Enter Shikari

7.juunil avaldas So Recordings bändi kogumikalbumi "Dancing On The Frontline", kus kõlavad lugude remiksid, BBC sessiooni lood ja muud kraami. Esimese loona toodi 23.aprillil välja "Goldfish (Shikari Sound System remix)".
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 02.04.2004 - 11:10
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 04.07.2024 - 09:07
Välismaine artist, Sooloartist, Hard Rock & Metal

Inglismaal 2003. aastal loodud Enter Shikari on tuntud oma omapärase kõla poolest, olles hetkel üks kõige põnevamatest bändidest muusikamaailmas, kelle looming on mõjutatud väga paljudest ja erinevatest muusikastiilidest. Ajakiri Kerrang! kirjeldas Briti ansambli originaalset stiili lihtsalt kui "Enter Shikari segab hardcore’i, raske- ja elektroonilise muusika elemente, olles vihane ning agressiivne kuid samal ajal ka õndsalt tantsuline."

Kitarrist Rory Clewlow sõnul pole bändiliikmed kunagi mõelnud teadlikult enda kõla peale. "Igaüks meist kuulab väga palju erinevat muusikat. Oleme õnnelikud, et saime üles kasvada kohas, kus meid ümbritses jõudsalt kasvav ja väga mitmekesine muusikaskene - on olnud ska-bände, punkbände, hardcore bände, akustilisi bände, metal-bände ja siis pärast kahtekümmend minutit kestnud sõitu rongiga oli meil võimalus külastada ka Londoni klubisid, kus kõlas igasugust tantsumuusikat. Seega, kui hakkasime muusikat kirjutama, tundus lihtsalt niivõrd loomulik kasutada enda lugudes paljusid erinevaid muusikastiile, mis läksid just meile endale korda. Saime innustust niiii paljudest muusikastiilidest ning võimatu oleks neid kõiki ära nimetada. Aga kui siiski tuua välja vaid mõned nimed, siis oleksid nendeks – Refused, The Prodigy, At The Driven In, Sick Of It All, Rage Against The Machine, The Beatles, Stravinsky, Dillinger Escape Plan jne jne jne. Kuid siiski enamus meie muusikast on alguse saanud ning arenenud meie kodulinna ja selle ümbruse tegijaid vaadates ning kuulates," seletas Clewlow.

"On tõesti üsna keeruline kirjeldada, mis asi on Enter Shikari", on nõus laulja Rou Reynolds, kes ütles ka - "Arvan, et meie muusika ja lugude sõnad on omavahel kooskõlas ning mõlemad neist näitavad täielikku lugupidamatust igasuguste muusikstiilidele sätestatud piiride ja piirangute vastu. See, et oleme üles kasvades olnud mõjutatud nii paljust heast muusikast, on ilmselgelt näha meie enda loomingus, lugude sõnades ja ka välimuses. Ainus reegel, mille oleme endale kehtestanud on see, et muusika peab olema kirglik ja aus." Chris Batten (basskitarr) lisas, et bändi muusikastiili kirjeldamine on just see, mida hea meelega pigem proovitakse vältida. "Kui meil tuleks see siiski paika panna, peaksime enda muusikat ilmselt tantsulise muusika mõjutusega kirglikuks rokiks nimetama."

Enter Shikari kõik kolm kauamängivat – "Take To The Skies" (2007), "Common Dreads" (2009) ja "A Flash Flood Of Colour" (2012) jõudsid Suurbritannia albumite Top 20sse. Oma esimese stuudioalbumi ilmumise aastal sai Enter Shikari maineka Briti ajakirja NME "New Noise" nimekirja bändidest kellele ennustatakse lähiaastateks suurt edu (varem on see sisaldanud selliseid tegijaid nagu Arcade Fire, Hot Chip ja Bloc Party).

