The Boondocks

12.juulil esines The Boondocks Tallinnas Eesti Vabaõhumuuseumis festivalil Võnge 2024.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 26.01.2014 - 12:52
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 12.07.2024 - 22:23
Eesti artist, Ansambel, Alternative & Indie

The Boondocks on 2012. aasta alguses alustanud indie rock ansambel Pärnust. Bändi koosseisu kuuluvad kitarrist ja vokalist Villem Sarapuu, bassist ja taustavokalist Hendrik Tamberg ning trummar Karl Kevad. Noormehed õppisid toona Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumis.

Kogu kolmik on vähem või rohkem muusikalise taustaga. Bändi trummari isa Tiit Kevad on elukutseline trummar. Kuigi poeg Karl ei ole trummimängu kunagi õppinud, on ta ometi olnud terve elu isa kõrval ninapidi asja juures. Hendriku peres oskavad kõik lapsed klaverit mängida ja nooruke Villem on õppinud muusikakoolis saksofoni.

Z-generatsiooni tegijamate kitarribändide hulka kuuluva The Boondocksi loomingut on mõjutanud erinevad žanrid britpopist post-pungini ning 90ndate hip-hopist tantsu-indie’ni. Heliliselt paigutab bänd end vahemikku, mille ühes servas on Ameerika drive-in teater ja teises Vene varietee ning mille sumedast retro-atmosfäärist võib tabada sähvatusi kaasaegseist edetabelite murdjaist. Nende kontserte on kirjeldatud ühtaegu nii õõvatekitavate kui inspireerivatena.

Peamiselt teeb The Boondocks omaloomingut ja harva sekka klavereid. Lugude meloodiad on eriliselt kaasahaaravad ning lavaline olek, energia, publikuga suhtlemine, omavaheline koostöö ja instrumentide käsitlus muljetavaldav.

“Tavaliselt mina kirjutan enamiku materjali,” nentis Karl. “See käib nii, et salvestan kodus akustilise kitarriga mingid asjad valmis, lähen proovi, mängin ette ja siis hakkame ehitama. Lõpuks võib tulla hoopis teine asi. Sõnade kirjutamine on üsna kaootiline. Kõik on natuke kirjutanud.”

27.septembril 2012 tuli esimene singel “Through the Motions“. Loo miksis Olle Nõmm ja materdas Janek Kivi. 1.detsembril 2012 anti oma esimese kontsert Pärnu Klubi-Kohvik IN-is.

22. veebruaril 2013 toimunud Pärnu linna ja maakonna noortebändide konkursil Bändomaania võideti publiku lemmiku auhind ning Villem Sarapuu sai parima kitarristi auhinna.

18.märtsil 2013 sai valmis lugu "Ricochet", mis salvestati Türi Kultuurimaja stuudios koos Siim Tõnissoniga. Loo valis Raadio2 1.aprillil nädala demoks. Kevadel osaleti Raplas Linnapea Rockil ning Saaremaa Noortebändide Festivalil. Lisaks esineti mitmeid kordi Pärnus. 26.juunil astuti üles Tallinnas Von Krahli baaris.

6.juulil 2013 esineti Õllesummeril Red Bull Tour Bus'i laval ning soojendati õhtul koos Heavenly Motorsiga Von Krahlis USA garage rock bändi Sic Alps. 2.augustil soojendati Tartu Feel Good music cafes indiebändi Galvanic Elephants.

Bändil oli au osaleda neljandal Kaasaaegse tantsu linnalaagril 5.-9.augustini Pärnus, mille tulemusel valmis tantsulavastus "Nii Totu on ka totu olla!" Nossovi "Totu kuul" raamatu ainetel. Tantsuetenduse muusikaline kujundus valmis Pärnu bändi The Boondocks ja lavastajate koostööl ning esietendus toimus 9.augustil Steineri aias.

10.august 2013 ilmus The Boondocks singel "Aerojack", mis salvestati juunis BlackAudio stuudios Türil koos Siim Tõnissoniga.

Sügisest algas osalemine Eesti suurimal bändide konkursil Noortebänd 2013 ning 29.novembril esineti Hollywoodis laval finaalis kõige viimasena. Auhinnana võideti Kultuurikatla arendusstipendium, et valmistuda tähelennuks, sest annet on neil küllaga.

