Hilary Duff

12.veebruaril 2020 andis produtsent RAC koos lauljatega Matthew Koma ja Hilary Duff välja singli "Never Let You Go". Tegemist on Third Eye Blind klassika töötlusega.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 31.08.2003 - 13:33
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 12.02.2020 - 18:37
Välismaine artist, Sooloartist, Pop

Hilary Ann Duff sündis Houstonis, Texase osariigis, USA-s 28.septembril 1987. Tema vanemate nimed on Bob ja Susan Duff, kellest viimane töötab produtsendina ning peres on veel vanem õde Hailey, kellega koos Hilary ka kuueaastasena balletikursustel käima hakkas. Unistustes tahtis Hilary aga kogu aeg saada näitlejaks ning tema esimene roll oli tv-miniseriaalis “True Women“ 1997 aastal ja järgmisel aastal sarjas “Casper Meets Wendy“ kus ta mängis noort nõida Wendy’et. Suurem osa Ellie usaldati talle 1999 aasta tv-sarjas “The Soul Collector“, mille eest ta sai samal aastal parima noore näitleja auhinna. Suur kuulsus algas tüdrukul #1 Disney kanali hit-seriaalis "Lizzie McGuire", kus ta mängis peaosa alates 2001 aastast ning 2002 aastal samas ka muuvis “Cadet Kelly“. 2003 aastal valmis täispikk muuvie “Lizzie McGuire“ ning veel on tulemas filmidest peaosad Lorraine Baker’i ”Cheaper by the Dozen” (2003) ja Sam Martin’i “A Cinderella Story” (2004).

Muusikalise poole pealt on Hilary edukus olnud esialgu väiksem ent Disney maaniast vaimustunud Ameerika on võtnud omaks juba “The Lizzie McGuire Movie“ soundtracki, mille parimaks looks peetakse hoopiski õe Haylie Duff lauldud lugu "Girl In The Band". Hilary on laulnud veel jõulualbumil “Santa Claus Lane“ ja nüüd augusti lõpus 2003 ilmutas piiga oma esimese sooloplaadi “Metamorphosis“ ja sellelt pärinev singel “So Yesterday“ on Kanadas juba vallutanud muusikapingerivi ja ilmselt järgneb kohe ka USA. Seda enam, et plaadilt on vändatud valmis juba 2 videot: “So Yesterday” ja “Why Not”. Lauljana pole Hilary sugugi kõige hullem. Saksa päritolu produtsent Andre Recke, kes ta lauluoskuse avastas, ei teinud sugugi halba äri. Seda enam, et ta palkas plaati miksima praegu menuka ja moodsa Matrixi kollektiivi. Lihtne popp-heliplaat ei kõnele veel suurt midagi sellest, kas temast muidugi muusikas midagi saab või mitte. Muusika on ikkagi noore daami kõrvaltegevuseks.

Saksamaal esindab õigusi Hilary Duff heliteostele WEA Records ning 10.novembril antakse välja singel “So Yesterday“ ning LP “Metamorphosis“ ilmus 24.novembril 2003. Hilary järgmine singel kannab nime "Come Clean" ning viimase uudisena on teatanud Universal Canada osakond, et Hilary’l on valmimas uus DVD nimega "The Girl Can Rock" ja selle ilmumisajaks on 10.august 2004. DVD peidab endas Hilary 13-loolist kontserti ning lisamaterjali, videosid ja pildigaleriid.

Hilary Duff uus Warner Bros. film kannab nime "A Cinderella Story" ning selle soundtrack ilmub 13.juulil 2004 Hollywood Recordsilt. Hilary esitab siin neli uut lugu, mille seas ka duett vanema õega Haylie Duff. Soundtracki juhtsingliks saab aga seekord Hayle esitatud lugu "Our Lips are Sealed", mis on ansambli the Go-Go's kover ning selle loo video autoriks on ikka ja jälle Chris Applebaum, kes lõi samuti Duff'i "So Yesterday". Video esmaesitlus on MTV-s 03.juunil 2004.

Hilary salajased plaanid seostuvad aga juba järgmise plaadiga, mis võiks unistuste täitumisel Ameerikas ilmuda tema järgmisel sünnipäeval. Uutest lugudest on teada: Underneath My Smile, Do You Want Me, Who's That Girl, Cry, Haters ning Weird.

Plaat nimega "Hilary Duff" on saadaval Eestis alates 20.oktoobrist 2004 ning dvd "Girl Can Rock" alates 11.oktoobrist 2004. Fännidel tasub valevel olla.

Euroopas ilmus alles 26.jaanuaril 2005 esimene singel lauljatari viimaselt plaadilt ja loomulikult kandis see nime "Fly".

16.augustil 2005 ilmus USA-s Hilary kogumikplaati "Most Wanted", millel lisaks parimatele lugudele leidub ka neli uut. Esimese singli "Wake Up", millele teeb video Marc Webb (the Used, My Chemical Romance), on kirjutanud vennad Madden'id bändist Good Charlotte ja Goldfinger laulja John Feldmann. Joel Madden, kes on ka Hilary praegune boyfriend, on kirjutanud plaadile veel kaks lugu. Uutest lugudest on plaadil veel "Beat of My Heart", "Break My Heart" ja "Supergirl". Vanematest hittidest tuletaksime siin meelde "Rock This World", "Why Not", "Come Clean", milledest on tehtud uued remiksid ning 17-loolisele plaadile on mahtunud lisaks akustilise saatega variant loost "Who's That Girl".

