Felix Jaehn

Felix Jaehn & Sophie Ellis-Bextor andsid 5.juulil välja ühise loo "Ready For Your Love".
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 13.05.2015 - 12:04
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 05.07.2024 - 06:37
Välismaine artist, Sooloartist, Electronic & Dance

2015 aastal tõusis jõuliselt esile deep ja techno house produtsent Felix Jaehn, kelle remiksid ja omalooming edetabeleid ja tantsusaale vallutas. Soundcloudi portaalist endale tee rajanud muusikust sai maailmakodanik.

Felix Jaehn sündis Saksamaal Hamburgis 28.augustil 1994. Nagu enamik house-muusikuid, sai ka tema klassikalise muusikahariduse, alustades 5-aastaselt viiuliõpinguid. Esimesed proovid produtsendina tegi ta 16-aastaselt ning alustas klubides dj-na. 17-aastasena suundus ta õppima produtsendiks Londonisse (Point Blank Music College).

Elu Londonis avas andekale noorele tee avastamaks omaenda efektse lähenemise deep housile. Päikeselised meloodiad, klaverihelid ja ksülofoni ning saksofonipartiid ning teiste noorte andekate produtsentide ja lauljate lähedus viisidki lähemale laiema üldsuse tuntusele. Teda asusid toetama Klingande, Dimitri Vegas & Like Mike, Thomas Jack ning Tiësto ning lava on jaganud noormees kaasmaalasega Robin Schulz. Tähtsamad esinemised on olnud festivalidel Ministry of Sound London, Pacha London, Zig Zag Paris, Traffic Budapest, Electropol Festival Istanbul ja Hamburg Dockville.

Esimeseks omaloominguna Soundcloudi postitatud looks oli aastal 2013 "Sommer Am Meer" ning 2014 aastal "Dance with Me" (feat. Thallie Ann Seenyen). Oktoobris 2014 tuli koosprojektina Felix Jaehn feat. Lost Frequencies & Linying lugu "Eagle Eyes". Novembris 2014 ilmus singel "Shine" koos lauljatariga Linying ning detsembris 2014 singel "I Do". 2014 sügisel tulid Felix Jaehn remiksid Avicii loost "The Nights" ning OMI "Cheerleader".

Sony Music alt avaldatud singlist "Cheerleader" (Felix Jaehn Remix), mis originaalis kõlas Jamaica reggae artisti OMI (Omar Samuel Pasley) esituses aastal 2012, sai #1 hitt Austraalias, Austrias, Belgias, Taanis, Prantsusmaal, Saksamaal, Iirimaal, Hollandis, Kesk-Euroopas, Rootsis ja Inglismaal. Veebruarist 2015 jõudis lugu kõrgetele kohtadele ka Eesti raadiojaamades.

21.aprillil 2015 tuli Saksamaal, Austrias ja Shveitsis välja Felix Jaehn feat. Jasmine Thompson singel "Ain't Nobody (Loves Me Better)", millest sai Saksamaal #1 singel 8.mail. 10.aprillil avaldatud CC Steinmetz lavastatud muusikavideo on kogunud Youtube’is kuu ajaga 3,6 miljonit vaatamist. Jasmine Thompson (sündinud 8.novembril 2000) on nooruke lauljatar Londonist ning on pooleldi inglise, pooleldi hiina päritolu. Ta mängib klaverit ja kitarri ning algselt jõudis tema akustiline Chaka Khan's kaver "Ain't Nobody" UK singliedetabelis #32 kohale.

Felix Jaehn esines 2015 aasta Weekend Festivalil 8.augustil Pärnus.

11.septembril 2015 avaldas Felix Jaehn digisingli “Book of Love” (featuring Polina). Muusikavideo jõudis Vevosse 22.oktoobril.

25.märtsil 2016 avaldas supertiim, mille koosseisus on Steve Aoki, Felix Jaehn ja Adam Lambert, ühise housemusa singli “Can’t Go Home”. Muusikavideo jõudis Vevosse 25.aprillil.

14.juunil 2016 ilmus singlina "Jeder Für Jeden" koos legendiga Herbert Grönemeyer, mis oli jalka-MM'i lugu.

