Eminem

2024.a. suvel avaldab Eminem 12-nda stuudioalbumi "The Death Of Slim Shady (Coup De Grace)". Singlit “Houdini” esitles ta 31.mail koos Rich Lee lavastatud videoga. Singel oli esimesel nädalal #1 UK-s, Austraalias ja Norras.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Magnus - magnus@allstarz.ee 28.03.2002 - 12:11
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 07.06.2024 - 19:41
Välismaine artist, Sooloartist, Rap & Hip-Hop

Sulle kas meeldib Eminem või sa vihkad teda, külmaks ei jäta kindlasti kedagi! Igatahes on tegemist kuulsaima valge räppariga.

Eminem (pärisnimega Marshall Bruce Mathers III) sündis 17.oktoobril 1972 aastal Kansases ning asus teismeliseeas elama Detroiti. Tema noorus ei kulgenud just erilises rikkuses ning oli üsna kirev, millest jätkub juttu kauemaks veel tänaseni (Eminemi lugude tekstid on väga autobiograafilised). Eminemi suurimaks eeskujuks oli Uncle Ronnie, kes oli tegelikult Eminemiga ühevanune ent omas rohket tutvust räppmuusikute hulgas ja mõjutas Eminemi räppariks saamisel.

Detroidi MC Marshall Mathers (Eminem) tuli välja oma debüüdiga kui ühe osana kahe mehe projektist “Soul Intent” ja kohe peale seda lasi ta 1996 aastal välja oma debüütalbumi “Infinite”, tehes koostööd oma meeskonna liikmetega, The Dirty Dozen. Järgmisel 1997 aastal osales Eminem Los Angelese nn. räpiolümpial ning võitis seal singliga "5 Star Generals" teise koha ning nüüd äratas see rohket tähelepanu undeground ringkondades.

Pärast seda kui temast kirjutati 1998 aastal The Source’s artikkel, hakkas ta oma nime edasi viima visates riime India lauljate peale nagu Shabaam Saheeq ja OldWoldDisorder. Ajaks kui ta lasi välja oma “Just Don’t Give A Fuck” ja “Slim Shady EP” oli ta põrandaalune sensatsioon.

Eminemi soliidne reputatsioon teenis talle austuse võimsa Dr. Dre poolt, kes sõlmis temaga Aftermath lepingu. Eminemi tegevus Aftermathi nime all oli vapustav. Ta lasi 1999 aasta veebruaris välja plaadi “The Slim Shady LP”, mis tõusis Billboardi albumi edetabelis nr. 2 kohale. Kõik see toimus tänu edukale singlile “My Name Is”.

Eminem sai kaks auhinda 42. iga-aastasel Grammyde jagamisel: Parim Räpp Soolo Esinemine singli eest “My Name Is” ja Parim Räpp Album “The Slim Shady LP”

Eminemi hilisem “The Marshall Mathers LP” lasti välja mais 2000 ning juba esimese nädalaga müüs plaat USA-s sooloartistide rekordi - 1,7 miljonit ning purustas senise Britney Spears rekordi. Juunis tõusis singel "The Real Slim Shady" singlite Top-10-sse ning selle videole kuulus esikoht MTV-s. Samal aastal võitis Eminem suurelt MTV Muusika Video Auhindade Jagamisel, Aasta Muusikavideo tiitli ja Parim Mees Video tiitli looga “The Real Slim Shady”.

2000 aastal korjas Eminem järjest kuulsust - järgmine singel "The Way I Am" rühkis septembris edetabelites ülespoole ning albumit oli USA-s müüdud juba 7 miljonit. Novembris lasi Eminem välja uue singli "Stan", mis tõi talle edu Inglismaal ning andis Eminem'ile UK #1 singli.

2002. aastal naases Eminem albumiga "The Eminem Show", mis ilmus 27.mail. Veel enne seda jõuab aga kuulajateni 20.mail esimene uue plaadi singel "Without Me".

