Cityflash / Laura-Ly

Cityflash tegi koostööd USA elektroonilise tantsumuusika vokalistiga ning andis 21.aprillil välja loo “Need U So”. “See lugu jäi ilmumata umbes 13 aastat tagasi!!! Ja nii ta ootaski seda värskemat versiooni, kuni leidsin USA-st EDM vokalisti Kiki,” kommenteeris Cityflash. “Meie koostöö sujus ideaalselt ning ma olen väga rahul just selle lõppversiooniga. Nagu ka Calvin Harris, kes läks oma uue looga ajas tagasi, läksin ka mina umbes nii millenniumi lõppu, kui olid väga kuumad INNA lugude soundid. Kuna lugu on suvekas, siis tahtsin sellele troopilist muusikavideot, mille filmisin iPhone’iga Taimaal. Selle telefoniga saab juba täitsa hea muusikavideo teha.”
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 10.12.2014 - 10:46
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 21.04.2023 - 16:16
Eesti artist, Sooloartist, Electronic & Dance

DJ Cityflash aka Meelis Eskola diskorikarjäär sai alguse juba kooliajal. "Olin 13-aastane, kui naaber mu koolipeole kaasa võttis. Sain esimese pisiku kätte ja juba paari kuu pärast tegime sõbraga oma disko. Seejärel liitus minuga veel üks algklassipidude korraldaja, tänaseks minu parim sõber DJ Sunny Dee (Mihkel Lillenthal) ning hakkasime siis ühe suure kõlari ja kahe makiga pidusid tegema," meenutab Meelis.

16-aastaselt hakkas Meelis tööle kunagises ööklubi-restoranis Raeköök (praegune Beer House), kus ta sai enda sõnul väga hea kooli. "Mõned aastad hiljem korraldasime koos Sunny Deega esimese suure peo ööklubis Dekoltee, kus esines ka tolle aja üks vingeim klubiartist Aquagen," lausub ta. Seejärel said poisid pakkumise minna Peterburi, kus toimus elektroonilise muusika üritus "Dance Planet". "Kohal oli pea 40 000 peolist. Meie esinesime pisemas saalis, kus pidutses 15 000 inimest. Aga saime koos maailmanimedega ühes ruumis olla," muheleb Meelis.

Meelis on DJna tegutsenud 2000. aasta algusest ning koos Sunny Deega esineti nime Mad-Masterz all. "Olin päris pikalt areenil DJ Melboomi nimega, kuid kuna mind seostati hardstyle muusikastiiliga, siis otsustasin oma nime ära muuta DJ Cityflash’iks ja nii-öelda otsast peale alustada," jutustab ta.

Aastal 2005 avaldasid kolm kodumaist DJ-d: Melboom, Sunny Dee ja Tony Beatz projekti Mad-Masterz alt esimese loo, milleks oli kaver Best B4 hitist “Ma armastan luuserit”. Meeste esiksingel sai kohe ka maailmakuulsa Cascada produtsendi Bulldozer poolt remiksi. Paari aasta jooksul esinesid diskorid Eestis kõikvõimalikel pidudel ning ka väljaspool piiri: Venemaal, Soomes ja Saksamaal. Aastal 2008 anti välja album “Who Cares”, millel 15 lugu, sealhulgas remiksid Nikile ja Rolf Juniorile. Albumi tuntuima loo “Sul on kõige kaunim kann”, mis valmis koostöös Slämiga, video on tänaseks YouTube’is saanud üle 1,1 miljoni kuulamise-vaatamise!

Tuntud artistide nimekiri, kellega diskor on aastate jooksul ühel üritusel üles astunud, on Meelise sõnul päris suureks paisunud. Sinna kuuluvad näiteks David Guetta, Armin van Buuren, Tiesto, Calvin Harris, Pendulum, Marcel Woods ning paljud teised. Just tänu headele kontaktidele õnnestus tal esineda Soomes 2013 ja 2014 aasta suvel Põhjamaade suurimal tantsumuusika festivalil "Weekend Festival". Produtsendina avaldas DJ Cityflash 2014. aastal lood "Going Crazy" ja "S-epik".

2015.aastal sai Cityflash lepingu Hispaania labeliga Planeta Mix Records ning tema esimest videosinglit "Summer Party" sai YouTube’ist vaadata alates 5.juunist 2016. Tantsuloos teeb kaasa itaalia lauljatar Dhany, kelle tuntumad hitid on "Every Single Day" ja "Hit My Heart" koos kollektiiviga Benassi Bros.

