Skrillex

Skrillex lõi kaasa 28.juunil ilmunud Headie One albumil loos "Make a W".
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 15.01.2015 - 12:04
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 28.06.2024 - 07:08
Välismaine artist, Sooloartist, Electronic & Dance

Lavanime Skrillex taga on USA-st pärit elektroonilise muusika geenius Sonny John Moore, kes on sündinud 15.jaanuaril 1988. Esimesed katsetused muusika loomisel tegi ta juba 12-aastaselt. Skrillexi muusikaline karjäär sai alguse 2004. aastal hardcore-punk bändis From First to Last.

Kuid juba 2007. aastal alustas ta oma üliedukaks kujunenud soolokarjääri. Ta tuli ning raputas elektroonilise tantsumuusika maailma oma ainulaadse stiiliga. Skrillexi esimene EP “Gypsyhook” ilmus 2009. aastal. Peale seda on tal ilmunud veel 7 EP'd. Ta on teinud koostööd ka paljude muusikamaailma staaridega, nagu näiteks Madonna, Ellie Goulding, Lady Gaga, Korn, Black Eyed Peas jpt.

Skrillexi puhul on tegemist ühteaegu nii ülimalt armastatud, kuid samaaegselt ka vihatud artisti / produtsendiga – ning seda põhjusel, et oma kiire tähelennuga maandus ta otse elektroonilise tantsumuusika scene keskel ning lõi täielikult omanäolise kõlaga uusversiooni muusikastiilile dubstep. Noorest east hoolimata on Skrillex võitnud juba 6 Grammyt (sealhulgas 2012 Parim Uus Artist, 2012 Parim Tantsu/Elektroonika Album).

Skrillexi loomingut iseloomustab detailiküllus ning unikaalsed sündi-soundid. Oma lugude loomisel eksperimenteerib ta erinevatele muusikastiilidele omaste elementidega ning sulatab siis need kõik kokku üheks ja kompaktseks tervikuks. Loominguprotsessi kohta on ta ise öelnud: “Iga kord, kui alustan uue loo tegemist, püstitan endale väljakutse – ma valin kõige hullumeelsemad sound’id, mis ette jäävad ning seejärel vaatan, kas sest tuleb midagi välja või mitte. Muusika loomise protsess on minu jaoks eelkõige lõbus tegevus, täis nalja ja naeru. See sobib mulle ning kindlasti eelistan ma nalja tõsidusele, sest ei tasu ennast ega oma loomingut kunagi liiga tõsiselt võtta!”

18.märtsil 2014 avaldas Big Beat Records Skrillexi esimese LP “Recess”, millel kõlab 11 lugu. Plaadi nimiloos löid kaasa Kill The Noise & Fatman Scoop. Singlitena on plaadilt ilmunud “Try It Out“ feat. Alvin Risk ja “Coast Is Clear“ feat. Chance The Rapper ning “Fuck That”.

2014.aasta oktoobris valmis dokumentaalfilm, mis annab aimu sellest, kes on Skrillex ning kuidas ja millise pühendumusega valmistub ta ette igaks eelseisvaks show’ks. Skrillex näitab fännide rõõmuks dokumentaalfilmis “Let’s Make a Spaceship” live-show ettevalmistamise lavataguseid kaadreid, viies vaatajad inspireerivale teekonnale.

17.detsembril 2014 esitles Skrillex videot singlile “Dirty Vibe“, kus kaasa löövad Diplo, CL, & G-Dragon. 2.veebruaril 2015 tuli video “Doompy Poomp”, mille lavastasid Fleur & Manu.

12.veebruaril esines Skrillex Tallinnas, klubis Factory.

18.veebruaril 2015 avaldasid Skrillex ja Diplo oma 2014 juulis ühisprojekti Jack Ü nime all tulnud loost “Take Ü There” (featuring Kiesza) uue remiksi, milles osaleb Missy Elliott.

