Rasmus Rändvee / Facelift Deer

Rasmus Rändvee oli 29.veebruaril toimunud Eesti Laul 2020 finalist Karl-Ander Reismann ja Rasmus Rändvee kirjutatud looga "Young". 30.novembril avaldatud video lavastas Iris Peil.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 31.01.2014 - 15:57
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 29.02.2020 - 22:11
Eesti artist, Ansambel, Rock

Facelift Deer on 2011. aasta jaanuaris Pärnus kokku tulnud alternatiivrocki bänd. Koosseisus olid laulja Erko Elblaus, soolokitarril Paal Piller, rütmikitarril Gertrud Luhaoja, basskitarril Aap-Eerik Lai ja trummidel Renar Trummal. 3.aprillil 2011 avaldati esimene stuudios salvestatud lugu "Harlequin". Teine lugu "Eiffel" tuli välja 1.augustil 2011.

2011 augustist tuli uueks solistiks Rasmus Rändvee ja lahkus Erko Elblaus. 14.detsembril 2011 vahetus kitarrist kui Gertrud Luhaoja asemel liitus bändiga Karl Kallas. 23.veebruaril 2012 osaleti Endla Teatri küünis uue koosseisuga Pärnu bändide konkursil Bändomaanial. 5.juuni 2012 anti välja uue koosseisu esimene singel "Brothers".

7.novembril 2012 oli Facelift Deer sunnitud loobuma konkursi “Noortebänd 2012” poolfinaali kohast, sest ansambli solist Rasmus Rändvee pääses osalema TV3 show “Eesti otsib superstaari” finaalides.

Rasmus Rändvee võitis 23.detsembril 2012 aastal telesaate "Eesti otsib superstaari". Rasmus on saate esimestest osadest alates rõhutanud, et teeb seda kõike vaid bändi promomise eesmärgil ning nüüd on tal võimalus öelda, et lubadus on täidetud, sest noormees võitles oma bändile välja plaadilepingu maailma suurima plaadikompaniiga Universal Music ja suure auhinnaraha.

Lauluga "Dance" pääsesid nad konkursi Eesti Laul 2013 finaali, mis toimus 2.märtsil 2013 Nokia kontserdimajas. Rasmus Rändvee, Paal Piller ja Karl Kallas autorlusega lugu saavutas 7. koha. "Dance" video tehti Pärnu Sütevaka Humanitaargümnaasiumi filmiringiga ning see avaldati 25.jaanuaril 2013 Youtubes.

1.juulil 2013 ilmus singel "You Got Me", mille live-video pani kokku Andrus Ilp. Laul kõneleb noorte tantsupõrandahullumistest, pulbitsevast verest, pea kaotamisest ning kõige selle juurde virguvatest naudingutest.

2.septembril 2013 ilmus debüütalbum. Albumile olid panuse andnud kõik bändiliikmed nii muusika kui sõnade kirjutamise osas, ühtseks 10-looliseks paketiks aitas plaadi produtseerida Ago Tepand alias Sethh. Raadiotes olid kõlanud juba kolm singlit – Eesti Laulu finaalis osalenud “Dance”, hoogne suvehitt “You Got Me” ja bändi värskeim singel “Everlasting”. Teised albumi lood jätkasid samal energilisel nn. dance-floor rock’n’roll lainel, mis pikitud mõnusa hulluse ja noorusliku jõuga. Sisuliselt oli Facelift Deer debüütalbum popmuusika selle kõige kohanemisvõimelisemal kujul, eriliste omaduste ja tähendusteta vorm, mis võttis praeguse aja kõige turvalisema žanri nimele pretendeeriva tantsulise kesktempo-indiroki kuju.

Rasmus oli õnnelik, et bändi visioon plaadile jõudis: “Meil on olnud suur au ja õnn teha koostööd oma ala professionaalidega, kellelt noorte muusikutena suu lahti tarkusi ammutasime. Plaadifirma ootuste ja meie lootuste tulemusel formuleerus plaat, mida me kõik vaimusilmas salaja, kui keegi ei näinud ega kuulnud, ette kujutasime”. Sellega muidugi poiste eesmärgid ei piirdu ja nagu ühest suust lubavad nad huilata, kuni lavad ja publiku hordid muutuvad suuremaks ja nende muusika jõuab veelgi rohkemate kõrvadeni.

