Enrique Iglesias

29.märtsil 2024 ilmus Enrique Iglesias kümne looga album "Final (Vol 2)". Singlina ilmus 2.veebruaril "Fria", feat. Yotuel. Plaadi neljas singel "Space In My Heart" koos Miranda Lambertiga ilmus 23.veebruaril.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Magnus - magnus@allstarz.ee 07.02.2002 - 12:22
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 29.03.2024 - 07:37
Välismaine artist, Sooloartist, Latin

Enrique Iglesias on 15-aastase karjääri jooksul müünud üle 60 miljoni plaadi, ta on pälvinud üle 30 rahvusvahelist auhinda, osalenud telesaadetes ning olnud ligi 300 ajakirja esikaanel.

Enrique on sündinud 08.mail 1975 aastal Madriidis ning jätkab oma isa muusiku legendi, olles praeguseks maailma edukaimaid latiinostaare. Kui Enrique oli seitsme aastane, pidi ta kolima ära Ameerikasse ning asus koos oma hoidja Elvira Olivaresega elama Miamisse. Isa Julio ja ema Isabel Preysler, kes oli ajakirjanik, viibisid enamus ajast kodust eemal ning nii kasvaski Enrique koos oma kolme õe ja kolme vennaga hoidja hoole all. Enrique tahtis oma hinges kogu aeg lauljaks saada ent pelgas oma kuulsat isa kellega tal ei olnud just kõige lähedasemad suhted ning alles kahekümneseks saanuna andis välja oma esimese albumi, mis oleks võinud aga vabalt ilmuda juba neli aastat varem, sest lood olid tal juba ammu valmis.

Oma muusikalist stiili teab Enrique ise väga hästi ning selleks on mainstream pop ent edu loob tõeliselt fakt, et ta suudab esineda edukalt nii inglise- kui hispaaniakeelsele maailmale. Tema esimene LP ilmus septembris 1995 ning siit tuli lausa viis hittsinglit ning muidugi ka Grammy auhind parima hispaaniakeelse plaadi eest. Teine album “Vivir” ilmus 1997 aasta jaanuaris ning kolmas LP “Cosas del Amor” 1998 aasta septembris. Olles juba tuntud tegija latiinomuusikamaailmas, oli Enrique salasooviks endiselt võita populaarsus USA-s ent selleks tuli tal liituda plaadikompaniiga Interscope Records ja 1999 aastal ilmunud LP “Enrique” tegi temast kuulsuse juba üle maailma. Juba sama aasta septembris jõudis singel “Bailamos” Ameerikas #1 singliks ning esikümnes maanduvad järjest veel "Rhythm Divine" , “Be With You” ning koos Whitney Houston’iga esitatud duett “Could I Have This Kiss Forever”.

2001 aasta novembris ilmus kauaoodatud Enrique uus album “Escape” ning kuigi LP sisaldab väga häid ja rütmikaid laule nagu 'Don't Turn Off The Lights”, valiti ometi avasingliks üsna uimane ballaad “Hero”. Ometi tõusis ka see lugu tõeliseks hitiks üle maailma ning on veel tänaseni #1 paljude riikide edetabelites. Õige pea kuuleme aga ka tõeliselt head uut rütmikamat singlit “Escape”.

Juulis 2002 algab Enrique suvehittide sadu. Ameerikas antakse singlina välja "Don't Turn Off The Lights", Euroopas ilmub 8. juulil, 2002 "Love To See You Cry". Selle loo video pildid panime oma lehele üles, sest see on niivõrd hea rütmiga ja ka seksikas lugu. Muide, seekord mängib uues videos Mehhikost pärit Vogue supermodell ja suvekalendrite covergirl Elsa Benitez.

Enrique andis 17. septembril 2002 välja järgmise hispaaniakeelse albumi "Quizas" ning sellel on 11 lugu. Uus singel "Maybe" ilmub 02. detsember.