Eminemi album “The Eminem Show“ on olnud müügil juba üheksa nädalat ning USA-s on selle ajaga jõutud osta 4,3 miljonit koopiat. Nüüd tuleb Eminem välja teise singliga "Cleaning Out My Closet". Selle loo video esmaesitlus oli MTV-s 01.augustil ning video pole üldsegi lõbus vaid kujutab üsna süngeid kaadreid laste ahistamisest ning see peab olema Eminemi jaoks üsna valus teema, millest ta oma uues loos jutustab, sest enamus lauljat ennast näitavaid kaadreid peegeldab Eminemi palvetamas kirikus ülikond seljas ja lips ees. Panime oma lehele vaatamiseks välja selle uue 5 minuti pikkuse loo video.

Eminem on valmis saanud oma esimese filmi “8 Mile“ ning Ameerikas esilinastub see 08.novembril. Filmis mängivad näitlejatest kaasa Kim Basinger, Mekhi Phifer ja Brittany Murphy ning direktoriks on Universal Pictures poolt Curtis Hanson. Filmi “8 Mile“ soundtrack antakse välja samal ajal ning siin kuuleb Eminemi esituses kolme uut lugu, millest singlina on juba ilmunud plaadi avalugu "Lose Yourself", mis 31.oktoobril USA singliedetabelis #1 hitiks tõusis.

Kogu album oli Eminemi jaoks ilus unelmate täitumine, sest ta sai valida laulma siia oma paljusid lemmikuid ning plaadi 16-s loos 13-s löövadki kaasa sellised tähed nagu Jay-Z, Rakim, Xzibit, Gang Starr ja Nas ning lisaks veel Eminemi enda Shady Records artistid D-12, Obie Trice ning 50 Cent.

03.märtsil andis Eminem välja singli "Sing For The Moment", mis on jälle pärit plaadilt "The Eminem Show" ning 07.juulil 2003 ilmus neljanda singlina plaadilt "The Eminem Show" lugu "Business".

Eminem kuulub ka Detroit'i räpparite punti nimega D12 ning nad andsid 27.aprillil 2004 välja uue albumi “D12 World“, mis on järjeks nende viimasele menukale plaadile “Devil's Night“. Uus album sisaldab kahte tugevat hitti “My Band“, mis ilmus singlina juba 12.aprillil ning “How Gome”, mille ilmumine singlina oli Euroopas 19.juulil 2004. D12 leht on aadressil http://www.d12world.com/

Valge räppar Eminem on teatanud oma järgmise LP ilmumisajaks 15.oktoober 2004. Plaat kannab nime “Encore” ja esimene singel on "Just Lose It". Albumi produtsendiks on ikka vana hea Dr Dre ning kaasa lööb ka 50 Cent. Esimeste teadete kohaselt lubatakse üsna tugeva poliitilise sisuga plaati kus peamiseks rünnakualuseks on president Bushi administratsioon. Albumi trailer on juba üleval Eminemi ametlikul lehel eminem.com.

Video loole "Just Lose It" näitab tavapärast paroodiat, milles seekord on ette võetud Michael Jackson ja tema "Billy Jean", samuti on koomiksitena esndatud veel Pee Wee Herman ning Santa Claus. Eminem jookseb videos alasti öisel tänaval. Videos teevad kaasa näitlejad Erik Estrada ("CHIPS") ja Tony Cox ("Bad Santa"). Teine singel on "Mosh", mille video avaldati enne USA presidendivalimisi ning see on animatiseeritud ja kutsub rahvast üles valima. Videot vaata jällegi eminem.com.

03.detsembril 2004 toimus Eminemi uue video esmaesitlus. Lugu "Like Toy Soldiers" kõneleb vastuoludest kahe räpparite plaadifirmade ja nende liikmete vahel ning Eminemi pundi vastas seiasab Murder Inc.

Eminem ja D12 andsid mais 2005 välja uue singli "My Ballz". Lugu pärineb soundtrackilt filmile "The Longest Yard". Soundtrack ise ilmus 24.mail 2005.

27.juunil 2005 jõudis müügile Aftermath firmalt Eminemi DVD, millel põhiosa Anger Management 2002 tuurist koos lavataguse osaga. Parimatest lugudest kõlavad siin "Stan", "The Way I Am", "Kill You" ja "Sing for the Moment". DVD ostjad saavad võimaluse vaadata täispikkuses Eminemi viimast videot loole "Ass Like That", milles nukkudena mõnitatakse naistegelasi, kelleks seekord on Mary-Kate ja Ashley Olsen, siis veel Britney Spears, Gwen Stefani ning Janet Jackson.

