Thrashless

13.aprillil 2017 esineti klubis Tapper grindcore-bändi Napalm Death soojendajatena.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 09.02.2014 - 21:12
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 14.04.2017 - 08:44
Eesti artist, Ansambel, Hard Rock & Metal

Eesti uus thrash metal bänd Thrashless sündis 25.septembril 2010 aastal. Vihasesse ja oma helipildilt brutaalsessegi metaltriosse kuuluvad laulja ja kitarrist Herman Sommer, bassist Silver Vrait ja trummar Henry Hinno. Nende muusika on kui vana saksa thrash, kompromissitu, otsekohene ning hästikõlav.

Varalahkunud bändi Must Missa trummar Henry Hinno lootis luua uue thrash metal bändi. Lauljaks ja kitarristiks sobis Herman Sommer ent õiget bassimeest bänd ei leidnud ning neid käis läbi mitmeid.

22. oktoobril 2010 esinesid Rockstarsis Soome hetke juhtiv progressiivse dark metali bänd Throes Of Dawn ning Rapture. Eestist astus esmakordselt lavale Thrashless. Bänd asus lindistama oma esimest 4-loolist demo, mille nimeks ”Bulletbelt Thrash”.

2002 aasta alguses leiti lõpuks sobiv bassimees, kelleks on varalahkunud laulja Silvi Vraidi poeg Silver. Asi sai niikaugele, et lood olid olemas ja uus bänd Thrashless loodud. ”Mingit jalgratast leiutama ei hakka ja midagi uut punnitada ka ei viitsi. Muusika tuleb just sellisena nagu ta meil hinges on. Ja kui mõni lugu meenutabki mõnda vana Kreatori-Slayeri teemat siis just nii peabki olema. Kõik mis te lavalt kuulete näete on ehe ja aus metal!”, ütleb bändi trummar Henry.

2012 aasta varasuvel alustati Roundsound stuudios salvestamisega ning lisaks vanadele lugudele kirjutati uusi juurde. Kõik lood mängiti linti elavas ettekandes, et salvestada lavaline energia ja muusika agressiivsus.

21.septembril 2012 avati vaikselt koduleht www.thrashless.com

25.septembril 2012 ilmus album ”Awaiting Rebirth”, millel kõlas 10 looga 35 minuti jagu kompromissitut, otsekohest ning energilist vanakooli thrash-metalit. Video ”Sanity Deprived” avaldati 4.oktoobril 2012.

Plaati asuti promoma läbi kontsertide ja tuuritamise, muuhulgas mängiti sellistes riikides nagu Gruusia, Armeenia ja Soome, jagades ühtlasi lavalaudu 27.veebruaril 2013 legendaarse soome thrash metal bändiga Stone. Energiat täis muusika ja tugev lavaline kohalolek aitasid kaasa kiirele fännibaasi tekkele.

12.aprillil 2013 anti viimane kontsert üritusel ”Estonian Thrash Metal Fest 2”, kuna bänd siirdus mais 2013 uuesti stuudiosse, et alustada oma teise plaadi lindistust. Thrashless ei aeglustunud aga hetkekski - asuti kirjutama uut materjali ning lindistama plaati.

Uue loo ”Merciless Death” esmaettekanne toimus Raadio2s 11.septembril 2013 ning Youtube keskkonda ilmus uus lugu kuulamiseks 12.septembril 2013. Thrashlessi teine plaat ”Trip Of Death” ilmus 14.septembril 2013 ning kujutas endast ei enamat ega vähemat kui kümmet kompromissitut adrenaliinist ja testosteroonist nõretavat, rusikaga-näkku üle-üleeelmisesse aastakümnesse sobivat lööklaulu.

4.oktoobril 2013 avaldati Youtubes “Vodka Attack“ muusikavideo, mille autoriks Lennart Pihl Mantikore stuudiost. Kriitikud kriiskasid: ”Thrashless täidab efektselt ja efektiivselt selle tühimiku kodumaisel metal-maastikul, mille jättis Musta Missa laialiminek. Paksult patche täis õmmeldud teksavestid, kilode kaupa padrunivöid ning ennekõike tõsine ja aus suhtumine thrash-metalisse kui elustiili - kõik on nii nagu peab! ”

Thrashlessi uue plaadi esitluskontsert toimus 05.oktoobril 2013 Tallinnas klubis Rockstars. Nagu ka varem, asus bänd koheselt kontserte andma ja tuuritama, muuhulgas käidi plaati esitlemas Lätis, Rumeenias ja Moldovas ning 2014 aastal Soomes.

28.märtsil 2014 esineti Tallinn Music Week raames Rockstarsis Estonian Thrash Metal Club esitlusel.

27.juunil 2014 esines bänd Vana-Vigalas Hard Rock Laager Zippo Encore laval.

Eesti kiirema thrash metali esindaja Thrashless kolmas vihane 10-looline stuudioalbum "Cult Of Fear" on kaetud lugudega hirmust, surmast ja vihkamisest – kõigest, millega inimkond ennast vägisi hävitada tahab ja suudab. Album jõudis plaadipoodidesse 5. detsembril CD-na ning uue aasta esimeses pooles on fännidele võimalk see soetada ka vinüülina.

“Plaat sai kõige agressiivsem, mida me siiani oleme salvestanud. Erilist rõhku oleme albumil pannud vokaalidele. Kuna meile on iseloomulik, et kõik bändis laulavad, siis kuulebki COF-albumil võrreldes eelmistega lihvitumat vokaali,” avab albumi salvestuse tagamaid Thrashlessi trummar Henry Hinno. “Salvestusprotsess oli äärmiselt loov kuna väga paljud asjad muutusid kardinaalselt just sissemängimise ajal. Helimees, miksaja ja produtsent Keijo Koppel meisterdas meile mõnusa vanakoolika ja asi toimib! Plaadil ei ole kasutatud mitte ühtegi samplit ja kõik on ehe ja aus thrash metal.”

Thrashlessi esimene singlilugu "Total Desolation" uuelt albumilt tuli esitlusele 19.11.2014 Raadio 2 saates "Metallion". 11.12.2014 esitleti plaati "Cult Of Fear" klubis Rockstars.

27.märtsil esineti Tallinn Music Week raames klubis Rockstars. 2015 mai lõpus oldi 7 kontserdiga Venemaal Cult of Vodka tuuril.

27.augustil 2015 esineti klubis Tapper brasiillannade grupi Nervosa ja Cantilena soojendajatena.

11.novembril 2015 oldi laval Brasiilia metalilegend Sepultura juubelituuril klubis Tapper.

2.aprillil 2016 esineti Tallinn Music Week raames Von Krahlis.

13.aprillil 2017 esineti klubis Tapper grindcore-bändi Napalm Death soojendajatena.

Faktid

Thrashless on: (nimi/tegevused bändis/sünniaeg)
Herman Sommer - kitarr, laul – 09.10.1988
Silver Vrait – bass, taustalaul – 06.03.1986
Henry Hinno - trummid, taustalaul - 20.10.1974

Muud huvitavat