Jüri Pootsmann

Jüri Pootsmann lõi kaasa Eleryn Tiit albumi “Vastassuunas” loos “Kuule ja tagasi”. Hindrek “Masa” Maasiku loodud video avaldati 16.mail.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 11.06.2015 - 23:56
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 16.05.2024 - 11:36
Eesti artist, Sooloartist, R&B & Soul

31.mail 2015 võitis Jüri Pootsmann Eesti Otsib Superstaari 2015 hooaja. Pikk ja väsitav, neljakuuline teekond superstaari saates oli Jüri jaoks võidukalt lõppenud.

Jüri üks lauluõpetaja Urve Uusberg ütles, et seoses Jüri võiduga on emotsioonid väga lahedad ning nii temal kui ka kogu Riinimanda grupil on väga hea meel. Urve Uusberg lisas, et juba väikese poisina oli Jüris ääretult sümpaatne muster ja inimestesse suhtumine ning tal on hea meel, et need omadused pole suurel laval ja tuntusega kadunud. "Hääl oli tal juba poisina ilus. Kui ta aga Taanist tagasi tuli, ütlesin talle: Jüri, sul on pööraselt ilus hääl. Kui ta leiab oma stiili ja sellise produtsendi, kes tema sellist valu näitamist läbi blues’i omaks võtab, on ta maailmamees valmis," näeb Uusberg Jürile edukat tulevikku. Lavaoskus on Uusbergi sõnul Jürile tulnud suvelaagritest, kus ta mitmes lavastuses mängis.

Noor superstaar Jüri inspireerib lihtsa ja eheda olekuga, ta on soe, siiras ja sõbralik. Ta on elanud pea terve oma elu rahulikult maal Raikküla kortermajas. Alates 11. eluaastast olnud kooripoiss ning laulnud Rapla Ühisgümnaasiumi lõpuni Riinimanda koorides. Soololauluga alustas Jüri 18-aastaselt Monica Arme juhendamisel. Nüüd saab ta näpunäiteid Sirje Medellilt.

2013. aasta detsembris, vahetult enne jõule, toimus Tallinna Sikupilli Gümnaasiumis kooli vilistlase Urmas Alenderi 60. sünniaastapäevale pühendatud lauluvõistlus. Võitjaks valiti Jüri Pootsmann Rapla ühisgümnaasiumist.

Superstaarisaates soovis noormees end proovile panna tegelikult juba esimesel hooajal, kuid vanusepiirangu tõttu jäi toona osalemata. Kui õige vanus täis tiksus, jäi Jüri aga registreerimisega hiljaks ning – mis seal salata – ka julgusest tuli puudu.

Saatuslikuks sai gümnaasiumi teine aasta. "Olin siis vahetusõpilane Taanis ja sealt see kõik tegelikult algas – läksin muusikaklassi. Mind sunniti laulma ja eri projektides osalema, Eestisse naastes nõudsin omale kiiresti muusikaõpetaja. Nii ta läks,“ rääkis Jüri ja lisas, et tänu vahetusaastale on ta oluliselt enesekindlam. Lauluvõistlusele minema ajendas teda ka soov saada teada, mis puust ta Eesti mõistes on.

2014 aastal gümnaasiumi lõpetanud laulja töötas viimase aasta Tallinnas kõnekeskuses, kus teenis raha taanlastele reise planeerides. Noormees tõdeb, et tundis sel ajal laulmisest kõvasti puudust ja on seetõttu eriti õnnelik, et saates osaleda sai. Ka ülikoolimõtted pole kuhugi eemale heidetud. Töötamisaastagi sai võetud vaid selleks, et jõuda selgusele, mis eriala silmad enim särama paneks. "Mul on õiged sõbrad ja õige pere – kui sa tõesti ei leia seda, mida teha tahad, siis ära kiirusta, oota õiget hetke. Tahan hästi läbi mõelda, mis ma tegema hakkan," ütles noormees ja lisas, et tal peab olema asjade üle teatud kontroll, päris spontaanselt hulle riske ta ei võtaks. Praegustest erialadest meeldiks talle enim midagi meediavaldkonnast, näiteks reklaamindus või ajakirjandus. Eks elu näitab.

