Elina Born

Elina Born ja Mäx avaldasid 14.juunil 2024 2000ndate alguse r’n’b hõngulise ühissingli “Eilsest saati”. Muusika ja produktsiooni autor on Läti produtsent JJ Lush. Universal Music Oy avaldatud singlile valmis režissöör Bertan Cani käe all ka video, mille kontseptsiooniga proovis ta edasi anda klišeelikku 2010.aastate popmuusika hõngu ja mis keerleb absurdi ning lõbususe ümber.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 10.01.2014 - 20:49
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 14.06.2024 - 10:48
Eesti artist, Sooloartist, Pop

Lauljatar Elina Born on sündinud 29.juunil 1994. Ta on pärit Lääne-Virumaalt Lehtsest ning lõpetanud Tapa Gümnaasiumi. Uskumatult võimsa häälega noor lauljatar armastab laval olemist rohkem kui midagi muud - Elina jaoks on see võimalus jagada oma tundeid ja emotsioone kogu maailmale.

Elina avastasid Youtubest Stig Rästa ja Fred Krieger, kes soovitasid tal kindlasti telesaatest "Eesti otsib superstaari" osa võtta. 23.detsembril 2012 toimunud viienda hooaja finaalis jäi Elina napilt alla Rasmus Rändveele. "Saates osalemine on teinud mind enesekindlamaks ja tõestanud seda, et peab ajama oma rida, tegema niimoodi, nagu süda ütleb ja olema sina ise. Kogemusi olen saanud tohutult, esinemishirm on peaaegu kadunud, laval olemine saab iga saatega aina omasemaks," rääkis Elina.

Elina osales konkursil “Eesti Laul 2013“, kus esitas Stig Rästa ja Fred Kriegeri laulu "Enough". Laul oli konkursi finaalis 2.märtsil 2013 Nokia Kontserdimajas üks favoriitidest. Elina esiksingel “Enough”, mis ilmus jaanuaris 2013, leidis tee kuulajate südametesse. Veebruaris valmis loole ka Elina esimene muusikavideo, mille lavastas Hanna Samoson. Oma esimese kontserdi peale telesaadet andis Elina 9.märtsil 2013 Tapa kultuurikojas.

Esialgu esines Elina vaid akustilise kavaga, kus teda saatis kitarril Karl Madis Pennar. 2013 kevadel moodustati live-bänd, kus on Taavi Paomets kitarril, Karl-Erik Taukar bassil, Stig Rästa klahvpillidel ja Hans Kurvits trummidel. Bänd astus esmakordselt üles Pühajärve jaanitulel. Lauljatar on kogunud lavakogemust ohtrate esinemistega kontsertidel üle Eesti.

Elina Born hakkas 3.septembrist 2013 tööle laevamuusikuna ja esineb mõnda aega Victoria I pardal, kus tema ülesanne on jäljendada Amy Winehouse’i, Lady Gagat, Tina Turnerit, Loreeni ja Madonnat. Ta tunnistas, et väljakutse on huvitav ja kindlasti ka kasulik, kuid samal ajal laulda ja tantsida on päris keeruline, eriti siis, kui seda tuleb teha igal õhtul.

Elina Born avaldas 17.novembril 2013 teise singli "Miss Calculation", mille autorid taas Stig Rästa ning Fred Krieger. Rihannalikult malbe, ent samas jõuline lugu sobib ideaalselt halli sügist veidi vürtsitama.

25.novembril 2013 esines Elina ETV Terevisioonis, kus kandis ette oma mõlemad singlid. "Elu on muutunud ikka märgatavalt. Ma saan teha seda, mida ma tahan ja ma saan selle eest ära elada. See on ikka täielik unistuse täitumine, mida sa hing veel ihkad," rääkis Elina.

18.augustil 2014 esitles Elina uut lugu "Mystery", autoriteks Stig Rästa, Elina Born, Fred Krieger ja Vallo Kikas.

