Triin Lellep

Triin Lellep esitles 8.augusti õhtul luksuslaeval Mojito oma esimest albumit nimega "Magic". Tegu on Lellepi autoriloominga, mille on produtseerinud Allan Kasuk ja millele erilist kõla andis hang trumm Siim Koppel esituses. "Tegu on müstilise, filmiliku, kauni muusikaga, mis on kohati ka hüpnotiseeriv ja meditatiivne," iseloomustab Lellep oma uhiuut albumit.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 29.12.2013 - 00:00
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 09.08.2023 - 17:01
Eesti artist, Sooloartist, Pop

Triin Lellep on Eesti ooperilaulja (sopran), laulukirjutaja ja näitleja. Tema stiilideks on klassikaline muusika, klassikaline crossover ent ka popmuusika.

Ta lõpetas aastal 2005 Tartu Descartes`i Lütseumi, 2009 Georg Otsa nimelise Tallinna Muusikakooli ja 2011 Helsingi Konservatooriumi klassikalise laulu erialal. Aastatel 2013-2014 töötas Lellep ooperiagentuuris International Opera Artists ooperiagendina. Alates aastast 2014 elas Lellep Pariisis ja tegutses seal vabakutselise lauljana. Aastast 2015 jätkas ta õpinguid Pariisi 8ndas Ülikoolis muusikateaduse erialal. Aastast 2018 oli ta orkestri Orchestre du Centre Philharmonique solist.

2019 sügisel andis Lellep Eestis koos German Gholamiga kuus kontserti. Eesti kontsertidel tuli esitusele Andrew Lloyd Webberi looming, kes on ka Triin Lellepi lemmikhelilooja. "Kui ma olin keskkoolis, siis unistasin, et minust saab ühel päeval Andrew Lloyd Webberi muusikalide laulja," sõnas ta ja mainis, et kuigi aastate jooksul on Webber tema jaoks tahaplaanile jäänud, siis nüüd avanes võimalus suure lemmiku loomingut esitada. "Ma mõtlesin, et teeks seda, see on vapustav." Koos German Gholamiga ilmus singel "All My Love“.

Aastast 2020 tegeles Lellep crossover muusikamaastikul, miksides klassikalist muusikat popi, räpi, etno ja idamaise helikeelega. 2020 andis ta välja raamatu "Minu Pariis" (Petrone Print). Lellep on juhtinud koos Margus Vaheriga saadet "SuhteVimkad" Kanal2s (2020) ja Kanal11s (2021) ja koos Mart Sanderiga TV3 saadet "Duubel: Õhtune vahetus" (2021). Lellep tegi oma filminäitleja debüüdi Mart Sanderi filmis "Naiste sõda" (2021) ja lühiõudusfilmide kogumikus "Duubel 13" (2021).

20.veebruaril 2020 avaldas Triin Lellep laulu "Paista, paista, päevakane" Eesti Vabariigi aastapäevaks. Samal aastal ilmusid temalt lisaks singlid "Journey to the Light", "Ricordi" ja "Stardust".

25.juunil 2020 avaldas Triin Inglise produtsendi Yiannis Christofides abil oma esimese poploo "Eye of Storm", mille salmid on itaaliakeelsed ja refrään inglise keeles, kannab pealkirja "Eye of Storm". Laulu keskne sõnum seisneb selles, et kui tahes tugevad tuuled mässavad ümberringi, leidub nende keskel ka ohutu koht – ja see asub just orkaani silmas. Loo videos kannab Lellep moekunstnik Gerli A. Chantelle’i kauneid kleite ning moedisainer lõi ka ise kaasa.

Pärast seitset aastat Pariisist Eestisse naasnud Triin Lellep avaldas oma esimese jõululaulu "Jõulud Pariisis". Loo loomisel ammutas Lellep enda sõnul inspiratsiooni oma novembris ilmunud raamatust "Minu Pariis", kus ta vaatab tagasi sellele ajale, mille ta Pariisis veetis. 9.detsembril 2020 avaldatud jõuluvideo filmis Lellep koos operaator Viktor Koškiniga ja Raido Saarega, millele ta lisas mõned enda ülesvõetud kaadrid jõulumeeleolus Pariisist.

