NimmerSchmidt

30.augustil 2017 avaldasid Andero Nimmer ja Indrek Ups topeltsingli “Samba!/Arpeggio”. 13.detsembril ilmus Nimmeri ja Upsi täispikk album “Signaali otsingud”, mis sisaldab vanakooli mõjutustega instrumentaalmuusikat ja elektroonilisi eksperimente.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 06.02.2014 - 14:01
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 19.12.2017 - 09:30
Eesti artist, Ansambel, Electronic & Dance

Ansambel NimmerSchmidt on 2013 aastal sündinud Tartu elektropopduo, mille liikmed on Andero Nimmer ja Fredy Schmidt. Varem olid mõlemad seotud ansambliga Laika Virgin. 2012. aastal võitis Laika Virgin Eesti muusikaauhindade jagamisel parima alternatiivalbumi tiitli. Pärast seda muidugi muust ei kuulnud kui ansambliliikmete omavahelisest jagelemisest. Nii otsustasid Andero ja Fredy eestikeelse popmuusika loomist jätkata kahekesi.

12.aprillil 2013 avaldati esimene raadiosingel "Öisel järvel", 11.juunil tuli "Eelmise suve saladus" ja 3.augustil "Pilvelõhkuja". Suvel ajaloo magistriõpingud selja taha jätnud Andero ja Fredy üürisid augustis kuuks ajaks Saaremaale maja. "Olime kadakate vahel, Kuressaarest vist mingi 20 kilomeetrit. Me saime seal palju muusikat tehtud," rääkis Andero.

Andero peab muusikueluga paralleelselt ka õpetajaametit. Nimelt on ta Turba gümnaasiumi ajaloo ja ühiskonnaõpetuse õpetaja ning 9. klassi klassijuhataja. Neli päeva tegeleb ta kooliasjadega ning nädalalõppudel on Tartus muusikat tegemas. Fredy on professionaalne muusik, kellel kodus lugude kirjutamise kõrvalt väga palju aega üle ei jäägi. Peale muusika on tema suuremaks kireks kokkamine. Omavahel jagatakse helifaile ja paremaid ideid arendatakse kokku saades koos edasi.

Edasi veedeti suur osa ajast Tartus Ö Stuudios, kus poole aastaga salvesti helikandjale 14 ilusat eestikeelset laulu armastusest. Põhiliselt loovad õhkkonda süntesaatorid ja elektroonika, vahepeal saab helimassiivist välja peilida mõned kitarrid. Moodne süntpop.

Esimese live-kontserdi andis NimmerSchmidt 20. septembril 2013 Tartus Genialistide klubis indie-muusikasarja Indiroonika hooaja avapeol. Kahele põhiliikmele lisandusid sellel kontserdil ka trummar Kalle Kindel ja DJ Roland Viljat. Järgmisel õhtul anti sama koosseisuga kontsert Tartu Uues Teatris subkultuuride seminari järelpeol.

28.oktoobril 2013 avaldatud neljas singel "Sandra" jutustab loo naabritüdrukust, kes aitab poisil pärast luhtaläinud armastust taas õnne leida. Seda loomulikult koos endaga. Muusika tegemisel on kasutatud eelkõige kaheksakümnendatele iseloomulikke saunde ja helisid.

Portaalis Hooandja kogutud toetusega viimistleti kogu materjal ja tasuti plaatide tootmiskulu. Samuti annab see võimaluse teha toetajatele tänutäheks väikeseid ja erilisi kingitusi. Jaanuaris 2014 saadi debüütalbum "Kirgede torm" valmis ning esitlus oli 9.jaanuaril Tartu Genialistide klubis. Kontsertidel ollakse laval neljakesi, laulukirjutajad Andero Nimmer (klahvpillid) ja Fredy Schmidt (vokaal, kitarrid) ning neile lisanduvad Kalle Kindel (trummid, löökriistad) ja Indrek Mällo (basskitarr).

