nublu

19.juulil esines nublu oma akustilise live-kavaga Pärnus kauni Villa Ammende aias mõnusal muusika- ja veiniõhtul.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 01.07.2014 - 11:20
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 20.07.2024 - 07:59
Eesti artist, Sooloartist, Rap & Hip-Hop

nublu on eesti räppar, kelle tähelend sai alguse SoundCloudi üles riputatud lugudest, mis levisid muusikasõprade seas kulutulena ning on tänaseks erinevates muusikaplatvormides kogunud kokku miljoneid kuulamisi. Mõminaräppariks tituleeritud artisti on kirjeldatud kui osavat poeeti, kes räägib enda loomingus elust, olust ja suhetest lihtsalt ja ilustamata, just nii, nagu need on. Vürtsi lisavad paras kogus eneseirooniat ning lüürikasse peidetud kalambuurid. Etteastumistel erinevate outfit’ide ja veidrate näokatetega üllatav räppar on avastanud hea loo saladuse ning oskab sest viimast võtta.

Nublu lasi 2017. aasta suvel välja madala kvaliteediga, ent väga kaasahaarava debüütloo “Tydrukud”. Sellele järgnesid suvelugu “Puhkus” ja anti-armastusest pajatav “Issi” ning “kassipulma aftekas”. Oma pehmemat poolt näitas ta koos Kawasaki Papiga loos “Arrrmastan”. Veebruaris 2018 tuli välja “Droonid”, mida kuulates võib oletada, et sedapuhku on juttu kontrollifriigist tüdruksõbrast.

30.mail 2018 sai valmis lugu “Mina ka” feat. Reket ning 2.augustil “Öölaps!”.

31.augusti õhtul laadis nublu YouTube’i üles lüürikavideo palale “2 Quick Start”. Video autor on Henry Parelo. 23. septembril laadis populaarne mõminaräppar nublu YouTube’i üles pala pealkirjaga “Kloogarannas”, mis tehtud Curly Stringsi hittloo “Kauges külas” viisile.

12.oktoobril avaldas lauljatar Lenna Kuurmaa koos nubluga loo “Keeruta”. Esimese suurema soolokontserdi andis nublu 13. oktoobril Kultuurikatlas ning 7. detsembril taasavatud Tartu Kammivabriku tehasehoones. Lisaks jõudis ta 16.novembril välja anda loo “tmt (tujud mitte tunded)”.

Jaanuaris 2019 toimunud Eesti Muusikaauhinnad 2019 galal võitis nublu aasta meesartisti auhinna ja reketiga koos tehtud singliga “Mina ka” aasta parima loo preemia. Juba 30.jaanuaril tuli välja järgmine lugu “vigla show” ning paari päeva pärast koos räpipundiga 5miinust ja Pluutoga ühine pala “Tsirkus”. Pluutoga koos ilmus märtsis ka järgmine lugu pealkirjaga “Mesimagus”.

11.aprillil laadis nublu ühes animeeritud pildiga Youtube uue loo “muusikakool”. Salapärasest, viiulit mängivast neiust kõneleva loo arranžeeris ja masterdas Jozels (Joosep Järvesaar) ning muusikavideo ja singli kaanetöö autor on Josh Twist (Aarto Hiiemaa). 14.juunil tuli nublu välja uue looga “Rotterdam”, milleks inspiratsioon tuli ansambli Kukerpillid samanimelisest laulust. 20.juunil tuli 5Miinust välja looga “(Ei ole) aluspükse”, kus lõi kaasa ka nublu.

Nublu esines 23.juunil Pühajärve Jaanitulel ja 18.juulil festivalil Beach Grind. nublu taustajõud laval on Edgar Kurgs ehk DJ QRX.

7.augustil tuli väla nublu esimene muusikavideo loole “für Oksana”. Narvas ja Ida-Virumaal filmitud video režissöör oli Marta Vaarik. Kakskeelses loos vastutab venekeelsete riimide eest Gameboy Tetris ehk 5miinust räppar Pavel P. Loo produtseeris Fabry el Androide ning miksis ja masterdas Ago Teppand.