3. veebruaril 2021 avaldas Lellep koostöös Prantsuse-Hispaania loomeduoga jõulise vokaaliga päevakajalise ballaadi "Natura", mis kutsub üles hoiduma looduse hävitamisest. Lellepi senist, peamiselt crossoveri žanrile keskendunud artistiampluaad laiendav "Natura" valmis soovist pöörata keskkonna küsimustele tähelepanu läbi muusika. "Natura" muusika autoriteks on Prantsuse laulukirjutaja Julien Pinto ja Hispaania produtsent Abel Vegas. Laulu on kokku mänginud Teet Kehlmann ja vokaali produtseeris Lauri Laubre. Laul on pühendatud MTÜle Eesti Roheline Liikumine.

"Olen juba enda elus teinud loodussäästlikke otsuseid, näiteks eelistan öko ja veganitoitu, liiklemiseks kasutan jalgratast ja poodlemas mind juba naljalt ei leia - riideid vahetame sõprade keskis," rääkis Lellep. "Ühel hetkel aga tundsin, et sellest ei piisa ja nii tekkiski soov panna laulu oma mure looduse pärast, et nii võiks see sütitada ka teisi."

"Naturale" valmistasid video produtsent ja lavastaja Sille Siniavski ja loodusfotograaf Tom Žuravljov, kes kasutasid võttepaikadena Eesti ürgmetsi, Ida-Virumaa kaevandusi, tuhamägesid, Viivikonna kummituslinna ja Peipsi rannikut. Kuigi laul on prantsuskeelne, üritasid video autorid panna loo sõnumi sellisesse pildikeelde, mis oleks mõistetav kõigile üle maailma. "Meie soov ei ole inimesi manitseda, vaid juhtida tähelepanu keskkonna teemadele," ütles Siniavski. "Just meie võimuses on kujundada tulevaste põlvede elukeskkond."

1.aprillil 2021 andsid Triin Lellep ja USA räppar Juda Jay välja räpp-ooperi stiilis singli "Empathy". Laulu on produtseerinud Prantsuse DJ ja produtsent Alex Just Kill. Laulus vastandub ühiskonna kriitiline ja negatiivne vaatenurk elule empaatilise ja positiivsuse maailmanägemusega. Video filmimisel artistid ei kohtunudki. "Video lahendus on inspireeritud koroona piirangutest, et kuidas viia inimesi virtuaalselt kokku ilma ühes ruumis viibimata,“ rääkis video autor Asko-Rome Altsoo.

19.mail 2021 tuli välja "Ma ei ole enam see!" Triin Lellep & C-Jam esituses koos videoga. Muusika & sõnad: Triin Lellep. Arranžeering: Pärt Tarvas. Muusikavideo stsenaariumi lõi Triin Lellep, lavastajad Triin Lellep & Viktor Koshkin, operaator Kristjan Teedema

Detsembris sõlmisid Triin Lellep ja üks Soome tuntuimaid plaadifirmasid Helsinki Records koostöölepingu. 20 plaatina-, 30 kuld-, mitme multiplaatina albumi ja üle 50 Top 10 singli väljaandjana on Helsinki Records üks Soome edukamatest plaadifirmadest. Tipp-plaadifirma ridadesse kuuluvad mitmed Soome rokkstaarid- Dingo ja Lordi, aga ka tuntud vene artistid, nagu Igor Krutoy, Valeriya, Vladimir Presniakov ja ka Rootsi hitimeistrid Ace of Base ja Pandora. Helsinki Records teeb projekte koostöös Universali, Sony Recordsi ja Warneriga. "Innustusime Triinu vingest energiast ja raudsetest oskustest ja näeme temas potentsiaali saada globaalseks artistiks. Tahame olla ehitamas tema läbimurret," räägib plaadifirma juht Maki Kolehmainen.

