Ewert & The Two Dragons

Ewert and The Two Dragons teatas 19.juulil fännidele kurvast uudisest sotsiaalmeedia vahendusel. Siiski ei lõpetata tegevust päevapealt, esinetakse veel 2. augustil Kuressaares ja 3. augustil Hiiumaal ning seejärel antakse teada, kus see päris viimane esinemine Everti ja draakonite jaoks on.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Maria - maria@neti.ee 11.03.2004 - 13:03
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 20.07.2024 - 08:03
Eesti artist, Ansambel, Alternative & Indie

Ewert Sundja on Tallinna noormees. Ta on sündinud 12.juunil 1983.a. Tal on 3 venda ja 2 õde. Nende nimed on Lennart, Lenneli, Simeoni, Hannes Holger ja Anne-Loore.

Oluliseks peab Ewert ikka laulmist. Muusikaga on seotud lapsest peale, lapsena on käinud muusikakoolis, mis talle siis eriti ei meeldinud. Pärast põhikooli lõpetamist otsustas ta kunstikooli kasuks, kuid leidis et muusika on ikkagi tema jaoks see õige. Ise kuulab ta U2’d, Stingi, Coldplayd, Robbie Williamsit ja Lenny Krawizit. Eesti muusikutest hindab Tõnis Mägi ja Claire’s Birthday’d.

Ta on mänginud järgmistes bändides: 1998 – 2002 The Provokers, 1998 Pia Fraus, alates 2002 november Precious. Precious sai kokku eelmise aasta novembris. Praegu on bändi koosseis selline: laulja Ewert Sundja, trummar Reigo Ahven, klaverimängija Tarmo Sillaots, bassimängija Henno Kelp ja kitarrist Virgo Sillamaa. Nende stiiliks on jazz-popp. Ewerti idee oli bändi teha ning praegu kirjutab ta muusikat ja laulusõnu. Precious’i laulud räägivad inimestest, olukordadest, inimsuhetest. Enda lemmiklugu on Ewertil “Distracted”. See tuli singlina välja 2004 suve algul.

Pärast lauluvõistluse “Kaks takti ette” võitmist hakkas kuulsus tulema. 2003 aasta Jõulujazzi kontserdil laulis ta koos paljude teiste praegu tuntud lauljatega Arne Oidi laule. 2003 aastal andis ta ka kontserdi, kogudes raha Viimsi kiriku ehitamise heaks. Ta osales ka Eurovisioonil lauluga “Dance”, kogudes 640 punkti ja sai seal 7. koha. Muusika ja sõnad: Vaiko Eplik; solist: Ewert Sundja; kitarrid: Jaroslava Rjabokon ja Kristina Rjabokon; trummid: Heleriin Uib.

Ta on osalenud ka muusikalis ”Jesus Christ Superstar”. Juuni keskel esines Ewert kontserdis ”Jazzis ainult mehed” mis oli ka väga menukas. Ta mängis eesti mängufilmis “Lunastus”'

2004 aastal lõid neli rockihuvilist sõpra bändi Art Thief ehk hiljem lihtsalt Thief. Ewert Sundja, Joel Kopli, Ott Kangur ja Joel Võsu. 2005 aasta alguses salvestasid nad esimese demo ning Ewert kohtus plaadifirma Snowdog Records esindajaga ning sõlmiti plaadileping. 2005 sügisel asendas Joel Võsu trummidel Kristjan Kallas.

25.juulil 2008 abiellus Ewert Sundja Põhja-Eesti külas Käsmu romantilises kirikus. Laulja Ewert Sundja ja filmikriitik Kadri Kivimaa pulmapidu peeti Käsmu ligidal Ewerti suvekodus. Pulma oli kutsutud umbes sada külalist. 30.oktoobril 2008 sündis perre tütar Ronja.

Kuulduste kohaselt oleks pidanud Thiefi debüütalbum tulema välja juba 2007 suvel, kuid nagu suurte plaadifirmade puhul kombeks, pidurdab väljaandmist pikk ettevalmistusperiood ning uued tegijad ootavad oma aega järjekorra lõpus. Thief sihib jõulist läbilööki raja taga - bänd on teinud koostööd maineka Stingi produtsendi ja Grammy võitja Kipperiga (Mark Eldridge). Ewert ise jääb Thiefi plaadi ja Kipperi kohalt napisõnaliseks, küll aga saab myspace lehelt kuulata valminud lugusid.

