Faith Hill

Tim McGraw ja Faith Hill järgmine ühine singel "The Rest Of Our Life" tuli välja 6.oktoobril. Sama nimega ühisalbum ilmus Sony Music'ult 17.novembril. Uut lugu "Break First" esitleti 23.oktoobril.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 23.08.2002 - 13:09
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 17.11.2017 - 00:23
Välismaine artist, Sooloartist, Country

Faith Hill, õige nimega Audrey Faith Perry Hill, on sündinud 21.septembril 1967 Mississippi osariigis ning kasvanud üles tõelises maaelus. Kui Faith Hill sai 19-aastaseks, asus ta elama Nashville'i linna, lootuses leida kuulsus kantrilauljana. Tegelikult kulus tal suure muusikani jõudmiseks pea 15 aastat. Praegu annab Faith Hill plaate välja kompanii Warner Bros. Records ning tema viimane stuudioalbum "Breathe" ja samanimeline singel tõid lauljatarile sellel aastal ka esimesed Grammy auhinnad ning lausa kolm korraga.

Faith alustas lauljakarjääri 10 aasta tagasi kui oktoobris 1993 ilmus tema esimene LP “Take Me As I Am“, mille läbimüük ulatus üle miljoni plaadi. Tasuks pikaajalise järjekindluse eest jõudis lauljatari esimene singel "Wild One" kohe Ameerikas kantriedetabeli tippu ning püsis seal neli nädalat. Augustis 1995 ilmub Ameerikas teine LP “It Matters To Me“ ning mõlema esimese plaadi parimatest lugudest kokku pandud kolmas LP “Piece Of My Heart“ kindlustab lauljatarile edu juba Euroopas. 1996. aasta Atlanta olümpiamängudel esines kantrilaulja lõputseremoonial ning sama aasta 06.oktoobril abiellus Faith Hill kantrilauljaga Tim McGraw, kellega sünnib tütar Gracie Katherine juba 05.mail 1997 ning teine tütar Maggie Elizabeth 12.augustil 1998.. Septemberis 1997 autasustab lauljaid Country Music Association aasta parima vokaalpartii eest duetis "It's Your Love" ning aprillis 1998 võidab lauljatar Academy of Country Music Awards'il koos abikaasaga neli auhinda: aasta singel, aasta parim laul, aasta parim video ning ka vokaalpartii ning kõiki auhindu saadab taas "It's Your Love".

Järgmine LP “Faith“ jõudis müügile aprillis 1998 ning kahe kuuga on plaadi läbimüük üle miljoni ja singel "This Kiss" maandub juba isegi popmuusika edetabelisse. Sellel edukal aastal jõuab singel "This Kiss" isegi USA edetabeli Top 10-sse ning loo video võidab aasta video tiitli Country Music Association Award'il. 1999 aasta novembris ilmub LP “Breathe“, mida iseloomustavad täielikud meisterlikud sügavad vokaalid ning uudne popmuusika sound, mis nii mõnelgi kantrifännil karva turri ajab. See pole enam nagu üldse kantri, sest vastuoksa kõigile kantrimuusika reeglitele on eksitud Faith Hill'i puhul kolmes kategoorias: 1) lauljatar on liiga kaunis ja lausa modelli välimusega 2) ta ei kirjuta ühtegi oma laulu ise 3) ta ei laula üldse läbi nina. Ometi jõuavad singlid “The Way You Love Me“ ja “Breathe“ edetabelites #1-eks. Kogu lauljatari karjäär jõuab premeerimisele just 2001 aasta alguses kui ta jaanuaris võidab 3 auhinda American Music Awards'il: parim pop/rock naisartist, parim naiskantrilaulja ning aasta parim kantrialbum ("Breathe"). Veebruaris jõuab Faith Hill oma unelmate tippu võites kolm Grammy auhinda: parim kantrilaulu vokaalesitlus (looga "Breathe"), parim kantrilaulu duett ("Let's Make Love" koos Tim McGraw'ga), parim kantriplaat (LP "Breathe").

Aastal 2001 annab Faith Hill välja esimese kogumikalbumi, millelt leiab ka vapustava viimase singli “There You’ll Be“ menufilmist Pearl Harbor. Kokku on sellel plaadil tõeliselt magusat14 lugu. Sellega tõmmatakse joon alla ühele etapile Faith Hilli muusikas, sest 2002 aastal alustab ta juba järgmise albumi lindistamist. Uue LP produtsentideks on ikka sama tiim, Byron Gallimore ja Dann Huff, kes tegid valmis ka seitse miljonit müünud albumi “Breathe“. Esimese singlina jagati raadiotele 08.augustil välja plaadi nimilugu “Cry“, mis kiiresti edetabelites ülespoole liikuma hakkas. LP “Cry“ ise saabub müügile alles 15.oktoobril 2002.