Esimese ühistööna ilmus 7.jaanuaril 2022 singel "Soulmate". Lellepile oli muusika salvestamine uus kogemus, samuti muusikastiil, milleks on crossover pop. "Olla salvestav artist on mulle ammuse unistuse täitumine. Mind koheldakse Soomes kui staari, ülima hoolitsuse ja professionaalsusega. Stuudio on täis inimesi ja coach`e ja õpetajaid, kõik tegelemas minu muusikaga, sellise hoolitsusega ma ei ole üldse harjunud!" räägib Lellep innustunult. "Teha koostööd inimestega, kes on ühtlasi kirjutanud muusikat Jennifer Lopezile, Britney Spearsile ja Celine Dionile, see on mulle väga suur au!" Lühialbumit on oodata märtsis 2022.

28.jaanuaril esitleti “Soulmate” muusikavideot, mille stsenaariumi autor on Sille Siniavski ja lavastajaks Alice Aleksandridi. “Oli põnev töötada Triinuga täiesti uues muusikastiilis, kus lauljat tavaliselt kuulmas pole harjutud,” räägib Aleksandridi. “Muutusi oli näha ka Triinu füüsises koreograafia proovides kui ka kogu karakteri esitluses ja olemuses kaamera ees”. Video filmiti Taagepera lossis ning valmimisele aitasid kaasa Motohobi ja Jaguar. Lellep kehastab videos hinge, kes küll maisest kehast lahkunud, kuid ei suuda enne rahu saada, kui on leidnud enda hingesugulase. “Kahjuks satuvad kummitusliku pruudi teele aga vaid valed mehed, mille peale ta maksab neile kätte vägagi ootamatul viisil,” räägib Lellep.

30.aprillil esilinastus Haapsalu Õudusfilmi Festivalil Mart Sanderi rahvusvahelise näitlejaskonnaga krimidraama "The Sixth Secret" ehk "Kuues saladus". Peategelast kehastab Triin Lellep. "See on vaieldamatult üks mu elu põnevamaid kogemusi", sõnas Lellep. Nick Clement, Suurbritannia preztiise pop kultuuri veebiajakirjast „We Are Cult“, kirjeldab Lellepit kui võrgutavat näitlejannat, kes kehastab sünget ja seksikat meediumit.

1.juulil tuli välja Triin Lellep uus singel “Koos”. Helsinki Recordsilt ilmunud loo muusika autor on Maki Kolehmainen ja sõnad on teinud Aapo Ilves. Lellepi värske laul räägib paarisuhtest, kus küll ollakse koos, aga sisetunne kogu aeg reedab, et midagi on valesti. “Usun, et selle teemaga samastuvad paljud inimesed- nii ka mina. Õnneks võtsin kukla taga koputavat tunnet siiski kuulda ja praegu ainsaks mälestuseks nurjunud suhtest on see laul,” sõnab Lellep.

25.oktoobril 2022 teatas laulja ja näitleja Triin Lellep Instagrami vahendusel suurest rõõmusõnumist - nimelt on naine abiellunud oma rootslasest kallima Linus Kordesega. Nüüdsest kannab naine ka uut perekonnanime Kordes. Kaunist päeva tähistati Triinu kunagises kodulinnas Pariisis, kuhu olid suursündmust tähistama kutsutud paari lähedasemad sõbrad.

Triin Lellep esitles 19.detsembril oma uhiuut jõululaulu duos hiinlanna Qiqi Shiga. "Kui Brasiilia produtsent Ricardo Guarilha pakkus mulle seda laulu ja ma kuulsin tulevase duetipartneri eksootilist häält, ei kahelnud ma kordagi," räägib Lellep. "Sellest sündis eriline ja südamlik Eesti-Hiina muusikaliit, mis soojendab hinge." Qiqi on Hiina kandle- guzhengi mängija. Eestis on ta elanud juba viis aastat. Kuigi jõulud on Hiinas uus traditsioon, on Qiqi pere tähistanud neid kogu elu. Ainult, et tema jõulupuu tipus pole täht, vaid panda karu. Mõlemad lauljannad kirjutasid laulule sõnad ise omas emakeeles, nii sündiski hurmav Eesti-Hiina jõululaul. Salvestatud balladil saadab lauljaid klaveril Merike Susi.

