NOĖP / Tenfold Rabbit / Meelik

16.juulil avaldas NOĖP loo "Naked in the sun" ning teatas, et valmistub sügisel uue albumi väljaandmiseks.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 08.02.2014 - 00:06
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 19.07.2024 - 16:10
Eesti artist, Ansambel, Rock

Tenfold Rabbit oli folk-rokk bänd, kelle liikmete äärmusteni varieeruvad muusikamaitsed omasid eranditult mõju bändi helikeeles. Traditsioonilistele rokkbändi instrumentidele lisaks muutis Tenfold Rabbiti kõla omanäoliseks akordion, suupill, ukulele ja resonaator-kitarr.

Asutajaliikmed olid laulja Andres Kõpper, kitarrist Rain Parve, bassimees Meelik Samel ja trummar Martin Petermann. Varasem Gustav Adolfi Gümnaasiumi bänd Meelik muudeti ansambliks Tenfold Rabbit 2011. aastal, osalemaks Noortebändi konkursil. Imago-uuendusega bänd saavutas koha finaalis ja võitis video oma läbimurde hitile "Oblivion". Sama looga osales Tenfold Rabbit 2012. aasta kevadel kohalikul olulisimal lauluvõistlusel Eesti Laul, pälvides seal kolmanda koha, mis tõi bändile suurendatud tähelepanu koos heakskiiduga muusikakriitikutelt ja melomaanidelt. Tallinn Music Weekil esineti 31.märtsil 2012 kohvikus Must Puudel.

Tänu edule Eesti Laulul kaasati bänd suvel kõikide olulisemate Eesti ja Läti festivalide programmidesse (Õllesummer, Rabarock, Positivus) ja juba 2012 sügisel esitles bänd oma debüütalbumit "Travel the World" 600 inimesele NOKIA kontserdisaalis. Album viib kuulajad reisile läbi ruumi, aja ja emotsioonide maailma. Bändiliikmete endi sõnade järgi on plaat inspireeritud ladinakeelsest sententsist "Carpe diem!", mille tõlge "püüa päeva" võiks ärgitada inimesi rohkem maailmas ringi vaatama. "Travel the World" hinnati veebruaris 2013 Eesti Muusikaauhindade Galal 2012 aasta parimaks alternatiiv/indie albumiks.

Esimese, peadpööritava tegutsemisaasta lõpetas Tenfold Rabbit üleeestilise akustilise kontserttuuriga. 3.jaanuaril 2013 algas bändi karjääri esimene välistuur Lätis, Leedus, Poolas, Tsehhis ja Saksamaal. Tuurilt naases bänd videoga loole "Balance of Water and Stone", mis avaldati 13.veebruaril. "Balance of Water and Stone" oli ühtlasi esimene singel järgmiselt albumilt ning seda mängisid kõik väiksemad ja suuremad kohalikud raadiod nii Eestis, Lätis ja Leedus.

18.märtsil 2013 ilmus singel "Fools", mis räägib olukordade paratamatusest kui vastanduvad reaalsus ja emotsionaalsus. Tallinn Music Weekil astuti üles seekord 06.aprillil 2013 Rock Cafes ning mais esineti Istanbulis. Suvel oldi päris palju välismaal ent esialgu veel Euroopast kaugemale tuuritama ei minda.

12.juulil 2013 avaldati singel "Warm Wave", mida esitati esimest korda Tallinna Merepäevadel Noblessneri sadamas. Rain Parve läks 2013 sõjaväkke ning tema asemel tuli kitarristiks Jaan Jaago Viljandi Guitar Triost. Trummidel mängib Oliver Rõõmus, kes on tuntud jazziliku klubimuusika bändist Soundhouse.

2013 aasta teises pooles võttis Tenfold Rabbit aja kogetu talletamiseks uude materjali, mis ilmub 2014. aastal bändi teise albumina. Kogu uue albumi materjal salvestati Matrix stuudios analoogtehnikaga, mis tagab autentse, orgaanilise ja elusa kõla.

7-22.märtsini andis ansambel 13 kontserti Itaalias 13 linnas ning bändimehed kinnitasid, et vastuvõtt oli soe.

19.märtsil 2014 avaldati uue singli "Eyes Wide Shut" muusikavideo. "Silmad pärani kinni" paneb mõtlema sellele, et ehk kiputakse liiga palju kinnitama silmi meie käes olevatele ekraanidele. Selle asemel, et süveneda meie nututelefonis toimuvale peaks vast imetlema neid asju avari silmi, mis toimuvad meie ümber.

