SS Robot

22.juulil 2022 esines SS Robot Punk & Rock festivali aftekal @Underground.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 11.12.2015 - 23:27
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 23.07.2022 - 07:54
Eesti artist, Ansambel, Rock

Aasta oli 2009 sügis, ühes Tartu prooviruumis tuldi kokku selleks, et mängida SS Roboti nime all linti üks lugu ja minna laiali. Looks oli "Masu". See räägib JOKK- poliitikute ja "ärimeeste" omavahelistest suhetest. Pisut pragmaatiliseks peetud tekstiga lugu lõppeb tavainimese jaoks siiski positiivse noodiga: "...neil on läind, kuid meil on alles."
https://www.youtube.com/watch?v=jBVpTSoGCS4

Kummalisel kombel ei mindud laiali. Vahepealsete aastatega Eesti poliitilisel ja sotsiaalpoliitilisel maastikul toimuvast tekkinud frustratsioon nõudis väljundit ja 2011 a. sündis EP "Pidurdusjälg taevas". SS Robotit edasiviiv energiaallikas on Hardi Tiits ehk Kolp, kel tuli täismehena isu peale oma sõnumit hardcore pungina levitada. Red mängis EP jaoks sisse nii bassi, kui kidrakäigud ja trummidel oli Muf (Masus lööb kaasa intro trummidel ja taustavokaalina ka kunagine SS Kentura trummar Vision). EP on aus ja kompromissitu hardcore punk, veidi humoorikas võtmes. Erilise kriitikute kiituse osaliseks langes Pedigree remiks loost "Masu".
http://ssrobot.bandcamp.com/

2011 a. kevadel liitus bändiga kitarrist R. Lillo, kuna oli tekkinud vajadus live-koosseisu jaoks. Tuleristsed saadi Karupoja sünnipäeval ja kohe järgmine live toimus Mõisa Karnevalil Moostes, kus pandi punkt viimase esinejana kahepäevasele festivalile. Aastate jooksul on antud vaid 13 kontserti, kus lisaks EP lugudele on kõlanud "Reglement A", "Roheline kägu", "Landeswehr 2015", "Kentuki Lõvid" ja "Definitsioon". 2014 a. ühines bändiga Kraana, tuntud ka, kui Karlis Kastaneeda (Crystal Cloisters, Nyrok City) kitarril ja 2015 a. sai uueks trummariks Lars (mängib ka bändis Clarity). Uuematest lugudest on esitatud "Ära löö last", "President ja sõda", "Heinamaa" ja "Legitiim".

23.jaanuaril 2016 astuti üles Rock Cafes J.M.K.E. 30 juubelikontserdil.

SS Roboti esimene studio-live EP "Patune Mari" tuli välja 18.märtsil 2016 ning sisaldab 5 lugu.

13.juulil 2019 esines SS Robot Tartus Raadi Mõisapargis Punk & Rock festivalil.

22.juulil 2022 esines SS Robot Punk & Rock festivali aftekal @Underground.

Faktid

Koosseis (tegelane//tegevus bändis/sünnipäev):
Kolp – vokaal - 29 juuli
Red – basskitarr - 24 detsember
Kraana – kitarr - 15 juuni
Lillo – kitarr - 14 juuli
Lars – trummid - 19 märts

Muud huvitavat