Kali Briis / Laura Juno

Laura Juno bändi plaadiesitlusest avaldatakse 2 aastat hiljem neli live-videot. Esimesena tuli 11.detsembril 2023 välja “Glass”.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 06.01.2015 - 12:50
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 11.12.2023 - 15:17
Eesti artist, Ansambel, Alternative & Indie

Kali Briis, kodaniku nimega Alan Olonen, on multižanriline Eesti indie-popelectro artist ja produtsent, kes alustas oma tegevust aastal 2004 ning andis oma esimese EP "Breakfast" välja aastal 2009. "Breakfast EP"-le järgnes terve rodu singleid ja muid EP-sid nagu "Pinocchio minisingle", "5151 Maxisingle", "Das Bing EP", "ilgeulme EP", "Headshot EP" ja aastal 2011 ilmus tema esimene täispikk album "Homewrecker" ning 2012 aastal album "The Moon Ghost". Kali Briis on oma koha ka leidnud erinevatel kogumikel nagu "Külmkõlad: 9 pühendust Arvo Pärdile", "Kila Kola: Various shades of Estonian electronica" ja "Eesti Pops 2".

Paides elav Alan Olonen on sündinud 21.juulil 1989. Kali Briis on siiani Eesti muusika areenil tähelepanu püüdnud eelkõige oma unikaalse vokaalitämbri ja loomingulise helipildiga, mis on saavutatud läbi erinevate muusika žanrite omavahelise sulatamise (rnb,indie,neosoul,hiphop,electronica,electro,synth-pop jne). Briis on ühtlasi ka multi-instrumentalist, kes oma lugudes kõik instrumendid alati ise "sisse" mängib ja võimalikult vähe erinevaid arvutiprogramme kasutab.

Pärast kümneaastast üksi tegutsemist pani Alan Olonen 2013 aasta kevadel kokku live-bändi, et esitada oma muusikat kujul nagu see algupäraselt on loodud – päris pillidega, jättes kõrvale arvutid ja sämplerid ning pakkuda kuulajatele ehtsat elamust. Kali Briis Bandi kuulub lisaks Olonenile veel neli sama andekat muusikut: Laura Junson, Kaarel Kuusk, Erko Niit ning Tõnu Tubli, kelle oskused ja kirg annavad Briisi muusikale uue ja omapärase hingamise.

Pärnust pärit Laura Junson (s.1987) on Viljandi kultuuriakadeemia džässlaulu eriala üliõpilane, kes mängib kitarri ja kirjutab nii muusikat kui sõnu. Lauraga salvestas Kali Briis esimese loo juba viis aastat tagasi. Nad leidsid teineteist MySpace’i kaudu. "Mul oli just üks pehmem lugu valmis tehtud ja mõtlesin, et prooviks vahelduseks kellegi teise häält ka enda oma kõrvale," räägib Kali Briis. Lugu kõlas nii hästi, et koostööd otsustati jätkata. Üsna pea sai Kali Briis tuttavaks ka Laura kallima Kaarel Kuusega ning kolmekesi hakati edasiseks plaane tegema: "Tänu neile sain lõpuks ka selle bändi kokku, millega me nüüd esinemas oleme käinud." Lisaks ülalmainituile on veel bändist Paabel tuntud Erko Niit ja Tõnu Tubli.

Kali Briisi albumi "Say Whaat?" andis välja eestimaise uudse popi plaadifirma Eesti Pops ning sellele kuulus 2014. aasta parima alternatiivalbumi auhind. Plaat liigub lineaarselt blues-popi radadelt funkiva elektroonika ja kosmiliste duettideni, kummardades läbivalt nii ulmemaailma kui ka kõikemõjutava naissoo poole. Intriig ja autsaideri seisus on alati Kali Briisi fenomeni üleval hoidnud - album "Say Whaat?" on Alani seniste taotluste ja võimete tipphetk. Kali Briis esitles oma uut loomingut 9.novembril 2013 Tallinnas Sinilinnus, koos kollektiiviga 3Pead ja Eesti Popsi DJ-dega. Loole "Mean Lady" valmistasid video Henno Luts ja Liisa Põder.

15.12.2014 andis Kali Briis välja eksklusiivse topeltsingli, mis koosneb kahest loost: "Idiot" ja "Healing Up". Lugu "Idiot" konkureeris ka tänavusel Eesti Laulul 21.veebruaril finaalis.

28.märtsil esineti Tallinn Music Week raames Erinevate Tubade klubis ja Viru keskuse Linnalaval. Bänd avaldas SoundCloudis uue loo “Frankenstein”.

Eesti elektroonilise muusika magusaimad artistid Zebra Island ja Kali Briis esinesid 21.augustil 2015 Kultuurikatla Aias. Samal päeval avaldati ühine singel "Fool Me".

Kali Briis Bandi esimene ühine stuudioalbum "Let’s Play Love" kogus Hooandjas 10.aprillini 2016toetuse ning esimene singel "Miracle" avaldati 6.aprillil. Album salvesti NeatBeat stuudios, Pärnus Kaur Kenki, Erko Niidu ja Kaarel Kuuse käe all. Helikandja miksis Charlie Chastain ning masterdas Kaur Kenk. “Värskelt albumilt leiab ühtekokku üheksa lugu, mis rändavad erinevates žanrites ning jutustavad loo noore armastuse küpseks kujunemisest,” ütleb Alan Olonen aka Kali Briis. “Moraal on selles, et kui armastust tõsiselt ei võta, võid saada kõrvetada, just nagu tulega mängides. Ei tasu elada muinasjuttudes ja võtta eeskujuks seriaale või filme. Pluss, üks kallistus või pilk räägib rohkem kui tuhat sms-i.” 6.mail ilmunud kauamängiv on saadaval CD ja digitaalsel kujul ning selle andis välja bändi enda label NeatBeat Records.

