Eve

17.septembril 2024 annab Eve välja oma elulooraamatu "Who's That Girl?", mille aitas tal kirjutada Kathy Iandoli.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 26.09.2002 - 13:04
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 07.02.2024 - 17:33
Välismaine artist, Sooloartist, Rap & Hip-Hop

Eve on Ameerika Grammy auhinna võitnud räppar ja laulukirjutaja ning näitleja, kelle kolme seniilmunud albumit on maailmas müüdud üle 8 miljoni.

Eve on pärit Philadelphiast ning sündinud 1978 aastal. Kui tüdruk oli 12-aastane, läksid ta vanemad lahku ning Eve jäi elama oma ema juurde. Ema abiellus kaks aastat hiljem uuesti ning nii sai Eve omale poolvenna Farrod’i. Mõlema suureks sõbraks sai nende vanaema. Juba kooli ajal hakkas ta kirjutama luuletusi ja poeeme ning hiljem liitus räpparitega grupist edgp ent see grupp ei püsinud kaua koos ning tüdruk pürgis edasi soolokarjääris ning võttis omale artistinime Eve of Destruction. Kuigi tüdrukul oli olemas oma kodu, hakkas ta ometi kampadega ringi jõlkuma ning leidis end lõpuks stripparina New Yorki Bronxi klubis. Räppar Mase oli see mees, kes Eve lõpuks õigele teele tagasi juhatas ning uuesti räpparina karjääri tegema õhutas.

Dr. Dre Aftermat grupi president Michael Lynn oli esimene, kes avastas Eve räpparitalendi ning tutvustas teda pealikule endale ning Eve üht lugu kasutati Bulwort soundtrackil. Edasi ühines ta DMX õhutusel räpparitega Ruff Ryders ning osales plaadil “Ryde or Die vol. 1“ kahes loos nimedega “baby, you got me" ja "girlfriend/boyfriend". Album jõudis USA plaadiedetabelis kohale #1 ning ilmus aprillis 1999.

Eve esimene soolosingel kandis nime "Want Ya Want" ning sellest vändati valmis ka esimene Eve oma videoklipp. Terve LP nimega “ Let There Be Eve: Ruff Ryders' First Lady” ilmus 14.septembril 1999 ning räppari loomingut aitasid produtseerida Swizz Beatz tiim , PK ja Shek (varem DMX, Jay Z, Busta Rhymes).

Eve teine LP “Scorpion“ anti välja 06.märtsil 2001 ning see tõusis täiesti kuumaks plaadiks. Kaasesinejateks olid siin DMX ise ning lisaks veel Mo'nique ja Gwen Stefani. Siit plaadilt tasuks meenutada singleid “Who’s That Girl“ ning “Let Me Blow Your Mind“.

Kolmas plaat “Eve-Olution“ jõudis väljuda plaadivabrikust alles 27.augustil 2002 ning siin näitab Eve nii muusikaliselt kui laulusõnade poolelt suurt edasiminekut ning plaat ise on tugevalt erinev eelmisest kahest albumist. Juba esimene singel “Gangsta Lovin’“ imponeerib kenade vahesoolodega Alicia Keys esituses ning pole ime, et singel praegu Ameerika edetabelis teist kohta hoiab. Uuel plaadil kuuleme esinemas veel selliseid nimesid kui Truth Hurts, Snoop Dogg, Nate Dogg, Jadakiss, Styles ja Mashoda.

Eve on tuntud meile ka näitlejana ning oma esimese osa tegi ta 2002 aasta suvel Vin Dieseli actionfilmis XXX. Veel mäletame teda Ice Cube komöödiatest Barbershop ja Barbershop 2 Back in Business. Aastal 2004 on Eve mänginud veel filmides The Woodsman ning The Cookout. Detsembris 2004 nägime Eve mängimas ja laulmas Gwen Stefani uuel singlil Rich Girl.

Eve lõi kaasa Kelly Rowland 2007 aasta aprillis ilmunud singlil "Like This" ja selle videos. Augustis 2007 võis Eve MySpace lehelt leida loo "Cash Flow" featuring T.I. ja siis tulid singlid "Give It To You" (featuring Sean Paul) ning teine singel "Tambourine" (featuring Swizz Beatz) tuli välja 20.augustil. Plaadifirma Geffen lükkas albumi väljaandmise aja edasi aastasse 2008 ja hiljem lausa 2009 ent lõplikult jäigi Eve plaat tulemata. Jaanuaris 2010 läksid Eve ja plaadifirma teed lahku.

2010 lõpus osales Eve austraalia superstaari Guy Sebastian singliloos "Who's That Girl?" ning singel oli Austraalia #1 jõulusingel. Järgnevalt osales Eve veel Alicia Keys singlil “Speechless”.

20.augustil 2012 esitles räppar uusi lugusid, kaasaarvatud "She Bad Bad", millest sai uus singel. "She Bad Bad" digisingel tuli iTunes müügile 9.oktoobril 2012. Muusikavideo avaldati VEVOs 8.jaanuaril 2013. 23.jaanuaril avaldas Eve "She Bad Bad" remiksi, featuring Pusha T & Juicy J.

22.jaanuaril 2013 esitles Eve uut singlit “Make it Out this Town”, milles osaleb Gabe Saporta bändist Cobra Starship. Järgmine singel "Eve", millele lisab reggae hõngu Miss Kitty, avaldati 25.aprillil.

Eve album "Lip Lock" ilmus 14.mail 2013 ja sisaldas 12 lugu. Kuulsustest löövad kaasa Missy Elliot, Snoop Dogg, Swizz Beatz.

12.juulil 2019 tuli välja Eve uus singel "Reload". Dancehall vibe loos kuuleb lisaks jamaikalasest artisti Konshens.

5.märtsil 2021 andis EVE albumi "Scorpion" 20 aastaseks saamise puhul välja 20-loolise plaadi nelja uue remiksiga deluxe versiooni.

1.oktoobril tuli välja Brandy, Eve, Naturi Naughton ja Nadine Velazquez muusikavideoga singel "Nasty Girl", mis pärit ABC uuest seriaalist "Queens".

17.septembril 2024 annab Eve välja oma elulooraamatu "Who's That Girl?", mille aitas tal kirjutada Kathy Iandoli.

Faktid

Nimi: Eve Jihan Jeffers
Artistinimi: Eve of Destruction
Sünniaeg: 10. november 1978
Sünnikoht: Philadelphia , Pennsylvania
Tähtkuju: Skorpion
Vend: poolvend Farrod
Lemmikloom: koer Spunky J

Albumid:
Let There Be Eve...Ruff Ryders' First Lady (1999)
Scorpion (2001)
Eve-Olution (2002)
Here I Am (2007)
Lip Lock (2013)

Muud huvitavat