Akar

11.novembril 2022 tuli välja lugu “Sa ei tea mu nime”. AKAR töötab projekti kallal, mille nimeks saab “Samael 33”.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 21.12.2015 - 19:01
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 11.11.2022 - 15:01
Eesti artist, Sooloartist, Rap & Hip-Hop

Räppar Akar ehk Andres Karhu on sündinud 1994. aastal Kiviõlis, üles kasvanud Tallinnas. "Alustasin räpiga 2010. aastal, samal ajal kirjutasin ka luuletusi, tegin ka luulekogumiku kooliprojektiks," sõnas Akar.

8.jaanauril 2016 andis Akar Kimmo ehk Rusty Mustardi abiga välja oma esimese viie looga EP nimega "Rahvavaenlane". "Lindistasin pisikese korteri elutoa keskel, pisike Isabella tiris mind särgist. See oli algus Akarile. Paljud ei tea, aga 4 instrumentaali neist on minu tehtud, mida mixida ja masterdada aitas Rusty Mustard. Kaanepildi idee teostasin Toni Läänsaluga, mida töödelda aitas samamoodi Rusty Mustard."

17.märtsil 2016 tuli välja uus lugu "As Salamu Alaykum" koos KavalAntsStuudios valminud videoga ning 20.juulil 2016 lugu "Vaese Mehe Unistused" (feat. Robin Juhkental).

17.veebruaril 2017 esitles Akar loo "Gravitatsioon" muusikavideot, mille režii ja montaaži tegi Andres Luidre KavalAntsStuudiost. Loo instrumentaali lõi Frankenstein, miksis ja masterdas Rusty Mustard (RustOut Records). Refräänis aitas kaasa Avely Buk.

31.jaanuaril 2018 ilmus animeeritud muusikavideo laulule "Pättmees", mis valmis loovagentuuris Magnetuur. "Nimi "Pättmees" tuli sõnast/koomiksist “Batman”. Kuna mind eluaeg peetud pätiks ja eks ma olen selleks ka põhjust andnud, siis tundus loogiline suure koomiksihuvilisena teha selleteemalise taustaga lugu, mida oleks endal huvitav kuulata koomiksitele refereerides", sõnas Akar.

25.veebruaril jõudis soundcloudi lugu "Majas on Akar" ning 11.märtsil lugu “Andres Karhu”. 26.aprillil tuli välja singel “Alles algus”, milles teeb häält ka Rakverest pärit MC J.O.C.

12-looline album “Pättmees” ilmus 1.mail. Tegu on Akari esimese täispika plaadiga, millel teevad kaasa J.O.C, Janno Paalberg, Avely Buk ning see on salvestatud enamjaolt HOME Studios koos DJ Shromikuga. Helikandja esitlus toimus 4.mail Suhkrumollis, ürituse “Riimist riimini” raames.

4.augustil esines Akar Elvas Eesti HipHop festivalil.

Akar andis 15.detsembril 2019 välja seitsme looga EP “Kõigi oma”. Plaat peegeldab Akari viimast aega, kus kõik püüavad saada tükki tema lojaalsusest ja “koogist”.

4.veebruaril 2020 tuli välja “Mary Jane” muusikavideo, mille valmistas
Geir Stint ja nimosas oli Marian Juganson.

24.veebruaril andis Akar välja loo "Eestlane", kus kaasa laulis Laura Suik.

24.oktoobril avaldas Akar soundcloudis loo "Saan, sest ma tahan".

11.novembril 2022 tuli välja lugu “Sa ei tea mu nime”. AKAR töötab projekti kallal, mille nimeks saab “Samael 33”.

Faktid

Lavanimi: Akar
Pärisnimi. Andres Karhu
Sünnipäev: 20.07.1994

Muud huvitavat

Seotud videod

Akar - Mary Jane
Akar - Mary Jane

Artist: Akar

Lugu: Mary Jane

Album: Kõigi oma EP

Aasta: 2020

Akar - Pättmees
Akar - Pättmees

Artist: Akar

Lugu: Pättmees

Aasta: 2018