15.septembril 2014 käisid ETV "Terevisioonil" külas lauljatar Elina Born ja muusik Stig Rästa, kes kirjutab Elinale lugusid. Saates kõlasid laulud "Mystery" ja "Miss Calculation".

21.veebruaril 2015 võitis Stig Rästa ja Elina Born lugu "Goodbye to Yesterday" Eesti Laul 2015. Loo on kirjutanud Stig Rästa. 16.märtsil avaldati muusikavideo, mille režissöör on Masa ehk Hindrek Maasik.

23.mail 2015 esindasid Elina Born ja Stig Rästa Viinis toimuval Eurovisiooni finaalvõistlusel Eestit palaga “Goodbye to Yesterday” ning saavutasid 7. koha.

Elina Born omanimeline debüütplaat jõudis iTunes Star Management abiga müügile 19.mail ning selle valmistamisel olid talle abiks Stig Rästa, Fred Krieger ja Vallo Kikas. Albumilt leiab kümme lugu inglise keeles, nende seas juba tuttavad singlid "Miss Calculation", "Enough", "Mystery", "Goodbye To Yesterday" ja Viinis Põhjamaade promoõhtul esitatud "Crazy For You".

28.mail toimus Tallinnas Solarise Apollo raamatupoes Elina Borni debüütplaadi "Elina Born" autogrammitund.

Elina Born & Stig Rästa ning Daniel Levi ühiskontserdid toimusid 1.juunil Nordea kontserdimajas ning 3.juunil Vanemuise kontserdimajas. Kontserti sai näha ETV live sarjas 9.juuni õhtul.

19.juunil 2015 andsid Elina ja Stig intiimse akustilise kontserdi Valgete Ööde festivalil Viimsi vabaõhumuuseumi maalilises miljöös. 22.juuni öösel esineti Pühajärve jaanitulel.

Elina Born lõi kaasa 23.juunil avaldatud Eurovisiooni lauluvõistlusel Armeeniat esindanud Tamar Kaprelian muusikavideos ballaadile “The Otherside”. Lisaks osalesid loo salvestamisel Stephanie Topalian Armeeniast, Maria-Elena Kyriakou Kreekast ning Elhaida Dani Albaaniast.

7.juulil tuli raadio Sky Plus hommikuprogrammi otse-eetris esitamisele Elina uus singel “Kilimanjaro”. Youtube'i postitas lauljatar loo 29.juulil.

Suvel alustas Elina Born endale bändikaaslaste otsingut ning lõpuks on neljast muusikust koosnev punt üksteist leidnud. Bändi bassimees on Siim Usin, trummar Kallervo Karu ja kitarrist Carlos Roos.

16.oktoobril 2015 toimunud Rock Cafe 11. sünnipäeva kontsertpeol astusid lavale lauljatar Elina Born koos oma uue kuuma bändiga, klaari kõlaga kidrapoppi pakkuv Traffic ja peagi ilmuva debüütalbumi kava tutvustav poprokkar Artjom Savitski.

Elina osales erikülalisena 29.novembril Kohvikus Sinilind Eesti Otsib Superstaari 2015 võitja Jüri Pootsmanni plaadiesitluskontserdil.

Elina Born esines 28.jaanuaril Nordea Kontserdimajas toimunud Eesti Muusikaauhinnad 2016 suurgalal, kus ta kuulutati võitjaks neljas kategoorias, Aasta naisartist, Aasta popalbum, Aasta debüütalbum ning aasta lugu oli koos Stig Rästaga lauldud "Goodbye To Yesterday".

15.märtsil 2016 võitis Helina Born Aasta Naisartisti Kuldse Plaadi 2016 auhinna. Aasta lugu oli koos Stig Rästaga lauldud "Goodbye To Yesterday".

Elina Born esines Tallinn Music Week raames 1.aprillil 2016 Rock Cafe's ning 6.juulil 2016 muusikafestivalil Õllesummer TV3 laval.

