Emphasis

Progeroki ansambel Emphasis avaldas 28.mail albumi “Dekalog”, mis koosneb 10 loost. Plaat on inspireeritud Poola lavastaja Krzysztofi Kieślowski samanimelisest sarjast, mis räägib Jumala kümnest käsust. “Dekalog” on salvestatud Kiviõlis asuvas StoneOil Stuudios bändi helilooja ja kitarristi Pavel Korotajevi käe all. Plaadi valmimisele aitasid kaasa Eesti džässi tippmuusikud Siim Aimla (flööt, saksofon), Raul Sööt (saksofon), Ain Agan (kitarr), Sofia Rubina (laul), Jaak Sooäär (kitarr), Mihkel Mälgand (bass), Allan Järve (trompet), Vjatšeslav Mogilevtsev (saksofon), Marti Tärn (bass), Sergey Boykov (klahvpillid) ning Anet Vaikmaa (laul). Albumi kaanepildi ja kujunduse autoriks on Aleksandr Kljuchenkow.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 13.01.2016 - 16:02
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 28.05.2024 - 14:31
Eesti artist, Ansambel, Hard Rock & Metal

Progressiivse metali bänd Emphasis loodi 2010. aastal Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia vilistlaste poolt, kelleks olid Pavel Korotaev (kidra), Jekaterina Gritskova (bass) ja Vsevolod Tselepis (klahvkad). Novembris tuli juurde trummar Sergei Struts. Hakati kirjutama oma muusikat ning otsima solisti. Mais 2011 katsetas esilaulja kohta ning liitus pärast demode lindistamist bändiga legendaarse Mahavoki kitarristi ja helilooja Heini Vikmaa tütar Anet Vaikmaa. Esimene singel "Death Itself" (muusika Emphasis, sõnad Maria "Gotennacht" Orlova) ilmus 2011.a. detsembris. Peale esimest live-kontserdi lisandus 2012 alguses teine kitarrist Maksim Spiridonov.

22. novembril 2012 ilmus Emphasis'e esimene stuudio mini-album “Into Infinity”, millel kõlas 5 lugu. Esmaesitlus toimus legendaarse metal Raadio Mania eetris ning toimus Baltikumi-tuur. Plaat kogus positiivseid arvustusi Suure Lombi ja idapiiri taga. 2013. aasta septembris kaasati laul “Hopeless” saksa plaadifirma Metal Del Mundo kogumikul “Ladies First”. Järgmiseks figureeriti looga “Hopeless” rahvusvahelisel “Ladies First” metalkogumikul. Veidi enne seda oli lahkunud lauljatar Anet Vaikmaa.

4.märtsil 2013 esines Emphasis Tallinn Music Week raames klubis Tapper, kus neid esitles Hard Rock Laager. Suvel esines bänd nende kutsel Vana-Vigala laagris.

2013. aasta sügisel liitus Emphasisega särav ja andekas Georg Otsa nimelise muusikakooli vilistlane Anna “Roxanna” Ganina. Bändi stiil muutus rohkem sümfo-proge-pauermetaliks. Uue solistiga on kollektiiv andnud mitmeid kontserte kodumaal ja ka selle piiride taga, olles turneekaaslasteks soome dark metal bändile Teardown nii Baltimaades, kui ka Soomes. Järgmine singel “On the Wings of Freedom” tuli 2014. aasta aprillis.

29.novembril 2014 esitleti rokiklubi Tapper laval oma fännidele ja raske muusika austajatele oma uut kontsertkava. “Kunagi toimus meie debüüt just selle klubi laval ning nüüd oleme taas siin, uue materjali esitlusega. Meil on isegi natuke närv sees, sest vähe sellest, et repertuaar on täiesti uus ja väga keeruline oma struktuuri poolest, oleme ette valmistanud ka paar muusikalist eksperimenti. Laval liitub meiega brutaalne Vitali Ceremonial Perfectionist, ekstsentriline Dmitry Darling Freakangel ja Suicidal Romance’ist ja hurmav Maia aka Tigra Fever Heatist. ”

Emphasis kirjutas alla lepingu Itaalia plaadifirmaga Underground Symphony oma esimese täispika albumi “Revival” väljaandmiseks. Power ja sympho metalmuusikale orienteeritud leibel on koostööd teinud selliste bändidega nagu Labyrinth, Skylark, Powerquest, Shadow Of Steel, Cryonic Temple, White Skull, Doomsword ning Sabaton.

“Oleme uhked, et meie plaat on üdini “Made in Estonia”, sest selle kallal on töötanud peamiselt kohalikud tegijad. Lindistamisega ja miksimisega tegeles meie kitarrist Pavel Korotajev Kiviõlis asuvas helistuudios Stone Oil Studio. Pilte valmistas ette Tallinna fotograf Lika Nakolyshkina, bukleti kujundamisega ja küljendamisega tegeles Darius Alas stuudiost Midiankai Arts. Isegi see meremaastiku pilt mis kaunistab plaadi esikaant on tehtud Stromka rannas, ” räägivad bändi liikmed.

28.veebruaril andis bänd teada, et nende ridadest on lahkunud trummar Sergei Struts. Uueks trummariks on Stanislav Lint.

Emphasis võistles konkursi Wacken Metal Battle Estonia poolfinaalis 12.märtsil Tallinnas klubis Rockstars ent edasipääs jäi suletuks.

Emphasis digipak-formaadis plaat ilmus 15.aprillil 2016 ning see koosneb kaheksast inglisekeelsest loost. Plaadi “Revival” esitluskontsert toimus 30.aprillil 2016 Kohvikus Sinilind.