9.augustil esines nublu Tallinna Lauluväljakul Wagwan Festivalil ning 11.augusti öösel peaesinejana Elvas Eesti Hip-Hop Festivalil 2019. 20.septembri keskööl esines nublu festivalil Station Narva.

27.septembril esines nublu Noblessneri valukojas. Artisti esindaja Kaarel Sein ütles, et edukas suvi ja Eesti suurimad festivalilavad peaesinejana on nüüdseks selja taga ja kontsert Noblessneri valukojas oli maitsekas punkt suvisele hooajale.

Skandaalne räppar Beebilõust ning Eesti kuulsaim mõminaräppar nublu veetsid koos stuudios aega ning "puusalt" sündis nende esimene ühine lugu, mis kannab pealkirja "VÖÖRAD", mis avaldati 1.novembril.

Räpparid Pluuto, Reket ja Nublu andsid 21.novembril välja loo "SOS (See on see)". Värskele singlile on valminud ka video, mille režissöör on Jüri Belov.

NOËP ja Nublu esinesid 30.novembril Tartus Kammivabriku tehasehoones suure kontsertshowga.

Nublu ja "Vanamehe filmi" tegijad avaldasid 11.detsembril laulu "nooremaks ei jää", mis kõlas animafilmi lõputiitrites.

24.jaanuaril 2020 Saku Suurhallis toimunud Eesti Muusikaauhinnad 2020 galal võitis nublu Aasta Meesartisti ja Aasta Hip-Hop/Rap/R'n'B Artisti tiitlid. Lisaks oli Aasta Parim Laul - nublu x gameboy tetris "für Oksana" ning Aasta Muusikavideo - nublu x gameboy tetris "für Oksana" (režissöör: Marta Vaarik).

Räppar nublu avaldas 10.aprillil muusikavideo loole "croissantid", mille videos löövad kaasa Mattias Naan, DJ Qrx ja Koit Toome. Nublu järgmised planeeritud esinemised on 23.juunil Pühajärve Jaanitulel, 4.juulil SUME Festivalil ja 10.juulil Beach Grindil.

22.juunil avaldas nublu singli "1-2", millele valmis ka tantsuline muusikavideo. Loo sõnade autor on nublu. Produtseerisid johnnyesco ja Ago Teppand ning miksis ja masterdas Ago Teppand. Video autor on Robert Parelo. Graafikaga aitas Henry Parelo ning valgusega Henrdik Saks. "Kõik naised, kellel täna õhtul meest pole kaasas, võtke leti äärde rivvi, palun väga, paariks loe!" räpib nublu, kes otsib suveks enda maamehest sõbrale naist. Sealt ka uue hiti pealkiri, sest need numbrid kostuvad loo jooksul rohkem kui üks või kaks korda.

27.juulil avaldas nublu loo “Laiaks lüüa”, mille produtseerisid AyoBuns x Ago Teppand. Värske lugu on mõnusalt tuksuva biidiga, mis kõlab väga mahedalt ja kuulub kindlasti pigem rahulikuma meeleoluga õhtu juurde. Loo sisuks on tüdrukud, raha, mida laiaks lüüa ja metafoor ära ostetamatutest nublu prillidest. Muusikavideos kehastub nublu jäätiselao töötajaks, kes vurab mööda Eestimaad jäätiseautoga ringi.

6.novembril ilmus nublul koostöös Soome räppari Mikael Gabrieliga uus lugu pealkirjaga "Universum".

Curly Strings ja nublu avaldasid 30.novembril koostöösingli "Olge terved, tütrekesed!", mis kasvas välja suvisest koostööst, mil muusikud Illiku laiul ning Pärnus akustiliste kontsertidega üles astusid. "Olge terved, tütrekesed!" muusikavideole lõi animatsiooni Josh Twist.