29.mail 2015 anti Euroopas välja kümne looga plaat "Skrillex and Diplo Present Jack Ü".

21.aprillil 2015 jõudis raadiotesse Jack Ü singel “Where Are Ü Now“, kus lauljaks Justin Bieber. Muusikavideo jõudis Youtube üles 29.juunil.

6.juulil 2015 tuli singel ja video Yogi & Skrillex - Burial (feat. Pusha T, Moody Good, TrollPhace). 17.juulil kõlas esmakordselt raadiotes Skrillex & Vic Mensa with Jahlil Beats singel “No Chill”.

1.septembril 2015 tuli digisinglina müügile Skrillex & JAUZ “SQUAD OUT!” (featuring Fatman Scoop).

17.oktoobril 2015 valiti Skrillex maailma suurima ajakirja DJ Mag hääletuse tulemustel DJ Top 100 2015 taas üheksandale kohale.

26.oktoobril 2015 avaldas Jack Ü muusikavideo “To Ü” (featuring AlunaGeorge), lavastajaks AG Rojas.

2.veebruaril 2016 ilmus Skrillexi firmalt Worldwide Broadcast kogumikalbum, mis sisaldab 16 lugu. Teiste seas kõlab tema kuulus "Red Lips" remix ja "Pretty Bye Bye" & Team EZY ft. NJOMZA.

Skrillex ja Diplo duo Jack Ü on valmistamas teist stuudioalbumit. Esimese helinäitena tuli lagedale “Ü Know”, kus laulab taanlanna M¨.

15.veebruaril 2016 võitis Grammy auhinna parima tantsumuusika salvestise eest Skrillex & Diplo ft. Justin Bieber "Where Are Ü Now". Parim tantsumuusika album oli "Skrillex and Diplo Present Jack Ü".

Skrillex osaleb Rootsi pop-staari Elliphant teise albumi loos “Spoon Me”, mis tuli singlina 26.veebruaril 2016.

27.veebruaril 2016 avaldasid Skrillex & Diplo present Jack Ü “Mind” (feat. Kai) muusikavideo.

21.märtsil 2016 esitles Skrillex oma uut videot remiksile Hundred Waters loost "Show Me Love", kus löövad kaasa veel Chance the Rapper ja Moses Sumney.

Skrillex & Rick Ross lugu “Purple Lamborghini” kõlab 5.augustil esilinastunud DC Comics filmis "Suicide Squad". Loo video kogus esimese päevaga 1 miljon vaatamist.

21.augustil 2016 avaldasid ühise singli "End of the World" EDM erinevate põlvkondade muusikud Skrillex ja Quentin Dupieux aka Mr Oizo.

19.oktoobril 2016 valiti Skrillex maailma suurima ajakirja DJ Mag hääletuse tulemustel DJ Top 100 2016 taas üheksandale kohale.

3.novembril 2016 tulid RL Grime, What So Not ja Skrillex välja massiivse ühistöösingliga “Waiting”.

Skrillex on taasühinenud hardcore-punk bändiga From First to Last ning 16.jaanuaril 2017 avaldati digisingel "Make War".

Skrrillex miksis ansambli Incubus albumi "8", mis tuli välja 21.aprillil 2017.

Mais 2017 ilmunud OWSLA labeli kogumikul kõlab Skrrillex uus lugu "Chicken Soup".

26.juulil 2017 avaldasid Skrillex & Poo Bear loo "Would You Ever" muusikavideo ning singel tuli välja 28.juulil. Järgmiseks tuli 8.augustil välja Skrillex, Vindata & NSTASIA ühine lugu "Favor".

Skrillex koos bändiga From First to Last avaldasid uue singli "Surrender" 24.juulil 2018.

Skrillex lugu "The Distance" koos Ty Dolla $ign ja Mariah Carey'ga kõlas viimase 16.novembril ilmunud albumil. Lugu avaldati 19.oktoobril. Lisaks ilmus samal päeval JOYRYDE & Skrillex singel "AGEN WIDA".