28.märtsil 2014 esineti Tallinn Music Weekil Rock Cafes ja 29.märtsil Cha Daos.

3.mail 2014 esinesid Teater NO99 kohvikus kontserdisarja Bushmills Live raames Tenfold Rabbit ja Läti päritolu Carnival Youth. Tenfold Rabbit esitas oma uut loomingut.

28.-31.maini osales Tenfold Rabbit Barcelonas toimuval Primavera muusikafestivalil.

5.novembril avaldati uus lugu "Don´t Wanna Waste a minute". Kitarri mängib nüüd bändis kristlik muusik, laulukirjutaja ja ülistusjuht Matteus Elbrecht.

Tenfold Rabbiti teine album "Fools" tuli poodidesse 21.novembril 2014. "Leiab pisut tõsisemaid saunde ja on sellist elektroonilist aktsenti," paljastas Kõpper. Plaati esitleti 21.novembril Tartus Genialistide klubis ja 22.novembril Tallinnas raadiomaja 1. stuudios.

25.veebruaril teatati, et Tenfold Rabbiti teekond on siinkohal leidnund oma lõpu. Kavas on mõned esinemised suvel ning bändi viimane kontsert toimub sügisel 2015.

<b>NOĖP</b>

Andres Kõpper avaldas 22.märtsil oma sooloprojekti NOĖP esimese debüütsingli "Move" koos muusikavideoga.

4.juunil 2015 tuli NOĖP teine singel "Game" ft. Angeelia M. Muusikavideo operaatoriks oli Mart Vares.

18.augustil jõudis Youtube'i üles NOĖP kolmas singel "Rihanna" (Me Ago Pay) ft. RüdeBoy.

NOĖP esines 31.märtsil 2016 Tallinn Music Week avapeol Kultuurikatlas, 1.aprillil Von Krahlis ning 2.aprillil Musumäe linnalaval. 20.aprillil esines NOĖP Adam Lamberti soojendajana Rock Cafes.

8.juulil tuli välja suvine muusikavideo singlile "Golden".

15.juulil 2016 esines NOĖP Lätis Positivus Festivali I Love You laval ning 5.augustil Põlvas Intsikurmu festivalil ning 6.augustil 2016 Weekend festivalil Pärnus.

NOĖP esines 13.augustil Soomes Suvilahtis Flow festivalil ning esitas ka uut singlit "Rooftop", millega ilmus avalikkuse ette alles 14.oktoobril. Sõlminud leping Sonyga avanes võimalusi, mis teistel artistidel puuduvad. "Ma arvan, et ta kindlasti mõjutab, et kui välismaal festivalile kandideerida või kuskil silma jääda ja välja öelda, et oled Sonyga signeeritud artist, siis see kindlasti lisab teatud määral usaldusväärsust," selgitas Kõpper.

1.novembril 2016 avaldasid NOĖP ja Angeelia Maasik, keda teatakse Mick Pedaja elukaaslasena, ühise loo "Flew", mille autoriks on Angeelia.

4.novembril 2016 avaldas NOĖP "Rooftop" muusikavideo, mille kaadrid sai üles filmitud paar kuud tagasi Liibanoni pealinnas Beirutis koos kodumaise operaatori Mart Varesega. "Video idee tuleb samast tundest ja mälestustest, millest räägib ka lugu. Väiksena sõpradega õues veedetud õhtutest, vabadusest ning muretusest homse ees. Seda kirjutades meenus eriti eredalt, kuidas turnisime lähedal oleva tehase katusele ning lihtsalt olime seal ja nautisime vaadet. Turvameeste eest muidugi põgenesime ka," kommenteeris NOĖP.

NOĖP esindas Eestit Hollandis Groningeni linnas toimunud Euroopa suurimal uue pop- ja rockmuusika showcase-festivalil Eurosonic Noorderslag. Ülesastumine oli 12.01.2017.

NOĖP esines Eesti Muusikaauhinnad 2017 auhinnagalal 26.jaanuaril Nordea Kontserdimajas. Ta võitis aasta laulu auhinna looga "Rooftop".

Eesti Laul 2017 poolfinaalis võistles 18.veebruaril Angeelia Maasik ja Andres Kõpper autorlusega lugu "We Ride With Our Flow" Angeelia esituses.