14.detsembril avaldas plaadifirma Universal nublu 14-loolise debüütalbumi "Cafe Kosmos", millele jõudsid nii varemavaldatud lood ("1-2", "Croissantid", "Universum") kui ka täiesti uut materjali. Nublu enda kõrval lõid plaadil kaasa Raul Ojamaa, Gameboy Tetris ja Buck Fuddi. Albumi produtseerisid Ago Teppand, Gevin Niglas, Vallo Kikas, Charlie Chastain, Tido, Andero Merila ja paljud teised. "Cafe Kosmose" master'i tegi Svante Forsbäck (Chartmakers), kaanefoto autor on Rauno Liivand ning plaadiümbrise kujundas Estookin.

Nublu lõi kaasa 15.detsembril ilmunud trummi ja bassi produtsendi Planeet albumi loos "UFO DISKO 300".

Eesti Muusikaauhindade jagamisel 28.jaanuaril Saku Suurhallis pälvis enim auhindu räppar nublu, kes sai endale kuus Tauno Kangro poolt valmistatud flööti mängiva muusa taiest – võitude eest kategooriates Aasta Debüütalbum, Aasta Hip-Hop/Rap/R’n’B Artist, Aasta Meesartist, Aasta Muusikavideo, Aasta Artist ja Aasta Album. Aasta Muusikavideo võit tuli seoses looga “Universum”, mis valmis koostöös Mikael Gabrieli ja režissöör Marta Vaarikuga. Aasta Albumiks valiti “Café Kosmos”.

30.märtsil 2021 jagati Eesti popmuusika aastaauhindu “Kuldne Plaat”. Aasta Meesartist 2021 – Nublu.

Nublu lõi kaasa 4.juunil ilmunud Manna albumil loos "Kopli liinid".

18.juunil tuli välja Cartoon singel "Biology", kus kaasatud nublu & Gameboy Tetris. Muusikavideo valmimisele aitasid kaasa Johannes Veski, Kaarel Sein, Merliin Vellend, Robert Parelo jt.

10.juulil esines Nublu Beach Grind festivalil Pärnu Rannapargis.

31.juulil tuli välja videosingel "uputada merre (p2rast kuulamist)", millel kaaslaseks whogaux aka Hugo Martin Maasikas.

30.detsembril toimus Kultuurikatlas Raadio 2 aastahiti gala, kus astusid üles ka Nublu ft. Gameboy Tetris & Raul Ojamaa looga "Paraadna".

31.detsembril avaldasid nublu ja Mikael Gabriel uue singli. Eesti-Soome räpistaaride teine ühine lugu kannab pealkirja “Vihje”. Muusikavideo sisu mõtlesid välja Marta Vaarik, Joosep Jürisson, nublu.

1.jaanuari öösel toimus Kultuurikatlas üritus Grind, kus uusaastapeol esinesid nublu & gameboy tetris, SIIMI ja Bianca DJs.

nublu avaldas 10.märtsil singli “pagasita Peruus”. Lüürikavideo tegid Henry Parelo, nublu. "Möödunud aastal sai selgeks, et selleks, et midagi tähendusrikast kirjutada, tuleb midagi tähendusrikast kogeda ja ette võtta. võib ka kodus diivanilt fantaseerida-nostalgitseda, aga see pole väga mu stiil olnud. ma panen pea ees, kui üldse panen", kirjutas nublu.

6.mail lasi Nublu välja loo "barranco" koos muusikavideoga, kus teeb kaasa ka Lil Till. 6.mail esines nublu Vaba Laval TMW raames.

9.mail toimus Tallinnas Islandi väljakul Euroopa päeva kontsert, kus esinesid teiste seas nublu & Gameboy Tetris + Narva tantsutüdrukud.

nublu laadis 22.juunil YouTube’i üles oma uue muusikavideo “Võsa”, kus teevad peaosalistena kaasa Alo Kurvits (Manfred Pirn) ja Egert Hõim (koletis). “Värske õhk teeb sõltlaseks,” kirjutas nublu videosingli kommentaariks ja soovis häid pühi. Muusikavideo lavastasid kaksikvennad Raul ja Romet Esko ehk EskoBros.