Muusikamaitse on värskel superstaaril mitmekesine ja kuulatav sõltub peamiselt tujust. Eriliseks lemmikuks on Prince, kelle lugu "Purple rain" esitas ta ka finaalsaates. Oma loomingu kohta ütleb laulja, et on vahel endagi ees arg ega julge muusikat luua. "Mul on hästi palju sellist põlemist sees, ma tahaksin küll, kuid pean end sundima olema enesekindlam," räägib ta. Õnneks on fännidel siiski lootust. "Ma ei tea, kaua ma nii suudan, eks varsti tuleb ikka kirjutama hakata," arvab noormees. Samuti ootab täitmist veel paar unistust. "Lähen näiteks ja reisin, ei tea veel, kuhu, aga mõnda ilusasse kohta," lausub Pootsmann. "Kokkuvõttes on lihtsalt tohutult hea meel, et saatesse läksin, muidu oleks nii mõndagi toredat olemata."

1.juunil avaldas Jüri Pootsmann debüütsingli "Torm" plaadifirma Universal Musicu alt, mis oli esimesel nädalal eksklusiivselt saadaval vaid Spotifys. Seejärel kõikides suuremates digikanalites nagu Deezer, iTunes, Google Play. Loo autor on rootslasest produtsent Kim W ning eestikeelsed sõnad kirjutas Maian Kärmas.

"Mind inspireeris lugu kirjutama Ben Folds Five pala "Air" mõned aastad tagasi. Selles oli melanhoolia, mida tahtsin edasi kanda ka enda loosse. Salvestuspäev finalistidega oli intesiivne ja lõbus, kuid muidugi ka väsitav. Kuna lauljad olid vägagi erinevad, andis see mulle lisatööd - iga lauljaga pidin enda ajule restardi tegema, et keskenduda just tema unikaalsele häälele, ilma, et eelmise laulja hääl mul peas edasi kõlaks. Aga nendega kõigiga oli väga mõnus töötada. Jüri oli üks minu lemmikutest, tal on väga hea hääl, seega on mul ta üle tõesti hea meel," kirjeldas loo "Torm" tagamaid ja salvestuspäeva loo autor Kim W.

Singlit "Torm" kuulati esimese nädalaga 26 247 korda, mis tähendab, et tegemist on enim striimituima eesti looga Spotify eesti kasutajate hulgas, loo ilmumise esimese nädala arvestuses. "Torm" saavutas seega esikoha ka ametlikus Spotify Eesti eelneva nädala edetabelis.

Universal Music Finland & Baltics tegevjuht Jarkko Nordlund kinnitas, et see on väga suur tulemus Eesti turul. "Seega on veel suurem ka rõõm alustada koostööd meie värske artistiga nii hea esimese tagaside pealt," ütles ta.

1.juulil 21-st sünnipäeva tähistav Pootsmann ise leiab, et selline tulemus on uskumatu. "Ma selliseid numbreid ega nii kiiret ja kohest vastuvõttu loole ei osanud elu sees oodata," reageeris Jüri uudisele enda esimese singli edu kohta.

Värske superstaarisaate ja plaadilepingu võitja Jüri Pootsmann ootab edasist koostööd Universal Musicuga: "Loomulikult olen elevil, et hakata albumit tegema! Esimene salvestuskogemus on olemas, mis oli väga lahe. Nüüd on põnev, kuidas edasi minna. Olen täiega valmis! "

Jüri Pootsmann hakkas tegema iganädalast videoblogi, mille esimene osa 16.juunil YouTube’i jõudis.

Superstaarid Birgit ja Jüri olid 21.08-30.08 ühisel suvetuuril, saatjaks Peter Põder kitarril ja Charles Aron Zobel akordionil, klaveril ja ukulelel.

16.novembril 2015 andis Jüri Pootsmann välja oma esimese mini-albumi koos laheda fänniraamatuga, mis on saadaval vaid Apollo Raamatud kauplustes. Esimese singli "Aga siis" autor on Sten Šeripov ning lugu on alates 6.novembrist eksklusiivselt Spotifyst kuulatav.

Plaati esitleti 29.11 kohvikus Sinilind. Jüri astus esimest korda suurele lavale koos enda äsja kokku tulnud bändiga, mille liikmeteks Joonas Mattias Sarapuu - klahvpill, Siim Avango - basskitarr, Pent Järve - kitarr ja Hans Kurvits - trummid.

Jüri Pootsmann & bänd esitasid loo "Nooled" 23.detsembril "Jõulutunneli" erisaates ETV-s. 28.jaanuaril toimus Nordea Kontserdimajas “Eesti Muusikaauhindade” gala, kus Jüri esines laval ning võitis Aasta meesartisti auhinna.

Fred Krieger, Stig Rästa, Vallo Kikas kirjutatud lugu "Play" Jüri Pootsmann esituses jõudis Eesti Laul finaali, mis toimus Saku Suurhallis 5.märtsil. Lugu avaldati 13.12.2015. "Play" videoesitlus ja lühikontsert toimusid 3.märtsil Coca-Cola Plaza kinos. 10.mail esindas Jüri Pootsman Eestit looga "Play" Eurovisiooni lauluvõistluse poolfinaalis Stockholmis.