Eminem ja 50 Cent kuulutasid välja suvetuuri:"Viha taltsutamine 3", mis alustas 7.juulil. Kaasa teevad Lil Jon & The East Side Boyz, G-Unit, D-12, Obie Trice jt. See on esimene tuur, mida Eminem teeb peale 12 novembrit, kui avaldati tema viimane album "Encore". Eminemiga liitub kõikidel tuuri päevadel, väljaarvatud kahel esimesel, 50 Cent, kelle uut albumit "Massacre" on müüdud seniseks juba peaaegu 3 miljonit. See on esimene tuur, kus Eminem ja 50 Cent on kokku põimutud. Tuur algas 07.juulil Indianapolises ja lõppes 13.augustil Detroidis.

Eminem lõi kaasa Detroidi räppari Trick Trick albumi "The People Vs." esimesel singlil "Welcome 2 Detroit" ning samuti singli videos. Interscope plaadifirma viimaste andmete kohaselt on Eminem müünud kokku juba 65 miljonit albumit. Ent kohe on tulemas lisa, 06.detsembril 2005 väljastatakse parimate lugude kogumik "Curtain Call", millel lisaks hittidele kui "My Name Is", "The Way I Am", "Lose Yourself", "Stan" kuuleb ka kolme uut lugu - "Fack", "Shake That" (featuring Nate Dogg) ning "When I’m Gone". Viimasest vändati ka video, mille autor oli Anthony Mandler. Albumi boonusloona kõlab Eminem-Elton John live duett “Stan” (2001 Grammy Awards esinemine). Saadaval on ka kahest CDst koosnev deluxe versioon, mille teine pool kannab nime “Stan’s Mixtape”. Sellel on rohkem artisti lemmiklugusi, mis singlitabelites oma kohta (veel) ei ole leidnud.

"Curtain Call" peaks jääma räppari viimaseks albumiks, sest Eminem on kaotanud inspiratsiooni ja viha, mis teda valdas peale lahutust 2001 aastal. Nüüd on Eminem ja Kimberly taas leppinud ning abiellusid 14.jaanuaril 2006 uuesti. Ometi ei vähene mehe müügiedu, sest album oli esimesel müüginädalal #1 nii UK-s kui USA-s, kus see oli talle lausa neljas #1 heliplaat järjest.

31.märtsil 2006 esilinastus Yahoo Musicis Eminem ja Nate Dogg uus video loole "Shake That". Ja 04.aprillil 2006 otsustas Eminem taas lahutada oma naisest, kellega teistkordne abielu kestis vaid kolm kuud.

Ansambel D12 plaanib juunis 2006 alustada uue albumi ettevalmistust, teatab Detroit Free Press. Kõik viis liiget on selleks valmis ent ennem peab Swift vangist välja saama. Uuel albumil kõlab ka tapetud Proofi hääl varemvalminud demodest.

Hoolimata kahtlustest, et Eminem mõlgutab laulmisest loobumise mõtteid, ilmus temalt 04.detsembril 2006 uus album "Eminem Presents: The Re-Up", kus astusid üles mehe plaadifirma Shady Recordsi uued artistid. USA räppar produtseeris enamiku lugudest, millest paaris astub ka ise üles, abiks oli talle DJ Whoo Kid. Plaat rõhub hoopis Eminemi leitud andekate esinejate tutvustamisele. Albumil esinevad teiste seas Atlantast pärit Stat Quo, Bobby Creekwater ja Ca$his. Septembris 2006 salvestas Eminem uue video loole 'Smack That', milles osaleb Akon ning edasi järgneb videona "You Don’t Know", kus esinevad nii Eminem, 50 Cent, Lloyd Banks ja Ca$his. Albumil kõlab kuus uut lugu, millest esimene ametlik singel on "Things Need To Change" pühendusega D-12 mõrvatud liikmele Proof.

Novembris 2007 lasi Eminem turule kontsert-dvd "Eminem: Live from New York City". Fännidele pakutakse 2005 aasta tuurist kontserti Madison Square Garden'is. Kaasa löövad Shady artistid D12, Obie Trice ning Stat Quo ning maiuspalad on kindlasti esitatud lood "Lose Yourself", "My Name Is" ja "Stan".