The Boondocksi repertuaaris on umbes 20 lugu ja poistel on stuudios salvestatud juba viie looga EP materjal, mille nad loodavad lähitulevikus plaadil välja anda. Aastaga jõuti anda juba 35 kontserti ehk asja võeti jõuliselt ja tempokalt. Karl sõnul on neile muusikaga tegelemise eesmärk meelt lahutada ja pakkuda mingit vaimset vaheldust igapäevaelule.

10.detsembril 2013 avaldati video loole "Turn Off the Lights", mis hääletati oli esikohale ET2 saates Eesti TOP7 ning 12. kohale saates Eesti TOP50. Video tegi Pärnu Sütevaka filmiring.

28.detsembril 2013 osaleti Rakvere festivalil Green Christmas ning 1.veebruaril 2014 esineti Elephants From Neptune Sinilinnu kontserdil erikülalistena.

21.veebruaril 2014 esineti Pärnu Keskraamatukogus, kus soojendatati Facelift Deer kontserti. Samal hommikul esineti ETV Terevisioonis uue looga "Cigarettes R My Only Friend".

8.märtsil 2014 astus ansambel üles Rock Cafes Propelleri 35. sünnipäeval. 27.märtsil 2014 esines ansambel Tallinn Music Week raames Ahtri 6a terminalis.

26.septembril 2014 esitles bänd Pärnu Rock Club Volume'is oma debüütalbumit "USB". Esimene singel "Rumble" tehti avalikuks 21.septembril. 23.oktoobril 2014 esines The Boondocks "USB" plaadiesitluskontserdiga Tallinnas Sinilinnus.

27.märtsil esineti Tallinn Music Week raames Von Krahlis. Ansamblisse tuli aprillist kitarristina Romet Mägar.

31.12.2015 tuli välja digisingel "Everybody Shake" w/ B-side "Appalachian Dunes". Esitlus toimus 30.12 Tartus Arhiivis.

20.mail 2016 sai bändi näha Tartu Indiefestil Genialistide klubis.

The Boondocks sai linti ägeda loo "U and Me", mille muusikavideo valmis tunnustatud režissööri Hindrek Masa Maasiku käe all. Esitlus oli 10.juunil Pärnus Kultuuriklubis Tempel.

15.juulil 2016 esines The Boondocks Lätis Positivus Festivali I Love You laval ning 16.juulil TMW suvemajas.

7.oktoobril ilmus Eesti stiilseimal indie-bändil The Boondocksi teine stuudioalbum "Thriller", millel kõlab 12 lugu. Plaadi väljatulemist tähistati kolme õudu ja eufoorat tekitava peoga 15.-22.oktoobril Tallinnas, Tartus ja Pärnus.

21.novembril esitles The Boondocks "Terevisioonis" oma värsket albumit "Thriller". Kõlasid lood "Incognito" ja "Whiskers".

The Boondocks astus 13.jaanuaril üles Tallinnas kultuuriklubis Kelm ning tähistas edukat lõppenud aastat.

15.veebruaril 2017 avaldas The Boondocks muusikavideo loole "Loopy Lizard", mille lavastas Henry Peet. "Video on tehtud kerge paroodiana Hollywoodi kuldajastu õudusfilmidest, mis olemuselt on justkui treiler filmile "The Lizard-Man"", avas bändi trummar Karl Kevad muusikavideo idee tagamaid.

Telia ja Tallinn Music Weeki (TMW) ühiselt korraldatud publikulemmiku valimisel sai 2017 aastal enim hääli Eesti indierocki bänd The Boondocks. Lemmikuks pärjatud artistile annab Telia 1000 eurot muusikalise karjääri edendamiseks.

The Boondocks andis 16.juunil välja värske suveloo "Riviera Life", mis on esimene singel peatselt ilmuvalt kolmandalt stuudioalbumilt. "Üritame uute lugudega teha popmuusika inimlikumaks, päris pillide ja emotsiooniga tehtud kunst, samas aga säilitades popmuusika nunnu lihtsuse,“ avas trummar Karl Kevad uue loo tausta. Bänd esitles uut lugu 17.juunil Pärnus kultuuriklubis Tempel koos ansambliga Ouu. Tallinnas saab The Boondocksi näha lauluväljakul 5.juulil Õllesummeril.

24.septembril 2017 tuldi välja looga "Plastic Century", mille muusikavideo valmis koostöös Hindrek Maasikuga. Kuna mitmed bändiliikmed läksid aega teenima, jäi The Boondocks mõneks ajaks lavalaudadelt eemale.