6.märtsil astus NOĖP lavale Saku Suurhallis Briti indie-popbändi Bastille soojendajana. NOĖP esines 31.märtsil Kultuurikatlas toimunud Soome muusikaettevõte Fullsteam kontsertpeol. NOĖP esineb 7.aprillil Lennusadamas toimuval pop-up muusikafestival Acoussion Spring.

2.juunil avaldas NOĖP laulu "Jennifer Lawrence".

NOĖP esines 15.juulil Lätis Positivus festivalil ning 22.juulil Veskijärve ääres toimunud Tõrva Loitsul ning 4.augustil Pärnu rannas Weekend Festival Balticul. 20.augustil esines ta Eesti Vabariigi presidendi vastuvõtul Kadrioru lossi roosiaias.

31.detsembril postitas artist SoundCloudi uue loo pealkirjaga “Mumbathoon”. "Uus singel on pisut melanhoolne ent siiski positiivne lugu, mida toetab sume elektrikitarr ning kerge elektrooniline biit,“ kommenteeris NOĖP.

Uue laulu "New Hights" maailma esmaettekanne toimus 25.jaanuaril Saku Suurhalli laval Eesti Muusikaauhinnad 2018 galal.

NOĖP kinkis Eestile sünnipäevaks videoloo pealkirjaga "Metsahõik" ("Forestcry"). Kaadrid Eesti loodusest on filminud Ants Tammik ning video monteeris kokku Emeri Abel.

22.märtsil ilmus NOĖPi 5-looline EP “heads in the clouds”, mille lood tulid unikaalsel kujul esitamisele koos ÜENSO noorteorkestriga 31.märtsil ja 1.aprillil toimunud kontsertidel Kultuurikatlas. 7.juunil tuli välja video loole “TV”, mis valmis koos sotsiaalmeediast tuntud Juhani Särglepa ja Katri Palmiga.

NOĖP andis 2.juulil koostöös armastatud lauljanna Liis Lemsaluga välja suvise singli “Tangled Up”. Loo esimene avalik ettekanne oli 5.juulil Õllesummer Festivali pealaval. 14.juulil esines NOĖP Pärnus Made In Estonia&#9122;Summer Music Festivalil.

NOĖP astus üles 20.juulil Lätis Salacgrivas Positivus festivalil. 27.juulil esines ta Tallinnas Sweet Spot Festivalil.

24.jaanuaril toimus Saku Suurhallis Eesti Muusikaauhinnad 2019 gala, kus NOĖP tegi uue singli “Fk this up” esmaesitluse. Kaasautoriteks on UK-s tuntust koguv tulevikutäht Daisy Matilda Bertenshaw artistinimega Chinchilla ning UK meedia poolt talendiks tituleeritud muusikaprodutsent George Kwali. Aasta popalbumi tiitli võitis "Heads In The Clouds“.

NOĖP astus koos Eesti tantsumuusika tipptegijatega üles 23.veebruaril Kultuurikatlas sisefestivalil Made In Estonia.

Produtsendid Sander Mölder ja Andres Kõpper ehk NOĖP avaldasid 22.märtsil koostööloo "Muhu girl". NOĖP lõi kaasa ka Sander Möldri lühialbumil "TIKS 068", andes vokaali loole "San Francisco".

19.aprillil ilmus Kadri Voorandil koostöös NOĖP'iga uus singel "What If I Did Kill You". "Minu jaoks kõneleb see elamise alatisest mõttekusest kogemuste kogumise ja suure armastuse tundmise nimel. Lugu on sündinud elust ja enesest nagu kõik teisedki mu lood. Laulu avasõnad on ju intrigeerivad, aga seda selleks, et kutsuda kuulajat alati nägema elu ilu", seletab Voorand.

NOĖP esitles 25.juulil loo "Fk This Up" muusikavideot peoga Erinevate Tubade Klubis Tallinnas. "Fk this up" oli NOĖPi singel, kus lööb kaasa ka Briti laulja Chinchilla ning video lavastajaks oli NOĖP ise.

25.augustil esines NOĖP Kohtla-Nõmmel toimunud kaevurite traditsioonilisel pidupäeval, kus esitas uue loo "On My Mind". Muusiku teine avalik kontsert sel suvel Eestis oli 7.septembril Tallinnas Telliskivi loomelinnakus.