5.augustil astus Elina Born üles Pärnus Weekend festivalil live laval.

Eesti Laul 2017 finaalis 4.märtsil sai Stig Rästa, Vallo Kikas, Fred Krieger kirjutatud lugu "In or Out" Elina Born esituses 10. koha. Lugu avalikustati 8.12.2016.

Elina Borni ja Stig Rästa 2017. aasta jõulukontserdid toimusid 20.-30.detsembrini üle Eesti. Esitamisele tuli nii jõulumuusikat kui omaloomingut ning artiste saatis Elina Born Bänd.

Elina Born teatas 15.mail 2018, et sõlmis lepingu plaadifirmaga Universal Music.

1.juunil tuli singlina välja Elina Born ja Jüri Pootsmann duett “Jagatud saladus” ning live-esituses oli võimalik seda kuulda “Eesti otsib superstaari” finaalis 3.juunil Saku Suurhallis.

4.jaanuaril 2019 avalikustas Elina Born uue singli “Tagasi me”. “Ma olen oodanud selle ilmumist juba suvest saadik, sest et me kirjutasime loo juunikuus laulukirjutajate laagris ja ma sain sellise tiimi endale, kus oli üks soome produtsent Nikko ja reket. Niimoodi see sündiski. Ma julgen pakkuda et võib-olla neli tundi ja lugu oli valmis,” pajatas Elina. Video valmis Eva Ligi Aydoğmuş, Laura Laasi ja Marili Kobini poolt Balti filmi, meedia, kunstide ja kommunikatsiooni instituudi kursutööna.

Wateva andis 26.aprillil välja uue singli "Tell Me," millele on andnud oma hääle Elina Born. Lugu ilmus BBC Radio 1 saatejuhi Pete Tongi plaadifirma Deux Trois' alt. Elina Borni kaasamine oli muusikutel juba varem mõttes. "Oleme alati Elinaga lugu teha tahtnud ja lõpuks see õnnestus. Tema hääle karakter oli selle loo jaoks täpselt õige," kommenteeris Säde. Wateva teine pool, Hugo Martin Maasikas lisas, et koostöö Borniga oli väga sujuv. "Vokaalid said juba esimese sessiooniga purki ja saime hakata materjali kallal töötama," sõnas Maasikas.

15.augustil 2019 avaldas Elina Born singli "Kordumatu", mille sõnad kirjutas ta koos Kristel Aaslaidiga. Muusika komponeerisid Kim Wennerström, Gevin Niglas ja Karl Killing.

17.juunil tuli välja villemdrillem ja Elina Born ühine singel "niiea". Muusika, sõnade ja produktsiooniga aitasid kaasa taaskord okeiokei poisid Karl Killing ja Gevin Niglas. Video valmimisele aitasid kaasa Patrik Prints ja Raimond Vool.

29.oktoobril avaldas Elina Born uue loo "Linnuteid", mille autoriteks Elina Born, nublu, Gevin Niglas, Karl Killing. Video režissööriks oli Jaan Sinka.

Räppar Villemdrillem ja laulja Elina Born avaldasid 10.juunil dueti "Veelparem", mille muusika ja sõnade taga seisavad lisaks Elinale ja Villemile veel Gevin Niglas ja Karl Killing, kes on ka loo produtsentideks. Video filmis Helsingis fotograaf Julian Riikonen.

16.septembril jõudis Go3 platvormile esmakordselt Eesti teleajaloos maailmakuulus saade “Vallaline kaunitar”, mida juhib Elina Born.

Villemdrillem ja Elina Born esinesid looga "Veelparem" aasta parima muusika auhinnagalal Raadio 2 Aastahitt, mille otseülekanne oli Raadio 2-s ja ETV-s 29.detsembril.