2016 aasta kevadest töötas bänd teise albumiga “Soul Transfer”, mis koosneb 14 loost ja on salvestanud Kiviõlis asuvas StoneOil Stuudios bändi helilooja ja kitarristi Pavel Korotajevi meisterliku käe all. Emphasise liikmete sõnul sisaldab plaat palju eksperimente. Albumi valmimisele aitasid kaasa silmapaistvad Eesti jazzmuusikud Raul Sööt (saksofon) ja Allan Järve (trompet), tšellist Aleksandr Smirnov, viiuldaja Julia Mets ning Moskvast pärit bluusikitarrist Oleg Ljutskevitš. Kontseptuaalne täispikk plaat “Soul Transfer” ilmus 21.03.2018 Jaapani raskemuusika firmamärgi Red Rivet Records alt. “Soul Transfer plaadiesitlus toimus 14.aprillil klubis Rockstar’s.

31.oktoobril 2019 tuli Emphasis välja loo “Electric God” videoga. “Viimasel ajal on meil kõigil kombeks raisata palju oma elujõudu “rauaga” suhtlemiseks. Ümbritsev maailm on liiga hämmastav, et seda läbi nutitelefoni ekraani imetleda,” kommenteerivad bändi liikmed.

4.juulil 2020 esines Emphasis Vana-Vigalas suvefestivalil Hard Rock Laager.

Seitse aastat Emphasise solistiks olnud Anna Ganina otsustas septembris 2020 oma teed minna. Tema asemele tuli bändi noor laulja Deniss "Bowrush" Burašnikov.

Emphasis naases 16.detsembril uhiuue minialbumiga “Spiral of Time”, mis koosneb kosmoseesteetikast inspireeritud kuuest loost ning on salvestatud Kiviõlis asuvas StoneOil Stuudios bändi helilooja ja kitarristi Pavel Korotajevi käe all. Albumi valmimisele aitasid kaasa silmapaistvad jazzmuusikud Vladimir Bolschakov (kitarr), Siim Aimla (flööt, saksofon) ja Tanel Ruben (trummid). "Meie jaoks on see suurim au, et saime albumi salvestamisse kaasata nii ägedaid artiste! Spiral of Time – see on omanäoline katsetus väljuda meie traditsioonilisest kõlast ning tekitada dialoog džässikombinatsiooni, raske heli ning polürütmilise progressiivse roki atmosfääride vahel. Üritasime orgaaniliselt koondada kõik elemendid ühte“, - ütles Pavel Korotajev, Emphasise kitarrist ja helilooja.

18.jaanuaril andis Emphasis välja muusikavideo loole "Regulus" hiljuti ilmunud minialbumilt "Spiral of Time". Video oli toodetud ja filmitud Narva fotograafi Aleksandri käe all, kes on tuntud oma tööde poolest nii Eestis kui ka välismaal.

Emphasisega liitus 2023.a. Eesti laulja ja näitleja Arno Tamm, kesvõttis aktiivselt osa albumi “Dekalog” loomisest, komponeerides ja esitades juhtivaid vokaalpartiisid. Emphasis valmistus oma kolmanda täispika albumi väljaandmiseks 3 aastat. “Dekalog” on salvestatud Kiviõlis asuvas StoneOil Stuudios bändi helilooja ja kitarristi Pavel Korotajevi käe all. Plaadi valmimisele aitasid kaasa Eesti džässi tipp-muusikud Siim Aimla (flööt, saksofon), Raul Sööt (saksofon), Ain Agan (kitarr), Sofia Rubina (laul), Jaak Sooäär (kitarr), Mihkel Mälgand (bass), Allan Järve (trompet), Eesti laulu finalist ning bändi endine laulja Anet Vaikmaa (laul) ja paljud teised.

Progeroki ansambel Emphasis avaldas 28.mail albumi “Dekalog”, mis koosneb 10 loost. Plaat on inspireeritud Poola lavastaja Krzysztofi Kieślowski samanimelisest sarjast, mis räägib Jumala kümnest käsust. “Dekalog” on salvestatud Kiviõlis asuvas StoneOil Stuudios bändi helilooja ja kitarristi Pavel Korotajevi käe all. Plaadi valmimisele aitasid kaasa Eesti džässi tippmuusikud Siim Aimla (flööt, saksofon), Raul Sööt (saksofon), Ain Agan (kitarr), Sofia Rubina (laul), Jaak Sooäär (kitarr), Mihkel Mälgand (bass), Allan Järve (trompet), Vjatšeslav Mogilevtsev (saksofon), Marti Tärn (bass), Sergey Boykov (klahvpillid) ning Anet Vaikmaa (laul). Albumi kaanepildi ja kujunduse autoriks on Aleksandr Kljuchenkow.

Faktid

Liikmed (nimi/tegevus bändis/sünnipäev:
Arno Tamm - laul - 13.12.1985
Pavel Korotajev - kitarr - 15.11.1984
Maksim Spiridonov - kitarr - 22.01.1982
Jekaterina Gritskova – bass - 13.09.1985
Vsevolod "Mr.VST" Tselepis – klahvpillid - 29.07
Stanislav Lint - trummid - 22.04

Endised liikmed:
Deniss "Bowrush" Burašnikov - laul - 21.12.1992
Anna Ganina aka Roxanna – vokaal - 19.12.1986
Sergei Struts - trummid - 09.09.1969

Muud huvitavat

Seotud videod

Emphasis - Regulus
Emphasis - Regulus

Artist: Emphasis

Lugu: Regulus

Album: Spiral of Time

Aasta: 2021

Emphasis - Electric God
Emphasis - Electric God

Artist: Emphasis

Lugu: Electric God

Album: Soul Transfer

Aasta: 2019