Flank

14.juunil 2024 avalikustas ansambel Flank live-video “Live@Laanemägi”. Live-videos tuleb esitusele juba varem avaldatud singel “Libiseb käest” ning kolm täiesti uut pala - Painaja, Valikute Tee, Sulguvad Huuled. “Soovime tutvustada mitte ainult oma muusikat, vaid näidata, et teeme seda südame ja pühendumisega ning et popmuusikas toimub jätkuvalt midagi ka Lõuna-Eestis,” lisas bändi bassimängija Indrek Talpsep.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 18.12.2015 - 10:01
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 14.06.2024 - 15:17
Eesti artist, Ansambel, Pop

Flank on alates 15.augustist 2012 Tartus tegutsev sündipopi trio. Esimesel tegutsemisaastal lasti välja singel "Missing Light", mis salvestati Clockwork stuudios Silver Lepaste juhtimisel ning masterdas Tanel Roovik. Loo video, mille valmistas Indrek Puna, avaldati 18.novembril 2012. Looga pääseti Eesti Laulu poolfinaali, mis toimus 23.veebruaril 2013 ETV stuudios. Lisaks kõlas see ZENi stardika reklaamis. Aprillis 2013 esines Flank kahel korral Tallinn Music Weekil.

Pärast uskumatute sündmuste virr-varri otsustati võtta aeg maha ning kirjutada plaadi jagu materjali ning poolteist aastat möödus prooviruumis. Otsiti põhjalikult, kus võiks salvestada ja pärast pikki otsinguid jäädi pidama Kaspar Kadastiku ja Tarvo Schmeimanni stuudios. Novembris 2013 asuti stuudiosse salvestama.

Bänd: "Meil tohutult vedas, et kaks head sõpra Tarvo ja Kaspar lubasid meid võtta oma stuudiosse. Salvestamise aeg on kallis ja mahukas töö ning tänu nende lahkusele saime nende stuudiot kasutada ilma rahalise ja ajalise piiranguteta. Stuudios salvestamine pole ka pelgalt ainult instrumentide sisse mängimine vaid ka produtseerimine, mida Kaspar ja Tarvo ka lisaks lindistamisele tegid ja meie esialgsed demod ilusasti ära lihvisid nii lüürilises kui ka muusikalises mõttes.“

6.juunil 2014 esitles Metsakutsu Raadio 2 saates "Programm" uut hiphop lugu "Karikad", kus lõi kaasa ansambli Flank vägevahäälne laulja Tõnn Tobreluts.

Tõnn on pärit Põlvamaalt Ahjalt ning on õppinud neli aastat klaveriklassis ning aasta klassikalist laulu Tartu Õpetajate Seminaris. Sealsamas klassikalist kitarri Peep Petersoni ja Peeter Printsi käe all. Ta on laulnud alates 2003. aasta oktoobrist üle-Eestilises poistekooris "Kalev". 2006. aasast tehti koos teise Ahja noormehe Argo Valsiga koos bändi Clumsy Parachuter. 2011 aastal lõpetas Tõnn Tartus Elleri koolis rütmimuusika osakonnas laulmise eriala.

Soolokitarrist Tauno Tamm on erinevate õpetajate käe all üheksa aastat kitarri õppinud. Viieaastaselt klaverimängu õppima hakanud Keio Münti seadis 1998. aastal sammud Tartu I muusikakooli. Seal õppis ta kaks aastat, kuidas trummipulkadega helisid tekitada. Edasi hakkas ta trummimänguga fanaatiliselt tegelema, harjutades iga päev kuni seitse tundi ja on nüüdseks pälvinud mitmete muusikafestivalide peaauhindu. Ta on esinenud ka Lätis ja Soomes.

2008 aastal võitis Ahja bänd Groundhog Day üleriigilise Noortebändide konkursi. Eelnevalt oli Groundhog Day võitnud 2007 aastal Tudengibändi 2007 ning on võitnud kahel korral Raadio 2 nädala demo auhinna. Bändi koosseisus olid Tõnn Tobreluts (laul, kitarr), Tauno Tamm (kitarr, laul), Keio Münti (trumm) ja Indrek Mällo (basskitarr). 12.märtsil 2010 oldi laval Nokia kontserdimajas Eesti laul 2010 finaalis looga "Teiste seest kõigile". 2011 avaldas Groundhog Day singli "Ei huvita", mille sõnade autoriks on ansambli solist Tõnn Tobreluts. Tõnni sõnul peegeldab lugu ansambli liikmete ühist nägemust: "Kunagi ei tasu kahetseda nooruses tehtut, sest ilma oma minevikuta ei oleks me need, kes me oleme!"