NOĖP ja Nublu esinesid 30.novembril Tartus Kammivabriku tehasehoones suure kontsertshowga.

NOĖP üllatas värske singliga “Young Boy”, mis ilmus 22.mail koostöös Saksa plaadifirmaga Humming Records. Lugu toetab eriline post-apokalüptilist maailma kujutav animeeritud video, mille autor on ei keegi muu kui artist ise. Muusikavideo jutustab teekonnast läbi üksilduse ja sellest, kuidas õnne saladus on õige seltskonna leidmine. Kõigile muusikasõpradele andis NOĖP samal õhutl virtuaalkontserdi oma Facebooki lehelt.

Briti muusik Ellis andis 26.juunil koostöös Eesti artisti NOĖP-iga välja uue singli "Speak Francais", mis kõlab ka Ellise albumil "Recollection Prospective EP". Loo sõnade autor NOĖP ütles, et armastab seda lugu väga. "See on üks neist, mis sündis ülima kergusega. Kokkuvõtvalt räägib lugu ebakindlast poisist, kes avastab, et ühe konkreetse südamedaamiga vesteldes on ta täielik hurmur. Sellest tulenevalt tunneb ta, et on absoluutselt kõigeks võimeline – isegi prantsuse keele õppimine on võimalik," rääkis muusik.

NOĖP astus üles 12.septembril pealinna ühes hinnatumas peopaigas Noblessneri Valukojas toimunud Eesti ühel suurimal tantsumuusika sisefestivalil “Made In Estonia”.

Warner Music laiendas oma tegevust Baltikumis ja avas Tallinnas kontori. Esimese kohaliku artistina sõlmis Warner Music Balticsiga lepingu NOĖP, kelle järgmine singel "On My Way (feat. Chinchilla)" ilmus 23.oktoobril. „Ühiskonna normide ja tabude tõttu, võime sageli enda elus mitmeid hämmastavaid hetki ja meeldejäävaid kogemusi ohverdada. Selline piiratus ei pruugi meile aga õnne ja heaolu tuua,” selgitas NOĖP loo tausta. Sarnaselt popmuusiku eelmistele singlitele, toetab uut lugu “On My Way” artisti enda lavastatud muusikavideo, mille tegevuskeskkonda on põimitud kaasaegne virtuaalreaalsuse maailm, ühendades nii loo taga peituva sõnumi artisti arvutimängude huviga.

4.veebruaril 2021 andsid Raul Ojamaa ja NOĖP välja ühise singli "Moonstrk". "Loo idee sain tüdruksõbralt, kellel on ka samanimeline playlist. Selle sõna tähendus peegeldas minu jaoks hästi loo emotsiooni – unistav, romantiline ja psühhedeelne. Kuu mõju all. Minu jaoks sümboliseerib see lugu kaotatud ühenduse igatsemist. See on armastuslugu, kuid laiemas mõttes. Näiteks, kui vaatasin David Attenborough viimast filmi "Life On Our Planet", siis tekkis mul meie planeedi suhtes sarnane igatsuse tunne," rääkis Ojamaa.

24.02.2021 andis NOĖP välja remiksi artistide Maarja Nuut & Ruum loost “Kuud kuulama”. Eesti artistide remiksidega EP “folktonic” ilmus 9.aprillil ning sisaldab 10 lugu, mis sündisid 2020. aasta märtsikuus.

23.aprillil avaldasid Raul Ojamaa ja NOĖP teise singli. ""Place Beyond the Pines" on varahommikuni kestnud reivi lugu, suvepeod ja festivalid nagu näiteks I Land Sound. Mulle kõlab see nagu karge suvehommik, mida toonivad jahe ja värske õhk," rääkis Ojamaa. Noep lisas, et teadis juba esimest bassinooti kuuldes, et tahab selle loo juures kaasa teha. Muusikavideos on kasutatud eelmisel aastal Priidu Saarti filmitud Lõuna-Eesti loodusmaterjali, mille on oma käe järgi vorminud ShardFX meeskond.

NOĖP andis 28.mail välja loo "Differences", mis juhatab sisse tema sel aastal ilmuva debüütalbumi, mille kõla on inspireeritud külmast ja pimedast Eesti talvest. "Lugu "Differences" räägib sellest, kuidas me inimestena kipume keskenduma rohkem negatiivsetele külgedele, ja seda nii isiklikes suhetes kui laiemal ühiskonna tasandil. Kui me suunaksime oma fookust ja üritaksime esmalt näha positiivset, võiks elu olla hoopis teistsugune," selgitas Andres Kõpper.

