Elliphant

23.aprillil ilmus Elliphant uus album "Rocking Horse", kus kõlas 17 lugu.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 12.07.2015 - 13:03
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 23.04.2021 - 05:33
Välismaine artist, Sooloartist, Pop

Mässumeelse Rootsi pop-staari Elliphant muusika on pärit Rootsi subkultuuri sügavustest ja teda on põhjusega nimetatud Rootsi kõige ebaharilikumaks pop-staariks. Elliphant seikleb vabalt erinevates þanrides, energiline pop-räpp seguneb sünt-popi ja Jamaika rütmidega, lisaks natuke dub-stepi ja punk-rokki.

Esinejanime Elliphant taga peitub lauljatar Ellinor Olovsdotter. Naine ise nimetab oma muusikat “provokatiivseks popiks”: “See ei järgi ühtegi pop-muusika reeglit,” sõnab ta. “Mu muusika on metsik ja pidevas muutumises – see võib olla rokk või elektroonika, mahe või karm, jutustada kõigest ja mitte millestki. Sellel on oma sõnum.”

“Olen lapsest peale tahtnud end igal võimalikul moel väljendada. Elliphant on minu kanal: olen mõistnud, et elame illusioone ja ideid täis maailmas ning minu elu on 100% minu enda teha. Ma saan olla avatud. Oleme maailma ajaloos väga huvitavas kohas ning mul on julgust, et jagada end maailmaga,” sõnab Ellinor.

Muusikani jõudis Stockholmi karmist linnaosast pärit Ellinor 15-aastasena – pärast seda, kui ta oli koolist tähelepanuhäirete, hüperaktiivsuse ning düsleksia tõttu välja visatud. 19-aastaselt oli temast saanud tõeline maailmarändur. Ta elas Indoneesia ja India tänavatel (olles samal ajal laulja elektroonikabändis) ning tutvus Berliini ja Londoni klubimaastikega. “Elasin üsna hullumeelset elu,” kinnitab ta. Esimese muusikalise partneri Tim Deneve’ga tutvus ta Pariisis pidutsedes. Enne Rootsi naasmist jõudsid nad valmis saada esimesed lood.

Elliphanti debüütsingel “Tekkno Scene” ilmus koostöös Adam Kanyamaga aastal 2012. Järgmise aasta alguses andis ta välja omanimelise EP “Elliphant” ning sügisel ilmus esimene album “A Good Idea”. Debüütalbumil lõid kaasa mitmed teised artistid ja produtsendid, nende hulgas näiteks Niki & the Dove.

2014 oli Elliphanti jaoks tõeliselt edukas aasta. Aprillis andis tuntud USA DJ ja produtsendi Diplo plaadifirma Mad Decent välja Elliphanti EP pealkirjaga “Look Like You Love It”. Sellel lõid kaasa tõelised muusikamaailma staarid – Skrillex, Dave Sitek (Tv on the Radio), Dr. Luke ning ka Diplo ise, lisaks põnevad biidimeistrid ja külalis-vokalistid nii Euroopast kui ka Jamaikalt ja USAst. Kõige olulisem aga oli loomulikult Elliphanti asendamatu hääl ning suhtumine. Need tõid naisele lepingu Dr. Luke’i plaadifirmaga Kemosabe, mis oli juba koduks sellistele artistidele nagu Kesha, Juicy J ning megastaarist laulukirjutaja Bonnie McKee. 2014.aasta singlile “Only Getting Younger” (featuring Skrillex) valmis naljakas hambaartstivideo.

14.oktoobril 2014 ilmus EP “One More”, mille nimilugu valmis koostöös Taani popstaari M¨-ga. Viie loo hulgast tuli singlina välja “Purple Light” (featuring Doja Cat), mille muusikavideot esitleti 6.veebruaril 2015.

Elliphant lõi kaasa Major Lazer albumi kolmandal singlil “Too Original”, mis tuli digitaalselt müügile 11.mail 2015. Diplo, Jillionaire ja Walshy Fire album “Peace Is the Mission” ilmub 13.juulil.

Elliphanti värskeim singel “Love Me Badder” tuli välja 12.mail 2015 ning sai kiiresti palju positiivset tagasisidet. Samal päeval esitles ta ka loo muusikavideot. 29.juunil tuli välja digisingel “The Best People In the World“.

19.juulil esines Elliphant Positivus Festivalil Nordea laval ning 19.septembril 2015 Tallinnas, klubi Hollywood sünnipäevakuu raames.

Elliphant & Jovi Rockwell osalevad Major Lazer loos “Too Original”, mille video tuli välja 24.septembril 2015

2.oktoobril 2015 jõudis müügile Elliphant digisingel “Club Now Skunk” (featuring Big Freedia). Samal päeval avaldati ka muusikavideo.

Elliphant lõi kaasa Londoni produtsendi YOGI singlil “SIRI”. 23.oktoobril ilmunud loos räpib lisaks Pusha T.

3.detsembril ilmus järgmine singel “North Star (Bloody Christmas)” ning 17.detsembril uue albumi tellijatele lugu “Step Down”.

Elliphant teine stuudioalbum “Living Life Golden” ilmus 25.märtsil 2016 Kemosabe Recordsilt ning kuuleb 12 lugu. Külalisteks on Skrillex, Azealia Banks, Major Lazer, Gyptian, M¨ ning Twin Shadow.

26.veebruaril tuli digisingel “Spoon Me” (featuring Skrillex). Muusikavideot esitleti Vevos 12.aprillil.

6.mail tuli välja loo “Where Is Home” (featuring Twin Shadow) muusikavideo.

20.juulil 2016 ilmus Prantsuse dj-de pundi Birdy Nam Nam singel “Lazers From My Heart” (featuring Elliphant).

21.septembril tuli muusikavideo Zeds Dead & Diplo loole “Blame” (featuring Elliphant).

10.mail 2017 avaldas Hollandi duo Yellow Claw loo “Good Day” (featuring DJ Snake & Elliphant) muusikavideo.

Elliphant lõikaasa Loreeni loos "Jungle", mida esitleti 11.augustil 2017.

Elliphant osales Tove Lo 6.juunil 2018 ilmunud singlil "Bitches" ning Lucia Aniello lavastatud muusikavideos.

22.jaanuaril 2019 esitles Elliphant lugu "To The End", mis kõlab muuvis "Spider-Man: Into the Spider-Verse".

7.augustil 2020 avaldas Elliphant singli "Had Enough".

29.jaanuaril 2021 ilmus Elliphant singel "Could It Be Love" ning 26.märtsil järgnes singel "Notorious".

23.aprillil ilmus Elliphant uus album "Rocking Horse", kus kõlas 17 lugu.

Faktid

Lavanimi: Elliphant
Pärisnimi: Ellinor Olovsdotter
Sünniaeg: 08.oktoober 1985

Muud huvitavat