13.11.2008 esitleti esiksinglit "Sleeping with the Sun", mis on 2009 aastal poodidesse jõudva kauamängiva esimene sissejuhatus. "Võtsime asja väga suurelt ette," tunnistab Sundja. "Lood kirjutame ise, kuid teeme tihedat koostööd ka Inglismaal Stingi produtsendina tuntud Grammy võitja Kipperiga, mis võimaldab meil saavutada superkvaliteetse tulemuse." Esiksingel "Sleeping with the Sun" plaanitakse välja anda ka Inglismaal.

Ewert Sundja, Kristjan Kallas ja Erki Pärnoja moodustasid trio Ewert & The Two Dragons ning 07.oktoobril 2009 ilmus neilt debüütalbum "The Hills Behind the Hills". Plaat on salvestatud maakodus ning produtseeritud ja väljaantud ise. Album sisaldab üheksat ingliskeelset indie-folk sugemetega pala, mille orgaanilist rütmi loovad kitarr, elektriorel, kellamäng, balalaika ja trummid.

2010 veebruari lõpus Lätis oma esimese kontserdi andnud Ewert&The Two Dragons võeti lätlaste poolt soojalt vastu ning kutsuti esinema juuli keskel toimunud festivalile Positivus.

Septembris 2010 alustas bänd, kellega oli liitunud Ivo Etti, koostööd indie-leibeliga I Love You Records. "Tunneme, et alanud koostöö avab meile kindlasti mitmeid uusi uksi ning jõuame paljude uute kuulajateni. Album ilmub paralleelselt nii Eestis kui ka Lätis, aga ilmselgelt on meil sihid juba seatud ka kaugemale", lausus sügisel laulja Ewert Sundja.

19.jaanuaril 2011 Riias Sapnu Fabrikas toimunud kontserdil esitles Ewert and The Two Dragons uut singlit "(In The End) There`s Only Love". 05.aprillil 2011 ilmus teine kauamängiv ”Good Man Down”, millel 10 lugu.

Tallinn Music Weeki peatoetaja Skype’i poolt kolmandat aastat välja pandud auhinna võitjaks valiti sel korral kiirelt ka kodupubliku seas populaarsust koguv indie-bänd Ewert and The Two Dragons, kes esitles 15.aprillil kino Sõprus saalis puupüsti täis väljamüüdud kontserdil oma uut, kriitikute poolt ülihästi vastu võetud albumit „Good Man Down“. Koos ihaldatud tiitliga Skype’s Go Change the World Award kaasneb bändile ka €3500 suurune rahaline preemia.

2011 on olnud tõeline Ewert and The Two Dragonsi aasta – neliku aprillis Läti plaadimärgi I Love You Records alt ilmunud teist albumit “Good Man Down” on tänaseks müüdud Eestis üle 2500 koopia ning see on püsinud suvest saadik kohalike plaadimüügitabelite tipus. “Good Man Down” on olnud ka korduvalt Põhjamaade digitaalse muusikapoe Gogoyoko soovituste nimekirjas ning 26. oktoobril üllitab albumi ka Rootsi leibel Adore Music.

Ewert and The Two Dragons avaldas 08.novembril 2011 ametliku video laulule "Good Man Down". Klipis mängivad peaosades Marie Veling ja Karl-Kristjan Saar.

Ewert and The Two Dragons on 2011. aasta jooksul astunud üles festivalidel nagu Tallinn Music Week, Rabarock, Positivus, Popkomm, Waves Vienna ja Lost In Music, jaanuaris ootab neid ees Eurosonic festival Hollandis ning Canadian Music Week Kanadas. Alles eile jõudis bänd tagasi 4-kontserdiga Soome tuurilt, mis sai positiivset tagasisidet nii ajalehes HelsinginSanomat kui ka muusikaajakirjas Rumba.

