The Luxemburg

EP esitluskontsert toimus 20.jaanuaril klubis Philly Joe's, kus mängiti peale EP lugude veel ka The Luxemburgi muud loomingut.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 19.02.2016 - 00:54
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 21.01.2017 - 04:11
Eesti artist, Ansambel, Rock

The Luxemburgis musitseerib neli noormeest, kelleks on vokalist Olari Oja, kitarrist Margus Kontus, bassimängija Rannar Laur ja trummar Ragnar Põldre. Mehed on bändi teinud alates 2014 aasta algusest. Kõik on ühe kooli poisid ning pille õppinud omal käel. Bändi nimi valiti tunnetuslikult, et ärataks tähelepanu. Septembris 2014 avaldati esimene singel "Silent Town".

Kõrged bassinoodid, peatumatu rütm, karjuv kitarr, kindel akust ja mudane ning madal vokaal - need on kõigest üks viis, et iseloomustada The Luxemburgi muusikat, mis ammutab inspiratsiooni teiselpool ookeanit paiknevast Ameerika Ühendriikidest ning segab seda põhjamaise tuimusega.

2015 augustis avaldati teine singel nimega "Vaikus". Loo on kirjutanud bänd koos, sõnad Olari Oja. Bändiliikmed rääkisid toona: "Selle ajaga oleme andnud 20 kontserti, millest ära võiks märkida Tartu Tudengibändi finaalkontserti, Peda Folgi þürii lemmiku ja väiksematel ning suurematel festivalidel, millest ära mainiks viimase esinemise Intsikurmu muusikafestivalil."

2016 kevadel alustas bänd viie looga EP "City is Burning" salvestamist ning suvel oli bändilaager. "Muusika sünnib tunnetades ning õnnelikul kombel siin bändis seda tunnet jätkub," sõnas bändi solist Olari Oja. "Kui rääkida albumi kontseptsioonist, siis linna teema on puhtalt kogemuslik ja küll igaüks selle oma juba ise leiab" sõnas Olari. Plaadi mixis ja masterdas Arne Holm, MusicWorks Stuudio. 26.oktoobril 2016 tuli välja debüütplaadi singel "City is Burning".

6.jaanuaril 2017 avaldati debüütalbum EP kujul. EP "City is Burning" on kuulamiseks Spotify, Itunes, Deezer, Google Play, Xbox music ja Shazam keskkondades.

EP esitluskontsert toimus 20.jaanuaril klubis Philly Joe's, kus mängiti peale EP lugude veel ka The Luxemburgi muud loomingut.

Faktid

Koosseis (nimi-tegevus bändis-sünnipäev):
Olari Oja - vokaal, kitarr – 15/01/87
Margus Kontus – kitarr - 24/04/87
Rannar Laur – bass – 06/07/85
Ragnar Põldre – trummid - 24/12/87

Muud huvitavat