Nathan Evans

28.juunil tuli Nathan Evans lagedale uue singliga "100 Miles".
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 06.03.2016 - 00:06
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 28.06.2024 - 07:15
Välismaine artist, Sooloartist, Pop

2020 aastal interneti vallutanud šotlane Nathan Evans võttis vanad merelaulud, viis need TikTokki ja maandus plaadilepinguga Polydor Recordsis. Kõik sai alguse sellest, kui Šotimaalt pärit Nathan otsustas pärast hommikuste postiljonikohustuste täitmist hakata TikTokki lugusid üles laadima. Üks esimesi töölaule, mida ta oma kanalis jagas, oli kaver sajandivanusest Iiri traditsionaalist "Leave Her, Johnny".

Kui Nathanile esitati väljakutse teha oma kaverversioon meremeeste töölaulust "Wellerman", sai kõik aga uue mõõtme. Laulja hääl ja karismaatilisus andsid loole tõuke, mis viis uskumatute tulemusteni. Tänases pandeemialaines sõnab Nathan: "Vanasti, kui neid töölaule lauldi, siis oli see eesmärgil inimesi liita ja töötahet üleval hoida." Ja see on just täpselt see, mida on ta sajand hiljem ka ise saavutanud. "Wellerman" ilmus singlina 22.jaanuaril 2021. Ingliskeelse variandi remiksisid 220 Kid ja Billen Ted, saksa variandis lõi kaasa folkbänd Santiano.

Nathan Evansi muusikukarjääri lennukust ilmestavad suured numbrid. Tema versiooni loost "Wellerman" on YouTube’is kuulatud enam kui 67 miljonit korda ning 5,2 miljardit TikToki videot kannab häshtägi #seashanty. Teiste hulgas kuuluvad tema fännide hulka legendaarse rokkbändi Queen kitarrist Brian May, muusikalihelilooja Andrew Lloyd Webber ning ansambli Take That laulja Gary Barlow.

25.juunil ilmus teine singel "Told You So", mis avaldati samuti kahes versioonis - folk-pop versioon ja dance-pop remiksi tegi Digital Farm Animals. 8.oktoobril 2021 ilmus kolmas singel "Ring Ding (A Scotsman's Story)".

Nathan Evans andis 3.detsembril välja kolme looga EP "Merry Christmas Everyone", kus lisaks nimiloole kõlasid "Driving Home For Christmas" ja "Auld Lang Syne". 10.detsembril tuli välja "Merry Christmas Everyone" muusikavideo.

6.mail andis Nathan Evans välja singli "The Last Shanty".

Nathan Evans esines 11.mail 2022 Tallinnas klubis Fotografiska. Üleöö end pop-folk kultuurilise liikumise #seashanty keskmest avastanud endise postiljoni jaoks oli jaanuaris 2022 alanud Euroopa tuur pikaaegne unistus. "Ma ei oska kirjeldadagi, kui õnnelikuks turnee väljakuulutamine mind teeb. Olen sellest unistanud alates sellest, kui olin 6-aasta vanune. See on lihtsalt imeline!" rõõmustas Evans.

24.juunil andsid produtsentide duo HBz & Nathan Evans välja singli "Guestlist +1". 23.septembril ilmus Nathan Evans uus singel "Drunken Sailor".

21.oktoobril andis Nathan Evans välja singli "Banks of Sacramento" koos muusikavideoga. Debüütalbum "Wellerman - The Album" tuli välja 4.novembril. Plaadil kõlab 16 lugu.

Nathan Evans järgmine singel "Catch You When You Fall" ilmus 17.märtsil 2023.

16.juunil avaldas Nathan Evans singli "Days Of Our Lives".

11.augustil esines Nathan Evans Käsmus Viru folgi pealaval.

1.septembril ilmus Nathan Evans singel "Driving To Nowhere".

5.jaanuaril 2024 andis Nathan Evans välja singli "Heather On The Hill" ning järgmine singel "Highland Girl" ilmus 26.aprillil.

28.juunil tuli Nathan Evans lagedale uue singliga "100 Miles".

Faktid

Nathan Evans
Sünniaeg: 19. detsember 1994
Sünnikoht: Airdrie, Šotimaa

Muud huvitavat