Enter Shikari edetabeli edu algas ilma plaadifirma ja suure reklaamikampaaniata. Bänd kasutas peamiselt vaid erinevad interneti kanaleid ning sotsiaalvõrgustikke. Ka siiamaani on Enter Shikari rahvusvaheliselt tuntud kui DIY (do-it-yourself) bänd, ehk muusikud hoolitsevad enda edu eest ise – nii ansambli ametlikud kui ka selle liikmete isiklikud leheküljed sotsiaalvõrkudes on endiselt peamisteks turunduskanaliteks, mis annavad võimaluse suhelda fännidega nö. isiklikumal moel. "Mõte sellest, kuidas loome lugusid ja anname autoriõigused ära tundus meile kuidagi vale ning me ei suutnud sellega leppida. Kui alustades pole mitte kellelgi sinu vastu mitte mingit huvi, ei näinud me enda jaoks mitte mingit parimat võimalust kui, et tegeleda enda asjadega täiesti ise. Nii on palju rohkem vabadust ja vähem võimalust, et saame tüssata mõne plaadifirma käest, kes soovib vaid kasumit teenida. Meie jaoks tundus see igati mõistlik."

Enter Shikari veedab märkimisväärselt aega tuuritades ning on seega mõne aastaga suutnud anda sadu kontserte üle maailma. Ansambli liikmed on kindlad, et tänapäeval tuleb bändidel esineda nii palju, kui muusikud seda teha suudavad. "Lihtsalt tehke kontserte, tehke kontserte ja veel kord tehke kontserte. Hüpake bussi, sõitke välja ja esinege inimestele. Isegi kui teid on kuulamas vaid kolm inimest, ei ole see aja raiskamine. See mitte ainult ei aita arendada teie bändi live-showsid, vaid aitab ka fännibaasi loomist. Looge suhet fännidega, kellega tuuril kohtute. Nad tulevad tagasi ka järgmisel korral, kui linna satute ning võtavad kaasa ka oma semud. Lõpuks räägivad inimesed teist ka internetis ilma, et te ise peaksite neid selleks õhutama. Suusõnaline reklaam on ikka veel väga võimas relv ja parim viis endast märku anda. Ühel hetkel kui teil on fänne, kostitage neid lugupidamisega ja olge kindlad, et nad saaksid aru, kui austatud nad on! "

Enter Shikari esines 28.augustil 2014 Tallinnas, Rock Cafés. Bänd ise hoidis rahvast kogu pooleteise tunni jooksul põnevil. Rääkimata, et taaskord iga bändiliige omas oma tipphetke esilauljana ning peavokalist mööda Rock Café rõdusid ja publikut ringi jooksis. Lisaks loobiti laval oma pille ringi, visati lugude vahele mahedat Briti huumorit ning muidugi kutsuti rahvast igasuguseid fraase kaasa laulma, kindlates kohtades hüppama ja rivitantsu tegema. Kuivõrd see möll ei jätnud muljet kui etteplaneeritud show, vaid pigem tüüpiline emotsioonidest ja olukorrast lähtuv ringi taidlemine, siis seda paremini see mõjus. Naturaalselt toores ja samas jõuline ning kaasakiskuv – rohkem polegi ju heal kontsertbändil teha vaja.

"Püüame iga kontserdi puhul läheneda oma esinemisele ühesuguselt ja anda endast sada protsenti, vaatamata sellele, kas oleme juba ühes või teises kohas enne tuhat korda esinenud või mängime vaid kümnele inimesele. Lihtsalt anname endast maksimumi ja vaatame, mis edasi juhtuma hakkab," kirjeldas laulja Rou Reynolds.

2014 aastal salvestas ansambel neljanda LP, mille produtseeris Dan Weller. 11.novembril 2014 avaldati esimese singli "The Last Garrison" muusikavideo. Teise singlina tuli 5.jaanuaril 2015 välja "Anaesthetist" ning 12.01.2015 ilmus album "The Mindsweep". Uue plaadiga alustati tuuri UK-s ning ringi on sõidetud Euroopas ja Põhja-Ameerikas.

Enter Shikari kolmanda singli "Torn Apart" muusikavideo avaldati 11.mail 2015 ning selle lavastas Mike Tyler, kelle ideedest sündis ka eelmise singli "Anaesthetist" video.

Enter Shikari lammutas 22.septembril 2015 taas Eestis klubis Factory.