Enrique osales aprillis 2003 kuulsa laulja Lionel Richie uuel plaadil ning laulis sisse selle singli "To Love A Woman". Selle loo videos on näha, et Enrique on käinud iluoperatsioonil ning sünnimärk tema põselt on kadunud nagu on kirjutanud ka juba paljud kõmulehed.

2003 aastal osales Enrique Iglesias filmis “Once Upon a Time in Mexico“, mis esilinastus 12.septembril. Kuigi kriitikud ei hinda Enrique võimeid näitlejana eiriti kõrgeteks just selles filmis, oli see lauljale ometi suureks kogemuseks töötada koos selliste nimedega nagu Robert Rodriguez, Antonio Banderas ja Salma Hayek. Ja nagu on ta ka ise öelnud, jääb siiski plaatide kirjutamine tema suurimaks armastuseks. Enrique ongi valmis saanud järgmise inglisekeelse albumi ning plaat nimega "Seven" ilmub 25.novembril 2003. Esimeseks singliks siin saab plaadi viies lugu "Addicted", mis alustas raadiotes mängimist juba 08.oktoobril ja ilmub ametlikult 17.novembril 2003. Lugu on ikka hingestatud ballaad, pulbitsev ja tundeküllane. Ülal pildil näeme kaadrit loo videost, mis filmiti Los Angeleses ja naisosa mängib Mischa Barton, kes varem tuntud tv-kanalist Fox's news. Plaat “Seven“ või “7“ ise koosneb 12-st loost.

Enrique oli uus reklaamitegelane Pepsi kommertsreklaamis “We Will Rock You“ ning mängib seal imperaatori osa nagu ka ülal pildil näeme. Gladiaatorite rollides osalevad Beyonce Knowles, Britney Spears ning Pink.

30.jaanuaril esilinastus USA telejaamades Enrique uus video singlile “Not In Love“, milles lööb kaasa ka Kelis. Seksikas lauljatar nii näitleb kui laulab klubis filmitud klipis, mille autoriks on Jake Nava. Enrique teine singel plaadilt “7“ ilmus veebruari lõpus 2004 aastal.

2004 aasta detsembri alguses abiellus Enrique oma kauaaegse sõbratari, tennisetäht Anna Kournikovaga. Pulmapidu toimus Mexicos Puerto Vallarta rannas.

29.aprillil 2005 võitis Enrique taas Billboard Latin Music Awards auhinna singliga "Not In Love/No Es Amor (Club Remixes)" ning parim oli ta tantsumusa kategoorias. Selleks ajaks oli ta müünud maailams juba 40 miljonit plaati.

Oma järgmist albumit lindistas Enrique paljudes kohtades üle maailma, alustades Rootsist kuni Miamini välja. Uus album "Insomniac" tuli välja 12.juunil 2007 ning esimese singlina ilmus "Do You Know (The Ping Pong Song)", mille hispaaniakeelne versioon kannab nime "Dimelo". Albumilt sähvatavad veel lood "Push" ehk hip-hop sugemetega kooslus koos räppariga Lil' Wayne ning lugu "Ring My Bell", mille on Enrique kirjutanud koos plaadi peamiste produtsendiga Kristian Lundin. Kokku kõlab albumil 15 lugu, millest kolm viimast on hispaania keeles. Samas tunnistas Hispaania popstaar, et viis aastat kestnud armusuhe tenniseäss Anna Kurnikovaga on läbi saanud ning tal pole üksi olemise vastu mitte midagi.

Teine Euroopa singel "Tired Of Being Sorry" järgnes augustis 2007 ning USA-s tuleb singlina "Somebody's Me", mille video esmaesitlus oli 14.augustil ning singel ilmub 10.detsembril 2007.

Pop-muusika ajaloo üks edukamaid artiste Enrique Iglesias esines Euroopa turnee raames Tallinnas 30. novembril ja 1. detsembril 2007 oma uue albumi "Insomniac" toetuseks ning lauljat saatis tema 12-liikmeline bänd. Eesti showd olid selle turnee viimased ning megatähe kontsert sulatas ka kõige eelarvamuslikumad südamed. Nii publikusõbralikku artisti kui Enrique Iglesias on siinmail harva nähtud.