Fredy Schmidt tunnistas, et jäi albumiga "Kirgede torm" väga rahule. "See plaat on kerget sorti elupäästja. Ma ei olnud oma eluga kõige paremal järjel, ma kodus küll lindistasin lugusid, kuid mul ei olnud konkreetset sihti, et mida nende lugudega ette võtta," selgitas muusik. 4.veebruaril 2014 müügile jõudnud kümne looga albumilt on plaanis avaldada veel mitu singlit.

5.veebruaril 2014 avaldati viies singel "Palmisaar", mille mängimist alustas Raadio2 aktiivselt juba 2013 detsembris.

Nimmerchmidt osales oma albumi kõige nakatavama looga "Sandra" konkursil Eesti Laul 2014. Üles astuti 14.veebruaril poolfinaalis. Loo autorid on Fredy Schmidt, Andero Nimmer ning sõnu aitas seada Merilyn Merisalu.

Tartu elektropopduo NimmerSchmidt albumi "Kirgede torm" esitluskontsert toimus 27.veebruaril Kohvikus Sinilind.

14.veebruaril 2015 võistles lugu “Kellega ma tutvusin?” Eesti Laul 2015 poolfinaalis. Bändi laulja Fredy Schmidti sõnul räägib lugu suuresti heaoluühiskonnast ja probleemidest, mis sellega kaasnevad.

15.novembril 2015 tulid kolmeloolise EP-ga "Hiti Struktuur" välja Andero Nimmer ja Indrek Ups. “See on meie austusavaldus Eesti vintage proge- ja indielegendidele, näiteks nagu Sven Grünberg, Pia Fraus ja Illusioon, kellest kaks viimast ka EP-l kaasa teevad".

Andero Nimmer ja Indrek Ups andsid 12.septembril 2016 välja albumi “Saabumine algusesse”, mis sisaldab kaheksat eksperimentaalelektroonika instrumentaalpala. “Saabumine algusesse” salvestati Indreku ja Andero kodustuudiotes juulis ja augustis 2016.

NimmerSchmidt katkestas ligi poolteist aastat kestnud pausi uue singliga "Suveunenäos", mis avaldati 27.09.2016. Moodsa edm-laulu produtseeris Vahur Valgmaa. Lugu sai raadio Sky Plus konkursil "Sügishitt 2016" teise koha.

29.novembril avaldati lugu "Napsud", mis on teine singel NimmerSchmidti uute lugude sarjast, kus bänd avaldab iga paari kuu tagant värske laulu 2017 aastal ilmuvalt albumilt. Lugu räägib läbi iroonia ja sümbolite noorte elust Tartus.

9.märtsil tuli singel “Peidame end hommiku eest”, mille muusika ja sõnad kirjutasid Andero Nimmer ja Fredy Schmidt. Loo miksis ja masterdas Ö Stuudios Martin Kikas. Muusikaliselt inspireerisid mehi Beach Boysi vokaalharmooniad ja Eesti 1960.–1970. aastate estraad.

4.juulil tuldi välja looga "Maagiline Müstiline Reis", mille autoriks Fredy Schmidt.

30.augustil 2017 avaldasid Andero Nimmer ja Indrek Ups topeltsingli “Samba!/Arpeggio”. 13.detsembril ilmus Nimmeri ja Upsi täispikk album “Signaali otsingud”, mis sisaldab vanakooli mõjutustega instrumentaalmuusikat ja elektroonilisi eksperimente.

Faktid

2014 aasta koosseis: (nimi/tegevus bändis/sünniaeg)
Andero Nimmer (klahvpillid) - 21.08.1986
Fredy Schmidt (vokaal, kitarrid) – 10.02.1988
Kalle Kindel (trummid, löökriistad)
Indrek Mällo (basskitarr)

Muud huvitavat

Facebooki fännilehekülg: https://www.facebook.com/nimmerschmidt
Muusika SoundCloudis: https://soundcloud.com/nimmerschmidt