusel talvepäeval 1994. aastal sõitis rekka furgoonitäie sigadega tapamaja poole. Tuiskas, ilm oli pööraselt külm, mitmed sead olid külma ja näljaga hinge heitnud vaid mõned hingitsesid veel umbses ja külmas furgoonis omaenese kõntsa ja väljaheidete keskel. Rekkajuht Ruuben ja tema kaasa Nele ei hoolinud sigadest, ainus mida nad neile süüa viskasid oli paarikesest endist üle jäänud nuudlid ja hapupiim... Kui 30 tundi järjest rooli keeranud Ruuben üleväsimusest uinus, sõitis rekka teelt välja ja läks ümber. Vaesed seakesed viskusid agoonias vastu furgooniluuki ning pärast tohutuid pingutusi avanes see viimaks.... Need, kes veel elus olid, põgenesid läbi luugiavause metsa. Ruuben, kes oli imekombel avariist eluga pääsenud, oli toibumas ja nägi, et sead põgenevad. Ta haaras kabiinist kärbiku ja hakkas sellega sigu taga ajama, kuid sead on targad loomad - nad võtsid gruppi ja varitsesid Ruubenit ja murdsid kurja rekkamehe maha.... Peale seda jäidki 5 ellujäänud siga ühtse meeskonnana metsa elama ning hakkasid enda kooslust nimetama Winny Puhhiks. Nad mutanteerusid, sulandusid metsarahva sekka ning alustasid sissisõda kurjuse vastu. Neid on siin-seal märgatud ja kuuldud, kuid alles nüüd tunnevad nad ennast nii tugevatena, et on ennast inimestele nähtavaks teinud ja alustanud ulatuslikku kättemaksu.......

Muud huvitavat

Seotud videod

Redel feat. Pulgad - Tööd
Redel feat. Pulgad - Tööd

Artist: Redel feat. Pulgad

Lugu: Tööd

Aasta: 2022

Redel - Peomasin
Redel - Peomasin

Artist: Redel

Lugu: Peomasin

Aasta: 2021

Redel - Tartu
Redel - Tartu

Artist: Redel

Lugu: Tartu

Aasta: 2020

Winny Puhh - Bussis
Winny Puhh - Bussis

Artist: Winny Puhh

Lugu: Bussis

Aasta: 2018

Režissöör: Ove Musting

Winny Puhh - Meiecundimees üks Korsakov läks eile Lätti
Winny Puhh - Meiecundimees üks Korsakov läks eile Lätti

Artist: Winny Puhh

Lugu: Meiecundimees üks Korsakov läks eile Lätti

Album: Pole See Jõumehe Elu Üldse Kerge

Aasta: 2013

Režissöör: Ove Musting

Winny Puhh - Peegelpõrand
Winny Puhh - Peegelpõrand

Artist: Winny Puhh

Lugu: Peegelpõrand

Album: Brääznik

Aasta: 2009

Režissöör: Ove Musting