Jüri Pootsmann ja Cartoon avaldasid 11.märtsil 2016 ühise loo “I Remember U” koos videoga. Jüri Pootsmann & Bänd esinesid Tallinn Music Week raames 1.aprillil 2016 Rock Cafe's.

3.juunil tuli Jürilt singel “Nii või naa”, mis kõlab sügisel ilmuval täispikal albumil. Muusikavideo jõudis Youtube'i 7.juulil.

Jüri Pootsmann astus 9.juulil Õllesummer festivali Estrella pealaval üles võimsa live’iga, kus tegid kaasa Kristel Aaslaid, Johanna Eenma, Metsakutsu ning Jüri tuntud muusikutest sõpradest koosnev All Stars koor.

Jüri Pootsmann tuli 14.septembril välja värske singliga "Ootan Und", mille autor on Sten Sheripov.

14.oktoobril tuli Jürilt singel "Täna", mis pärines 18.novembril ilmunud samanimeliselt plaadilt. Album on valdavalt eestikeelne, kümnest üks ingliskeelne pala. Albumi produtsendi Sten Sheripovile ja Jüri Pootsmannile lisaks on plaadi valmimisse panustanud produtsendid Konstantin Tsõbulevski ja Raul Ojamaa ning laulja-laulukirjutaja Renae Rain.

Jüri Pootsmanni täispikk debüütalbum "Täna" on 18.novembrist saadaval enamikes digikanalites nagu Spotify, Deezer, Apple Music ning CD ja ka vinüüli formaadis poodides üle Eesti.

6.detsembri hommikul andis laulja Raadio 2 stuudios väikese live-kontserdi, mille otsepilti sai jälgida ERR Menu vahendusel. Albumi "Täna" esitluskontsert toimus 7.detsembril Tallinnas klubis Prive.

28.veebruaril 2017 tuli välja EP "Silmades". Loole valmis Hispaanias Andri Peetso loodud lüürikavideo. Lisaks avaldati loost HERT Deepwave Remix ja loo "Aga siis" HERT Remix.

26. jaanuaril 2018 avaldas Jüri Pootsmann loo "Vihmapiisad päikest täis", mis valmis koostöös Sten Šeripoviga. "Lugu räägib sellest, kui kaks inimest on omavahel leidnud täiusliku armastuse, selllise tunde, mil oled järsku nii õnnelik, et avastad, et ei oota enam midagi, loeb ainult praegune hetk," ütles Jüri Pootsmann ja tõdes, et võibolla ainult korraks näib, et maailm on valmis.

Jüri laulab kaasa 10.mail avaldatud Frankie Animal singlil “Funny”.

1.juunil tuli singlina välja Elina Born ja Jüri Pootsmann duett “Jagatud saladus” ning live-esituses oli võimalik seda kuulda “Eesti otsib superstaari” finaalis 3. juunil Saku Suurhallis.

Jüri Pootsmann avalikustas 3.mail singli “Üksinda koos”, mis valmis laulukirjutajate laagris koos Matias Melleri, Taavi Paometsa ja Eva Vainoga.

Jüri Pootsmann laulab duetti “Hit And Run” lauljatar Anett Kulbini 10.mail ilmunud EP-l.

Eesti Laul 2021 finalistiks oli "Magus melanhoolia", esitaja Jüri Pootsmann. Loo autorid Jüri Pootsmann, Joonas Mattias Sarapuu, Jana Hallas, Aleksi Liski. Lugu koos videoga avaldati 5.detsembril. Lugu võistles Saku Suurhallis 6.märtsil.

Jüri Pootsmann avaldas uue loo “Ümber sõrme” 5.novembril Universal Music Oy alt. Loo autoriteks on lisaks Jürile endale sõnademeister Jana Hallas, produtsendid Karl Killing ja Kim W ning muusik Frederik Küüts. “Lugu räägib otsusest teineteisest üle saada, aga tihtilugu ei ole see ka kahepoolsel kokkuleppel eriti lihtne,” rääkis Jüri. Sensuaalsele ja kirglikule loole lõi muusikavideo režissöör Sander Allikmäe.

Eesti Laul 2022 neljandat veerandfinaali otsesaadet juhtisid Getter Jaani ja Jüri Pootsmann ning see oli eetris 11.detsembril.

30.detsembril toimus Kultuurikatlas Raadio 2 aastahiti gala, kus astus üles ka Jüri Pootsmann looga "Magus melanhoolia".