8.juulil esinesid nublu & Gameboy Tetris Pärnu rannapargis festivalil Beach Grind.

Nublu avaldas 5.augustil uue singli "Kastehein", mille sõnad on loonud Nublu ise ning loo produtsentideks on Nublu koos Jozelsi (Joosep Järvesaare) ja Gevin Niglasega. Singli miksis ja masterdas Vallo Kikas. Nublu uuel singlil laulab salmi ka noor tüdruk Ita-Riin. Muusikavideo mõtlesid välja Johannes Veski, Heiko Sikka, nublu ning produtseeris Riba films.

12.augustil esines Nublu Elvas Eesti hiphop festivalil.

Nublu osales 17.augustil avaldatud räppar kaw rütmikal singlil "Minna koos", mis sündis Helsingis koos produtsendi J.Keezy-ga. Põhiteemaks on suure suuga antud lubadused, mida hiljem eiratakse.

Vanilla Ninja taastulekukontsert leidis aset 2.septembril Tallinnas, Telliskivi Kvartalis ja seda koos nubluga, kellele see oli osake tema "Kohviku tuurist".

9.novembril avaldasid gameboy tetris x nublu loo “Kuhu kadus Sten?”. Loo ega videoga räpparid halvale teele minemist ei glamuriseeri, vaid pigem toovad välja ühiskonna karmi reaalsust. Millega Sten tegeles ja kuhu elutee ta viis, võib igaüks ise välja nuputada koos singliga ilmunud mustvalgest muusikavideost. Aristide idee aitas visuaalselt ellu äratada A CUBE Agency.

Nublu võitis looga "Kastehein" Raadio 2 Aastahiti tiitli. Gala otseülekanne oli Raadio 2-s ja ETV-s 29.detsembril.

Kultuurikatlas võeti 31.detsembril uut aastat vastu tantsu ja tralliga koos nublu, NOĖPi ja Funk Embassy DJ-dega.

26.jaanuaril toimunud Eesti Muusikaauhinnad 2023 galal kuulutati Aasta muusikavideoks Nublu "Kastehein" (režissöör: Johannes Veski).

27.märtsil toimus Kadrioru lossis Kuldne Plaat 2023 auhinnagala, kus nublule kuulus eriauhind "Fairmus Aasta Artist 2023".

7.aprillil andis artist nublu välja loo koos muusikavideoga, mis kannab nime "Ära Ärata". Sõnade autor on nublu ise ning loo produtseerisid koos temaga Gevin Niglas ja Olli Pekka Rikhard Vuorinen. Video produtsent ja režissöör on Aleksandr Tokarev (A Cube Agency).

26.mail tuli välja nublu uus lugu "Duubel5 - v2.mp3".

Nublu lõi kaasa 1.juunil ilmunud Lil Till albumil loos "Kool".

2.juunil avaldas 5MIINUST koos nubluga kuuma duubelsingli “kõrvetab”, millele valmistas Get Shot Films ka kuuma video. Režissöör Janar Aronija idee oli kujutada miinuseid üksteist toetavate nukrate tuletõrjujatena boybandilikus võtmes, depoos, mille katusealune põleb. Lugu on uustöötlus Nexuse "Nii kuum" refräänist.

16.juunil esines nublu Tallinnas Kopli 70 elustiilifestivalil Flex Fest. nublu ja Lenna andsid 17.juunil Käsmu rannakülas ainulaadse ühiskontserdi. Lauljatega liitus laval Lenna bänd, et tuua publikuni meeleolukas kontsert, kust ei puudunud nii nublu ja Lenna parimad hitid läbi aegade kui ka mõned üllatused, mis olid spetsiaalselt selleks kontserdiks kokku pandud, Käsmu atmosfääriga sobivas sümbioosis. 22.juunil esines Nublu Pühajärve jaanitulel. 7.juulil astus Nublu üles Pärnus festivalil Beach Grind.