Järgevaks sõlmis Cityflash lepingu Saksamaa kuulsa plaadifirmaga Kontor Records. 19.mail 2017 avaldasid sakslased tema esimese tantsuloo "Don't leave me". Seda mängisid nii välismaa kui ka Eesti raadiojaamad ning selle muusikavideo on kogunud YouTube’is 1 miljon vaatamist. Lauljaks on siin loos Pärnu Ülejõe põhikooli üheksandas klassis käiv nooruke artist Laura-Ly Uussaar, kes saabus videovõtetele üsna suures teadmatuses. Üllatusena tuli Laura-Lyle tohutu aeg ja vaev, mida ühe muusikavideo tootmine nõuab. "Mulle meeldis väga see, kuidas kogu tiim koos töötas, kui toetav ja abivalmis kogu see kamp oli," rääkis neiu võtteperioodi kohta. "See andis küll sellise kogemuse, et seda tahakski tegema jääda ja see ongi asi, mida ma teha tahan."

29.märtsil 2018 esitleti Kanal 2 uudistemagasinis "Reporter" Cityflash järgmist videosinglit "Fukk The Haters", mis jõudis peale saadet ka YouTube’i. Cityflash kommentaarid: "Lugu räägib minust endast, video on kokku pandud Vita Pictura poolt ning selles on kasutatud viimase paari aasta pidude fragmente kus olen üles astunud. Ehk vaataja saab ülevaate, milline ma laval olen ja kuidas ma armastan heal peol ka ise pidutseda. Lisaks räägib lugu heitimisest ehk meie endi sisemistest deemonitest, kellest ma videos jagu saan."

Cityflash ja Laura-Ly Uussaar avalikustasid 12.aprillil 2018 uue loo "Tic Tic", millele filmiti ka muusikavideo. "Looga alustasin juba oktoobris. Alguses, nagu ikka, oli sada viisi ja mõtet ning ühel hetkel lihtsalt hakkasin mõtetes laulma "Time is short, tic-tic" – võib-olla seepärast, et tahtsin loo kiirelt ära teha, ei tea. Siis tekkiski idee teha lugu ajast," kirjeldas Eskola "Tic Tici" sündi. "Ma ei arvanud üldse, et me teeme sellele loole video, ja seda veel nii suurelt. Kõiges on süüdi United Dreams Studio eestvedaja Katrin Hinrikus, kellega me lõunastades rääkisime, et mul on uus lugu valmis ja tema ütles, et tahab muusikavideot teha. "

"Kui ma seda lugu esimest korda kuulsin, hakkas peas kohe muinasjutuline film jooksma – see oli segu Alice’i imedemaast ja Narnia lugudest, selline unistuste lugu," meenutas muusikavideo produtsent Katrin Hinrikus. "Kui hakata selle loo sõnumit kuulama, siis nii ongi elus: "tic-tic, time is short". Aeg on päriselt ka lühike. Inimesed, tehke seda, mida te armastate, mõelge välja, mida te tahate saavutada! Tehke erinevaid asju!"

Uue muusikavideo produktsiooniperiood vältas alla kahe kuu. Eskola kehastab kolme pika võttepäevaga salvestatud muusikavideos nii iseennast, miimi kui ka narri. Tantsutüdruku ja printsessi rollis olev Laura-Ly ärkab uues muusikavideos aga erinevates imelistes kohtades – seejuures ka tassi sees. "Loo sõnum käib isiklikult väga ka minu kohta – et aega on vähe ja midagi ei tohi lükata edasi, vaid kasutada kohe võimalust, kui see on antud. Tuleb teha asju, mis endale meeldivad, mitte raisata oma väärtuslikku aega enda jaoks mitte huvitavate asjade peale," ütles lauljatar ja sõnade kaasautor

7.juunil tuli välja lugu “Kriminaal”, kus osalevad DJ Cityflash, lauljad Laura-Ly Uussaar ja Indrek Ventmann ning räppar Wild Disease. 25.juulil tuli välja laulu muusikavideo, mille tegi United Dream Studios.

16.augustil esinesid Cityflash ja Laura-Ly Pärnus Weekend Festivalil.

2.novembril avaldasid Cityflash ft. Laura-Ly loo "Dreamin" muusikavideo, mille lavastasid Kirill Vlassov ja Katrin Hinrikus.

11.aprillil 2019 nägi ilmavalgust Cityflashi ja Laura-Ly uus ja väga raadiosõbralik lugu "Home", mis anti välja Saksamaa plaadifirma Mental Madness Records alt. Loole valmis ka Cityflashi ja Laura-Ly igapäevaelu kirjeldav muusikavideo.

10.juulil 2020 esinevad Cityflash ja Laura-Ly Tallinna Lauluväljakul We Love The Millenium festivalil.