Jüri Pootsmann ja Elina Born tulid 7.märtsil 2023 välja duetiga “Ilu valuta”, mis on pärit Jüri kolmandalt albumilt “Suveööde unetus”. Muusika autoriteks on Jüri Pootsmann, Gevin Niglas ja Robin Mäetalu; sõnad kirjutasid aga Lauri Räpp ja Anne-Mai Tevahi. Produktsiooni taga seisab Gevin Niglas, laulu miksis Vallo Kikas ja masterdas Henkka Niemistö. Video tegi Oskar Kadaksoo.

16.juunil andis elektroonilise muusika kollektiiv Cartoon välja singli nimega “Flashback”, mis on kaver Calvin Harrise samanimelisest loost. Loos teeb kaasa ka tuntud laulja Elina Born, kellega Cartoon on soovinud teha koostööd juba sellest ajast kui Elina osales saates “Eesti otsib superstaari”. Järvesaar lisas: ”Vaieldamatult kõige seksikam naishääl kogu Maarjamaal”.

28.juulil esinesid WATEVA feat m els & ELINA BORN Võsu Rannafestivalil.

Elina Born andis 19.oktoobril välja singli “Oodata”, mille autoriteks Elina kõrval on veel Emili Jürgens ja Elias Hjelm. “Oodata” peegeldab Elina kasvu artistina ja võimet flirtida teistsuguste muusikastiilidega, tema vokaal aga mõjub alati äratuntava ja iseseisvana. Elina sõnutsi ei räägi “Oodata” armastusest ega vihkamisest: “See on lugu iseenda austamisest, elus edasiliikumisest, lahti laskmisest ja vaikivast minevikust rahu leidmisest. Ma tahtsin tuua sinna sisse ükskõiksust, sest see on ka tunne. Pole viha, pole armastust - lihtsalt ükskõik. Ja nii saabki vist elus edasi liikuda…” Loo visuaali tegi Alex Tervinsky. Video on kogumik erinevatest öö hetkedest, kus Elina ei lase end mõjutada mineviku mälestustest, vaid naudib ennast ja keskendub olevikule.

Elina Born esitas 14.novembril singlit “Oodata” ja 10 aastat vana lugu "Miss Calculation" akustilises võtmes ETV Terevisioonis.

Elina Born ja Mäx avaldasid 14.juunil 2024 2000ndate alguse r’n’b hõngulise ühissingli “Eilsest saati”. Muusika ja produktsiooni autor on Läti produtsent JJ Lush. Universal Music Oy avaldatud singlile valmis režissöör Bertan Cani käe all ka video, mille kontseptsiooniga proovis ta edasi anda klišeelikku 2010.aastate popmuusika hõngu ja mis keerleb absurdi ning lõbususe ümber.

Faktid

Nimi: Elina Born
Sünniaeg/koht: 29. juunil 1994, pärit Lehtsest Lääne-Virumaalt
Lemmik naislaulja: Christina Aguilera
Lemmik meeslaulja: Frank Ocean
Lemmiklill: Inkaliilia
Hobi: stilistika
Unistus: jätta jälg muusikamaailma
Elu moto: Peale vihma tuleb alati päike!

Bänd:
bassimees Siim Usin (28.07.1987)
trummar Kallervo Karu (30.08.1985)
kitarrist Carlos Roos (19.03.1995)

Muud huvitavat

Seotud videod

Elina Born, Mäx - Eilsest saati
Elina Born, Mäx - Eilsest saati

Artist: Elina Born, Mäx

Lugu: Eilsest saati

Aasta: 2024

Elina Born - Oodata
Elina Born - Oodata

Artist: Elina Born

Lugu: Oodata

Aasta: 2023

Elina Born - Linnuteid
Elina Born - Linnuteid

Artist: Elina Born

Lugu: Linnuteid

Aasta: 2021

Elina Born - Tagasi Me
Elina Born - Tagasi Me

Artist: Elina Born

Lugu: Tagasi Me

Aasta: 2019

Režissöör: Eva Ligi Aydoğmuş

Elina Born - Enough
Elina Born - Enough

Artist: Elina Born

Lugu: Enough

Aasta: 2013

Režissöör: Hanna Samoson