Mört

6.septembril tuldi lagedale muusikavideoga loole ”Kalevala-la-land”, kuhu on talletatud bändi kahe aasta eredaimad hetked Eesti muusika konnatiigis.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 26.01.2015 - 16:15
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 07.09.2022 - 03:34
Eesti artist, Ansambel, Rock

Mört on 5-liikmeline metsapunk ansambel Tallinnast, keda iseloomustavad kaasahaaravad käigud, irooniline lüürika ja naljad. 2018 aastal oli algne idee hakata tegema sellist muusikat, et saaks laval juba teise loo ajal särgi seljast võtta.

Värsket suhtumist ja värskeid saunde toonud crossover-metal’it viljelev bänd andis 19.augustil 2020 välja nelja looga "Teise päeva mõõk" EP. 14.detsembril avaldati siit loo "Rändom Brändon" muusikavideo.

27.mail 2021 toodi välja video singlile "Mees Kes Teadis Ossisõnu" ning 4.juunil 2021 ilmus album "Pangetäis bängereid". Värske üllitis sisaldab endas kümmet hoogsat lugu, mis kastavad kuulaja sügavale Eesti konnatiiki. Lood räägivad nii erinevatest kurioosumitest, üllatavatest olukordadest, kui ka lihtsalt elust enesest. Albumi eesmärk ei ole kellegi suunas sõrmega viibutada, kuid vaadata ümbritsevat läbi huumoriprisma.

Juulis toimunud "Hard rock laager" festivalil suutis ansambli Mört laulja rahva ümber sõrme keerata isegi siis, kui pidi terve kontserdi keset lava kasti peal istuma, kuna oli Sveta baaris plaadiesitluskontserdil jala murdnud ja liikus ringi vaid karguga. Mört tõmbas oma lobaga hästi käima ega vedanud ka muusikaliselt alt. Vahepeal kitarrikeele kaotanud kitarrist tõmbus mõneks ajaks lava taha, et siis sealt võidukalt naasta ja veel suurema isuga edasi kütta.

1.oktoobril esines bänd Von Krahlis TMW Metal Stagel. 29.oktoobril tuli välja albumi teise singli "Soorebased" muusikavideo.

10.detsembril ilmunud Genka juubelialbumile "Oleg Kosjugin X" anti oma panus kaveriga loost "Marraskil".

26.jaanuaril 2022 toimunud Eesti Muusikaauhinnad galal võidutseti aasta metal albumi kategoorias.

11.märtsil 2022 toimus Helitehases toetuskontsert "Ukraina Heaks!". Esinesid Metsatöll, Horror Dance Squad ja Mört.

Mört avaldas 15.juunil uue singli – “Kalevala-la-land”. Lugu on kollektiivi lootusetult hiljaks jäänud püüdlus veel muusikalise koroonarongi peale jõuda, kuid tundub et perroon on ammu tühjaks jäänud. Siiski võtab ansambel ette koroonast räsitud töömigratsiooni Eesti ja Soome vahel, mis on läbinud bändile omase huumori- ja absurdikuuri.

1.juulil esines Mört Vana-Vigalas festivalil Hard Rocl Laager 2022 ning 8.juulil Barbar Feastil Viikingite külas. Mört esines 22.juulil Punk & Rock festivalil @ Raadi mõisapark Tartu.

6.septembril tuldi lagedale muusikavideoga loole ”Kalevala-la-land”, kuhu on talletatud bändi kahe aasta eredaimad hetked Eesti muusika konnatiigis.

Faktid

Mört:
solist Mihkel Pent
bassimees Sulo Kiivit
trummar Henri Mäll
kitarrist Aleksandr Ivanov
kitarrist Mart Kinkar

Muud huvitavat

Seotud videod

Mört - Kalevala-la-land
Mört - Kalevala-la-land

Artist: Mört

Lugu: Kalevala-la-land

Aasta: 2022

Mört - Soorebased
Mört - Soorebased

Artist: Mört

Lugu: Soorebased

Album: Pangetäis Bängereid

Aasta: 2021