Märtis 2008 teatati, et Eminem ja Dr Dre on asunud uut plaati tegema. 15.oktoobril 2008 esitles Eminem esimese uue loona "I'm Having A Relapse" ning nimetas oma kuuenda albumi pealkirjaks "Relapse". Eminemi plaadi jaoks viis lugu produtseerinud Swizz Beatz nimetas räppari uut plaati selgemaks ja teistsuguseks, kuid samas ka Eminemi tagasitulekuks, tema sõnul on plaadil ka kuuldavasti järg hitile "Stan", kus hullunud fänn meelega autoõnnetuse teeb. Detsembris 2008 kuuldus veel üks Eminemi ja Dr Dre uus lugu "Number One", mis kõlas Big Mike & DJ Neptune mixtape "4th Quarter Pressure" plaadil.

Veebruaris 2009 oli Eminem' ametlik esimene uue plaadi singel "Crack A Bottle" vallutanud USA edetabeli ning seda laaditi alla tervelt 418,000 korral. Album "Relapse" ilmus lõpuks 19.mail ning sellele eelnes 07.aprillil singel "We Made You". Teine ametlik singel "3am" kõneles seeriamõrvarist ning selle temaatika ja muusika näitab uue albumi palet lähemalt. Plaat müüs USA-s esimese seitsme päevaga 650 tuhat koopiat ning kokku on Eminem tänaseks müünud plaate 33,3 miljonit.

31.mail 2009 esines Eminem suurema avalikkuse ees taas live-ga MTV Movie Awardsil kus esitas uued lood 'We Made You' ning 'Crack a Bottle.' Plaadi neljanda singli "Beautiful" video autoriks oli Anthony Mandler ning see filmiti juunis Detroitis. Seitsme kuuga müüdi plaati "Relapse" 1,5 miljonit.

21.detsembril 2009 lisandus albumist kahekettaline versioon "Relapse: Refill", miilele 7 uut lugu, kaasaarvatud uus singel "Forever (Featuring Drake, Kayne West, & Lil Wayne)".

21.juunil 2010 tulI taas album, seekord nimega "Recovery". Plaati müüdi esimese nädalaga ainuüksi USA-s rekordilised 741 tuhat koopiat ning see püsis #1 7 nädalat. Plaadist tehakse lisaks tavaversioonile ka deluxe edtion. Kaasosalisteks DJ Khalil, Just Blaze, Jim Jonsin ja Boi-1da. 16-loolisel albumil osalevad külalistena Kobe, Pink, Rihanna ja Lil Wayne. Esimese singli "Not Afraid" esitlus oli 29.aprillil ning esimesel nädalal tõusis see USA-s #1 singliks, tõustes samas ka 2010 aasta enim allalaaditud singliks 380,000 eksemplariga.

Plaadi teine singel "Love The Way You Lie" koos Rihannaga jõudis avanädalal juunis 2010 USA-s #2 positsioonile. Rihanna loodab, et koduvägivallast kõnelev video puudutab paljude inimeste südameid. Antud muusikavideos saab peale laulustaaride näha ka näitleja Megan Foxi ja Dominic Monaghanit, kes mängivad riidlevaid, kaklevaid ja suudlevaid kallimaid. 05.oktoobril 2010 ilmus kolmas singel "No Love", kaaslaseks Lil Wayne.

Eminem osales 01.veebruaril 2011 ilmuval Dr Dre singlil "I Need A Doctor" ning ka järgmisel singlil "Die Hard", mis ilmus mais 2011.

14.juunil 2011 tuli USA-s Bad Meets Evil’s (Eminem & Royce Da 5’9″) ühisalbum "Hell:The Sequel". Esimeseks ingliks siit oli 03.mail ilmunud "Fast Lane". Teine singel tuleb "Lighters", mille aitas kirjutada ja laulab kaasa Bruno Mars.

24.juunil 2011 tuli Eminem viimase albumi neljas singel "Space Bound", taustalauljaks McEwan. Loo vägivaldse video lõi Joseph Kahn ja selles mängib modellist näitleja Sasha Grey.

Novembris 2012 osales ta 50 Cent singlil "My Life" ning 11.detsembril 2012 ilmunud Skylar Grey plaadil "C'Mon Let Me Ride" räpib Eminem singlil "Don't Look Down".