"2012 toob meile endaga kaasa hulganisti välisreise - juba tänaseks on meil kokkulepitud kontserdid Hollandis, Saksamaal, Soomes, Kanadas ja USA-s, samuti Prantsusmaal, kus jaanuaris ilmub ka album "Good Man Down". Kõige selle kõrvalt on alati heameel olla kodupubliku ees, sest siit ammutame seda energiat, mille abil jälle edasi rühkida", räägib laulja Ewert Sundja. Ta lisab: "Lubame omalt poolt seda, et kindlasti lisanduvad kevadel kontserdid ka Tartus ja Pärnus."

Ewert Sundja käis 24.veebruaril presidendi vastuvõtul. Punasele vaibale astus mees loomulikult koos oma filmikriitikust ja hiina keele õppejõust abikaasa Kadriga. 30.mail 2012 sündis nende perre teine tütar Roosi Linda.

Ewert and The Two Dragons andis Rabarockil Järvakandis kontserdi avapäeval 15.juunil. Ewert üllatas Rabarocki publikut laiendatud koosseisu, spetsiaalse programmi ja visuaalse vaatemänguga. Draakonite Rabarocki kontsert on nende sellesuvine ainus festival Eestis. Küll aga astuvad üles nad veel 40 Euroopa festivalil.

19.juulil 2012 läks Prantsusmaa, Hollandi, Belgia ja Šveitsi tele- ja raadiojaamades eetrisse rahvusvahelise kiirtoiduketi McDonalds reklaam, mille tasutaks mängib Eesti ansambli Ewert and the Two Dragons laul "In the End There’s Only Love". Lähenevate Londoni olümpiamängude valguses reklaamib McDonalds olümpiasümboolikaga Coca-Cola klaase.

2012.aasta osutus bändile murranguliseks ning seda ilmestasid 110 kontserti väljaspool Eestit, lepingud mainekate firmadega nagu Warner Bros Records, Pitch & Smith ja BMG Rights Management.

9.jaanuaril 2013 astus ansambel üles Euroopa olulisimal talendifestivalil Eurosonic Hollandis, kus võtsid vastu aasta läbimurdja auhinna.

Ewert and The Two Dragons andis suve ainsa kontserdi kodumaal 22.juunil Pärnu Vallikäärus festivali Watergate raames. Esitusele tuli ka kolm uut lugu.

Ewert and The Two Dragons põrutas suve lõpus USAsse, kus promoti oktoobri lõpuni "Good Man Down" Ameerika versiooni väljalaskmist.

28.detsembril astus Ewert and The Two Dragons taaskord Tallinna kontsertklubi Rock Cafe lavalaudadele, et jätkata 2012. aasta lõpus kahe väljamüüdud kontserdiga alustatud traditsiooni - pakkuda oma kodumaistele fännidele aasta ühel viimasel päeval mõnus muusikaline elamus.

20.märtsil 2014 sündis Erki Pärnojale ja džässlauljatarist kallimale Anna Põldveele pisitütar.

1.augustil 2014 valisid 1079 inimest "Eesti Parim Album" konkursil läbi aegade parimaks plaadiks "Good Man Down". Ewert and The Two Dragonsi mänedžer Toomas Olljum on õnnelik: "Tegemist on ilmselt kõige olulisema tunnustusega, mida bänd ja see album on senini saanud. Tekitab siirast rõõmu, et need lood on inimestesse püsima jäänud."

Ewert and The Two Dragons avaldas plaadifirma Warner Bros Recordsi alt singli "Pictures", mis on esimene 2015 aastal ilmuvalt kolmandalt albumilt. "Lugu räägib muutustest, mida aeg paratamatult kaasa toob. Sellest, kuidas me nendega tihtipeale leppida ei taha, hoolimata sellest, et lõpuks on muutused alati millekski head," kommenteeris loo autor Erki Pärnoja.

5.novembri varahommikul sündis Ewert ja Kadri Sundja perre kolmas tütar, kes sai nimeks Simona.

Ewert & The Two Dragons astub üles Eesti Muusikaauhinnad 2015 auhinnatseremoonial 15.jaanuaril Nordea Kontserdimajas.

Ewert and The Two Dragons on astumas järgmist suurt sammu oma peadpööritavalt põneval teekonnal. 24.veebruaril 2015 ilmus bändi kolmas stuudioalbum “Circles”, mis salvestati 2013. aasta augustis USA-s, Bear Creek Studios. Albumi salvestamisel ulatas abikäe produtsent Ryan Hadlock. Tegemist on esimese draakonite albumiga, mis ilmub USA plaadifirma Sire Records (Warner Music) alt.

