Moody Ocean

10.märtsil 2016 oli Raadio Elmaris Moody Ocean uue singli "Precious" avalik esmaettekanne.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 03.09.2015 - 11:46
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 10.03.2016 - 17:42
Eesti artist, Ansambel, Rock

Ansambel Moody Ocean on neljaliikmeline bänd, kelle repertuaari kuuluvad nii mõnusad bluusilood kui ka kaasahaarav pop-muusika. Bändi liikmeteks on vokalist/soolokitarrist Margus Koroljov, rütmikitarrist Mihkel Nõmmik, basskitarrist Martis Roosimaa ja trummar Rando Lilleorg.

Moody Ocean liikmed said kokku 2014 aasta sügisel, kuid tõsisemalt hakkasid tegutsema veebruarist 2015. Bänd sai alguse solistist (Margus Koroljov), kellel oli juba pikemat aega olnud musitseerimiseks piisavalt materjali ning ideid, kuid puudu oli terve instrumentaalne koosseis. Ühel päeval võttis ta end kokku ning pani kuulutuse internetti üles, et otsib bändi. Tema soov bändi tegemiseks oli tohutu, kuna ta oli pikemat aega ka varasemalt olnud muusikalises kollektiivis. Kui ennem oli ta rütmikitarrist, siis nüüd on uueks katsumuseks nii solisti kui ka soolokitarri positsioon.

Bändikaaslaste otsingud ning kokkusaamised kestsid üsna pikalt, kuniks tuli kiri bassimehelt (Martis Roosimaa), kellega Margus sobis hästi kokku mängima. Martis on küll enamasti iseõppinud bassimees, aga ta on hästi õppinud. Ka tema oli varasemalt teinud bändi, mille abil said nad ka ülejäänud liikmed. Martis õpib Kunstiakadeemias.

Kui rütmikitarrist (Mihkel Nõmmik) ja trummar (Rando Lilleorg) proovi tulid, siis pärast esimest lugu oleksid nad nagu pikemat aega juba tuttavad olnud ning ka koos musitseerinud. Nende vahel oli see õige keemia, mida Margus ette kujutas. Mihkel õpib Balti filmi- ja meediakoolis ning Rando Tallinna Georg Otsa nimelises muusikakoolis trummide erialal.

2.mail 2015 toimus Tartu Tudengipäevade raames suurejooneline bändide konkursi Tudengilaul 2015 finaal, kus väärika grand prix, 500-eurone auhinnatšeki ja Tudengilaul 2015 tiitli pälvis ansambel Moody Ocean. Bändi on iseloomustatud kui ansamblit, mis võttis žürii ammulisui vaatama ja kuulama. "Midagi oma olemuselt ja eksistentsilt nii värsket, kuid kõlavate kitarrisoolode saatel viidi kuulaja kohe kuhugi kaugesse aega, tolmusesse salooni või kõrbesse, meeleolu sinine ja hing ihkamas bluusiseid noote. Just seda pakub teile oma tähelennu stardiplatvormilt edasi tormav bluusroki kollektiiv Moody Ocean". 7.mail esineti Tallinna Lauluväljakul üritusel Peda Folk ning 11.juulil oldi laval festaril Amme Rock 2015.

Bändi esimene singel "Your Highness" valmis koostöös Eestis resideeruva USA muusikaprodutsendi Charlie Chastainiga, kes on teinud koostööd mitmete nimekate muusikutega nende hulgas: B.B Kingi, Ringo Starri ja R.E.Miga. Esimene singel salvestati RoundSound Stuudios ning on alates 2.septembrist saadaval Soundcloudis. Lisaks on salvestatud teinegi lugu "Miracles".

6.septembril sai bändi kuulata E. Vilde tee 131, kus osales lisaks noor muusikaasjaarmastaja Lisanna Kuningas.

17.septembril tegi Moody Ocean teledebüüdi ETV Terevisioonis, kui esitati laulud "Your Highness" ja "Miracles".

26.septembril osales Moody Ocean Noortebänd 2015 konkursi poolfinaalis kohvikus Sinilind ent finaaliuks ei avanenud.

10.märtsil 2016 oli Raadio Elmaris Moody Ocean uue singli "Precious" avalik esmaettekanne.

Faktid

Bändi liikmed (nimi/tegevus bändis/sünnipäev):
Margus Koroljov - voklaal/soolokitarr - 22.10.1993
Martis Roosimaa – basskitarr – 02.04.1993
Rando Lilleorg – trummid - 15.05.1996
Mihkel Nõmmik – rütmikitarr – 06.10.1993

Muud huvitavat