11.juunil ilmus Elina Nechayeva uus singel pealkirjaga "What They Say", mis on valminud koostöös elektro-pop artisti NOĖPiga. Loo produtsent on Sander Mölder. Noepi sõnul oli koostöö Elinaga väga meeldiv: "Elina on mitmekülgne, andekas ja samas ka super tšill. Pole palju selliseid artiste, kellega kirjutades peab kõigepealt valima, kas teha lugu inglise, eesti, vene, itaalia, prantsuse või saksa keeles." Loole filmiti ka suvine muusikavideo, mille autoriteks on Jaan Sinka, Alyone Movki-Mägi, Elina Nechayeva ja Kristjan Taal. "Mis paneb veel kõrgemalt unistused lendama, kui mitte helgeid mälestusi täis maja ja varajane tärkav Eesti suve loodus," kirjeldas Elina video olemust.

Andres Kõpper ehk NOĖP kirjutas kergejõustiku U23 ja U20 Euroopa meistrivõistluste ametliku tunnuslaulu, mis kõlas Tallinnas Kadrioru staadionil alates 8.juulist. “Soov oli kirjutada midagi, mis oleks motiveeriv ja tõmbaks käima. Enne kui jõudsin selle looni, katsetasin mitmeid ideid, kuid paljud neist tundusid liiga emotsionaalsed. Ka “I Get Up” on emotsionaalne, kuid seda täpselt parajalt,” kommenteeris lugu NOĖP.

13.augustil avaldas NOĖP muusikavideo loole “Head Out Of The Water”, mis on esimene fookussingel tema sel aastal ilmuvalt debüütalbumilt. 3D-animatsiooni elemente kasutava video lavastaja on Andres Kõpper ehk NOĖP ise. Muusikavideos astuvad teiste seas üles jalgpallur Henri Anier, näitleja Märt Avandi ja kergejõustiklane Kreete Verlin.

15.augustil toimus Rakvere Vallimäel suurkontsert “Pühitsus”, mis andis lisaks iseseisvale mõtlemisele kogemuse enese määratlemise kohta. Üles astusid Kristjan Järvi Ensemble, NOĖP Mick ja Angeelia Pedaja ning Anett. 11.septembril tegi NOĖP DJ seti Raplas Kultuurifestivalil Särin.

17.septembril rõõmustas NOĖP fänne looga “No Man Is An Island”.

29.oktoobril ilmus NOĖPi singel "KIDS" koos saksa-briti päritolu lauljanna Emily Robertsiga. Lugu toetab lõbus, ent sügavmõtteline muusikavideo, mille tegevustik toimub istungisaalis, kus peetakse kohut mõlemale artistile südamelähedasel keskkonnaprobleemide teemal. Video idee pärines NOĖP'ilt endalt, kes on ühtlasi ka muusikavideo režissöör.

Artisti esimene täispikk üheksa looga sooloalbum “No Man Is An Island” ilmus 26.novembril ning jutustab armastusest, inimsuhetest ja ühiskonnast, olles inspireeritud külmast ja pimedast Eestimaa talvest, mille jooksul album kirjutatud ja produtseeritud sai. Album toob esile artisti mitmekülgsuse, sulatades omavahel eri žanrid, mida toetavad kõlaliselt laulja unikaalne vokaal, klaver, analoogsüntesaator ning 80-ndatest inspireeritud perkussiooni elemendid.

30.detsembril toimus Kultuurikatlas Raadio 2 aastahiti gala, kus astus üles ka NOĖP remiksiga artistide Maarja Nuut & Ruum loost “Kuud kuulama”. NOĖP võitis aasta remiksija auhinna looga "Folktonic".

26.jaanuaril Alexela Kontserdimajas toimuvnud Eesti Muusikaauhinnad 2022 galal saatis kõiki galal ülesastuvaid esinejaid sümfooniaorkester, kellele sobivasse võtmesse olid ka artistide armastatud lood seatud. Üheks esinejaks oli NOĖP, kes võitis aasta debüütalbumi ja aasta popartisti tiitlid. Lisaks kuulutati NOĖP aasta meesartistiks ja aasta albumiks “No Man Is An Island”.