Universal Music Finland & Baltics juht Jarkko Norlund lisas veendunult, et Facelift Deer album oli igati väärikas kulminatsioon kohaliku superstaari saate viiendale hooajale: “On suhteliselt erakordne, et sellise Idols-formaatsaate võidab nii selge artistliku visiooniga laulja ja auhinnaplaat antakse üldse bändinime all välja. Rasmus ja ta kaaslased on tõestanud end andekate muusikakirjutajate ning tugeva live-bändina – tervitame uhkusega neid oma artistide perekonda.“

Facelift Deer debüütalbum tuli täispikale ettekandmisele esitluskontsertidel 19. septembril 2013 Tallinnas, klubis Sinilind ja 21. septembril Pärnus, klubis Sugar. Oktoobris 2013 läks trummar Renar kaheksaks kuuks sõjaväkke ning teda asendas kõigi hea sõber Siim Arusaar.

29.novembril 2013 esineti külalistena klubis Hollywood toimunud Noortebänd 2013 finaalkontserdil ja 28.detsembril osaleti Rakveres festivalil Green Christmas. 3.jaanuaril 2014 esineti R2 Aastahitt 2013 auhinnagalal.

30.jaanuaril 2014 Nokia Kontserdimajas toimunud Eesti Muusikaauhinnad 2014 galal võideti plaadiga "Facelift Deer" aasta debüütalbumi ja aasta rokkalbumi tiitlid.

21.veebruaril 2014 võeti videolinti bändi esinemine Pärnu Keskraamatukogus.

28.märtsil 2014 esines bänd Tallinn Music Week raames Rock Cafes.

Aprillist 2015 asuti salvestama uut muusikat ning filmitakse video esimesele singlile.

4.juunil 2015 esines bänd Tallinnas Butterfly Lounge'is, kus esitleti singlit "Nitrolove". 19.juunil sai valmis muusikavideo.

Ansambli Facelift Deer eluiga sai läbi, kõik bändipoisid kasvasid suureks ja asusid välismaale õppima. Rasmus jäi üksinda Eestisse.

Rasmus Rändvee jätkab oma muusikukarjääri sooloartistina ning esitles esimest singlit Noortebänd 2016 finaalgalal 28.oktoobril 2016 Kinos Sõprus.

Rasmus Rändvee esitatud lugu "This Love" osales 4.märtsil konkursi Eesti Laul 2017 finaalis ja sai 3. koha. Loo autorid on Bert Prikenfeld, Stewart James Brock, Ewert Sundja, Rasmus Rändvee ning see avaldati 15.12.2016.

3.märtsil Saku Suurhallis toimunud Eesti Laul 2018 finaalkontserdil esitles Rasmus Rändvee uut singlit “Falling In Love With You”. Lugu on kirjutatud koos Paal Pilleri ja Bert Prikenfeldiga.

Oma esimese avaliku kontserdi sooloartistina tegi ta 7.aprillil TMW raames Vene Kultuurikeskuses Sony Music õhtul.

Rasmus Rändvee avaldas 24.mail 2019 eestikeelse singli ''Kas süda veel lööb?", mis sündis koostöös Soome produtsentide Topi Latukka ja Matias Melleriga. Eestikeelsed sõnad kirjutas Maian Kärmas. "Salvestasin loo Helsingis esiti inglise keeles, aga kui kuulasin juba peaaegu lõppversiooni, tekkis tunne, et just seda lugu sooviks esitada emakeeles," rääkis Rändvee.

Rasmus Rändvee oli 29.veebruaril toimunud Eesti Laul 2020 finalist Karl-Ander Reismann ja Rasmus Rändvee kirjutatud looga "Young". 30.novembril avaldatud video lavastas Iris Peil.

Faktid

Koosseis: (nimi/tegevus bändis/sünniaeg)
Rasmus Rändvee – laul - 28.11.1995
Paal Hendrik Piller – kitarr, taustalaul - 29.05.1995
Karl Kallas – kitarr, taustalaul - 26.09.1995
Aap-Eerik Lai – basskitarr - 10.03.1995
Siim Arusaar – trummid – 23.05.1995

Endised liikmed:
Renar Trummal – trummid - 08.02.1994
Gertrud Luhaoja – rütmikitarr, taustavokaal
Erko Elblaus – vokaal

Muud huvitavat

Seotud videod

Rasmus Rändvee - Young
Rasmus Rändvee - Young

Artist: Rasmus Rändvee

Lugu: Young

Aasta: 2019

Rasmus Rändvee - Falling in Love with You
Rasmus Rändvee - Falling in Love with You

Artist: Rasmus Rändvee

Lugu: Falling in Love with You

Aasta: 2018

Facelift Deer - Nitrolove
Facelift Deer - Nitrolove

Artist: Facelift Deer

Lugu: Nitrolove

Aasta: 2015

Režissöör: Rasmus Rändvee

Facelift Deer - Dance
Facelift Deer - Dance

Artist: Facelift Deer

Lugu: Dance

Album: Facelift Deer

Aasta: 2013