Alika, Nublu ja 5miinust esinesid WRC Rally Estonia avasõul 20. juulil Tartu Raekoja platsil. 29.juulil esines Nublu Tallinnas Kadrioru pargis Sume festivalil.

Ansambel 5miinust ning räppar Nublu ühiskontsert "Kuum tuur" sai alguse 21.juulil Tartu laululavalt. 11.augustil esinesid nad Rakvere Vallimäel.

nublu avaldas 25.augustil uue loo "heikki???" koos muusikavideoga, mille lavastas Johanna-Aurelia Rosin. Õhtul astus mees üles ka Curly Stringsi juubelikontserdil Eesti Vabaõhumuuseumis.

nublu ja Gevin Niglase kirjutasid loo "Recipe", mis ilmus 27.oktoobril singlina, esitajaks Merili Käsper ehk m els. "Recipe" lahkab armuelu keerukamaid tahke, võttes ette venima jäänud suhte ühe magusvalusa faasi.

7.novembril tuli välja boipeppeoni & nublu loo "t6en2osus (paraq)" visuaal, mille tootsid kurvad uudised & Leon Metsallik.

30.novembril andis nublu välja live stuudio albumi nimega „r2imerahvas. nublik live @ Poco. Art“. Albumil on kokku kaheksa lugu, uued versioonid lugudest „mina ka“, „für oksana“ ja „kastehein“. Singliks oli uus lugu „trammipark!!“. Albumil teevad kaasa Frederik Küüts, Tobias Tammearu, Mikk Simson, Siim Avango, Artis Boris, Margaret Juhkam ning Maria Kallastu. Lugude arranžeeringud tegid Frederik „Fredi“ Küüts ja Tobias Tammearu. Albumil olevad lood on miksinud, masterdanud ning salvestanud Kristo Kotkas.

19.jaanuaril avaldasid Mikael Gabriel & Nublu loo "Vox Populi", mis räägib raskustest saada polariseerunud avalikus debatis aru, mis on tõsi ja mis mitte. Nublu ja Mikael Gabriel astusid Soome eurolaulukonkursil ehk Uuden Musiikin Kilpailu (UMK) võistlustulle 10.veebruaril ning saavutasid kolmanda koha.

24.veebruaril astuaid Tallinnas Kultuurikatlas üles nublu ja Mikael Gabriel. Lisaks tulid puldi taha ansambel Cartoon ning plaate keerutas DJ Allan Roosileht.

26.aprillil esitlesid Nublu ja Mikael Gabriel Atte Digital lavastatud muusikavideot "Yao Ming", kus on oma osa oli ka Euroopa kultuuripealinn Tartul. Nagu nimigi ütleb, on singel inspireeritud Hiina korvpallilegendist, kelle pea on erakordse pikkuse tõttu pilvedes. Singli mänguline keel viitab artistide kiirele elutempole. Loo kirjutasid Mikael Gabriel, Markkus Pulk, Petro Pyysalo, Gevin Niglas, Omar Aberkane.

9.mail, Euroopa päeval, esinesid Vabaduse väljakul tasuta kontserdil tuntud Eesti artistid Bedwetters, Nublu, Gameboy Tetris ja Tommy Cash.

31.mail ilmunud Nublu singli "Push It" koos Maria Kallastuga andis välja Universal Music Groupi all tegutsev Island Records Finland. Loo produtseeris Aleksi Liski.

KiROT kaasas uuele singlile “INSTITUUDIAUTO” Genka, nublu ja pluuto. Lugu räägib sotsiaalmeedia ja uudisartiklite kommentaariumitest, kus aina enam kohtab negatiivseid, lahmivaid ja ründavaid sõnumeid, tihtipeale teemadel, millest antud artiklis või postituses juttugi pole. Internet on justkui ajuvabade negatiivsete bottide poolt üle võetud - kuid kõige selle taga on ju inimesed. “Igale poole ei ole vaja oma nina pista, vahepeal on targem mitte midagi öelda” võtab loo sisu kokku KiROT. 11.juulil avaldatud muusikavideo tegi MASA.