"Push" on järgmine singel Enrique Iglesias albumilt "Insomniac". Tantsusaalide peatse vallutaja kaasesitajaks on räppar Lil Wayne ning märtis 2008 esilinastunud stipparitega kriminaalse video autoriks on Bille Woodruff.

25.märtsil 2008 ilmus Enrique hispaaniakeelsete number üks lugude kogumikalbum "95/08". Tavaplaadile mahtus 14 lugu laulja 13-aastasest karjäärist. Siin kõlavad "Enamorado Por Primera Vez", "Experiencia Religiosa", "Bailamos", "Heroe" ja viimane hitt "Dimelo (The Ping Pong Song)". Lisaks on seni kaks avaldamata lugu nagu Enrique 18-s #1 ladinahitt "Donde Estan Corazon" ja urban-popilik "Lloro Por Ti". CD+DVD Deluxe Edition sisaldab kõik senised 17 #1 hitti ja kaks eelpoolmainitud lisalugu, DVD pakub vaatamiseks kaheksat videot ja 2007 Insomniac
World Tour materjale. Singli "Donde Estan Corazon" video on üleval Enrique ametlikul lehel.

14.aprillil 2008 tuli Prantsusmaal Interscope Recordsi alt välja singlina Enrique Iglesias & Nâdiya "Tired Of Being Sorry (Laisse Le Destin L'Emporter)", millest kohe #1 hitt tõusis. Nadia Zighem on 35-aastane prantsuse r&b ja poplaulja.

19.mail 2008 anti internatsionaalse singlina välja "Can You Hear Me", millel lisaks albumiloole veel kolm Moto Blanco remiksi. Lugu on motoks jalgpalli euro/uefa 2008 võistlustele ning selle võib leida Enrique viimase albumi uuel variandil, mis ilmus samuti 19.mail.

03.novembril 2008 andis Enrique välja veel ühe albumi "Greatest Hits", millel tema parimad hitid läbi agade nagu Bailamos, Escape või Do You Know. Uute lugudena on seekord lisatud kaks: esimene singel "Away", milles osaleb veel Sean Garrett ning 2009 veebruaris ilmunud singel "Takin' Back My Love", kus osaleb Ciara. Kokku kuuleb albumil 18 laulu. Saksamaal tuli viimane singel "Takin' Back My Love" bälja 06.märtsil ning naisvokaale esitab Sarah Connor.

2009 aasta 29. aprilli õhtul Saku Suurhallis poolteist tundi kestnud megakontserdi andnud superstaar Enrique Iglesiasel oli täismaja, enam kui 8000 pealtvaataja eest lavalt maha astudes huulil vaid üks emotsioon: "Eestlased on ning jäävad minu parimaks publikuks! Eelmine kord Eestis käies väideti mulle, et Eesti inimest on raske pidutsema saada; et eestlane on nii tagasihoidlik, vaoshoitud ja korralik. Juba siis oli seda raske uskuda. Aga täna sain ma kinnituse, et see on mingi imelik müüt: siinne publik on lihtsalt parim. Sain sellest aru hetkel, mil algasid lisalood – see rahvas lihtsalt rokib täiega! See oli palju parem kontsert kui eelmine kord!"

2010 aprilli lõpus andis Enrique välja hispaaniakeelse singli "Cuando Me Enamoro" ning juunis tuli singel "I Like It", milles osaleb räppar Pitbull. Selle loo produtsendiks on RedOne ning 05.juulil 2010 ilmus lauljalt album "Euphoria", millest pool hispaania ja pool inglise keeles. Veel osalesid külalistena albumil Akon, Nicole Scherzinger ja duo Wisin and Yandel, lisaks veel Lionel Richie ja r’n’b superstar Usher. Album oli tõeliselt värvikirev, sisaldades paljusid muusikastiile rockist tantsumusani ja ballaadidest reggaeni.