Ewert and the Two Dragonsi singel "Pictures" on saanud video, mis avaldati 31.jaanuaril. Veebruari teises pooles suundus Ewert and The Two Dragons tuurile Ameerika Ühendriikidesse, kus anti 12 kontserti.

Albumi "Circles" Eesti esitluskontserdid anti 19.märtsil Tallinnas Nordea Kontserdimajas ja 5.mail Pärnus Rock Club Volume. 19. kuni 23.aprillini anti Saksamaa tuuril viis kontserti.

Ewert and The Two Dragons esines 18.juulil Lätis Salacgrivas Positivus Festivali Lattelecom laval ning andis selle suve ainsa Eesti kontserdi Intsikurmus 31.juulil.

27.augustil 2015 tuli bänd välja järgmise singliga "Waiting for the Weather to Change".

Ewert and The Two Dragons on pärast värskeima albumi "Circles" ilmumist tuuritanud nii Põhja-Ameerikas kui ka Euroopas ning esinenud klubides ja suurtel festivalidel.

16.novembril 2015 tuli välja video bändi viimase albumi nimiloole "Circles", mille autoriks on Helen Takkin ning peaosas kaks suurepärast Eesti näitlejat - Maiken Schmidt ja Ott Kartau. Loo autori Erki Pärnoja sõnul räägib lugu muutustest ja muutumisest.

7.detsembril 2015 ilmus kitarrist Erki Pärnoja esimene sooloalbum nimega “Himmelbjerget”. Samanimeline avasingel tuli välja 19.novembril. Lühialbum ja singel said oma nime Taani ühe kõrgeima loodusliku punkti Himmelbjergeti ehk Taevamäe järgi. Esitlused toimuvad kolmes Eesti linnas: 6. jaanuaril Tallinnas Sinilinnus, 7. jaanuaril Pärnus Endla Teatri Küünis ja 8. jaanuaril Tartus Genialistide Klubis.

28.jaanuaril 2016 võitis Ewert and The Two Dragons "Circles" Eesti Muusikaauhinna Aasta rokkalbumi tiitli.

Bänd andis 22.märtsil 2016 karjääri esimese areeni-kontserdi Tallinnas. Draakonid panid Saku Suurhalli võimsalt kõmisema ning meelitasid kontserdile üle 6000 silmapaari. Ewert and the Two Dragons andis kontserdi Tallinna Merepäevadel 16. juulil 2016 Vanasadamas kruiisialal.

17.juuli esitles Erki Pärnoja sooloalbumit “Himmelbjerget” Positivus festivalil Lätis. 5.augustil astus ta üles Põlvas Intsikurmu festivalil.

31.oktoobril tuli Erki Pärnoja välja singliga "Doors Dance", mis paljastab muusiku tumedama ja veelgi isiklikuma helikeele. Filmilikkust lisasid Erki Pärnoja muusikalised teekaaslased ja sõbrad Filip Leyman (klahvpillid/produktsioon) ning Ulrik Ording (löökpillid).

“Suvest saadik oleme kirjutanud uut muusikat, alles eelmisel nädalal veetsime mõned päevad stuudios koos Renars Kaupersiga. Sügisel oli meil pisike sessioon ühe Saksa produtsendiga. Võtame hetkel natuke vabamalt, katsetame uusi suundi ja sounde. Taasavastame iseendid selles bändis. Me oleme mõneti olnud Tallinna-keskne, alles suvel jõudsime esmakordselt Kuressaarde ja see oli äärmiselt meeldiv kogemus. Hoolimata sellest, et esinemiskohad on ehk tavapärasest väiksemad, ei kavatse me teha hinnaalandust – toome kaasa oma produktsiooni, inimesed võivad oodata paaritunnist kontserti ning suure tõenäosusega ka mõnda uut lugu,” teatab trummar Kristjan Kallas.

Ewert and The Two Dragons lõpetas aasta nelja kontserdiga Eestimaa väiksemates paikades: 6.12. Haapsalu Kultuurikeskuses, 10.12. Tartu Athena Keskuses, 12.12. Türi Kultuurikeskuses, 18.12. Tõrva Pubis Juudas.