12.juulil toimus nublu erishow “r2imerahvas” Tallinnas Eesti Vabaõhumuuseumis festivalil Võnge 2024. 13.juulil esinesid nublu ja Mikael Gabriel Pärnus Beach Grind festivalil.

nublu korraldab oma sünnilinna Keila lauluväljakul esmakordselt suurejoonelise koosolemise. Sündmus, mis on ristitud “nublikumiks” leiab aset laupäeval, 27. juulil ning toob kokku mitmed andekad muusikud, kohaliku kogukonna, head maitsed, kunsti ja muusikasõbrad üle kogu Eesti. Üles astuvad nublu & sõbrad erishowga, ansambel 2 Quick Start, mille legendaarne solist Pearu Paulus on samuti Keilast pärit. Head muusikat valib sel suveõhtul publikule ka Siimi. Nimekirjast leiab veel maria kallastu, säm & Kewini ning Maiduki.

19.juulil esines nublu oma akustilise live-kavaga Pärnus kauni Villa Ammende aias mõnusal muusika- ja veiniõhtul.

Faktid

Lavanimi: nublu
Kodanikunimi: Markkus Pulk
Sündinud: 26. juunil 1996

nublu taustajõud: DJ QRX
Kodanikunimi: Edgar Kurgs
Sündinud: 01. august 1995

Artisti esindaja Kaarel Sein

Muud huvitavat

Seotud videod

nublu - ära ärata
nublu - ära ärata

Artist: nublu

Lugu: ära ärata

Aasta: 2023

nublu - heikki???
nublu - heikki???

Artist: nublu

Lugu: heikki???

Aasta: 2023

boipeppeoni & nublu - t6en2osus (paraq)
boipeppeoni & nublu - t6en2osus (paraq)

Artist: boipeppeoni & nublu

Lugu: t6en2osus (paraq)

Aasta: 2023

nublu - trammipark ei puhka!!!!!
nublu - trammipark ei puhka!!!!!

Artist: nublu

Lugu: trammipark ei puhka!!!!!

Album: r2imerahvas. nublik live @ Poco. Art

Aasta: 2023

nublu - barranco
nublu - barranco

Artist: nublu

Lugu: barranco

Aasta: 2022

nublu - Kastehein
nublu - Kastehein

Artist: nublu

Lugu: Kastehein

Aasta: 2022

nublu - v6sa
nublu - v6sa

Artist: nublu

Lugu: v6sa

Aasta: 2022

gameboy tetris x nublu - Kuhu kadus Sten?
gameboy tetris x nublu - Kuhu kadus Sten?

Artist: gameboy tetris x nublu

Lugu: Kuhu kadus Sten?

Aasta: 2022

nublu & whogaux - uputada merre (p2rast kuulamist)
nublu & whogaux - uputada merre (p2rast kuulamist)

Artist: nublu & whogaux

Lugu: uputada merre (p2rast kuulamist)

Aasta: 2021

nublu - croissantid
nublu - croissantid

Artist: nublu

Lugu: croissantid

Aasta: 2020

nublu - 1-2
nublu - 1-2

Artist: nublu

Lugu: 1-2

Aasta: 2020

nublu - laiaks lüüa (nahhaalne lugu)
nublu - laiaks lüüa (nahhaalne lugu)

Artist: nublu

Lugu: laiaks lüüa (nahhaalne lugu)

Aasta: 2020

nublu x gameboy tetris - für Oksana
nublu x gameboy tetris - für Oksana

Artist: nublu x gameboy tetris

Lugu: für Oksana

Aasta: 2019

Režissöör: Marta Vaarik