Maailma kuulsaim jõululaul "Püha öö", mis on tõlgitud enam kui kolme sajasse maailma keelde, sai põneva arranžeeringu Eesti-Itaalia versioonina Triin Lellepi ja Maurizio D`Agapito esituses. „Jõulud on aeg eri rahvastel ühenduda ja mis võiks olla suurem ühendaja kui muusika,” räägib Triin. „Kutsun oma duetipartnerit Mauriziot Eesti oma Eros Ramazzottiks, tema hääl on nii eriline ja nii täiendavalt sobib minu omaga kokku.” Maurizio on elanud Eestis üksteist aastat. Koostöö algas, kui Triin nädal aega tagasi taksoga sõitis ja juht talle ühte jõululaulu mängis. Triin oli kohe vaimustatud põnevast kärisevast häälest. „Uurisin, kes on laulja ja võtsin ise Maurizioga ühendust. Magavale kassile hiir suhu ju ei jookse,” naerab ta. Maurizio on koostöö üle sama rõõmus. „Lõpuks ometi ma leidsin kellegi, kelle temperament on sarnane minu omaga ja ka kiirus ning efektiivsus. Tegime laulu ja video nullist kahe päevaga valmis.” „Püha öö” muusika on produtseeritud Itaalias Massimo Ciacci ja Fabio D'Agapito poolt. 22.detsembril avaldatud video autoriks on Linus Kordes.

Triin Lellep ja Mart Sander osalesid TV3 saates “Uus laul” 9.aprillil looga "Nakkusohtlik sving", mille autoriteks Triin Lellep, Allan Kasuk, Mart Sander. Lugu võistles 14.mail toimunud poolfinaalis.

Triin Lellep andis välja koostöös Helsinki Recordsi ja Warner Music Finlandiga sündinud singli "Ticki Ticki Tock". „Tik-tak käib kell, aga nii nagu liigub aeg, liigun minagi, ikka edasi- on selle laulu sõnum,” räägib Lellep. „Olin laulu kirjutamise hetkel segaduses, ega teadnud kuhu suunas oma elus liikuda. Selle peale ütles üks tark sõber mulle, et tähtis pole suund, peaasi, et liigud edasi. Küll elu paneb kõik muu paika. Ja nii see laul sündiski.”

Alatskivi lossist sai 12.juulil alguse Triin Lellepi ja Ave Wagneri suvine kontserdituur kuni 23.juulini. 9 kontserti toimusid lossides ja mõisates ning esitusele tuli imekauneid laule nii eesti, prantsuse kui ka inglise keeles: tuntud muusikalihitid Andrew Lloyd Webberilt, šansoonid Edith Piafilt ja muidugi meie oma meloodiageeniuse Raimond Valgre meistriteosed, kelle sünnist täitub sellel aastal 110 aastat. Triin Lellepiga astus lavale rahvusvaheliselt tunnustatud pianist Ave Wagner, kes on aastaid töötanud nii Lyoni Rahvusooperis Prantsusmaal kui ka Genfi Muusikakõrgkoolis Šveitsis. Ave õpetab Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias ning on pianist-repetiitor Rahvusooperis Estonia.

Triin Lellep esitles 8.augusti õhtul luksuslaeval Mojito oma esimest albumit nimega "Magic". Tegu on Lellepi autoriloominga, mille on produtseerinud Allan Kasuk ja millele erilist kõla andis hang trumm Siim Koppel esituses. "Tegu on müstilise, filmiliku, kauni muusikaga, mis on kohati ka hüpnotiseeriv ja meditatiivne," iseloomustab Lellep oma uhiuut albumit.

Faktid

Nimi: Triin Kordes, neiuna Lellep
sündinud 29. detsembril 1985 Tartus

Foto: Erlend Štaub

Muud huvitavat

Seotud videod

Triin Lellep - Soulmate
Triin Lellep - Soulmate

Artist: Triin Lellep

Lugu: Soulmate

Aasta: 2022

Mia feat. I.M.T.B - Bon Voyage
Mia feat. I.M.T.B - Bon Voyage

Artist: Mia feat. I.M.T.B

Lugu: Bon Voyage

Album: MIA

Aasta: 2012

Mia - Endale
Mia - Endale

Artist: Mia

Lugu: Endale

Album: MIA

Aasta: 2011

Režissöör: Tarvi Roos