21.aprillil tähistab Noep albumi valmimist kontserdiga Alexela kontserdimajas. Lavale astutakse laiendatud koosseisus – seda nii instrumentide kui ka vokaalide näol. ""No Man Is An Island" albumi lood toetuvad suures osas klaverile ning gregoriaanlikele taustavokaalidele. Sellist tüüpi kammerliku kontserdi ettekandmiseks on Alexela perfektne kontserdikoht," mõtiskles Noep. Esitamisele tulevad juba nii raadiotest tuntud singlid "Kids", "Head Out Of The Water", "Differences", albumi nimilugu "No Man Is An Island" kui ka kõik teised plaadil kõlavad lood.

NOĖP andis 23.juunil otseülekandena kontserdi Noarootsi rannast, mida oli võimalik jälgida artisti Facebookis ja Youtube'is. Tunnise livestreami sisse mahtusid nii artisti lemmiklood kui ka enda looming.

NOĖP ja Karl Killing avaldasid 1.juulil ühise loo “friday nights (all my friends are wasted)”. Tegu on värske versiooniga Karli varasemast soolosinglist “friday nights”. NOĖP oli seda esmakordselt kuuldes nii inspireeritud, et otsustas ehitada refrääni vokaalile toetudes uue house-muusika kõlaga loo, mis on ideaalne taust just soojadeks suveõhtuteks ja sõpradega mõnusaks aja veetmiseks.

8.juulil esines NOĖP Pärnu rannapargis festivalil Beach Grind. 9.juulil esinesid NOĖP ja Sander Mölder festivalil Võnge pealaval.

NOĖP andis 30.septembril välja uue mängulise singli “N.Y.M.P.H.O.maniac”, mis on inspireeritud hetkel väga trendikast platvormist nimega TikTok.

25.11.2022 toimus reisilaeva Baltic Queen pardal Made in Estonia eriline õhtu kus Starlight baaris tegi DJ seti rahvusvaheliselt armastatud NOĖP.

NOĖP esines aasta parima muusika auhinnagalal Raadio 2 Aastahitt, mille otseülekanne oli Raadio 2-s ja ETV-s 29.detsembril. Kõlas Els Himma laulule "Kesköö" NOĖP'i ehitatud "Blue Moon".

Kultuurikatlas võeti 31.detsembril uut aastat vastu tantsu ja tralliga koos nublu, NOĖPi ja Funk Embassy DJ-dega.

10.veebruaril 2023 jõudis kuulajateni Noepi uus singel "Donald Glover", mis oli järgmise albumi teine singel.

Andres Kõpper, Meelik Samel, Rain Parve, Martin Petermann kirjutatud "Tuju" nende koolibändi Meelik esituses osaleb Eesti Laulul. Esmakordselt kuulis laulu ETV erisaates 2.detsembril. Poolfinaalis võistles lugu 14.jaanuaril, finaalis 11.veebruaril saavutati 4. koht. Ansambel Meelik esitas saates "Hommik Anuga" 22.jaanuaril oma uut lugu "Hiilin".

14.veebruaril ilmus Noep uus album "Move Your Feet". Muusiku sõnul on uus album ideede kogum, mis on inspireeritud erinevatest taskuhäälingusaadetest, intervjuudest ning sotsiaalmeedias nähtud klippidest. Albumi kõla taga on kingitus, mille Noep endale möödunud aastal tegi – uus basskitarr, mis juhtis tema produktsioonistiili täiesti uude suunda. Nii valmis kaheksa pala, mis liiguvad nakatavalt sujuvas rütmis. "Pamela T-shirt" sündis koostöös kohaliku helilooja ja produtsendi Sander Mölderiga, "Let's Strerch" sai aga prantsuse sensuaalsust lauljatarilt Amoue.

NOĖP annab 19. augustil A Le Coq Arenal viimase kolmekümne aasta suurima kodumaise artisti kontserdi Eestis. NOĖPiga koos astuvad lavale nii kodu- kui ka välismaised üllatusartistid. Esitusele tuleb muusikat nii varajasest loomingust kui ka seni avaldamata lugusid. “Mul oli kord vestlus muusikust sõbraga teemal goosebumps ehk kananahk ning sellest, et muusika on üks väheseid asju, mis seda esile kutsub. Kontserdi eesmärk (lisaks endi lätlastele tõestamisele) saabki olema kananaha ihule toomine, ja seda kõige positiivsemas võtmes,” lisas NOĖP.

