Progress

1.juulil osaleti Vana-Vigalas toimuval festivalil Hard Rock Laager 2017.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 28.12.2014 - 23:18
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 01.07.2017 - 18:20
Eesti artist, Ansambel, Rock

Progress on viieliikmeline vanakooli progressiivrokki viljelev Tallinnast pärit kollektiiv. Bändi loomingut ja kõla iseloomustavad märksõnad eestikeelne lüürika, saksofon, elektriorel.

Kahe noore koolipoisi ideest ühes vanas proovikas Led Zeppelin’i kavereid kokku mängida kasvas välja omanäolise kõlapildiga jõulisusest pakatav instrumentaal-vokaal kollektiiv, kus edasiviivaiks mootoreiks on mõnus fiiling pillide taga ning ühine soov tõusta kiiremini, kaugemale ja kõrgemale.

“Loomeprotsess käib tavaliselt nii, et saame Ragnariga enne kahekesi kokku, tema mõtleb välja viisi ja mina taustad. Meil on ääretult hea koostöö ja klapime hästi,“ rääkis Kristen Kütner. “Mina ja Ragnar Kaasik põhiliselt toome bändi uusi ideid, aga lugusid arendame ikka koos ja kõik annavad oma panuse.“

2012. aastal võttis Progress osa ka “Noortebändi” konkursist, kus jõuti ainsa eestikeelse bändina finaali 23.detsembril. Þüriiliikme Lenna Kuurmaa sõnade kohaselt oli muusikas tunda aastatetagust hõngu.

31.oktoobril 2013 oli bändi jaoks suur päev, kui soojendati Rock Cafe's itaalia proge suurkuju The Watch'i.

Progress 9-loolist debüütalbumit “Pillipuhujad”, mida esitleti 6.märtsil 2014 Sinilinnus ning 12.märtsil Tartus Genialistide klubis. "Pillipuhujad" sai muusikakriitikutelt väga sooja vastuvõtu osaliseks. Plaadi singliks oli paar päeva varem avaldatud “Vankriga taeva“.

30.juunil 2014 avaldati uus lugu “Ajakulg”, mis sisse mängitud Linnahalli retrohõngulises stuudios. Samas anti teada, et bändi tegevuses tuleb 11-kulline paus seoses Kristen Kütneri ja Mattias Kupparti ajateenistusse astumisega.

Progress esines 9.jaanuaril 2015 Von Krahlis koos Frankie Animaliga kui kaks liiget sõjaväeteenistusest “hüppesse tulid”.

27.märtsil esineti Tallinn Music Week raames Protest kohvikklubis ja 28.märtsil Viru keskuses Linnalaval.

2016 aastal tegeles ansambel oma teise albumi "Tulejää" salvestamisega ning 8 looga plaat anti välja 3.novembril. Varasemalt avaldati lood "Rahutus" ja "Musta lipu all". Plaati esitleti 3.novembril Tallinnas, kohvikus Sinilind ja 5.novembril Tartus, Genialistide Klubis.

30.detsembril esinesid Progressi ja The Queen of Spades lokaalis Kivi Paber Käärid tõelise vanakooli rokk-kontserdiga.

4.märtsil 2017 oli ansamblil au esineda soojendajana Rock Cafes Ultima Thule 30. sünnipäeval.

1.juulil osaleti Vana-Vigalas toimuval festivalil Hard Rock Laager 2017.

Faktid

Progress on : nimi-tegevus bändis-sünnipäev
Mattias Kuppart – kitarr - 15.jaanuar 1994
Ragnar Kaasik - vokaal, saksofon - 30.juuli 1989
Mattis Kirsipuu – trummid - 3.november 1991
Kristen Kütner - klahvpillid, kitarr - 23.juuli 1992
Johan Nestor – basskitarr – 26.jaanuar 1993

Muud huvitavat