Eesti Laul 2022 poolfinaalides 3. ja 5. veebruaril olid õhtujuhid lauljad Maarja-Liis Ilus, Jüri Pootsman ja näitleja Priit Loog.

11.veebruaril tõi Jüri Pootsman välja uue singli "Jäljed jätsid tuulde". Loo autorid on soome rahvusest Juho Suutarinen, Tomi Saario, Pootsmann ise ning Andreas Poom. Loo sõnu aitas Pootsmannil seada luuletaja Lauri Räpp. Esmaesitlus toimus 12.veebruaril Saku Suurhallis, Eesti Laulu finaalsaates. Loo ametlik laulusõnade video ilmus 16.veebruaril Jüri kanalil YouTube'is.

26.märtsil tuli firmalt NoCopyrightSounds välja Cartoon ja belglasest produtsendi Andromedik ühislugu "Whatever", kus lauljaks Jüri Pootsmann.

Jüri Pootsmann esines 18.juunil Kohilas, Tohisoo mõisaõuel toimunud Kapa Festivalil. Jüri Pootsmann esines 9.juulil festivalil Võnge pealaval.

13.oktoobril tuli välja singel “Vaata mind”, mille muusika autoriks on Jüri kõrval veel Emily Jürgens ja Soome produtsent Aleksi Liski (“Magus melanhoolia” produtsent). Sõnad luuletajate Lauri Räpp ja Anne-Mai Tehavi poolt. Loole tegi moodsa visuaali Julian Riikonen, kes on ühtlasi ka kogu uue albumi piltide ja disaini autor.

Jüri Pootsmannil ilmus 18. novembril uus täispikk album “Suveööde unetus”. Albumilt leiab kokku 10 lugu, millest juba tuttavad on “Magus melanhoolia”, “Ümber sõrme”, “Jäljed jätsid tuulde” ja “Vaata mind”. “Suveööde unetus” nimilugu tuli välja 9.novembril.

Jüri Pootsmann ja Elina Born tulid 7.märtsil 2023 välja duetiga “Ilu valuta”, mis on pärit Jüri kolmandalt albumilt “Suveööde unetus”. Muusika autoriteks on Jüri Pootsmann, Gevin Niglas ja Robin Mäetalu; sõnad kirjutasid aga Lauri Räpp ja Anne-Mai Tevahi. Produktsiooni taga seisab Gevin Niglas, laulu miksis Vallo Kikas ja masterdas Henkka Niemistö. Video tegi Oskar Kadaksoo.

Album tuli esitlusele 4.märtsil 2023 Pärnus ning 8.märtsil Telliskivis tegutsevas klubis D3.

Karl Killing on koos sõber Jüri Pootsmanniga valmis saanud võrgutava suvise loo „minuga“. 14.juunil avaldatud muusikavideo lavastas Bertan Can (@bertanxart) ja filmis selle koos Ben Raybone’ga, kes on ka kõikide laulu saatvate pressifotode autor. Laulusõnade kaasautoriks on Lauri Räpp.

Jüri Pootsmann lõi kaasa Eleryn Tiit albumi “Vastassuunas” loos “Kuule ja tagasi”. Hindrek “Masa” Maasiku loodud video avaldati 16.mail.

Faktid

Nimi: Jüri Pootsmann
Sünnipäev: 1.juuli 1994
Pärit: Raikküla, Raplamaa

Bänd:
Joonas Mattias Sarapuu - klahvpill
Siim Avango - basskitarr
Pent Järve - kitarr
Hans Kurvits - trummid

Muud huvitavat

Seotud videod

Jüri Pootsmann ft. Elina Born - Ilu valuta
Jüri Pootsmann ft. Elina Born - Ilu valuta

Artist: Jüri Pootsmann ft. Elina Born

Lugu: Ilu valuta

Album: Suveööde unetus

Aasta: 2023

Jüri Pootsmann - Ümber sõrme
Jüri Pootsmann - Ümber sõrme

Artist: Jüri Pootsmann

Lugu: Ümber sõrme

Aasta: 2021

Jüri Pootsmann - Magus melanhoolia
Jüri Pootsmann - Magus melanhoolia

Artist: Jüri Pootsmann

Lugu: Magus melanhoolia

Aasta: 2020

Jüri Pootsmann - Nii Või Naa
Jüri Pootsmann - Nii Või Naa

Artist: Jüri Pootsmann

Lugu: Nii Või Naa

Aasta: 2016

Jüri Pootsmann - Play
Jüri Pootsmann - Play

Artist: Jüri Pootsmann

Lugu: Play

Aasta: 2016

Režissöör: Elise Eimre