Singlitena tulid siit plaadilt oktoobris 2010 "Heartbeat" (featuring Nicole Scherzinger) ja "No Me Digas Que No" (featuring Wisin & Yandel) ning 2010 novembris tuli singel "Tonight" featuring Ludacris.

Enrique järgmisteks singliteks olid juunis 2011 "Dirty Dancer", mille singliversioonis osales lisaks Usherile räppar Lil Wayne ning hispaanieakeelne singel "Ayer".

15.novembril 2011 ilmus uues versioonis album "Euphoria", millele lisatud kolm uut lugu. Juba septembris jõudis raadiotesse esimene neist, "I Like How It Feels", milles kaaslaseks Pitbull. Lisaks kõlas plaadil uudisena DJ Frank E autorlusega "Mouth2Mouth", milles laulab kaasa Jennifer Lopez.

Enrique lõi kaasa lauljatari Dev 27.märtsil 2012 ilmunud albumi “The Night the Sun Came Up” singlil “Naked” ja selle videos. Enrique ja Jennifer Lopez suvetuur algaS 14.juulil.

24.augustil 2012 esitles Enrique oma 2013 aastal tuleva albumi esimest singlit “Finally Found You” featuring Sammy Adams. UK-s tuli singel välja 10.detsembril.

30.juulil 2013 avaldas Enrique singli “Turn the Night Up”, mille video autoriks Justin Francis. Lugu oli #1 Billboard Dance Club Songs edetabelis.

24.augustil 2013 avaldati singel “Loco”. Loo videos osaleb Puerto Rica näitlejatar Roselyn Sanchez.

25.septembril 2013 esitles laulja singlit “Heart Attack”, mis ilmus 15.oktoobril. Muusikavideo avaldati 25.oktoobril.

10.novembril 2013 tuli hispaaniakeelne singel “El perdedor” koos mehhiklasega Marco Antonio Solís. Lugu avas uue Mexico seebika “Lo que la vida me robo”. 20.jaanuaril 2014 esitleti VEVOs hispaaniakeelse singli “El perdedor” muusikavideot.

7.jaanuaril 2014 esitles Enrique ülitantsulist singlit "I’m a Freak" koos räppariga Pitbull. Singel tuli iTunes müügile 21.jaanuaril. Muusikavideo autoriks oli Colin Tilley ja see avaldati VEVOs 31.jaanuaril.

Enrique kümnes album "Sex + Love" ilmus 17.märtsil 2014 Republic Recordsilt. Plaadil on lugusid nii inglise kui hispaanie keeles ning tavaversioonis albumil kõlab 11 lugu. Deluxe edition sisaldab lisaks 9 lugu.

Duetis Kylie Minoguega kõlab "Beautiful", mis on lauljate järgmine singel. Enrigue ja Mark Taylor loodud lugu mängiti esmakordselt raadiotes 15.veebruaril.

9.aprillil 2014 esitles Enrique raadiotele järgmist singlit "Bailando", kus osalevad kuubalased Descemer Bueno koos grupiga Gente de Zona. Teemalooks on see Hispaania TV Show'le ‘Sálvame Diario‘.

Singli "Bailando" ingliskeelses versioonis laulab kaasa Sean Paul. Selle video avaldati 13.juunil VEVOs.

8.detsembril 2014 esines Enrique Iglesias Saku Suurhallis oma uut albumit tutvustava kontserdiga "Sex and Love Tour“.

27.veebruaril 2015 tuli välja video loole “Noche Y de Dia”, milles kaaslasteks Yendel & Juan Magan.

Juulist 2015 liikus Enrique oma kauaaegse partneri Universal alt Sony Music artistiks. 10.juulil ilmus ühissingel Enrique & Nicky Jam "‎El Perdon" ehk "Forgiveness". Loo ingliskeelse versiooni video esilinastus 1.septembril 2015.

Pitbull ja Enrique Iglesis tulid 8.aprillil välja singliga “Messin’ Around“, mis on meestel juba seitsmendaks koostööks. Lugu pärineb Pitbull albumilt “Climate Change“.