Eminem on 2013 taas stuudios ning oodata on uut plaati. Manager Paul Rosenberg andis samas teada, et augustis 2013 esineb Eminem kontsertidega Euroopas.

14.augustis kõlas Eminem uue plaadi lugu “Survival” arvutimängu "Call Of Duty: Ghosts" treileris. Loo produtsendiks on DJ Khalil ning refrääni laulab Liz Rodrigues.

27.augustil ilmus allalaaditav singel "Berzerk" ning selle video linastus VEVOs 9.septembril.

8.oktoobril 2013 avaldati iTunes singlina “Survival” ning samal päeval esilinastus VEVOs ka muusikavideo. 14.oktoobril järgnes promosingel “Rap God”.

28.oktoobril 2013 avaldati raadiotele neljas promosingel “The Monster” (featuring Rihanna). Singlist sai 3.novembril Eminemi seitsmes number 1 singel UK-s.

3.novembril 2013 jagati esmakordselt Youtube muusikaauhindu ning aasta artisti tiitli võitis Eminem.

4.novembril 2013 tuli album "The Marshall Mathers LP 2" (“MMLP2“). Plaadi produtsentideks on Rick Rubin, DJ Premier, No ID ja Dr. Dre. Albumil kõlab 16 lugu ning külalistena astuvad üles Nate Ruess, Skylar Grey, Rihanna ja Kendrick Lamar. Deluxe versiooni lisaplaadil kõlab veel 5 lugu, kus laulavad Sia ja Jamie N Commons.

10.novembril 2013 kuulutati Amsterdamis MTV EMA auhindade jagamisel Eminem Global Icon ja Best Hip-Hop artistiks.

Eminemi album "The Marshall Mathers LP 2" müüs USA-s esimese nädalaga 792 tuhat koopiat, olles edetabelis #1.

27.novembril 2013 esilinastus VEVOs “Rap God” video ning 16.detsembril "The Monster" video koos Rihannaga.

Jaanuaris 2014 teevad Eminem ja räpiansambel D12 ettevalmistusi, et anda välja uus muusikakogumik. Kolm lugu salvestanud punti kuuluvad hetkel räpparid Eminem, Kuniva, Swifty McVay ja Fuzz Scoota.

5.aprillil 2014 teatas Eminem Instagramis, et Spike Lee lavastab tema järgmise video “Headlights”.

13.aprillil 2014 esitasid Eminem ja Rihanna esimest korda laval koos loo "The Monster". Ürituseks oli 2014 MTV Movie Awards.

11.juulil 2014 saab Eminemist esimene räppar, kellel au anda kontsert Londoni Wembley Stadiumil. Sündmuse puhuks tuleb uus singel "Headlights" koos fun. lauljaga Nate Ruess. Loo video valmis Spike Lee juhtimisel ning seda esitleti VEVOs 11.mail.

26.septembril 2014 esilinastuvas thrilleris “The Equalizer“ kõlab peateemana Eminem “Guns Over Fear” (featuring Sia). Singlina tuli lugu 25.augustil müügile iTunes. 24.novembril avaldati VEVOs Syndrome lavastatud muusikavideo.

Eminem tähistas oma plaadifirma Shady Records 15ndat sünnipäeva duubelalbumiga “Shady XV", mis ilmus 24.novembril 2014. Esimesel plaadil "Disc X" pakuvad uusi lugusid Eminem, Slaughterhouse, Bad Meets Evil, D-12 ja Yelawolf. Teisel albumil "Disc V" kõlab hip-hop klassika.

Kogumikalbumi kolmas singel on “Detroit vs. Everybody“, mille produtsendid on Eminem ja Statik Selektah. Loos löövad kaasa Royce da 5’9″, Big Sean, Danny Brown, Dej Loaf ja Trick Trick. Muusikavideo tuli 23.jaanuaril 2015 ja selle lavastas Syndrome.

8.veebruaril 2015 võitis Eminem kaks Grammy auhinda. Parim räppalbum oli "Marshall Mathers LP 2" ja parim räppari/laulja koostöö oli The Monster" koos Rihannaga.