Kali Briis Band tuuritas alates 12.maist Riias, Vilniuses, Tartus ja Pärnus. 27. mail lõpetab kollektiiv plaadiesitlustuuri suure kontsert-peoga Tallinnas, Von Krahlis. 25.mail avaldati singel “Paper”.

Kali Briis Band esines 9.juulil 2016 muusikafestivalil Õllesummer Saku Läte suvelaval. 17.juulil 2016 esines ansambel TMW esitlustel 2 korda Positivus festivalil Lätis.

Kali Briis Band tuli 23.septembril välja Viljandi Vibes´i videosessiooniga oma albumi ühest rahulikumast palast "Paper". "Lugu räägib läbi metafooride sellest, kuidas suhtes inimene muudab teist poolt tundmatuseni, seejärel edasi liikudes ning jättes eelmise inimese kahevahele kõikuma," kirjeldas bändi liider Alan Olonen.

17.detsembril 2018 avaldas Kali Briis viienda albumi “Cloudy with a Chance of Briis”, mille eksklusiivne esmakuulamine oli 4.detsembril Tallinnas Erinevate Tubade Klubis. 8-loolise albumi esimene lugu "The Curse" avaldati 30.novembril. “Värske albumi esiksingel “The Curse” on varasemale loomingule sarnaselt energiline ja äreva heliga, kuid ei iseloomusta plaati tervikuna. Plaadil on iga lugu ise nägu, olen ammutanud inspiratsiooni nii r’n’b-st, soulist, technost kui ka IDM-ist,” rääkis artistinime Kali Briis kandev laulja ja produtsent Alan Olonen pikalt töös olnud viiendast stuudioalbumist.

Albumi esitluskontserdid toimusid 9.veebruaril 2019 klubis U3 Tallinnas, 22.veebruaril Genialistide Klubis Tartus ja 23.veebruaril Kultuuriklubis Tempel Pärnus.

12.juulil 2019 andis bänd välja singli "Like I Love You", millest kõlavad nii Night kui Day versioonid. Lugude autor on Alan Olonen.

5.juunil ilmus Laura Juno videosingel "Dance of Isolation", eestikeeli "Isolatsioonitants". Loo eesmärk on Juno sõnul kriisiaja negatiivsest välja sõeluda tükike positiivset. Laura Juno projekti eestvedaja on Laura Junson ise ning kardinate taga aitavad kaasa elukaaslane Erko Niit ja sõber Alan Olonen. Muusikavideo on kokku pandud erinevate inimeste koduvideotest, kus tantsitakse selle loo järgi vabalt valitud ajal, ruumis, riietuses, aianurgas või traktoris. Karantiinist inspireeritud projekti on kaasatud 38 inimest, kellest üksikud on kutselised tantsijad – ülejäänud on näitlejad, muusikud, pedagoogid, treenerid, sportlased, lapsed jne.

13.detsembril ilmus Laura Juno kolmas singel “Your Mind”. Loo autorite ja produtsentidena aitasid kaasa Sander Mölder & Erko Niit.

20.augustil 2021 andis Laura Juno välja neljanda singli "Way Out". Muusika ja sõnad on kirjutanud Laura Junson, Alan Olonen ja Erko Niit, produtseerinud Erko Niit ja Alan Olonen, mix'inud Erko Niit, master'i tegi Lauri Liiva. Loole tegi video Kerttu Koni.

22.novembril 2021 tuli välja Laura Juno LP “Laura Juno”, millel kõlab 10 lugu. Nii nagu albumil käsitletavatel elulistel teemadel on helgem ja tumedam pool, on ka vinüülil Side Up ja Side Down. Mõlemalt poolelt on singlitena avaldatud kokku neli lugu. Ülejäänud kuus avavad veelgi tahke, mida autor oma mõttemaailmas liikudes on pidanud vajalikuks välja lasta – alustades unetusest ja öösel üleval olemisest, nutisõltuvusest ning lõpetades sooviga olla iseseisev naine ja mitte sõltuda nii palju ümbritsevast. Silmailu teeb kaunis türkiissinine vinüül, mille pöörlemist on muusikakuulamise kõrvale mõnus vaadata. Laura Junson on lugude teksti ja meloodiate autor. Produtsendi rolli täidavad Erko Niit ja Alan Olonen.

15.oktoobril 2022 esines Laura Juno bändiga Pärnu kontserdipaigas Wunderbaar (Lai 10/1).

Laura Juno laulis refräänis kaasa metal-bänd Mushy singlil “Mirrors Inside”, mis tuli välja 26.detsembril.

Laura Juno bändi plaadiesitlusest avaldatakse 2 aastat hiljem neli live-videot. Esimesena tuli 11.detsembril 2023 välja “Glass”.

Faktid

Kali Briis Band:
Alan Olonen (bass, vokaal)
Laura Junson (klahvid, vokaal)
Erko Niit (kitarr)
Kaarel Kuusk (klahvid)
Karl-Markus Kohv (trummid)

Muud huvitavat

Seotud videod

Laura Juno - Dance of Isolation
Laura Juno - Dance of Isolation

Artist: Laura Juno

Lugu: Dance of Isolation

Aasta: 2020