Gabrielle

10.mail 2024 andis Gabrielle välja 12-loolise albumi "A Place In Your Heart". Lugude kaasautoriks ja produtsendiks oli Ian Barter.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 30.08.2002 - 13:14
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 27.05.2024 - 22:06
Välismaine artist, Sooloartist, R&B & Soul

Muusika ja filmimaailm on ikka käsikäes käinud ning 2000 aasta üks edukaimaid briti naissoost staare Gabrielle on saanud endale osaks au esitada kandvat laulu juba 2001 aasta suurimaks briti filmiks tituleeritud lavateoses “Bridget Jones’s Diary’”. Uus film, mis esilinastus UK-s ja Iirimaal 13.aprillil, baseerub samanimelisel Helen Fielding’ romaanil ning filmi on loonud tiim, kes sai kuulsaks selliste bestselleritega nagu “Four Weddings and a Funeral” ning “Notting Hill” ning kandvaid rolle esitavad näitlejad Renee Zellweger, Hugh Grant ja Colin Firth. Gabrielle uus lugu “Out Of Reach” valti välja just filmi pealooks ning lisaks kõlavad siin laulud veel järgmistelt staaridelt nagu Robbie Williams, Geri Halliwell, Craig David ja Texas. Gabrielle uus lugu anti singlina välja sama nädala algul kui esilinastus United International Pictures produtseeritud filmgi ning täpsemalt 09.aprillil 2001.

16.aprillil 1970 aastal Londonis sündinud Gabrielle täht säras 2000 aastal üha eredamalt kui tema kolm viimaselt albumilt “Rise” ilmunud singlit kõik esikümnesse jõudsid ning need olid kõigepealt 1999 aasta lõpus #9 hitt “Sunshine”, #1 hitt “Rise” ning #6 hitt “When A Woman”. 2000 aasta lõpus ilmunud neljas singel “Should I Stay” sellelt albumilt jäi kohale #13. Album “Rise” ise oli aga ületamatu ning jõudis UK albumite edetabeli tippu ning seda on tänaseks müüdud üksi UK-s 900,000 koopiat ning üle maailma 1,5 miljonit.

Gabrielle esimene läbimurre muusikaturul saabus tegelikult aga juba 1993 aastal menusingliga “Dreams”, mis tõelise sensatsioonina UK-s #1 looks tõusis ning koos sellele järgnenud Gabrielle esimese albumiga “Find Your Way” kuulutati lauljatar selle aasta briti muusikaauhindade jagamisel parimaks uustulnukaks.

1996 aastal ilmus teine album “Gabrielle” kus oli kaastegev ka poistebänd East17 ning millel Gabrielle esitas koveri Dione Warwick' unustamatuks klassikaks saanud loost “Walk On By” ning järgmisel 1997 aastal kuulutati lauljatar briti parimaks naisartistiks.

Gabrielle elus on olnud väga raskeid katsumusi, alustades faktist, et juba väga noorena jäi ta parem silm peale silmahaigust kõõrdi vaatama ning tal tuli kanda musti prille, mis koolikaaslaseile väga hea võimaluse tema narrimiseks andis. Ent Gabrielle unistas lauljaks saada ning tänu oma ema väga mõistvale toele, kellele Gabrielle on pühendanud oma viimase albumi “Rise”, õnnestuski tal algul ööklubides esinedes alustada oma lauljakarjääri. 1996 aastal sündis Gabrielle’il poeg Jordan, kellest ta oli kaua unistanud ent jällegi nöökis lauljatari saatus ning tema lapse isa hülgas neid ning lõpetas vanglas. Kõik need eluraskused peegelduvad mõneti ka Gabrielle muusikas ent siiski on läbivaks teemaks tema lauludes elurõõm ja lootus paremale tulevikule.

Gabrielle on astunud peale mõningast vaheaega taas avalikkuse ette ning juba 03.mail 2004 ilmus singel “Stay The Same“. Singel juhatas sisse lauljatari juba neljanda kauamängiva heliplaadi “Play To Win“ reklaamikampaania ja album ilmus 17.mail 2004. Plaadi muusikat võib iseloomustada tugevate kitarridega, oreli – ja klaverisaadetega laulupõimikuks kus leiab nii raadiosõbralikke kui ka nukramaid mõtlikke lugusid. Peale lihtsat ja kena avasinglit “Stay The Same“, oli siin lausa karjuv “You Used To Love Me“, juba lauljatari tõmbenumbriks saanud kenad hümnilikud lood “Give And Take“ ja “Ten Years Time“. Omaette koha on plaadil leidnud kantriballaad “War Of Two Minds“ ning vaheldust loob veel vanamoodsa kelmika rütmiga r&b stiilis “Picking Up The Pieces“ ning loomulikult plaadi nimilugu “Play To Win“, mis näitab ainukest ja unikaalse häälega lauljatari unustamatuid vokaale.

Gabrielle üllatas taas singliga ning 24.septembril 2007 tuli selleks "Why", milles lööb kaasa Paul Weller. Lugu pärines juba viiendalt stuudioalbumilt "Always", mis ilmus Universal alt 01.oktoobril 2007. Inglise soulidiiva pakub hingelisi elamusi 13-s lauluga. Teine singel siit tuli 03.detsembril 2007 ja oli "Every Little Teardrop".

25.novembril 2013 andis Gabrielle välja albumi "Now and Always – 20 Years Of Dreaming". Plaadil kõlavad lauljatari igihaljad hitid ning kuus uut lugu. Singliks oli "Say Goodbye", mille video tuli välja 29.oktoobril.

Gabrielle kuues stuudioalbum "Under My Skin" ilmus 17.augustil 2018 BMG alt. 12-loolise plaadi produtseeris Steve Chrisanthou ning esimene lugu "Show Me" avaldati 25.aprillil. Loo "Shine" muusikavideo tuli välja 25.juulil.

18.oktoobril 2019 ilmunud DJ Spoony albumil "Garage Classical" kõlas Gabrielle esituses lugu "Sunshine".

8.veebruaril 2021 ilmus Gabrielle uus singel "Stop Right Now", mis pärit 5.märtsil ilmunud albumilt "Do It Again". Albumil on 10 lugu, mida ta Harlequinina esitas UK telesaates "Maskis laulja" ning lisaks kaks uhiuut lugu. 26.märtsil avaldas Gabrielle singli "Can't Hurry Love".

10.mail 2024 andis Gabrielle välja 12-loolise albumi "A Place In Your Heart". Lugude kaasautoriks ja produtsendiks oli Ian Barter.

Faktid

Nimi: Louise Gabrielle Bobb
Lavanimi: Gabrielle
Sünniaeg / koht: 16.aprill 1970 / Hackney, Põhja-London, UK
Tähtkuju: Sõnn
Päritolu: Ema sündis Dominikaani Vabariigis ja läks inglismaale 13-aastaselt. Gabrielle sündis 17-aastasel.
Varasemad töökohad: Alustas laulmis Londoni West Endi klubides
Elukoht: Lõuna-London
Õnnetu armuelu: Gabrielle hoidis ennast paar aastat muusikast kõrvale, sündis poeg Jordan. Lapse isa, Tony Antoniou, jättis nad maha lapse sündimise päeval, kuna tappis tol päeval oma kasuisa. Ta mõisteti süüdi 1996. aastal.

Muud huvitavat