31.jaanuaril 2017 avanes Sõpruse kino publikul esmakordne võimalus kuulata Erki Pärnoja uue plaadi "Efterglow" materjali enne ametlikku ilmumist. Režissöör Ingel Vaikla kirjeldas oma lühifilmi "Efterglow" visuaalse, nostalgilise ning tundliku rännuna tagasi minevikku, mis avab ühe isikliku loo noorest tütarlapsest, väikelinna vabrikust ning selle hiilgeajast." Filmi peaosaliseks oli Erki enda vanaema.

21.märtsil ilmus Erki Pärnoja teine sooloalbum “Efterglow”, kus kõlab 8 lugu.

Ewert and The Two Dragons avaldas üle pika aja 16.juunil uue EP "Tied For a Lifetime", millel 3 lugu - "Little Love", "Tied for a Lifetime" ja "Hold On". Plaadi on produtseerinud Sander Mölder ning sellest tuleneb ka nende uus helikeel. "Me eksperimenteerisime helidega ja muutsime seda, kuidas me lugusid kirjutame," kirjutas Ewert & The Two Dragons.

Ewert and The Two Dragons esineb sel suvel Eestis ainult kahel üritusel, millest üheks oli 22.juulil Veskijärve ääres toimunud Tõrva Loits.

Eesti helilooja ja multiinstrumentalist Erki Pärnoja juhatas 28.septembril Tallinnas Vaba Laval toimunud Finki kontserdi sisse oma tänavuse kauamängiva “Efterglow” helidega.

2.oktoobril esitlesid Ewert Sundja ja Läti bändi Brainstorm solist Renārs Kaupers ETV "Terevisiooni" eetris esmakordselt ühist singlit "We Wait For The Light".

28.detsembril astus esmakordselt Kultuurikatla lavale Ewert and The Two Dragons. Ettekandele tulid nii senised publikulemmikud kui ka täiesti uued lood.

25.jaanuaril 2018 võitis Erki Pärnoja albumiga “Efterglow” Eesti Muusikaauhinnad galal aasta meesartisti ning aasta alternatiiv/indie albumi tiitli.

7.aprillil TMW raames Vene Kultuurikeskuses esinenud Ewert and The Two Dragons tõi esmakordselt kuuldavale lood neljandalt albumilt.

Ewert and The Two Dragons avaldas 8.juunil uue singli "Journey", mille on produtseerinud Sander Mölder. 28.juulil astusid Draakonid üles ühe peaesinejana Tallinnas toimuval muusikafestivalil Sweet Spot.

18.novembri saatest "Hommik Anuga" astusid läbi ka Draakonid, kes on tagasi uue loominguga ja andsid muidugi ka intervjuu. Kõlas lugu "Follow Me", mille muusika autoriteks on kogu bänd ehk Ewert Sundja, Erki Pärnoja, Kristjan Kallas ja Ivo Etti ning Sander Mölder, sõnad on teinud Ewert Sundja ja S. J. Brock. 18.novembril avalikustas bänd singli “Somewhere”, mille muusikavideo salvestati Alexela kontserdimajas. Samast pärineb ka uue albumi kaanekujundus.

23.novembril ilmunud album "Hands Around The Moon" valmis koostöös plaadifirmaga Sony Music. Elektrooniliste mõjutustega albumi pealkiri on inspireeritud inimese ilusast ambitsioonist püüelda aina suuremate avastuste poole, samas püüdes kõike ka enda kontrolli alla saada. Plaadil on 11 lugu ning uue kauamängiva tööfaasis katsetati mitmeid produtsente nii Eestist kui ka välismaalt, lõpuks jäädi pidama Sander Mölderi juurde. “Teen Sanderile suure kummarduse, sest tema raputas oma loovate ideedega bändi mugavustsooni ja lisas loomingule värskust,” sõnab bändi basskitarrist Ivo Etti. “Olen kindel, et me kõik kuuleme seda albumit erinevalt ja erinevad lood kõnetavad meid. Minu jaoks oli plaadil tugev vabastav efekt. Taasavastasime armastuse muusika kirjutamise ning lugude rääkimise vastu,” lisas bändi solist Ewert Sundja.