12.märtsil 2015 andis Shady Records välja karbiversioonina Eminemi vinüülplaadid koguhinnaga $225. "The Official Eminem Box Set" sisaldab kõiki kaheksat Eminemi plaati ning lisaks on veel "8 Mile soundtrack" ja Shady Recordsi 2006 aasta kogumik "The Re-Up".

Eminem osales 21.aprillil 2015 ilmunud Alabama räppari Yelawolf albumi loos “Best Friend”, mille produtsendiks on WillPower. Loo muusikavideo tuli VEVOs 24.aprillil, autoriks Spidy.

Eminemi uued lood “Phenomenal” ja “Kings Never Die” (featuring Gwen Stefani) kõlavad filmis “Southpaw”, mis esilinastus 24.juulil 2015. 7-minutilist “Phenomenal” muusikavideot esitleti Apple Musicus 3.juulil.

Eminem osales 7.augustil 2015 ilmunud Dr. Dre albumil "Compton" loos “Medicine Man”.

19.oktoobril 2016 andis Eminem teada tööst uue albumiga ning avaldas 8-minutilise promoloo “Campaign Speech”.

Eminem osales lauljatari P!nk 13.oktoobril 2017 ilmunud albumi loos ''Revenge''.

10.novembril tuli Eminemilt uus singel "Walk On Water", kus refrääni laulab Beyonce. Album "Revival" ilmus 15.detsembril 2017 ning sellel kõlab 19 lugu. Kaasa löövad P!nk, Ed Sheeran, Alicia Keys, Skylar Grey jt. 8.detsembril ilmus promosingel "Untouchable".

8.jaanuaril 2018 tuli digisinglina ''Chloraseptic (Remix)'' featuring Phresher & 2 Chainz.

14.veebruaril tuli välja Eminemi ja Ed Sheeran loo "River" muusikavideo.

17.märtsil tuli Eminem välja singliga “Nowhere Fast (Extended Version)” featuring Kehlani. 3.aprillil avaldas Eminem loo "Framed" muusikavideo.

Eminem & Labrinth osalesid Nicki Minaj 11.augustil 2018 ilmunud albumi loos "Majesty".

31.augustil avaldas Eminem oma kümnenda stuudioalbumi “Kamikaze”, millel kõlab 13 lugu. 4.septembril tuli välja loo "Fall" video. Plaat müüs USA-s esimese nädalaga 434 tuhat ning sellest sai räppari 9-s #1 album Billboard 200 edetabelis. Singlitest jõudsid esimese nädalaga top-10-sse "Lucky You" (featuring Joyner Lucas) ja "The Ringer".

30.novembril postitas Eminem Youtube'i 11-minutilise vabastiilis räpimonoloogi "Kick Off".

Järgmine Eminemi muusikavideo tuli Jessie Reyez osalusega loole "Good Guy", mis avaldati 7.detsembril.

20.veebruaril 2019 avaldasid Boogie ja Eminem ühisloo "Rainy Days" video.

23.veebruaril 2019 avaldas Eminem 20-ndaks juubeliks uuesti albumi "The Slim Shady", kuhu lisatud acapellad, instrumentaalid ja lugude raadiovariandid.

3.mail tuli välja Eminem osalusega Logic singel "Homicide". Muusikavideot esitleti 29.juunil.

Ed Sheerani 12.juulil ilmunud plaadi "No 6 Collaborations Project" populaarseimaks looks on tõusnud "Remember The Name", mis on esmakordne kolmiku koostööna valminud lugu, kus löövad kaasa nii Eminem kui 50 Cent.

17.jaanuaril 2020 avaldas Eminem 20-loolise albumi "Music To Be Murdered By". Plaadil teevad kaasa varalahkunud Juice WRLD, Black Thought, Q-Tip, Ed Sheeran, Young M.A, Anderson .Paak jt. Albumi produtseeris Dr. Dre. Lisaks uuele albumile andis Eminem välja ka videosingli "Darkness". See kujutab kontserdil toimuvat massitulistamist ja selles on kasutatud heli ning kaadreid 2017. aastal Las Vegases.

24.jaanuaril jõudis UK singliedetabeli tippu albumi lugu "Godzilla" (Feat. Juice Wrld). Varalahkunud räppari Juice WRLD mälestuseks avaldas Eminem 10.märtsil "Godzilla" muusikavideo, lavastajaks Cole Bennett.

