Silky Steps

27.oktoobril anti teada, et bändil on nüüdsest nimeks Silky Steps. 10.detsembril 2022 ollakse soojendajaks Tallinnas, Alexela Kontserdimajas toimuval Rira Ray albumi esitlusel.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 21.04.2015 - 23:49
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 03.11.2022 - 22:00
Eesti artist, Ansambel, Alternative & Indie

Silky Steps, varasemalt Steps To Synapse, on kosmosealternatiivi küttev koosseis Pärnust. Neil on kõrvusilitav akustilise ja elektrilise kitarri über-combo, meeletult groovy bass, konkreetne perkussioon, intiimne saksofon ning next level hi-tech nais- ja meesvokaalisümbioos. Steps To Synapse´i looming keskendub muusikas sõnumi edasikandmisele ning emotsioonidele üldiselt.

Steps to Synapse’i liikmed Lisann Aljaste, Ivo Leesar, Karl Birnbaum ja Johannes Eriste ängisid 2014 kevadel pärast esinemist Tartu tänavamuusikafestivalil sealse Möku baari juures, kui neil tekkis mõte bänd asutada. “Keegi ütles välja sõna “synapse” ja mõtlesime kohe, et see peab olema kindlasti bändi nimes sees, ja “steps to …” lihtsalt sobib selle ette,” meenutas Leesar. Nii saigi alguse end kosmosealternatiivmuusika kollektiivina esitlev kooslus, millega hiljem liitus Siim Siimer.

Sütevaka humanitaargümnaasiumis õppiv viisik käib koos sama kooli bändiruumis ja proovi armastavad noored muusikud teha kõvasti. Ansambli enamiku lugude sõnade autor on Aljaste, muusika saab viimase lihvi üheskoos bändiruumis harjutades. “Kunagi ei ole ideed, et teeme uue loo, vaid lugu lihtsalt tuleb kuskilt,” rääkis Leesar. “Iga laulu kallal töötame tugevalt ja lihvime seda.” “Kui tuleme proovi, meil enamasti jämm käib,” jätkas Aljaste. “Sel ajal kui paneme pille üles, juba ümiseme. Lugu valmib koostööna.”

Kõigil bändiliikmetel on mingisugune muusikaline taust. Muusikaliselt kõige haritum on vahest Aljaste, kes juba kuueaastaselt läks Pärnu muusikakooli, kus õppis kokku 12 aastat flööti, klaverit ja jazz’i-osakonnas laulmist. Pärast seda hakkas neiu saksofonimängu õppima. Leesar on õppinud neli aastat Anne Uusna juhendamisel laulmist ja kodus omal käel kitarri. Birnbaum on õppinud basskitarri neli aastat Pärnu muusikakoolis. Peale selle harjutab noormees omal käel klaverimängu ja armastab kõva häälega laulda. Eriste on panustanud löökpillidele alates seitsmendast klassist Pärnu-Jaagupi ja Pärnu muusikakoolis. Lapsena mängis praegune trummar aga hoopis viis aastat viiulit. Siimer on õppinud Pärnu kunstide majas ja muusikakoolis kitarrimängu. Kui Aljaste on keskendunud ühele bändile, siis Leesarit ja Birnbaumi näeb veel musitseerimas samuti Sütevaka noortest koosnevas folkbändis Tori Hobune. Eriste on ka tegev reggaekollektiivis Irie ja aitab löökpillidel oma sõpra Frederik Küütsi. Siimer on saatnud eri soliste.

25.oktoobril 2014 osaleti Tartus Genialistide Klubis Noortebänd 2014 eelvoorul, kust edasipääsu ei tulnud.

21.veebruar 2015 toimus Pärnus Rock Club Volume laval Pärnumaa noortebändide konkurss Bändomaania, kus Steps To Synapse võitis Parim Bänd ja Publiku Lemmik tiitlid. Esitati lugusid “Who We Are”, “Fears”, “Bad Habits”. Preemiaks saadi auhinnareis Tallinn-Stockholm-Tallinn koos esinemisvõimalusega laeval (Tallink) ning helipult bändiproovi tegemiseks (kauplus Muusik). Steps to Synapse naudib nüüd muusikategemist varasemast rohkem ja otsib järgmisi väljakutseid.

“Bändomaania võit andis väga palju indu,” kinnitas Aljaste. “Kõigil on ülimõnus, kõik on kuidagi väga aktiivsed ja mõnus tšill on. Oleme hakanud isegi rohkem proovi tegema. Kaks korda nädalas teeme kindlasti. Meil on viimasel ajal olnud palju esinemisi, nii teeme enne neid lisaproove, et kindlam oleks.” “Töölusti on juurde tulnud. Kõik tahavad teha ja on töökamaks muutunud,” lisas Birnbaum. Leesar kinnitas et proovi tehakse tihti. Et noored armastavad oma loominguga töötada, kinnitab tõik, et Steps to Synapse’i bassimees Karl Birnbaum valiti Bändomaania parimaks basskitarristiks. “See on hästi tore, kui sind nii noorelt tunnustatakse,” muheles Birnbaum.

Lähitulevikus tahab Steps to Synapse jõuda arvuka publikuni. Esimest korda astuti üles täispika kavaga Pärnu klubis Fookus. Märtsis esineti Rapla festivalil Linna Pea Rock ning toimusid kontserdid Tallinnas ja Tartus.

18. aprillil 2015 avaldati Youtube’is “Bad Habits” muusikavideo, mille valmistas Sütevaka filmiring. Loo salvestuse taga seisab Mairo Leesar ning sõnad kirjutas Ivo Leesar ja see oli esikohal saates Eesti Top 7 viis nädalat.