Faith Hill järgmine singel ilmub 27.jaanuaril ja see on “When Lights Go Down“.

Peale mõneaastast puhkust naasis Faith Hill lavale taas 08.veebruaril 2004, mil ta osales 46.ndate Grammy auhindade jagamisel aasta albumi auhinna üleandjana Carlos Santanale. Oma järgmise albumiga plaanib lauljatar valmis saada 2004 aasta jõuludeks. Faith Hill on alustanud näiltlejatööd ja lööb kaasa filmis “The Stepford Wives“, mis esilinastub USA-s 11.juunil 2004. Tegemist on 1975 aasta klassikalise thrilleri uue variandiga.

01.augustil 2005 andis Warner Bros välja Faith Hill uue albumi nimega "Fireflies". Esimene singel on "Mississippi Girl". Plaat, millega Faith Hill on naasenud oma kantrimusa juurte juurde, tõusis esimesel müüginädalal USA- s #1-eks. Albumi teiseks singliks on koos Tim McGraw'ga esitatav kantriballaad "Like We Never Loved at All". Kolmas singel "The Lucky One" oli USA kantriedetabelis #7 kohal ning märtsiks 2006 oli album "Fireflies" USA-s müünud juba 2 miljonit. Samas salvestas Faith New Jersey's juba neljanda singli "Stealing Kisses" video.

2.oktoobril 2007 andis Faith USA turule kogumikalbumi "The Hits", millel kokku 15 kantrilugu ja -ballaadi. Esimene singel siit oli suvine "Lost" ning teine "Red Umbrella".

30.septembril 2008 andis lauljatar välja jõulualbumi "Joy to the World". Singlina tuli siit "A Baby Changes Everything".

18.juunil 2009 esitles Faith Hill New Yorkis omanimelist esimest parfüümi. Oktoobris 2009 firmalt Hill and Coty, Inc. müügile jõudev parfüüm on naiselik ning lõhnade segu pärineb lauljatari lapsepõlvemaalt Mississippist, sisaldades tema lemmiklille pojengi ja magnooliate lõhnasegu.

Faith osales duetis "The Way You Look Tonight", mis kõlas Tony Bennett 21.septembril 2011 ilmunud albumil "Duets II".

Faith Hill rõõmustab kuulajaid uue singliga "Come Home", mille esmaettekanne toimus 9.novembril 2011 kantrimuusika auhindade jagamise tseremoonial. Lugu oli ansambli OneRepublic kaver.

11.juunil 2012 esitas Faith rütmikat järgmist uut lugu "Illusion" üritusel CMA Music Fest Nashville'is.

30.septembril 2012 esitles Faith Hill raaditele lugu "American Heart'" ning video esilinastus oli 8.novembril.

Faith Hill laulab duetti “Meanwhile Back At Mama’s” Tim McGraw uuel albumil "Love Story and Sundown Heaven Town", mis ilmus 16.septembril 2014.

Little Big Town & Faith Hill esinesid looga "Girl Crush" 17.mail 2015 Billboard Music Awardsil.

Tim McGraw ja Faith Hill tulid 23.märtsil 2017 välja uue singliga “Speak to a Girl”. Sophie Müller lavastatud videot esitleti Vevos 6.juunil.

Tim McGraw ja Faith Hill järgmine ühine singel "The Rest Of Our Life" tuli välja 6.oktoobril. Sama nimega ühisalbum ilmus Sony Music'ult 17.novembril. Uut lugu "Break First" esitleti 23.oktoobril.

Faktid

Nimi: Audrey Faith Perry Hill
Artistinimi: Faith Hill
Sündis/koht: 21. september 1967/ Jackson, Mississipi, USA
Kodulinn: Star, Mississipi, USA
Abikaasa: Tim McGraw
Abiellus: 06. oktoober 1996 Rayville's, Lousiana, USA
Lapsed: Gracie Katherine (1997), Maggie Elizabeth (1998) ja Audrey Caroline (2001)
Pikkus: 173 cm
Kaal: 55 kg
Silmad: Hallid
Juuksed: Mesiblondid
Spordiala: Veesuusatamine
Hobid: Ratsutamine, kinos käimine ja küpsetamine
Kogub: Raamitud pilte ja kingi (üle 200 paari)
Oskab: mängida Klaverit ja kitarri

Lemmik:
Värvid: Kollane ja valge
Toidud: Kõik oma mehe tehtud söögid
Jook: Magus tee ja värske apelsinimahl
Lauljad: Tim McGraw, Aretha Franklin, Rod Stewart, Tammy Wynette, Elton John, George Jones, Tina Turner
Näitlejad: Robert Duvall, Anthony Hopkins, Audrey Hephburn, Jessica Lange, Julia Roberts
Puhkuseviis: Lugeda ja käia vannis

Muud huvitavat