Albumi ilmumise puhul korraldasid draakonid 24.novembril Solarise Apollos eksklusiivse esitluse, kus jagati albumi salvestamise muljeid ning autogramme, tehti pilte ja anti ka minikontsert.

"Hands Around The Moon" tuur algas 17.jaanuaril Tallinnast Kultuurikatlas, millest on YouTube’is üleval live-video laulule “The Line”. Tuuri esimese tsükli jooksul külastatakse üle pikkade aastate mitmeid Eesti paiku ning antakse ka kontserdid Lätis, Leedus ja Soomes. Kontsertidel esitatakse lisaks uuele muusikale ka bändi lemmikuid lugusid eelnevatelt albumitelt.

24.jaanuaril toimus Saku Suurhallis Eesti Muusikaauhinnad 2019 gala, kus astus üles ka Ewert & The Two Dragons. Bänd tõi koju enam võite: aasta rokkalbum, aasta album ja aasta ansambel.

Erki Pärnoja on tegelenud uue albumi materjali salvestamisega ning kergitab sellelt pisut saladuseloori 26.märtsil ilmunud uue singli ja video "Eha" avaldamisega. Erki Pärnoja uut materjali sai esimest korda kuulda 29.märtsil Tallinn Music Weekil Made In Baltics & Sony Music õhtul F-hoone Mustas Saalis.

Ewert and The Two Dragons esines 27.juulil Salacgrivas muusikafestivalil Positivus.

Juulis 2019 salvestasid Ewert Sundja, Leedu laulja Jazzu ja Läti bänd Instrumenti Balti keti 30. juubeliks ühisloo, mis avaldati 23.augustil. "Via Baltica" räägib vabaduse saabumisest ning võimsa Balti keti moodustamisest.

Erki Pärnoja avaldas 12. veebruaril uue albumi "Leva", mille ta salvestas 2019. aasta alguses Göteborgis ja kus kuuleb erinevalt eelnenud kolmest instrumentaalalbumist ka Pärnoja vokaali. Koos albumiga nägi ilmavalgust muusikavideo loole “Soledad”.

Ewert Sundja kirjutas muusika lastefilmile "Sipsik", mis esilinastus 19.veebruaril 2020.

8.juulil ilmus Liquicity alt Ewert and The Two Dragons loo "Fade Away" Cartooni remiks.

Eesti Muusikaauhindade jagamisel 28.jaanuaril Saku Suurhallis pälvis Aasta Alternatiiv/Indiealbumi tiitli Erki Pärnoja – LEVA.

3.aprillil ilmus Erki Pärnoja viies album “Anima Mea”. Koorile ja ansamblile kirjutatud teos on haaranud kaasa Pärnoja käekirjale iseloomulikud mastaabid; filmiliku eepika ja eleegilise ilutunnetuse, lisades paletti kammerkoor Collegium Musicale hingepuudutavad kooriseaded. Teose algtekstina on kasutatud fraase psalmidest, teadmata autorite-munkade ladinakeelseid ja keldi palveid, samuti Anna Haava luulet. Sõnalise osa seadmise taga seisavad Erki Pärnoja, Anu Lamp, Jaan Tammsalu ja Eero Epner.

Ewert and The Two Dragons andis 16.aprillil välja 17 looga kontsertalbumi “Live at the Arena”, mis on salvestatud täpselt viis aastat tagasi, 2016. aastal toimunud välja müüdud areenikontserdil Saku Suurhallis. Draakonite areenikontserti külastas toona üle 6000 pealtvaataja ning see oli aasta üks edukamaid areenikontserte Eestis. Aprillis ilmuvalt plaadilt leiab lugusid kolmelt Draakonite stuudioalbumilt – “The Hills Behind The Hills”, “Good Man Down” ja “Circles”.

19.augustil esines bänd Saku mõisapargis muusikafestivalil Sack von Sound koos Kristjan Järvi juhatatava ÜENSO orkestriga. Esitusele tulevad nende tuntumaid lood sümfooniaorkestri saatel seni kuulmatus vormis.

25.augustil tunnustati Eesti Jazzliidu ja festivali Jazzkaar poolt Eesti silmapaistvamaid jazzmuusikuid Telliskivis Vabal Laval. Aasta Jazzihelilooja 2021 on mitmekülgse profiiliga muusik ja helilooja Erki Pärnoja.