Hilary kogumikplaat "Most Wanted" tõusis juba esimesel müüginädalal (24.08.05) USA-s #1 albumiks ning see oli talle senine suurim edu, sest mõlemad eelmised sooloplaadid jõudsid vaid kohale #2. "Beat of My Heart" oli järgmine Hilary singel ja selle video filmiti Los Angeleses direktori Phil Harder'i käe all. Videos ülistab lauljatar kõiki naisi, kes on osalenud James Bond'i filmides.

Uus singel ja video "Supergirl" tuli veebruaris 2006 ning augustis 2006 ilmus singli ja videona "Play With Fire". Edasi kuulsime järgmist lugu "With Love" ning viimased kaks kõlavad ka Hilary järgmisel albumil, mis ilmus 26.märtsil 2007 ja plaadi nimeks on "Dignity". Oma eduka karjääri jooksul juba 13 miljonit albumit müünud Hilary on oma neljanda albumi lood ise kirjutanud. Talle on oma abistava käe andnud Kara Dioguardi (Gwen Stefani, Pussycat Dolls, Enrique Inglesias, Kelly Clarkson), Chino Bennett & Richard Vission (Madonna, Usher, Killers), Tim & Bob (Nas, Madonna, Jennifer Lopez), Vada Nobles (Rihanna, Lauryn Hill, Faith Evans, Natasha Bedingfield, Warren G), Fredwrecke (Snoop Dogg, Eminem, Fergie), Will.I.Am ja Rhett Lawrence. Albumi esiksingel ”With Love” on juba aimu andnud mida selllelt popalbumilt oodata võib. Albumi järgmine singel oli "Stranger" ja see tuli juunis 2007.

Hollywood Records andis 11.novembril 2008 välja Hilary albumi "Best Of Hilary Duff". Plaadi esimese singlina esitleti lugu "Reach Out", milles sämpeldatakse Depeche Mode'i hitti "Personal Jesus". Teine uus lugu 14-st on "Holiday", autoriteks Hilary, Hayley Duff & Ryan Tedder.

Popstaar Hilary Duff kihlus oma 29-aastase hokimängijast kallima Mike Comrie’iga veebruaris 2010 Hawaiil puhkust veetes. Noored pidasid tagasihoidlikud pulmad 14.augustil 2010 Santa Barbaras, Californias. Tseremoonia toimus 100 külalise ees Diandra Douglas villas.

20.märtsil 2012 sündis Hilary Duff ja Mike Comrie pisipoeg Luca Cruz.

Hilary tuleva viienda stuudioplaadi esimene singel “Chasing the Sun“ koos muusikavideoga tehti avalikuks 29.juulil 2014.

11.augustil 2014 esitles Hilary Duff järgmist singlit “All About You”. Muusikavideot esitleti VEVOs 24.septembril.

7.aprillil 2015 ilmus singel “Sparks”. Loo kaasautoriteks on Tove Lo, Bloodshy, Peter Thomas ja Hilary Duff. Lux Davis ja Austin Peters lavastatud muusikavideo tuli VEVOs välja 14.mail.

Hilary Duff viies stuudioalbum “Breathe In. Breathe Out.” ilmus 12.juunil 2015 RCA Recordsilt. Lugusid kirjutasid Tove Lo, Max Martin, Shellback ja Matthew Koma. 12-loolise plaadi lõpuloos "Night Like This" osaleb Kendall Schmidt. 15.juulil tuli Vevos promovideo loole “My Kind”.

16.detsembril esitles Hilary TV Land komöödia "Younger" 2016 hooaja promolugu “Little Lies“. Ansambli Fleetwood Mac loo tantsuversiooni produtseerisid Alex ja Adam Anders ning see avaldati digisinglina 13.jaanuaril 2016.

29.oktoobril 2018 sündis muusikute Hilary Duff ja Matthew Koma perre pisitütar.

12.veebruaril 2020 andis produtsent RAC koos lauljatega Matthew Koma ja Hilary Duff välja singli "Never Let You Go". Tegemist on Third Eye Blind klassika töötlusega.

Faktid

Nimi: Hilary Ann Duff
Lavanimi: Hilary Duff
Hüüdnimi: Hil
Sünnipäev: 28.september 1987
Tähemärk: Kaalud
Pikkus: 162,5 cm
Vanem õde: Haylie Duff laulab bändis Inventing Venus
Ema: produtsent Susan Duff
Poeg: Luca Cruz (s.20.03.2012), isa Mike Comrie

Lemmikud:
Jook: Pepsi
Söök: Jaapani road
TV show: Sex and the City
Filmid: Cheaper By The Dozen ja Cinderella Story
Muusika: Aerosmith
Tegevus: shoppamine

Eeskujud: oma ema, õde ja Renee Zellweger
Esimene ostetud plaat: Spice Girls album
Kogub: tennisekingi

Teeninud filmidega:
Lizzie McGuire Movie (2003) $1,000,000
"Lizzie McGuire" (2001) $15,000 üks episood

Muud huvitavat

Ametlik leht: www.hilaryduff.com
Saksakeelne ametlik leht: http://www.hilary-duff.de