Sewen

Valmis ka loo video, mille režissöörideks on Ain Liiva ja Gunnar Viese. Uus lugu on peatselt saadaval nii Spotify, iTunesi kui ka Muusika24 vahendusel.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 23.11.2014 - 15:25
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 15.06.2015 - 12:44
Eesti artist, Ansambel, Rock

Sewen on täiesti uus Eesti bänd, mis vormus kevadel 2014. Bändi kuuluvad Mihkel Ratt (vokaal, kitarr), Meelis Paas (kitarr), Gunnar Viese (bass), Eimel Kaljulaid (trummid, vokaal).

Mihkel sai tuntuks 2007. aasta detsembris, kui jõudis lauluvõistluse “Kaks takti ette“ pingelisse finaali, kus lisaks temale olid kaks väga head ja omanäolist lauljat Margus Vaher ja Iiris Vesik. 2008 aastal ilmusid temalt singlid "Teeskluste veetlus" ja "Kes me olime varem?".

Eimel mängis trumme 1991–2003 ansamblis Terminaator, hiljem ka The Sunis. 2009 aastal avaldas ta sooloalbumi "Väikesed jumalad".

Meelis on kitarrist ansamblis Number Ö.

Gunnar on tuntud Tallinnas Tselluloosikvartalis asuva Rock Cafe meediajuhina. Varem on ta olnud basskitarristiks ansamblites [o3], Number Ö ning Solwaig.

Seweni mõte hakkas idanema kui Meelis ja Gunnar omavahel kokku juhtusid ning teineteisele aastatega sahtlisse kogunenud mõtteid tutvustasid. Ettepanek trummaritoolile asuda tehti Eimelile, kellele kuuldu piisavalt intrigeeriv tundus. Pärast kuude pikkust lugude lihvimist liitus bändiga laulja Mihkel ning Sewen oli sündinud.

Pikka aega lavadelt ja rambivalgusest eemal olnud Mihkel Ratt lausus, et ta oli ettepanekust bändiga liituda väga elevil. "Olin pikka aega otsinud enda jaoks just seda õiget koosseisu ja täna võin öelda, et paremat kooslust on raske leida," lausus Ratt. "Ma tunnen, et see on just see koosseis, kus saan anda oma parima panuse, et Eestis veel üks hea bänd oleks".

Suvel 2014 salvestas bänd HND stuudios esimese singli "Oled mu meeltes", mille miksis Aksu Hanttu (Nightwish, Petr Elfimov, Ari Koivunen) ning masterdas Svante Forsbäck (Rammstein, Volbeat, Sunrise Avenue, The Rasmus). "Oled mu meeltes" on muusikaliselt bändi ühislooming ning sõnad kirjutas Kadri Luik.

Singel avaldati 20.novembril 2014 ning on saadaval Spotify ja iTunesi vahendusel.

12.detsembril 2014 avaldati lihtne "Oled mu meeltes" muusikavideo. Värske video režissööriks, operaatoriks ning monteerijaks oli Kristian Künk, kelle tehtud tööde nimistus on ka Epp Kõivu video loole "Linn on minu". Seweni video "Oled mu meeltes" bändivõtted toimusid Pärnus rockiklubis "Volume" ja öisel Tallinn-Narva maanteel ning Tallinna tänavatel.

3.märtsil 2015 jõudis raadiotesse käre singel "Öö lühikeseks jääb". "Soovitan seda lugu kuulata hästi valjusti - see rockib sõnaotseses mõttes sokid jalast," lausus sõnade autor Eimel Kaljulaid. Valmis ka loo video, mille režissöör ja operaator on Kristiank Künk, monteeris bändi bassimees Gunnar Viese ja värvikorrektsiooni tegi Tarvo Mölder.

15.juunil 2015 avaldas bänd kolmanda singli "Libised käest". Värske lugu on bändi omalooming ning sõnade autoriks on Liis Lass.

Seweni vokalist Mihkel Ratt lausus, et tegemist on suvise looga, mille sõnum on lühidalt kokkuvõttes armastus. "Õnnelik või õnnetu armastus - selle tõlgendamise jätame kuulajatele, kuid kindlasti ei teki kellelegi probleeme, et seda lugu kaasa laulda," muigas Ratt.

Valmis ka loo video, mille režissöörideks on Ain Liiva ja Gunnar Viese. Uus lugu on peatselt saadaval nii Spotify, iTunesi kui ka Muusika24 vahendusel.

Faktid

Sewen koosseis: (nimi/tegevus bändis/sünniaeg)
Mihkel Ratt - vokaal, kitarr – 15.06.1986
Meelis Paas – kitarr - 18.08.1975
Gunnar Viese – bass - 04.01.1975
Eimel Kaljulaid - trummid, vokaal - 13.09.1973

Muud huvitavat

Seotud videod

Sewen - Öö lühikeseks jääb
Sewen - Öö lühikeseks jääb

Artist: Sewen

Lugu: Öö lühikeseks jääb

Aasta: 2015

Režissöör: Kristian Künk

Sewen - Libised käest
Sewen - Libised käest

Artist: Sewen

Lugu: Libised käest

Aasta: 2015

Režissöör: Ain Liiva ja Gunnar Viese

Sewen - Oled mu meeltes
Sewen - Oled mu meeltes

Artist: Sewen

Lugu: Oled mu meeltes

Aasta: 2014

Režissöör: Kristian Künk