1.aprillil astus kontsertklubis D3 lavale Meelik. Tegemist oli ansambli esimese avaliku etteastega pärast konkursi Eesti Laul 2023 finaali. Kontserdi erikülaliseks oli Ouu. “Käed enam ei värise ja kuulmine on ka peaaegu tagasi. Muidu on tuju hea ja millegi üle kurta ei saa,” lausus Eesti Laulul uue hoo saanud nelik.

14.aprillil toimus Alexela kontserdimajas Eesti filmi- ja teleauhindade gala, kus peaesinejana oli laval NOĖP, kes esitas Portugali muusiku Maro eelmise aasta Eurovisiooniloo "Saudade" remiksi. "Ja seda väga ägedas kuues," lubas ta. Teleülekanne ETV-s.

19.mail nägi ilma valgust Raul Ojamaa ja Noepi kolmas ühissingel "Endless Nights". "Selle looga tuleb silme ette sume hilisõhtu Lõuna-Eesti savannis või Illiku laiul. Õhk on soe ja seisab ning aeg venib muhedalt," kirjeldas Ojamaa.

NOĖP avaldas 23.juunil loo “Ouatcha name?”, mis põhineb Plixide aastatetagusel hitil “Questions”. Singli refrään on tehnilises mõistes väga ebatavaline. NOĖP selgitas: “Esimene osa baseerub YouTube’ist leitud sample’il ning teine pool on sel samal ööl telefoniga filmitud meie improvisatoorne interpretatsioon sellest teemast.” Loos teevad kaasa Daniel Viinalass, Egert Milder, Rahel, Kristel Aaslaid ja Raul Ojamaa.

30.juulil esines Meelik Tallinnas Kadrioru pargis Sume festivalil.

Noep andis 2.septembril enda senise karjääri suurima kontserdi A. Le Coq Arenal, kus astusid külalisesinejatena üles Trad.Attack! ja Alika Milova. Otseülekanne toimus Inspira kanalil.

Tõusev saksa muusika sensatsioon Malou ja Eesti multitalent NOĖP ühendasid jõud uueks lauluks "what’s left in your mind". 8.septembril ilmunud singel on lummav segu seepiahõngulisest nostalgiast ja tipptasemel süntesaatori helidest, kus Malou räägib vajadusest lülitada välja kõik see "mis on jäänud pähe püsima" ja pöörata selle asemel tähelepanu oma sisemistele tunnetele.

16.septembril esines Meelik Raplas kultuurifestivalil Särin.

NOĖP avaldas 13.oktoobril Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 tunnusloo “Young Blood City” ja esitas seda publikule sada päeva enne Euroopa kultuuripealinna avatseremooniat ehk 19.oktoobril Tartus. Lugu räägib nooruslikust energiast, mis tõmbab alati Tartusse tagasi.

27.oktoobril tähistati Lillepaviljonis Automobili Lamborghini 60. sünnipäeva, kus esitleti spetsiaalselt selleks sündmuseks valminud NOĖPi lugu “chkn u out” (feat. Micaela Saraceno) koos muusikavideoga. Laulus on artist oskuslikult ära kasutanud Lamborghini mootorihääli ja itaalia keele kaunist kõla. Tempokas lugu sobib ideaalselt autosõidu taustaks ja annab edasi emotsioone, mida Lamborghini sõitjale pakub. Laulu “chkn u out” muusikavideo leiab NOĖP’i YouTube’i kanalis alates 14.novembrist.

5.jaanuar 2024 tuli Meelikult uus lugu "Mis me nüüd teeme" koos muusikavideoga. 18.jaanuaril astus Meelik lavale klubis Uus Laine.

NOĖP astus üles Eesti Muusikaauhinnad 2024 galal 1.veebruaril Unibet Arenal. Otseülekanne toimus Kanal 2-s. NOĖP võitis auhinnad kategooriates Aasta Popartist ja Aasta Meesartist.

16.veebruaril avaldas NOĖP singli “Go Home (You’re Drunk)”, milles teeb häält ka saksa laulja-laulukirjutaja RIIVA. NOĖP kommentaar: "Tõenäoliselt on pea kõik naised oma elus kogenud olukorda, kus inimene, kes on joonud liiga mitu õlut, muutub omajagu tüütuks. See on ka tegelikult loo peamine sõnum." Nakkavate biitide visuaalse täiendusena on NOĖP lavastanud muusikavideo, ammutades inspiratsiooni 2012. aasta filmist "21 Jump Street" ning mis tõotab piirideta lustimist.