The Boondocks andis 2.augustil 2018 välja kaks lugu oma sügisel ilmuvalt plaadilt. Karl Kevade poolt loodud laulude nimed on “She Took A Bite From The Apple” ja “That’s Why”.

8.oktoobril ilmus The Boondocksil kolmas stuudioalbum "How to Build a Love Bomb". "Album räägib lahkuminekutest, rasketest aegadest suhetes, truudusetusest ja paljudest muudest ebameeldivatest asjadest," avas plaadi tausta lugude autor ja trummar Karl Kevad. "Kontrast kurva sisu ja meeleoluka kõla vahel väljendabki ebastabiilsust sellistes olukordades." "Enamik albumist on kirjutatud aja jooksul, mil bändi kolm liiget läbisid ajateenistust, kuigi vaba aega oli vähe, suutsime siiski kirjutada üle 50 loo, millest siis 12 plaadile valisime," lisas kitarrist Romet Mägar. Plaadil teevad kaasa 90ndate Pärnu indie-muusikud ja bändi mentorid Marek Talts ja Tiit Kevad.

11.oktoobril avaldati "That 60s Song" muusikavideo. Albumi esitluskontserdid toimusid 12.oktoobril Pärnus kultuuriklubis Tempel, 13.oktoobril Tõrvas pubis Juudas, 19.oktoobril Tartus Genialistide klubis ja 20.oktoobril Rakvere Teatrikohvikus. 9.novembril toimus plaadiesitlus Tallinnas Rock Cafes.

27.12 toimus vastavatud U3 Kontsertklubis minifestival WINTER BREAK 2018, kus astusid üles noorema põlvkonna ägedamad bändid nagu Rainer Ild, Bourbon Sugar, The Queen Of Spades ja The Boondocks.

12.jaanuaril 2019 esitles bänd loo “That’s Why” videot, mis on valminud režissöör Liis Lindmaa poolt koostöös BFM-i filmitudengitega ning peaosas on viimaste aastate kaks põnevamat noort näitlejat Rea Lest ja Jörgen Liik. 24.jaanuaril astuti üles Saku Suurhallis Eesti Muusikaauhinnad 2019 galal ning 2.veebruaril esines The Boondocks Instikurmu Talifestivalil Kultuurikatlas.

4.juunil avaldas The Boondocks singli "I Hope My Life Is Never Like This Again" ja esitleb seda 8.juunil kontsertklubis U3. "See lugu on kui mõtteline jätk plaadile "How To Build A Love Bomb". Kirjutasin selle loo septembris, kui elu oli veidi pea peale keeratud", rääkis loo autor Karl Kevad.

2020 pandeemia ajal tekkis tung kirjutada hästi positiivset muusikat, mis oleks justkui vastupidine reaalsusele. Bänd on oma identiteeti tänu olukorrast tekkinud sunnitud pausile selgemini defineerinud ning uues materjalis kajastuvadki enim praeguse olukorra emotsioonid ja mõtted, rõõmud ja pahed. Lisaks vanematele fännidele juba tuttavale helikeelele on loos tunda ka pulbitsevat vabadust, mis taas nende loomingus tugevamalt esile on kerkinud. Liigutakse jõuliselt uue peatüki suunas. Alustati koostööd nimeka produtsendi José Diogo Nevesiga, kellega koos Retrosonic stuudios lasti lahti vanast ning tervitati uut. Bändil on töös uus stuudioalbum, mille helikeelest esimene singel ka aimu annab.

9.detsembril 2020 tuli välja videosingel “Leaving Yesterday” räägib lootusrikkalt tulevikku vaatamisest ning raskustele vastu minemisest. Karl Kevad autorlusega loo video autoriks oli Raul Meiesaar.

16.juulil 2021 ilmus The Boondocksi uus singel “Whatever You Said Went Over My Head”, mis juhatab sisse uue peatüki ansambli nurgelises diskograafias. Nunnu suvine roosades toonides indie on jäetud rannaliivale ning bänd sukeldub sügavale post-pungi merre. Masinlik trummibiit, valjult kriiskavad kitarrid ja rahutud vokaalid paiskavad õhku pinget – lugu on toorest energiast laetud. The Boondocksi uut loomingut sai kuulda live esituses 16/07 Klubis LAEV ning 17/07 kodulinnas Pärnus, äsja avatud Krõhva Baaris.

