Gareth Gates

10.märtsil 2014 avaldas Sony Music laulja parimate laulude kogumiku "The Very Best Of Gareth Gates", millel kõlavad 5,3 miljonit salvestist müünud armastatud laulja menuhitid. Lisaks 10-le edetabeliloole on plaadil 3 seniavaldamata akustilist pala.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 07.09.2003 - 13:20
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 10.03.2014 - 00:52
Välismaine artist, Sooloartist, Pop

Gareth Paul Gates sündis 12. juulil 1984 ja on elanud kogu elu Inglismaa tööstuslinnas Bradfordis, mis asub Yorkshire’is West Riding’i krahvkonnas Suurbritannia keskosas. Tema isa Paul pidas postimehe ametit ning veel oli peres lastekodu kasvatajana töötav ema Wendy ning kolm õde - Nicola, Jessica ja Charlotte. Kogu Gates’ide pere käib hoolsalt kirikus ning on igati toetanud vaesematest peredest lapsi.

Gareth ise unistas juba lapsena suureks staariks saamisest ning laulmisega alustas ta kaheksa aastasena. Esimesed läbilöögid olid omaenda koolis ning hiljem hakkas ta võtma laulmistunde, õppides lisaks mängima trumme, klaverit ning klassikalist kitarri. Olles oma loomult veidi uje, ei võitnud ta oma esimest suuremat laulukonkurssi BBC lasteshows “Steps to the stars” ning sama juhtus ka suuremate sarjas “Pop Idol“, milles ta oli küll suur favoriit ent pidi lõpuks ikkagi võidu loovutama Will Young’ile.

Eelpoolmainitud Pop Idol võistlus toimus aastal 2001 ning eelvoorus esitas Gareth oma lemmikute Westlife lugu “Flying Without Wings“. Tema iidoli järjekorranumber oli 1175 ning ta meenutab oma esimest etteastet kohaliku eelvooru konkursil, kus züriis olid sellised nimed nagu Simon Cowel, Pete Waterman, Nikki Chapman ja Dr Fox, et küsimuse peale, mis on su nimi, ei suutnud ta pabinas vastata lausa kolme minuti jooksul. Ometi suutis ta oma lauluga vanade südamed võluda ning pääses edasi. Konkursi lõppvoorudes läbis ta edukalt parima kümne sekka jõudmise ning pääses lõpuks finaali, milles olid vaid nemad kaks tänast briti suurt kuulsust – Gareth Gates ja Will Young. Pop Idoli aegu jääb meile nüüd meenutama selle aasta sarja LP, millel Gareth esitab lugu “Mack The Knife“.

Ometi ei loeta Inglismaal nii andekaid kutte kui popiidoli sarja finaliste mitte mahamaetuiks vaid neist tõusevad uued tähed muusikataevas. Ja nii täitus ka Garethi unistus staariks saada, sest plaadifirmaga BMG on noormees tänaseks teinud ajalugu. Juba tema esimene ilmunud singel “Unchained Melody“ tõusis UK #1 singliks ning seda edu on jätkanud pea kõik noormehe ilmunud singlid. Loomulikult oli 18.märtsil 2002 ilmunud esimene singel neist kõige vapustavam, sest siin kõlas lausa kolm väga tugevat lugu – “Unchained Melody“, “Evergreen“ ja “Anything Is Possible“.

Edasi ilmus 08.juulil 2002 järgmine #1 hittsingel “Anyone Of Us“ lugudega “Anyone Of Us (Stupid Mistake)“ ja “Forever Blue“ ning 23.septembril jõudis #1 singlina edetabelitesse koos Will Young’iga esitatud “Long And Winding Road“. 16-looline esimene Gareth Gates plaat “What My Heart Wants To Say“ ilmus 28.oktoobril 2002 ja siit viimane singel oli nimilugu “What My Heart Wants To Say“, mis tõusis jõuluks UK-s #5 positsioonile. 2003 aastal ilmus 10.märtsil taas UK #1 singel olnud “Spirit In The Sky".

08.septembril on Gareth tagasi uue singliga “Sunshine“, millele järgneb 22.septembril lausa duubelalbum “Go Your Own Way“, millel kokku 19 lugu. Esimene CD kannab nime “NIGHT“ ja sellel kõlab avaloona uus singel “Sunshine“, teine CD on eelmise vastand, kandes nime “DAY“ ja selle esimene lugu on kevadine singel “Spirit In The Sky“. Plaadifirma on ikka endine – BMG ning Gareth pakub meile ilusat inglisepärast r&b-d.

Gareth Gates järgmise singlina ilmus 01.detsembril 2003 “Say It Isn’t So“, mis jutustab emotsionaalse ballaadina südamevalust, mis järgneb peale armastuse purunemist. 16.veebruaril 2004 ilmus singel “Say It Isn't So“ Euroopas.

Gareth Gates esines Indoneesias 50 tuhande kuulaja ees heategevuskontserdiga detsembris 2004 maavärinas hukkunute heaks.

Gareth alustas 2007 aasta märtsis promoga oma kolmandale sooloalbumile "Pictures of the Other Side". Esmakordselt esitles ta uut materjali London's Pigalle Club's. Esimene singel "Changes" ilmus 09.aprillil 2007 ning järgmisena tuli 18.juunil "Angel On My Shoulder", mis on laulja enda lemmiklugu uuel albumil.

Gareth ja tema viis aastat olnud kallim, tantsijatar Suzanne Mole abiellusid 18.juulil 2008. Suzanne on pop-iidolist 9 aastat vanem. Nende ühine tütar Missy sündis 06.aprillil 2009. Paar teatas lahkuminekust 27.oktoobril 2012.

Viimasel ajal on laulja olnud tegev muusikalides. Suvel 2012 osales ta muusikalis "Loserville", mille autoriteks kunagise menubändi Busted liige James Bourne ja Elliot Davis.

Alates 17.juulist kuni 6.oktoobrini 2012 osales Gareth tuurimuusikalis "Legally Blonde" ning lähedased suhted on tal kaasosatäitjaga Faye Brookes.

26.oktoobril 2012 ühines Gareth tuurimuusikaliga "Boogie Nights".

Gareth Gates sõlmis lepingu Inglise telejaama ITV2 show "The Big Reunion" teisel hooajal osalemiseks 2014 aastal. Ta lööb kaasa uues supergrupis 5th Story, kuhu kuuluvad veel Another Level's Dane Bowers, Adam Rickitt, Kavana ja Blazing Squad's Kenzie. Esimene saade oli eetris 6.veebruaril.

10.märtsil 2014 avaldas Sony Music laulja parimate laulude kogumiku "The Very Best Of Gareth Gates", millel kõlavad 5,3 miljonit salvestist müünud armastatud laulja menuhitid. Lisaks 10-le edetabeliloole on plaadil 3 seniavaldamata akustilist pala.

Faktid

Nimi: Gareth Paul Gates
Artistinimi: Gareth Gates
Sündis: 12.juuli 1984
Silmad: Pruunid
Juuksed: Pruunid
Kirjeldus: Sõbralik, kindlameelne ja usin
Meeldib: Laulmine, kitarri mängimine ja klaver
Ideaalpartner: Britney Spears
Tahab kohata: Michael Jackson

Lemmik:
Sport: Jalgpall
Film: Green Mile ja Gladiator
Jook: Apelsinimahl
Toit: Liha ja krõpsud
Kooliaine: Muusika
Värv: Sinine
Sooloartist: Robbie Williams
Bänd: Westlife
Laul: "Flying Without Wings" – Westlife

Muud huvitavat