15.aprillil 2016 tuli välja Enrique Iglesias singel “Duele el corazón” (featuring Wisin).

20.mail 2016 ilmus esimene digisingel "Don't You Need Somebody" Rootsi hitimeistrilt RedOne. Kaasa löövad Enrique Iglesias, R. City, Serayah & Shaggy. Muusikavideo tuli välja 10.juunil.

Jaanuaris 2017 suundus Enrique Kuubale, et filmida uue loo "Subeme a la radio" muusikavideo. Lavastajaks on Alejandro Pérez. 24.veebruaril 2017 ilmunud singlil löövad kaasa kuubakas Descemer Bueno ning Puerto Rica reggaeton duo Zion & Lennox.

16.12.2017 sündisid South Miami Hospitalis Enrique Iglesias ja Anna Kournikova kaksikud Nicholas ja Lucy.

Enrique Iglesias x Bad Bunny tulid 12.jaanuaril 2018 välja looga ja muusikavideoga ''El Baño'' (Vannituba). Samas esitleti ka muusikavideot.

Descemer Bueno ja Enrique Iglesias ühinesid taas uue looga "Nos fuimos lejos", kaasa aitas El Micha. Singel koos videoga tuli välja 6.aprillil.

Enrique Iglesias järgmiseks singliks oli 3.mail ilmunud "Move to Miami" (featuring Pitbull). Muusikavideot esitleti 9.mail.

Enrique Iglesias ja Konshens osalesid Matoma 27.juulil ilmunud singlil "I Don't Dance (Without You)".

13.märtsil 2019 avaldas Enrique Iglesias uue singli "Despues Que Te Perdi", kus kaaslaseks Jon Z.

4.oktoobril avaldas Enrique Iglesias kogumikalbumi "Greatest Hits", millel kõlab 20 lugu.

30.jaanuaril 2020 sündis Enrique Iglesias ja Anna Kournikova pisitüar Masha.

29.mail ilmus Anuel AA ja Enrique Iglesias ühine singel “Futbol y Rumba” koos muusikavideoga.

2.juulil 2021 ilmus Enrique Iglesias uus singel ja video "ME PASE", kaasatud Farruko.

Enrique Iglesias andis 17.septembril välja 11-loolise albumi "Final (Vol 1)". Samas ilmus singel "PENDEJO" koos muusikavideoga.

5.novembril tuli välja singel "Chasing the Sun" koos muusikavideoga.

4.veebruaril 2022 avaldasid Enrique Iglesias ja Myke Towers loo "Te Fuiste" muusikavideo.

1.aprillil ilmus Enrique Iglesias singel "Espacio En Tu Corazon".

29.septembril 2023 tulid Enrique Iglesias ja Maria Becerra välja singliga "Asi Es La Vida".

29.märtsil 2024 ilmus Enrique Iglesias kümne looga album "Final (Vol 2)". Singlina ilmus 2.veebruaril "Fria", feat. Yotuel. Plaadi neljas singel "Space In My Heart" koos Miranda Lambertiga ilmus 23.veebruaril.

Faktid

Nimi: Enrique Miguel Preysler Iglesias
Artistinimi: Enrique Iglesias
Sünniaeg ja koht: 08. mai 1975, Madrid - Hispaania
Tähtkuju: Sõnn
Pikkus: 190,5 cm
Juuste värv: Mustad
Silmad: Pruunid
Vanemad: Julio Iglesias ja Isabel Preysler
Vennad: Julio Jose, Michael Alexander, Rosrigo
Õed: Chabeli, Tamara ja Ana
Abikaasa: Anna Kournikova
Lapsed: kaksikud Nicholas ja Lucy sündisid 16.12.2017, tütar Masha sündis 30.01.2020
Lemmik Sport: Purjelauaga sõitmine
Lemmik Raamat: "Vana mees ja meri" Ernest Hemingway
Lemmik Muusikud: Dire Stairs, U2, Police ja Bruce Springsteen

Muud huvitavat