Ewert Sundja andis 24.septembril välja topeltsingli "Goodnight, Goodnight"/"Half Of It", mis on muusiku jaoks esimene kord avaldada muusikat sooloartistina. Lugu "Goodnight, Goodnight" on pühendatud Ewert Sundja tütardele. "Varem või hiljem tulevad neil esimesed armumised ja ilmselt ka lahkuminekud ning pisarad, kõik need asjad, mis inimeseks kasvamisega kaasas käivad," nentis ta ja lisas, et talle jäävad nad tütardeks elu lõpuni. "Ma võtan nad ikka õhtul kaissu ning laulan unelaulu." Lugu "Half of It" sündis aga peale ühe raamatu lugemist. "Raamatus olnud lugu petmisest mulle hinge läks, üritasin olla selles olukorras ja tajuda, millised mõtted ja sõnad pähe tulevad," sõnas muusik.

30.septembril tuli TMW raames Kultuurikatla Black Boxis esmaesitlusele rahvusvaheline ühisprojekt „Themes For Great Cities: Tallinn”. Eesti muusikud Jonas Kaarnamets ja Erki Pärnoja ühendasid jõud Taani bändi Mew laulja Jonas Bjerre ning ameeriklasest muusiku ja ajakirjaniku Alex Maiologa. Visuaalpildi lõi videokunstnikt Alyona Movko-Mägi.

Erki Pärnoja avaldas rahvusvahelise klaveripäeva puhul lühialbumi, mis mõnevõrra üllatuslikult koosnes seekord vaid klaveripaladest. Kuue looga EP "Volga" ilmus 29.märtsil 2022.

22.aprillil toimus Kumu auditooriumis Ewert Sundja soolokontsert, kus kõlas seni avaldamata muusikat, kavereid, lugusid ansambli Ewert and The Two Dragons repertuaarist, ent ka muusikapalasid, mida on Ewert kirjutanud teistele artistidele.

6.mail ilmusid Ewert Sundja uuest loost "Sing of Me" interpretatsioonid Soome produtsendilt niinja (Sami Tamminen) ja Sander Mölderilt.

10.mail tuli välja Maris Pihlap singel "Off Track", mis valmis koostöös Ewert Sundjaga. "Minu jaoks ongi see nn öölugu. See on silmad-kinni unelemise ja mediteerimise muusika. Kihte on palju ja seedimine võtab aega. Ehk siis, kardinad ette, lemmikjook kätte ja repeat," kirjeldas Sundja.

Ewert and The Two Dragons andis 15.juunil oma ainsa suvise suurkontserdi Ülemiste City kogukonnapäeva raames.

5.augustil esines Ewert Sundja Intsikurmu festivalil.

14.augustil andis Ewert and the Two Dragonsi kontserdi Tartus Autovabaduse puiesteel.

Erki Pärnoja andis 23.jaanuaril 2023 välja uue loo "Lageda taeva all", mis juhatab sisse tema märtsi algul ilmuva albumi "Jäljed". Pärnoja sõnul on lugu alguse saanud korraga mitmest kogemusest — eraldatuse tundest isolatsioonis viibides, üksi olemise ilust metsas rännates ning sellest, kui tugev saab olla ühe inimese side ja ühendus mõne paigaga. Värske album on aga uus samm tema loomingus: tegu on esimese teosega bändile ning orkestrile.

"Jälgede" esiettekanne toimus 23.veebruaril Alexela kontserdimajas, kus Erki Pärnoja astus lavale koos oma ansambli ja Tallinna kammerorkestriga. Audiovisuaalse suurvormi lisas ekraanil Kaupo Kikkase film.

5.juunil astus Paavli kultuurivabriku lavale Ewert and The Two Dragons, et anda üle aastate oma laiendatud koosseisuga täispikk soolokontsert. Lisaks avaldas bänd ka mai alguses salvestatud live-video 2015. aasta albumilt "Circles" pärinevale loole "Could Have Been". Muusika ja video on salvestatud Tallinna muusika- ja balletikooli MUBA helistuudios Tallinnas.