Skrillex ja Poo Bear ning Hikaru Utada lood “Don’t Think Twice” ja loo "Face My Fears" nii inglise kui jaapani keelsed versioonid kõlavad 18.jaanuaril 2019 Hikaru Utada ilmunud EP-l.

29.märtsil avaldasid Dog Blood (Skrillex & Boys Noize) singli "Turn Off The Lights". Samanimeline neljalooline EP tuli välja 31.mail.

21.juunil andsid TroyBoi & Skrillex välja singli "WarLordz". Skrillex avaldas 19.juulil singli "Show Tracks", kaaslasteks Alvin Risk ja Beam.

29.augustil 2019 ilmus Skrillex uus singel "Midnight Hour", kus kaasa löömas Ty Dolla $ign ja Boys Noize.

Skrillex lõi kaasa 2.juulil 2020 avaldatud Ty Dolla $ign loos “Ego Death”, kuhu olid kaasatud veel muusikatööstuse juhtfiguurid Kanye West, FKA twigs ja serpentwithfeet. Lugu teeb kummarduse housemuusika klassikale.

11.mail 2021 tuli välja Skrillex, Starrah & Four Tet singel "Butterflies". 14.mail ilmus Skrillex, Swae Lee & Siiickbrain ühislugu "Too Bizarre".

10.juunil tuli välja Skrillex uus singel "Supersonic (My Existence)". Külalisvokaale esitab Josh Pan ning kaasprodutsendiks oli Noisia.

2.juulil avaldasid J. Balvin ja Skrillex latiinohiti "In Da Getto" ning 30.juulil tuli välja Jhay Cortez & Skrillex singel "En Mi Cuarto" koos muusikavideoga.

20.augustil ilmus Skrillex singel "Don't Go", kaaslasteks Justin Bieber & Don Toliver.

2.detsembril 2022 avaldasid 100 gecs. ja Skrillex singli "Torture Me".

4.jaanuaril tuli välja Skrillex singel "Rumble", kaaslasteks Fred Again ja Flowdan. Lisaks ilmus 6.jaanuaril Skrillex, PinkPantheress ja Trippie Redd koostööst singel "Way Back". 18.jaanuaril avaldas Skrillex uue loo "Leave Me Like This", kaasas Bobby Raps. 26.jaanuaril tulid Skrillex & Bladee välja "Real Spring" muusikavideoga. 3.veebruaril avaldas Skrillex uue loo "Xena", kus osales palestiinlanna Nai Barghouti. 14.veebruaril avaldas ta loo "Don't Get Too Close" koos Saksa lauljaga Bibi Bourelly.

17.veebruaril avaldas Skrillex uue albumi "Quest for Fire", kus kõlab 15 lugu.

17.märtsil tuli välja Fred again.., Skrillex ja Four Tet ühislugu "Baby again..".

7.juulil ilmus Skrillex ja Boys Noize ühine singel "Fine Day Anthem".

18.augustil avaldasid PEEKABOO, Flowdan, Skrillex ja G_Rex singli "Badders".

13.oktoobril tuli välja Flowdan, Lil Baby ja Skrillex ühine lugu "Pepper".

4.veebruaril 2024 võideti Grammy auhind - Best Dance/Electronic Recording: "Rumble" - Skrillex, Fred again & Flowdan.

22.märtsil avaldasid Ahadadream & Skrillex & Priya Ragu & contra singli "Taka" ning 8.aprillil esitlesid Skrillex, Varg²™ ja Bladee ühist lugu "Is there a place in heaven for boys like me?".

24.mail ilmus Skrillex, Hamdi & Taichu singel "Push". Kaasatud olid veel Contra ja Offaiah.

Skrillex lõi kaasa 28.juunil ilmunud Headie One albumil loos "Make a W".

Faktid

Pärisnimi: Sonny John Moore
Sündinud 15.jaanuaril 1988.

Muud huvitavat