Cityflash andis 24.11.2019 välja instrumentaalloo “Message Deleted”. “Kui seda lugu kuulata algusest lõpuni sellise mõttega, et sul on keegi, kes tahtis sulle kunagi midagi olulist öelda, kuid see võimalus jäi või on siiani tegemata, siis jõuab see sõnum kohale,” ütles Cityflash.

Cityflash ja Laura-Ly avaldasid 29.11.2019 muusikavideo kaverloole “Where is the Love?”. Videos on kasutatud kadunuks kuulutatud videomaterjali, kus näeb tõelisi Laura-Ly ärevaid meeleolusid, mis teda valdasid enne elu esimest esinemist suurel laval. Lisaks leidis Cityflash kuhjaga toredaid mälestusi, mis on neid saatnud alates suvest 2017.

Laura-Ly alustas 2020 aastal soolokarjääri ja seda koos oma produtsendiga Cityflash. Esimese singlina tuli 30.jaanuaril välja “No No No” koos muusikavideoga.

21.veebruaril esines Cityflash Helitehase esimesel sünnipäeval.

Cityflash ja Laura Ly andsid 8.mail välja uue tantsuträki “Paradise”, mille muusikavideo on tehtud karantiini ajal inimeste koduvideotest.

Cityflash ja Laura-Ly võtsid ka sellel suvel ette eestikeelse loo ning seekord võeti kampa räppar Bennex. Koostööst sündis lugu “Sul on kõige kaunim kann”, mis on uusversioon 2008. a. ilmunud ansambli Släm samanimelisest laulust, kus lõi kaasa ka Cityflash ehk Meelis Eskola ise. 17.juunil avaldatud aulule tehti green screen muusikavideo, kus ollakse näiteks rannas ja ükssarvikute vihma eest peidus vihmavarju all.

Amsterdam Trance Records avaldas augustis inglise trance-muusika produtsendi ja DJ Lost Witness’i loo “Carry Me Home”, millele andis hääle Eestist pärit laulja Laura-Ly. Lugu on tänaseks jõudnud Beatport TOP 10 tabelisse ning haarab igapäevaselt vocal trance kuulajaid üle kogu maailma. 30.augustil ilmus ka singli akustiline versioon koos muusikavideoga, mille valmistas Laura-Ly produtsent Cityflash.

Edukas Saksamaa plaadifirma KHB music andis 23.10.2020 välja Cityflashi uue hoogsa klubimuusika loo “On the Floor”, millele valmis ka hoogne muusikavideo. Cityflash saab üle pika aja esineda 31.oktoobril Paide Puhkekeskuses, kus toimub Paide Halloween 2020.

Laura-Ly üllatas 12.novembril indie pop loo ja muusikavideoga “Another Day”, mille produtsent ja muusikavideo monteerija oli Cityflash. Laul räägib kadunud armastusest, mis tahes-tahtmata ikka tagasi ilmub ja siis taaskord ära kaob. Lugu on kaver Kanada 1980ndate legendaarsest Trans-X “Living on Video” viisist, millele andis nõusoleku ka selle autor Pascal Languirand.

12.detsembril avaldasid Cityflash ja Laura-Ly Mr. Happymani superhitist “Las mina proovin siis ka” uue 146 lööki minutis energiast pakatava kaveri.

DJ Cityflash ja lauljatar Laura-Ly võtsid kampa uue räppari Supa ning üllitasid 2.aprillil 2021 eestikeelse singli “Tik Tok”. Lugu räägib tänapäeva noortest ja sotsiaalmeediast, eesotsas TikTokiga. Sõnade autorid on Cityflash ehk Meelis Eskola, Laura-Ly Uussaar ja Supa. Videotiim koosneb Kirill Vlassovist, Andrey Kulpinist, Maksim Podolskist ja Mickey Wave’ist. Loos on kasutatud ka sämplit 1969. aastal valminud Eesti kultusfilmist “Mehed ei nuta”.

7.mail ilmus Cityflash x Laura-Ly x Supa x Piltpull ühine singel “Reede” koos isetehtud muusikavideoga.

Laura-Ly üllitas 23.juulil videosingli “Tappy Tappy” koostöös välismaa produtsentidega Michael James Downi, Will Taylori ja Primoz Poglajeniga. Lugu räägib kahe inimese vahelisest kirest ja armastusest. Loole filmiti Eestis ka vägagi vürtsikas ja bravuurne muusikavideo, mille võttis üles ja monteeris Meelis Eskola ehk Cityflash.

30.juulil esinesid DJ Cityflash & Laura-Ly Tallinna lauluväljakul suurfestivalil We Love The 90s.