2.novembril 2015 ilmus Enter Shikari ja Hospital Records remix album "The Mindsweep: Hospitalised", millel kõlavad bändi viimase plaadi lood drum ja bass võtmes. 14.oktoobril tuli esimesena avaldamisele "The Last Garrison (S.P.Y Remix)".

12.jaanuaril 2016 üllatas Enter Shikari fänne uue singli ja videoga "Redshift".

Kui ansambel andis 2015 detsembris akustilise kava Londonis, salvestati see üles ning 1.veebruaril 2016 avaldati kolme looga "Live & Acoustic at Alexandra Palace" digitaalne EP.

4.novembril 2016 jõudis müügile album "Live at Alexandra Palace", millel veebruaris antud kontserdil kõlas 16 lugu. 10.oktoobril üllatati singli ja muusikavideoga "Hoodwinker".

23.mail 2017 tehti avalikuks Enter Shikari singel "Supercharge" (featuring Big Narstie).

1.augustil tuli välja singel "Live Outside’", mis pärines 22.septembril ilmunud 11-looliselt albumilt "The Spark". Teise loona avaldati "Rabble Rouser".

9.novembril 2017 esitles Enter Shikari loo "The Sights" muusikavideot, lavastajaks Kristian Young.

3.oktoobril 2018 tuli Youtube'is välja Tom Pullen loodud dokumentaal "Content 2.0" pikkusega tund ja 15 minutit, mis näitab albumi "The Spark" saamislugu ja kontserte.

15.veebruaril andis bänd välja kaks livealbumit. "Take To The Skies. Live In Moscow" on salvestatud samanimelise plaadi 10.aasta tuuril. "Live At Alexandra Palace 2" on üles võetud plaadi "The Spark" tuuril 2017 aasta lõpus.

12.augustil 2019 tuli välja Enter Shikari singel "Stop The Clocks".

10.veebruaril 2020 esitles Enter Shikari singlit { The Dreamer's Hotel }, mis pärit 24.aprillil ilmunud albumilt "Nothing Is True & Everything Is Possible". "{ The Dreamer's Hotel }" video tuli välja 5.märtsil ning lugu "thç kĭñg" 9.märtsil. 23.märtsil esitleti veel lugu "T.I.N.A." ning 9.aprillil lugu "The Great Unknown". Kokku kõlas bändi kuuendal stuudioalbumil 15 lugu.

12.augustil 2022 tuli välja singel "The Void Stares Back" koos bändiga Wargasm. Septembris osales Rou Reynolds bändi You Me At Six singlil "No Future? Year Right".

17.novembril ilmus Enter Shikari singel "Bull", featuring Cody Frost.

11.jaanuaril 2023 andis bänd välja energilise esimese singli "(Pls) Set Me On Fire" järgmiselt albumilt. 9.veebruaril jõudis kuulajateni singel "It Hurts". Kolmas singel "Bloodshot" avaldati 9.märtsil.

21.aprillil tuli välja album "A Kiss For The Whole World", millel kõlas 12 lugu. Plaadist sai esmakordselt ansamblile UK #1 album.

10.novembril avaldasid lauljatar Aviva ja Enter Shikari singli "Strangers".

Rou Reynolds lõi kaasa 24.novembril ilmunud Blackout Problems singlil "GLOFS" ning muusikavideos, olles loo kaasautoriks.

16.jaanuaril 2024 ilmus Enter Shikari singel "Losing My Grip". Kaasa lõi bändi Fever 333 laulja Jason Butler.

7.juunil avaldas So Recordings bändi kogumikalbumi "Dancing On The Frontline", kus kõlavad lugude remiksid, BBC sessiooni lood ja muud kraami. Esimese loona toodi 23.aprillil välja "Goldfish (Shikari Sound System remix)".

Faktid

Enter Shikari on: (nimi/tegevused bändis/sünnipäev)
Rou Reynolds – laul, klahvpillid, kitarr, löökriistad - 16.01.1986
Rory Clewlow – kitarr, laul, löökriistad - 15.06.1986
Christopher Batten – bass, laul, löökriistad - 02.08.1986
Robert Rolfe – trummid ja löökriistad, taustalaul - 14.12.1985

Muud huvitavat