Muusikud Erki Pärnoja ja Anna Kaneelina avaldasid 6.novembril loo “Into a Dream”, mis kirjutatud festivalil PÖFF linastunud Juri Krutii lühifilmile “Keyhole”. Muusikute ühise nimetaja LEVA tuuri kontserdid toimusid 9.novembril Tallinnas, klubis D3, 10.novembril Tartus, Eesti Rahva Muuseumis ning 11.novembril Pärnus, Wunderbaaris.

Eesti Laul 2024 10. finalisti seas oli Ewert and The Two Dragons "Hold Me Now", autorid Ewert Sundja, Erki Pärnoja, Ivo Etti, Kristjan Kallas. Lisaks Multikas, Ewert Sundja "Oblivion", autorid Joosep Järvesaar, Hugo Martin Maasikas, Ewert Sundja. Esmakordselt kuulis tänavusi võistluslugusid 8.detsembril. Eesti Laulu finaal toimus 17.veebruaril.

20.aprillil esineb koos oma suurepärase ansambliga Paavli Kultuurivabrikus Erki Pärnoja, esitades oma loomingu paremikku. Erikülalisena astub kontserdil üles Anna Kaneelina.

13.juulil esines Ewert Sundja Tallinnas Eesti Vabaõhumuuseumis festivalil Võnge 2024.

Ewert and The Two Dragons teatas 19.juulil fännidele kurvast uudisest sotsiaalmeedia vahendusel. Siiski ei lõpetata tegevust päevapealt, esinetakse veel 2. augustil Kuressaares ja 3. augustil Hiiumaal ning seejärel antakse teada, kus see päris viimane esinemine Everti ja draakonite jaoks on.

Faktid

Ewert Sundja
Sündis / koht: 12.juuni 1983 / Tallinn
Haridustee:
Põhikool – Jakob Westholmi Gümnaasium
Keskkool – Tallinna Kunstigümnaasium
Nõmme MK klaveri erialal
G. Otsa nim. Tallinna MK.
Pikkus: 174 cm
Silmad: Sinised
Juuksed: Blondid (originaalis)
Vanemad: Anne ja Hannes
Abikaasa: Kadri Kivimaa, pulmad 25.07.2008
Lapsed: Ronja (2008), Roosi Linda (2012) ja Simona (2014)
Ewert võitis aastal 2003 laulja­konkursi “Kaks takti ette”. On musitseerinud ka kollektiivides The Provokers, Pia Fraus, Precious.

Erki Pärnoja
sünnipäev: 24.01.1984
elukaaslane: Anna Põldveele
tütar sündis 2014
bändis: kitarr ja laul
Erki võitis aastal 2007 esimesena Jazzkaare, Eesti Jazziliidu ja Elioni välja pandud noore jazz’i-talendi tiitli. Mängib ka Eesti-Rootsi segabändis MaiNekk koos õpingukaaslastega Rootsi muusikakoolist Skurups Folkhög­skolas.

Ivo Etti
sünnipäev: 20.03.1979
bändis: basskitarr
Ivo liitus dragonsitega pärast esimest albumit. Oli Claire’s Birthday liige, mängib praegu ka õde Inese taustabändis.

Kristjan Kallas
sünnipäev: 06.05.1984
bändis: trummid
Kristjan mängis Ewertiga koos ka ansamblis Thief. Taob trumme ka Inesele.

Muud huvitavat

Seotud videod

Ewert and The Two Dragons - Somewhere
Ewert and The Two Dragons - Somewhere

Artist: Ewert and The Two Dragons

Lugu: Somewhere

Album: Hands Around The Moon

Aasta: 2018

Ewert and The Two Dragons - Pictures
Ewert and The Two Dragons - Pictures

Artist: Ewert and The Two Dragons

Lugu: Pictures

Album: Circles

Aasta: 2015

Režissöör: Kaimar Kukk

Ewert and The Two Dragons - Circles
Ewert and The Two Dragons - Circles

Artist: Ewert and The Two Dragons

Lugu: Circles

Album: Circles

Aasta: 2015

Režissöör: Helen Takkin

Ewert & The Two Dragons - Good Man Down
Ewert & The Two Dragons - Good Man Down

Artist: Ewert & The Two Dragons

Lugu: Good Man Down

Album: Good Man Down

Aasta: 2011

Režissöör: Kaimar Kukk