Elina Martinson / Innersound

Elina Martinson avaldas 20.aprillil uue singli "To Everybody". Muusika ja sõnade autor on Elina Martinson, produtseeris Sander Maimik. Laulu tahab ta pühendada kõikidele inimestele, kes võitlevad depressiooni ja sõltuvushäiretega ükskõik millisel viisil. Samuti paneb ta südamele hoida silmad lahti, sest kunagi ei tea, millises seisus võib sinu lähedane inimene tegelikult olla.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 06.11.2014 - 13:43
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 21.04.2023 - 16:24
Eesti artist, Ansambel, Alternative & Indie

Innersound on värske koosseis Eesti muusikamaastikul, kes loeb oma sünnipäevaks 6.jaanuari 2014. Kollektiiv mängib muusikat, mille žanr pole üheselt väljendatav, aga mis on kombinatsioon dream-popist, soulist ning jazzist mõningate psühhedeelsete mõjutustega. Innersoundi muusika tekitab kuulajaid ümbritsevasse õhku meeldivalt lummava atmosfääri.

Bänd alustas vokalisti, Elina Hokkaneni, sahtli põhja kogunenud ideedest ja muusikast mis tiksus enda sees ja ootas ellu äratamist. Jõuline lüürika koos maitseka harmooniaga sai endale nimeks Innersound. Innersoundi liikmed õpivad Heino Elleri nimelises Tartu Muusikakoolis ning on lähedased sõbrad ka väljaspool bändiruumi.

Esimesteks lugudeks olid "Field of Fears" ning "The Sky Is Shutting Me Down". Innersoundi esimene kontsert toimus 13.märtsil 2014 Tartu Kirjanduse Maja keldris resideeruvas Arhiivis. 25.aprillil 2014 käidi esinemas Kelmi Kultuuriklubis, mis oli esimene live pealinnas.

26. märtsil 2014 toimus kuuendat korda Tartu Elleri kooli rütmimuusika osakonna noorte loomingukonkurss ERMO 2014, kus Elina võitis parima vokalisti preemia ning kitarrist Johannes parima loo autori preemia.

2.juunil 2014 valis Raadio 2 nädala demoks Innersoundi loo “The sky is shutting me down“.

1.novembril sai bändi kuulata Genialistide klubis Tartus toimunud IDeeJazz 2014 festivalil.

28.novembril 2014 võitis ansambel Tallinnas klubis Hollywood toimunud Noortebänd 2014 tiitli. Eriauhinnaks olid esinemiskutse Jazzkaarile ning festivalile Juu Jääb, lisaks Relax Studio eriauhind ning fotosessioon. 19.detsembril esineti Tartu Jazziklubis.

7.märtsil 2015 osales bänd Tudengijazzi lõpukontserdil F-hoones Tallinnas. 28.märtsil esineti Tallinn Music Week raames Erinevate Tubade klubis ja Jooksus.

7.mail 2015 avaldati singel "Surrounded By Serenity" ning samal päeval oli esitluskontsert Mailaulu festivali raames Tartus Genialistide klubis.

“Kuulajal on oodata maagilist rännakut, mille jutustajaks on Elina ning mille illustreerivad Johannes, Karl ja Jan oma instrumentidega”, iseloomustab bänd tulevast kauamängivat.

LP “Surrounded By Serenity” esitluskontserdid toimuvad 19.juunil Tallinnas, Erinevate Tubade Klubis ja 20.juunil Tartus, Cafe Noir siseõuel.

Innersound esines Intsikurmu metsapargis Põlvas 31.juulil 2015.

Peale mõningast pausi esineti taas 4.augustil 2016.

Eesti-Kuuba esimene muusikaline koostööprojekt Code One / Cuba feat. Elina Hokkanen esitles 11.detsembril 2018 Solarise Apollo raamatupoes ladinahõngulist albumit. Helikandjal kõlab kokku 11 uut, särtsakat versiooni omaaegse menubändi Code One lauludest. Tuuled puhuvad Havanna poolt, kus kogu see materjal arranžeeriti ja salvestati. Plaadiesitlusel oli lisaks Elina Hokkanenile kohal produtsent ja laulude autor Mikk Targo, bänd ning särtsakad tantsijad ja üllatusesineja Jesus Montero Ramirez Kuubalt.

Elina Hokkanen avaldas 7.juulil 2019 singli "Apple Tree", mis räägib sellest, et kõige magusamad viljad on ikka ladva tipus ja selleks, et neid kätte saada, tuleb näha vaeva isegi siis kui oled ladva poole püüeldes korduvalt kukkunud," selgitas Elina ise. Laulus söövad kaasa Joel-Rasmus Remmel klahvpillidel, Heikko Remmel basskitarril ja Kaspar Kalluste löökpillidel. Video autor on Hindrek "Masa" Maasik.

2019. aastal omandas Elina Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias bakalaureusekraadi jazzlaulu erialal ning ta jätkab õpinguid samal erialal magistrantuuris. Ta on abielus Marten Martinsoniga.

24.novembril 2022 ilmus mitmeaastase pausi järel Elina Martinsonil singel "Thousand Times". Muusika ja sõnade autor on Elina Martinson, produtseeris Maris Pihlap.. Laul räägib muusiku sõnul kahest inimesest, kes on teineteist leidnud ja tunduvad üksteise jaoks justkui liiga head olevat, kuid erinevatel põhjustel on kokkujäämine siiski võimatu. Koosveedetud aastad aga loovad unistava illusiooni, et kahekesi võiks kasvada koos vanaks.

Elina Martinson avaldas 20.aprillil uue singli "To Everybody". Muusika ja sõnade autor on Elina Martinson, produtseeris Sander Maimik. Laulu tahab ta pühendada kõikidele inimestele, kes võitlevad depressiooni ja sõltuvushäiretega ükskõik millisel viisil. Samuti paneb ta südamele hoida silmad lahti, sest kunagi ei tea, millises seisus võib sinu lähedane inimene tegelikult olla.

Faktid

Koosseis: (nimi/tegevus bändis/sünniaeg)
Elina Martinson (Hokkanen) – vokaal - 26.01.1995
Johannes Laas – kitarr - 17.02.1994
Karl Tammaru – bass – 27.05.1994
Jan Kulbin – löökpillid - 21.03.1997

Muud huvitavat

Seotud videod

Elina Martinson - Thousand Times
Elina Martinson - Thousand Times

Artist: Elina Martinson

Lugu: Thousand Times

Aasta: 2022

Elina Hokkanen - Apple Tree
Elina Hokkanen - Apple Tree

Artist: Elina Hokkanen

Lugu: Apple Tree

Aasta: 2019

Režissöör: Hindrek “Masa” Maasik