7.märtsiks valmis loole “Go Home (You’re Drunk)” meeleolukas video, kus teeb kaasa Riiva, ansambel Meelikust tuntud Rain Parve ning ka Robin Valting. Video lavastas Andres Kõpper ning produtsendiks oli Kertu Pähklamägi.

6.aprillil esines NOĖP TMW raames Station Narva laval Paavli KUltuurivabrikus.

NOĖP alustas sel kevadel uut ja põnevat peosarja, mis toob Eestisse rahvusvahelise muusikamaailma tipptegijaid. 25.mail klubis D3 toimunud avapeo peaesinejaks oli maailmakuulus DJ ja produtsent Bakermat, kes on tuntud oma unikaalsete ja kaasahaaravate DJ-settide poolest. Lisaks temale astus DJ-puldi taha ka NOĖP ise, et mängida kuulajatele muusikat, mida tavapärastel tema laividel ei kuule.

NOĖP esines 7.juunil maagilises paigas Rummu karjääri veepiiril. Show’le lisasid vaatemängulisust ainult selleks suveööks loodud laser- ja valgusinstallatsioonid, mis lõid sümbioosis armastatud muusiku kontserdiga unustamatu elamuse. Soojendajana astus üles DUO RUUT.

19.juunil tuli välja NOĖP suviselt mahe elektro-popp "Tan Lines" – singel, mis on loodud ja välja antud koos UK duoga Gold Spectacles (Robb Whiteman ja Amie Pendarves).

13.juulil astus NOĖP üles Pärnus Beach Grind festivalil.

16.juulil avaldas NOĖP loo "Naked in the sun" ning teatas, et valmistub sügisel uue albumi väljaandmiseks.

Faktid

Tenfold Rabbit 2014 aastal: (nimi/tegevus bändis/sünnipäev)
Andres Kõpper – laul ja klahvpillid - 22.03.1990
Meelik Samel – bass - 28.10.1991
Oliver Rõõmus - trummid - 10.06.1993
Matteus Elbrecht - kitarr - 26.05.1986

Meelik:
Rain Parve
Martin Petermann
Andres Kõpper
Meelik Samel

Muud huvitavat

Seotud videod

NOĖP feat. RIIVA - Go Home, You’re Drunk
NOĖP feat. RIIVA - Go Home, You’re Drunk

Artist: NOĖP feat. RIIVA

Lugu: Go Home, You’re Drunk

Aasta: 2024

Meelik - Tuju
Meelik - Tuju

Artist: Meelik

Lugu: Tuju

Aasta: 2022

NOËP - Head Out Of The Water
NOËP - Head Out Of The Water

Artist: NOËP

Lugu: Head Out Of The Water

Aasta: 2021

NOËP - Young Boy
NOËP - Young Boy

Artist: NOËP

Lugu: Young Boy

Aasta: 2020

NOĖP feat. Chinchilla - fk this up
NOĖP feat. Chinchilla - fk this up

Artist: NOĖP feat. Chinchilla

Lugu: fk this up

Aasta: 2019

Režissöör: Andres Kõpper

NOĖP - TV
NOĖP - TV

Artist: NOĖP

Lugu: TV

Aasta: 2018

Režissöör: Juhani Särglep

NOĖP - Golden
NOĖP - Golden

Artist: NOĖP

Lugu: Golden

Aasta: 2016

Režissöör: Juhani Särglep, Heiko Sikka

NOĖP - Rooftop
NOĖP - Rooftop

Artist: NOĖP

Lugu: Rooftop

Aasta: 2016

Režissöör: Andres Kõpper

NOËP - Move
NOËP - Move

Artist: NOËP

Lugu: Move

Aasta: 2015

Režissöör: Heiko Sikka ja Andres Kõpper

Tenfold Rabbit - Eyes Wide Shut
Tenfold Rabbit - Eyes Wide Shut

Artist: Tenfold Rabbit

Lugu: Eyes Wide Shut

Aasta: 2014

Režissöör: Liina Tiido

Tenfold Rabbit - Balance of Water and Stone
Tenfold Rabbit - Balance of Water and Stone

Artist: Tenfold Rabbit

Lugu: Balance of Water and Stone

Aasta: 2013

Režissöör: Andres Kõpper