8.aprillil 2022 ilmus Hispaania ühe suurima plaadifirma Blanco y Negro alt Cityflash ja Laura-Ly singel “Darkness”. Oma ühise projekti viiendat sünnipäeva tähistavad Cityflash ja Laura-Ly suurelt – nad on paika pannud tuuri ja neid leiab üle terve Eesti kogu suve jooksul.

Cityflash ja Laura-Ly lasid 10.juunil välja kaverloo “Ma armastan luuserit” koos suvise muusikavideoga. Tegu on tümmikaveriga Best B4 tuntud laulust. Muusikavideos näeb Cityflashi, Laura-Ly’d ja nende tantsijaid tegemas ettevalmistusi kontserdiks ning esinemas Põlva laululaval. “Ma armastan luuserit” ilmub peatselt ka Cityflashi ja Laura-Ly albumil “Don’t Leave me in Darkness”. Album peaks ilmuma veel juunikuus ning sellel on kokku 19 lugu, mida duo läbi viie aasta välja andnud on. Uut lugu koos teiste, juba tuttavate lauludega sai laval näha ja kuulda 10.juunil Märjamaa Suve Avapeol, 11.06. Tartu Summerfestil ja 22.06. Harku Jaanitulel ning Pärnu Jaanitulel.

Cityflash ja Laura-Ly esinesid 16.juulil Pärnu Vallikäärus üritusel Pärnu Suvepidu 2022.

13.septembril taasilmus projekti Mad-Masterz album “Who Cares”, millel 15 lugu. “Nüüd, 14 aastat hiljem andsin ma albumi välja enda labeli Pultok Records alt, et need mälestused toredatest aegadest ja minu muusikateekonna algusest kõlaksid ka Spotifys ja oleksid allalaaditavad kõigile millenniumi tantsumuusika armastajatele,” räägib Cityflash, kes oli projekti üks eestvedajatest ja loojatest.

Laura-Ly Uussaar ja Erkki Sillandi tulid 17.märtsil 2023 välja ühise looga “Unekas” koos unenäomaailma muusikavideoga.

Cityflash tegi koostööd USA elektroonilise tantsumuusika vokalistiga ning andis 21.aprillil välja loo “Need U So”. “See lugu jäi ilmumata umbes 13 aastat tagasi!!! Ja nii ta ootaski seda värskemat versiooni, kuni leidsin USA-st EDM vokalisti Kiki,” kommenteeris Cityflash. “Meie koostöö sujus ideaalselt ning ma olen väga rahul just selle lõppversiooniga. Nagu ka Calvin Harris, kes läks oma uue looga ajas tagasi, läksin ka mina umbes nii millenniumi lõppu, kui olid väga kuumad INNA lugude soundid. Kuna lugu on suvekas, siis tahtsin sellele troopilist muusikavideot, mille filmisin iPhone’iga Taimaal. Selle telefoniga saab juba täitsa hea muusikavideo teha.”

Faktid

DJ Cityflash aka Meelis Eskola (17.07.1982)
Laura-Ly Uussaar (06.12.2001)

Muud huvitavat

Seotud videod

ERKKI x Laura-Ly - Unekas
ERKKI x Laura-Ly - Unekas

Artist: ERKKI x Laura-Ly

Lugu: Unekas

Aasta: 2023

Cityflash - Need u So
Cityflash - Need u So

Artist: Cityflash

Lugu: Need u So

Aasta: 2023

Cityflash & Laura Ly - Ma Armastan Luuserit
Cityflash & Laura Ly - Ma Armastan Luuserit

Artist: Cityflash & Laura Ly

Lugu: Ma Armastan Luuserit

Album: Don't Leave Me in Darkness

Aasta: 2022

Laura-Ly - Tappy Tappy
Laura-Ly - Tappy Tappy

Artist: Laura-Ly

Lugu: Tappy Tappy

Aasta: 2021

Laura-Ly - No No No
Laura-Ly - No No No

Artist: Laura-Ly

Lugu: No No No

Aasta: 2020

Cityflash - On the Floor
Cityflash - On the Floor

Artist: Cityflash

Lugu: On the Floor

Aasta: 2020

Laura-Ly - Another Day
Laura-Ly - Another Day

Artist: Laura-Ly

Lugu: Another Day

Aasta: 2020

Cityflash ft. Laura-Ly - Tic Tic
Cityflash ft. Laura-Ly - Tic Tic

Artist: Cityflash ft. Laura-Ly

Lugu: Tic Tic

Aasta: 2018

Režissöör: Katrin Hinrikus

Cityflash ft. Laura-Ly - Dreamin
Cityflash ft. Laura-Ly - Dreamin

Artist: Cityflash ft. Laura-Ly

Lugu: Dreamin

Aasta: 2018

Režissöör: Kirill Vlassov, Katrin Hinrikus