Liina Saar / MiaMee

1.mail 2022 ilmus Liina Saare album "Püüdmata tunne", millel kõlab 9 lugu. Liina Saare meloodiline helikeel võngub värskel albumil autorilaulu ja jazzi lainetel, kaldudes kohati ka retrohõngulise popi maastikule. Tervikuks põimib selle Saare sume tämber. Albumi muusika flirdib seekord rohkem groove muusikaga, kõla on seejuures oluliselt mõjutanud ansambli liikmed Joel Remmel, Mihkel Mälgand, Jaan Jaanson, Ahto Abner ja helikujunduse teinud Peeter Salmela.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 04.02.2014 - 13:32
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 01.05.2022 - 08:32
Eesti artist, Ansambel, Jazz

MiaMee – see on fantaasiarohke originaallooming, milles akustiline kõla kohtub elektroonikaga. Ansambel viljeleb eksperimentaalmuusikat, jättes ruumi mängulisusele ja improvisatsioonile ning luues pidevalt uusi helimaastikke.

Ansambel alustas tegutsemist 2009 aastal. Bändi loojaks ja eestvedajaks võib nimetada Liina Saart, kes on ka enamus lugude autor. Stiililiselt võiks muusikat nimetada folgi mõjutustega alternatiivseks popmuusikaks. Lisaks sõprusele ühendas bändiliikmeid see, et kõik õppisid Göteborgi Muusikaakadeemias. Jaanuaris 2010 esineti Eestis kontserdiga rahvusvahelises koosseisus Liina Saar (Eesti), Anni Egecioglu (Rootsi), Sigurdur Rögnvaldsson (Island), Joonas Kuusisto (Soome).

MiaMee kõlapilt ajapikku muutus, muutusid inimesed. Liina kogus õpingukaaslase rootsi-türgi juurtega tšellisti Anni Egecioglu kõrvale järgmisteks esinemisteks Eestis kohalikud helivõlurid ning ansambli esinemistes oli hoopis uus kvaliteet. Mais 2012 esines MiaMee Viljandi Jazziklubis ning Tartu Genialistide Klubis. Esitusele tuli fantaasiaterohke originaallooming, milles akustiline kõla kohtus elektroonikaga. Esineti koosseisus: Liina Saar (laul), Anni Egecioglu (tšello, laul), Mart Soo (kitarr, elektroonika), Taavi Kerikmäe (klahvpillid, elektroonika) ja Ahto Abner (löökriistad).

Viljandist pärit Liina Saar lõpetas 1999 aastal Viljandi muusikakooli, kus õppis kaheksa aastat viiulimängu. Edasi läks ta peale keskkooli lõpetamist 2002 aastal Tallinna Georg Otsa nimelisse muusikakooli õppima pop-jazzlaulu Kare Kauksi käe all ning kaks aastat hiljem sai sisse muusikaakadeemia äsja avatud jazzi erialale. Tallinna stuudiumi kõrvalt õnnestus tal mitu aastat külalistudengina õppida Rootsis Göteborgi muusikaakadeemias improvisatsiooni ja laulmist. Peale Eesti Muusika ja Teatri Akadeemia jazzosakonna lõpetamist 2008 aastal asus Liina õppima Stockholmi Kuninglikku Muusika Akadeemiasse, kus lõpetas 2012 aastal Jazzmuusika osakonna laulu eriala. Oma eksamikontserdi Stockholmis andis ta 2.mail 2012 koos ansambliga MiaMee.

Mart Soo ja Taavi Kerikmäe on kogenud ja hinnatud muusikud just erinevate soundide leidmisel ja arendamisel. Seda rolli jätkavad nad ka ansamblis MiaMee. Koos ja eraldi on nad mänginud sellistes kollektiivides nagu Broken Time Orchestra, ASK, Weekend Guitar Trio ja lisaks teinud koostööd paljude teiste hinnatud muusikutega Eestist ja mujalt ilmast. Ahto Abner lisab trummidel tunnetuslikke ja haaravaid rütme. Ahto Abner on eesti jazzilavadel tuntud ja hinnatud trummar, ta on tegev lugematutes projektides. Muuseas on ta koostööd teinud Dave Bentoni, Helin-Mari Arderi ja Liisi Koiksoniga.

2.novembril 2013 esines MiaMee Tartu Uues Teatris üritusel "IDeeJazz’13". Liina Saar rääkis publikule, et novembrikuu on enese sisse vaatamise ja enese ümber vaatamise aeg, mis on ka MiaMee tegutsemise kontseptsioon.

Konkursil "Eesti Laul 2014" osales Liina Saare ja Liisi Koiksoni kirjutatud lugu "Fearful Heart" 21.veebruaril teises poolfinaalis. Laval seekord bändi MiaMee pole, on vaid Liina ja 3 taustalauljat. "Mulle tundus see hea võimalusena oma bändi natuke laiemalt kuulajatele tutvustada. Juba on tekkinud palju uusi kuulajaid, see ongi see positiivne pool," rääkis Liina Saar ETV Terevisioonis 4.veebruaril.

MiaMee debüütalbum "Some Other Me" ilmus 25.märtsil 2014 ning sellel kõlab 10 lugu. MiaMee esines Tallinn Music Week raames Jazzkaar ja Eesti Jazzliit esitluskavas 28.märtsil 2014 NO99s.