Peale kaheaastast stuudiotööd tuli Frank 27.oktoobril 2015 välja esimese singliga "Brother", mille autoriks Tõnn Tobreluts. Lugu kannab endas sõnumit, et inimesed ei hoiaks end tagasi, vaid viiksid oma eesmärgid unistustest tegudeni. 24.novembril oldi külas Raadios Elmar ning 25.novembril esineti ETV Terevisioonis.

11.detsembril 2015 oldi R2's juttu puhumas nii plaadist kui edasistest plaanidest. Esitati akustiline variant loost "Hold On" ja lasti ametlikult välja uus singel "Sound of Thunder". Hooandjas koguti 21.detsembriks toetus, et bändi albumiunistus lõpuni viia.

Flank esines Tallinn Music Week raames 1.aprillil 2016 Rock Cafe's.

29.aprillil avaldas ansambel kolmanda singli “Unfold the Skyline” 12.mail ilmunud albumilt "Flank". Ametlikud plaadiesitluskontserdid toimusid 12.05 Tartus Athena keskuses ning 20.05 Tallinnas Von Krahlis.

Tõnn Tobreluts avaldas 20.06.2017 sooloartistina oma esimese singli "Tahan olla". "Viimasel ajal on tekkinud mitmeid ideid lugude kirjutamiseks ja salvestamiseks, mistõttu tekkis mõte need ka sooloartistina avaldada," sõnas Tobreluts.

Tõnn Tobreluts avaldas 15.septembril 2017 oma teise loo "Tunnistan Vea" koos muusikavideoga. "See video on heaks sümboliks isetegemise rõõmule - see on lõbus, kohati kohmakas, aga see eest ehe ja emotsiooniderohke," kirjeldas muusik uut videot.

Vahepealne periood on olnud bändi jaoks valusalt pikk paus, kus peaaegu et otsustati laiali minna, aga kirg muusika vastu ei lasknud sel juhtuda. Jätkamise huvides tuli teha korrektuure, mille tulemusena on muutunud koosseis: edasi veavad bändi Tõnn ja Keio.

6.juunil 2019 andis Flank välja singli ning seda esmakordselt eesti keeles. “Uus singel nimega “Vaikus kannab” kirjeldabki olukorda, kus me bändina olime – see jutustab tõele otsa vaatamisest ja edasi liikumise raskusest,” kommenteeris duo. “Lisaks ka sellest, et lõpuks tuleb teha mingi valik ning saavutada ka endaga rahu. Suurte otsuste langetamine on ebameeldiv tunne, aga vahel on uus algus ainus viis jätkamiseks. See oli ääretult raske ja emotsionaalne hetk, mida läbi elada, aga sellest kasvasid välja uus idee, mõte ja tulem. Üks Lennart Meri tsitaat on võtnud meie kogemuse väga hästi kokku ning, mis on kuidagi jäänud kõlama: “On väga lihtne rääkida juttu, mis kõigile meeldib. Palju raskem on rääkida juttu, mis on tõde.” See on universaalne tõde, mis kehtib läbi elu.

9.oktoobril avaldati kaver Genialistide surematust "Leekivast Armastusest".
Loo aitasid salvestada Erko Niit ja Laura Junson.

5.märtsil 2020 avaldati lugu "Libiseb Käest".

15.mail liitus bändiga Indrek Talpsep basskitarril.

20.novembril 2020 ilmus lugu "Ei Kordu".

14.juunil 2024 avalikustas ansambel Flank live-video “Live@Laanemägi”. Live-videos tuleb esitusele juba varem avaldatud singel “Libiseb käest” ning kolm täiesti uut pala - Painaja, Valikute Tee, Sulguvad Huuled. “Soovime tutvustada mitte ainult oma muusikat, vaid näidata, et teeme seda südame ja pühendumisega ning et popmuusikas toimub jätkuvalt midagi ka Lõuna-Eestis,” lisas bändi bassimängija Indrek Talpsep.

Faktid

Flank liikmed (nimi/tegevus bändis/sünniaeg):
Tõnn Tobreluts – vokaal, klahvpillid - 03.11.1989
Keio Münti – trummid – 28.07.1986
Indrek Talpsep - basskitarr

Lahkunud:
Tauno Tamm – kitarr, vokaal – 19.07.1987

Muud huvitavat