14.juulil 2016 ilmus Felix Jaehnilt digisingel “Bonfire”, kus vokaale esitab soomlanna Alma Miettinnen artistinimega ALMA ning 4.augustil jõudis Vevosse Felix Jaehn vs. Hitimpulse “Cut the Cord” muusikavideo. 18.augustiks oli Vevos üleval ka “Bonfire” Kitty Bolhoefer lavastatud muusikavideo.

12.mail 2017 ilmus singel “Hot2Touch”, kus lööb kaasa Londoni produtsent Hight ning vokaalidel ameeriklane Alex Aiono. Muusikavideot esitleti 25.juulil.

4.augustil ilmus Felix Jaehn ja Mike Williams ühissingel "Feel Good".

Järgmine singel "Like a Riddle" (feat. Hearts & Colors & Adam Trigger) ilmus 6.oktoobril.

Felix Jaehn esimene album "I" ilmus 16.veebruaril 2018. 25-looline plaat sisaldab tuntuimaid singleid alates 2015 aastast alates, nagu "Cheerleader" või "Ain't Nobody". 9.veebruaril tuli veel singel "Cool" with Marc E. Bassy & Gucci Mane.

22.juunil lisas Felix Jaehn albumist "I" 40-e remiksiga digiplaadi. Singliks on "Keep Your Head Up" (feat. Damien N-Drix).

17.augustil tuli välja OMI ja Felix Jaehn ühine singel "Masterpiece".

2.novembril avaldasid NOTD, Felix Jaehn ja Captain Cuts ühise singli "So Close". Vokaale esitab Georgia Ku. Muusikavideo avaldati 28.novembril.

15.märtsil 2019 ilmus Alok & Felix Jaehn singel "All The Lies" (feat. The Vamps).

Felix Jaehn & Breaking Beattz lugu "LIITA" featuring Brother Leo ilmus 26.aprillil.

28.juunil tuli välja Felix Jaehn & Calum Scott singel "Love On Myself". Muusikavideot esitleti 16.juulil. Järgmine singel oli 27.septembril ilmunud "Never Alone", kus kaaslaseks Mesto.

Felix Jaehn uus singel "Close Your Eyes", kus kaaslasteks VIZE & Miss Li, ilmus 22.novembril.

13.märtsil 2020 avaldas Felix Jaehn uue loo "SICKO", kaaslasteks GASHI & Faangs.

Felix Jaehn ja Jamie Scott osalesid 3.aprillil 2020 ilmunud Steve Aoki albumil "Neon Future IV" loos "Inside Out".

Järgmine Felix Jaehn singel "No Therapy", featuring Nea & Bryn Christopher, ilmus 21.augustil.

11.detsembril ilmus Felix Jaehn, Cheat Codes ja Bow Anderson ühine singel "I Just Wanna".

14.mail 2021 avaldasid singli "Without You" Mike Williams, Felix Jaehn ja Jordan Shaw.

25.juunil ilmus Dimitri Vegas & Like Mike, Felix Jaehn & Nea ühine singel "Heard About Me".

20.augustil avaldasid Felix Jaehn, Robin Schulz ja Georgia Ku ühisloo "I Got A Feeling".

1.oktoobril ilmus Felix Jaehn 15-looline album "Breathe". Koos plaadiga ilmus lisaks singel "Somebody You Like".

25.veebruaril üllatasid Calum Scott, Felix Jaehn & The Stickmen Project ühise singliga "Rain In Ibiza".

27.mail ilmus Felix Jaehn & Zoe Wees singel "Do It Better".

16.septembril andsid Felix Jaehn & Ray Dalton välja ühise loo "Call It Love".

2.detsembril ilmus Felix Jaehn singel "Wishlist".

Jonas Blue & Felix Jaehn ühine singel "Weekends" ilmus 3.veebruaril 2013.

5.mail avaldas Felix Jaehn remiksi Sam Smith loost "Lose You".

26.mail ilmus Felix Jaehn ja Sandro Cavazza singel "All For Love".

22.septembril avaldasid Jonas Blue & Felix Jaehn ühise singli "Past Life".

12.jaanuaril 2024 ilmus Felix Jaehn uus singel "Waking Up", lauljaks Leony.

10.mail tuli koos muusikavideoga välja singel "Without You" feat. Jasmine Thompson.

Felix Jaehn & Sophie Ellis-Bextor andsid 5.juulil välja ühise loo "Ready For Your Love".

Muud huvitavat