MiaMee esines 3.juulil 2014 Teletornis Eesti Jazzliidu kontsertsarjas Teletorni jazz. Ansambli uus kava on ühtlaselt tugev ja pole siis ime, et esinemised nii Eestis kui Rootsis on väga soojalt vastu võetud.

2.augustil 2014 esines MiaMee Intsikurmu Muusiakfestivalil Põlvas.

19.oktoobril 2014 mängis MiaMee Kumus Sügisjazzil. Bändiga koos esines VJ Tenku, kes on MiaMee muusikale loonud videoklipid.

27.märtsil 2015 esineti Kloostri Aidas Nordea & 5* programmis. 19.aprillil anti Jazzkaare raames tasuta kontsert Telliskivi Funderbeami kontoris.

18.juulil 2015 astus Positivus Festivalil Tallinn Music Weeki/Palladiumi laval üles džässi ja popi piirimaadel jalutav Miamee. Esitamisele tuli ka uus singel "Bare and Blue".

MiaMee esines Tallinn Music Week raames 1.aprillil 2016 Vaba Laval ning Tartu Indiefestil 21.mail 2017 Genialistide klubis.

MiaMee avaldas 9.juulil 2017 uue singli "The Star-Bright Hour", mille sõnad on Betti Alveri samanimelise luuletuse ("Tähetund") tõlge. Produtsentidena on loo valmimisele kaasa aidanud Siim Hiob ja ansambi "Wildbirds and Peacedrums" liige Andreas Werliin.

Liina Saar lõi kaasa ansambli Elletuse albumil peakirjaga "Ilu sõitis jõge pidi", mille esitlus toimus 15.oktoobril Sügisjazzil.

Eesti Laul 2018 poolfinaalis 17.veebruaril osales Liina Saar, Herman Gardarfve ja Axel Ehnström kirjutatud lugu “Täna otsuseid ei tee”, esitajaks Marju Länik. Lugu avaldati 20.detsembril.

MiaMee avaldas 26.aprillil uue singli “Flash of Light” peagi ilmuvalt albumilt. “Kogeme õnne ikka ainult lühikese hetkena, sähvatusena… hoolimata oma lühikesest kestvusest täidavad need hetked hiljem terve meie maailma,” kommenteerib uut singlit autor ning ansambli solist Liina Saar.

Liina Saar kogus Hooandjas edukalt toetuse albumile "Õhtulaulud". Plaadi muusika sündi inspireeris eelkõige eesti keele ilu, tänutunne ja armastus. Lisaks Anna Haava, Betti Alveri ning Juhan Liivi luulele on uue albumi laulutekstide autorid meie kaasaegsed lüürikud Jaan Pehk, Maian Kärmas, Jan Kaus ning Jaan Tätte. 14.märtsil esitles Liina singlit "Raudahjus põlesid puud". Plaadiesitlused olid 2019 aasta kevadisel Jazzkaare festivalil.

18.mail 2020 avaldas Liina Saar videosingli "Lase ööl end kanda", mille teksti autor on Jan Kaus. Loos teevad kaasa pianist ja Aasta Jazzmuusik 2020 Joel Remmel, kontrabassist ja Aasta Jazzmuusik 2018 Mihkel Mälgand ning Liina pikaaegsed muusikalised partnerid kitarrist Jaan Jaanson ning trummar Ahto Abner. Helikujunduse tegi Peeter Salmela ning video autor on Sven-Erik Mändmaa.

21.juunil 2021 avaldas Liina Saar singli “Rannapromenaadil”. Lugu viib unenäolisele rännakule, kus valguspildid keerutavad läbi teadvuse kaleidoskoobi. See on päikeselaikudes õrnalt õhetava naha ja jahutava lainetuse laul. Või avansina välja antud meenutus kuumast suvest, ajaks, mil päike jälle madalamalt käib. “Rannapromenaadil” toob kokku Liina Saare muusika ja Lauri Saatpalu lüürika. Lugu sündis koos suurepäraste jazzmuusikutega – Joel Rasmus Remmel, Jaan Jaanson, Mihkel Mälgand ja Ahto Abner. Helikujunduse tegi singlile Peeter Salmela.

22.veebruaril 2022 avaldas Liina Saar loo “Püüdmata tunne” Maian Kärmase sõnadele. Lugu kõneleb poeetilises võtmes lahti laskmisest. “…Kui kord aknad olen lõpuks lahti teinud, su tuulde lennutan. Kui mõtted sinust mõeldud ma saan,” laulab Liina.

1.mail 2022 ilmus Liina Saare album "Püüdmata tunne", millel kõlab 9 lugu. Liina Saare meloodiline helikeel võngub värskel albumil autorilaulu ja jazzi lainetel, kaldudes kohati ka retrohõngulise popi maastikule. Tervikuks põimib selle Saare sume tämber. Albumi muusika flirdib seekord rohkem groove muusikaga, kõla on seejuures oluliselt mõjutanud ansambli liikmed Joel Remmel, Mihkel Mälgand, Jaan Jaanson, Ahto Abner ja helikujunduse teinud Peeter Salmela.

Faktid

MiaMee koosseis 2014: (nimi/tegevus bändis/sünniaeg)
Liina Saar – laul - 27.mai 1984
Anni Elif Egecioglu - tšello, laul – 29.aprill 1986
Taavi Kerikmäe – klahvpillid, live elektroonika – 30.aprill 1976
Mart Soo – kitarr, live elektroonika - 2.oktoober 1964
Ahto Abner – löökpillid - 29.juuli 1979

Muud huvitavat