Eminem osales 3.aprillil ilmunud Jessie Reyez albumi loos "Coffin".

10.juulil tuli välja Kid Cudi & Eminem ühine singel "The Adventures Of Moon Man & Slim Shady".

18.detsembril 2020 avaldas Eminem 16 lisalooga albumi "Music to be Murdered By Side B Deluxe Edition", kus kaaslasteks Dr. Dre, Ty Dolla $ign, DJ Premier jt.

23.jaanuaril 2021 avaldas Eminem loo "Higher" muusikavideo, kus osalevad UFC sports täht Dana White ja ESPN ajakirjanik Michael Eaves.

28.mail andis Eminem välja loo "Killer" remiksi, kaaslasteks Jack Harlow ja Cordae.

30.septembril avaldasid Skylar Grey, Polo G, Mozzy, Eminem ühise loo "Last One Standing", mis kõlab Marvel Comics superkangelase filmis "Venom: Let There Be Carnage".

15.detsembril täiendas Dr. Dre "Rockstar Games’ Grand Theft Auto Online: The Contract" kuue looga. Üheks neist oli “Gospel” feat. Eminem.

Eminem lõi kaasa 14.jaanuaril 2022 ilmunud Cordae albumil loos "Parables (Remix)".

Dr Dre, Kendrick Lamar, Eminem, Mary J. Blige ja Snoop Dogg esinesid 13.veebruaril 2022 Inglewoodis, Californias uuel SoFi staadionil Super Bowl LVI poolajashow'l.

27.mail 2022 tuli 2002. aasta albumist "The Eminem Show" välja juubeliversioon, kus kokku materjali 38 lugu. Singlina tõsteti esile lugu "Jimmy, Brian And Mike".

16.juunil esitlesid Eminem & CeeLo Green lugu "The King & I" filmist "Elvis".

24.juunil ilmus Eminem ja Snoop Dogg ühine singel "From The D 2 The LBC" koos muusikavideoga.

5.augustil andis Eminem välja 16 looga greatest hits albumi "Curtain Call 2".

Eminem ja Kanye West osalesid 26.augustil ilmunud DJ Khaled albumil "God Did" loos "Use This Gospel (Remix)".

Eminem lõi kaasa 4.augustil 2023 ilmunud Ez Mil singlil "Realest".

Eminem ja Benny Blanco lõid kaasa 22.detsembril 2023 ilmunud Juice WRLD singlil "Lace It".

9.veebruaril 2024 ilmus 10-ks juubeliks album "Marshall Mathers LP 2" boonusdiskiga versioon, millel 5 lisalugu ja 6 instrumentaali.

14.märtsil tuli Eminem välja loo "Doomsday Pt. 2", mille lavastas Cole Bennett. Videos olid näha staarid Big Sean, BabyTron, Denzel Curry, Teezo Touchdown, JID, Swae Lee & Cordae.

Eminem ja LeBron James valmistasid dokumentaalsarja "How Music Got Free", mis räägib musapiraatlusest 1990ndatel ja 2000ndatel. Sõna saavd 50 Cent, Timbaland, Rhymefest, Steve Stoute jt. Film esilinastub 11.juunil kanalil Paramount+.

2024.a. suvel avaldab Eminem 12-nda stuudioalbumi "The Death Of Slim Shady (Coup De Grace)". Singlit “Houdini” esitles ta 31.mail koos Rich Lee lavastatud videoga. Singel oli esimesel nädalal #1 UK-s, Austraalias ja Norras.

Faktid

Nimi: Marshall Bruce Mathers III
Lavanimi: Eminem
Sündis / koht: 17. oktoober 1972 / St. Joseph, Kansas City, USA
Elukoht: Detroit, USA
Tähtkuju: Kaalud
Juuste värv: Heledad
Silmad: Pruunid
Abikaasa: Kimberley Anne Mathers
Tütar: Hailie Mathers (s. 1995)
Vanemad: Deborah Mathers-Briggs ja Marshall Mathers II
Vend: Nathaniel Briggs (Poolvend)
Lemmik muusikud: Tupac, Redman ja Beastie Boys

Muud huvitavat

Ametlik Leht: http://www.eminem.com/