Steps To Synapse kogus Hooandjas 25.novembriks täis eesmärgi esimese minialbumi "Desires" väljaandmiseks ning nelja looga EP tuli digikeskkondades välja 18.12.2015. Singliks on "Rain On Me".

Salvestuse eest vastutajaks oli kitarrist Erko Niit ning asukohaks Pärnus tegutsev prooviruum, stuudio ja kontsertpaik nimega Korter13. Helikandjale jõuab 4 bändi enda poolt parimaks titulleeritud lugu. Masterdamise ja miksimise eest vastutab Heliala juht Janek Kivi, kes on olnud seotud bändide Dagö, Sibyl Vane, Boyband, Goresoerd jpt albumite valmimisega.

Koosseisu endi sõnul lähtub nende looming igapäevastest isiklikest probleemidest, ihadest, puudustest ning liialdustest. Rõhk on kantud lüürikale, dünaamikale, vokaalharmooniatele ning emotsioonile. Bändi repertuaari teeb eriliseks erinevate instrumentide sümbioos - korraga mängivad nii elektriline kui ka akustiline kitarr, tihti ilutseb lugudes ka saksofon.

Ruumi jäetakse ka improvisatsioonile ning eksperimenteerimisele - lood pole alati koos vokaaliga, esineb ka instrumentaalpalasid koos mitmete kitarri- ning saksofonisoolodega. Bändi loomingu eesmärgiks on edasi anda sõnumit ning sellega kuulajaskonnas mõttekaaslasi leida.

Minialbumi "Desires" esmaesitlus toimus 30.12 Tartus Arhiivis.

11.septembril tuldi välja groovy singliga “Celebrate”.

Steps To Synapse võistles konkursi Noortebänd 2016 poolfinaalis 30.septembril Viljandi Lennukitehases ent edasi ei pääsenud.

9.veebruaril 2017 esitles bänd loo “Take Me Home” Viljandi Vibes tehtud videot, mis viis muusikud Viljandisse Päikesekillu perekeskusesse.

15.veebruaril esineti ETV "Terevisioonis". Kõlasid laulud "Celebrate" ja "Take Me Home".

Steps To Synapse andis 28.juulil 2017 plaadifirma Playground Music Estonia alt välja oma esimese täispika 10-loolise stuudioalbumi "The One", mis on bändiliikmete sõnul kirglikult agressiivne. Lisaks Erko Niidule on tekkinud bändile ka palju uusi partnereid. Albumi värskeim singel "New Limit" on kirjutatud koostöös Karl Kevadega (The Boondocks). Lood "Celebrate" ning "Take Me Home" on salvestatud hinnatud produtsendi Charlie Chastainiga.

Steps To Synapse'i on võimalik näha oma lugusid esitamas 12.augustil Tallinnas Kultuuriklubis Kelm ning 19.augustil Pärnus Kultuuriklubis Tempel.

Steps To Synapse esines 7.aprillil 2018 Tallinn Music Weekil Viru keskuse linnalaval ja World Clinic laval.

Steps to Synapse on teinud läbi mõned sisulised ning välised muudatused ning peale mõningast enesega töötamist on nad jälle valmis tulema suurema avalikkuse ette, et tutvustada oma uut muusikat. 27.mail 2019 avaldatud singel “More Than A Woman” on funky ja värske vibe’iga ning kõrvaussi potentsiaaliga lugu.

Oma esimeseks stuudiost naasmise kontserdiks läks bänd kodulinna Pärnusse, kus 1.juunil toimus singli esitluskontsert kultuuriklubis Tempel.

10.jaanuaril 2020 tuli bändil Steps To Synapse välja uus self released, stand-alone single nimega “Go Ahead”. “”Go Ahead” jutustab loo kahest osapoolest, kes võnguvad üksteisest erinevatel sagedustel, jättes üksteisele vähe ruumi lihtsalt olla. Suhelge rohkem, olge ausad ning võngutegi samaviisi,” räägib loo autor ning bändi üks solistidest Ivo Leesar.

11.juunil avaldasid Steps To Synapse ja Fredi singli “Je te veux”. Nudisco kõlaga "Je Te Veux" on rütmiline ja sumeda vokaaliga lugu, mis räägib loo noormehest, kellele jääb silma Pariisi tänavatel jalutav daam. "See räägib kahe inimese vahelisest ilmselgest tõmbest, kus naine on hard to get ja talle meeldib see kättesaamatu roll, mille ta loonud on," ütles loo sõnade autor ning bändi vokalist Lisann Aljaste.

Steps To Synapse osales 18.augustil 2021 ilmunud Rainer Ild albumil loos "Red Lights".

Steps To Synapse vokalist Ivo Leesar on sooloartistina võtnud nimeks IPE ning avaldas 9.septembril kolmeloolise EP "Leesar, ühe A-ga".

27.oktoobril anti teada, et bändil on nüüdsest nimeks Silky Steps. 10.detsembril 2022 ollakse soojendajaks Tallinnas, Alexela Kontserdimajas toimuval Rira Ray albumi esitlusel.

Faktid

Silky Steps liikmed: /nimi/tegevus bändis/sünnipäev)
Lisann Aljaste - saksofon, vokaal – 20. november 1995
Ivo Leesar - akustiline kitarr, vokaal - 30. märts 1996
Karl Birnbaum – basskitarr - 29. september 1999
Johannes Eriste – perkussioon - 31. august 1996
Siim Siimer – elektrikitarr – 23. juuni 1996

Muud huvitavat

Seotud videod

Steps To Synapse - Bad Habits
Steps To Synapse - Bad Habits

Artist: Steps To Synapse

Lugu: Bad Habits

Aasta: 2015