The Boondocks avaldas 26.augustil uue singli “Mr. Politician”. 24.septembril ilmus nende järjekorras neljas stuudioalbum “Soup Can Pop Band”, mille salvestas Erko Niit, miksis José Diogo Neves ning master'das Adam Chamberlain. Uute lugude rajum ja toorem helikeel on märk uue albumi punk-temaatikast.

Uut 11-loolist plaati esitles The Boondockc 9.oktoobril Pärnus Mai Kultuurikeskuse pensionipeol.

26.jaanuaril Alexela Kontserdimajas toimunud Eesti Muusikaauhinnad 2022 galal kuulutati aasta rockalbumiks The Boondocks "Soup Can Pop Band".

6.mail esines bänd TMW raames @Kivi Paber Käärid.

The Boondocks avaldas 15.juulil uue singli "I'm nice". Loo autori Karl Kevade sõnul on "I'm nice" edasiarendus The Boondocksi punkfaasist. "Üles on ta ehitatud samadest elementidest, mida ka eelmisel albumilt leiab, kuid tööriistakast on märksa drum and bass'isem," sõnas Kevad. Bändi kitarristi Romet Mägari sõnul on uus singel lüüriliselt eneseiroonitseva temaatika jätk. "Seekord laulame klassikalise nice guy arhetüübist."

26.oktoobril 2022 toimus Tallinnas Noblessneri Valukojas alternatiivse Briti rokkansambli Nothing But Thieves kontsert, kus erikülaliseks oli The Boondocks.

21.juunil 2023 esinesid The Boondocks ja Stefan koguperefestivalil "Tere, Pärnu suvi".

Visuaalkunstifestivali Viljandi Tuled teisel õhtul, 10.02.2024, andis tantsusooja The Boondocks.

6.aprillil esines The Boondocks TMW raames Võnge Festivali laval Telliskivi Loomelinnaku etenduskunstide majas Von Krahl.

10.juulil avaldas plaadifirma kurvad uudised ansambli 2018.a. albumi “How to Build a Love Bomb” vinüülil. Albumil kõlavad juba kontserditel rahvast hullutanud laulud nagu “Plastic Century”, “That’s Why”, “That 60s Song” ja paljud teised. Albumit esitleti 11.juulil Pärnus Wunderbaaris, kus lisaks esitles oma värsket albumit “Värvides” ansambel Ouu.

12.juulil esines The Boondocks Tallinnas Eesti Vabaõhumuuseumis festivalil Võnge 2024.

Faktid

The Boondocks on: (nimi/tegevus bändis/sünniaeg)
Villem Sarapuu - kitarr/vokaal – 23.august 1998
Romet Mägar - kitarr - 15.detsember 1995
Hendrik Tamberg - basskitarr/taustavokaal - 4.märts 1996
Karl Kevad – trummid – 4.juuni 1996

Muud huvitavat

Seotud videod

The Boondocks - Leaving Yesterday
The Boondocks - Leaving Yesterday

Artist: The Boondocks

Lugu: Leaving Yesterday

Aasta: 2020

The Boondocks - That's Why
The Boondocks - That's Why

Artist: The Boondocks

Lugu: That's Why

Album: How to Build a Love Bomb

Aasta: 2019

Režissöör: Liis Lindmaa

The Boondocks - That '60s Song
The Boondocks - That '60s Song

Artist: The Boondocks

Lugu: That '60s Song

Album: How to Build a Love Bomb

Aasta: 2018

Režissöör: Jaan Sinka & Kristjan Taal

The Boondocks - Loopy Lizard
The Boondocks - Loopy Lizard

Artist: The Boondocks

Lugu: Loopy Lizard

Album: Thriller

Aasta: 2017

Režissöör: Henry Peet

The Boondocks - Plastic Century
The Boondocks - Plastic Century

Artist: The Boondocks

Lugu: Plastic Century

Aasta: 2017

Režissöör: Hindrek Maasik

The Boondocks - U and Me
The Boondocks - U and Me

Artist: The Boondocks

Lugu: U and Me

Aasta: 2016

Režissöör: Hindrek

The Boondocks - Turn Off the Lights
The Boondocks - Turn Off the Lights

Artist: The Boondocks

Lugu: Turn Off the Lights

Aasta: 2013