Holly Valance

Holly tegi comebacki lauljana 15.juulil 2014 ilmunud Clockwise singlil "Hopeless".
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 01.05.2002 - 13:40
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 15.07.2014 - 00:20
Välismaine artist, Sooloartist, Pop

Holly Valance sündis 11.mail 1983 aastal Uus-Meremaal. Oma varast karjääri alustas ta modellina ja jätkas siis näitlejana. Tänaseks on ta tuntud Austraalia popist seebiseriaalist “Neighbours”, kus mängis Felicity ("Flick") Scully osa. Modellina töötab ta praegu edasi Melbourne’is. Vaid 20-aastase iluduse kohta on Holly näinud elus palju ning poseerinud mitmetele ajakirjadele ja sealjuures üsna siivutult. Ometi pole see seganud suhet 21-aastase boyfriendi Peter’iga, kes on Melobourn’is kinnisvaraga tegelev ärimees. Nad on olnud koos kaks ja pool aastat, kuid tunnevad teineteist juba alates 12-dast eluaastast.

Holly ema, inglanna Rashel, on pärit Southamptonist ning siirdus Austraaliasse modelliks. Isa Ryko on pärit Jugoslaaviast ning töötab samuti modellina Brisbane’is. Veel on Hollyl 14-aastane õde Coco ja 8-aastane poolõde Olympia. Lapsena oli Holly ninakas, aga üpris hea. Ta polnud suu peale kukkunud. Ütles alati midagi vastu ja oli muidugi väga tark ning üritas alati võimalikult ruttu kodutööd ära teha, et saaks sõpradega kohtuda.

Kui lauljatar oli alles 16, kolis ta kodust eemale. "Mul on alati olnud oma väike vaba vaim," on ta öelnud. "Ma olin majanduslikult piisavalt stabiilne, et seda teha." Laulmine, mitte näitlemine, on tema esimene armastus. Ta on laulnud kogu oma elu. "Muusika on rohkem minu moodi. See on asi, mida mulle tõesti meeldib teha". Pubekana tegutses Holly modellina, mida tingis tema vanemate töö. "Ma ei võtnud seda päris tõsiselt. Kui sa oled 13 aastane ja teenid 300 kulli tunnis, miks siis mitte?" sõnas Holly. Mõlemad vanemad on ka surmtõsised muusika suhtes. Holly isa Ryko on hea jazzi kitarrist ja pianist. Tema ema Rachel on ulme-muusika fänn.

Ennast kirjeldab Holly kolme sõnaga: aus, jäärapäine ja ustav. Holly ei suitseta, sest see on halb nii näonahale kui tervisele üldse. Küll aga meeldib talle viski ja vein, aga ta joob kõigest klaasi või kaks. Hollyle meeldivad hea huumorisoonega poisid, kes suudavad teda naerma ajada ja pole liiga täiskasvanud, vaid teevad natuke koerusi. Holly lülitab koju jõudes esimese asjana sisse cd-mängija, ta lemmiktoidud pärinevad kreeka köögist, vabal ajal ujub või poksib.

Fantastiline Holly Valance esimene muusikasingel “Kiss Kiss” ilmus Inglismaal 29.aprillil 2002 ning selle looga tõusis esile Holly elav ja kirev isiksus. Kuigi laul oli iseenesest cover Türgi ansambli Tarkan loost “Simarik”, kõlas nüüdne seksikas Stella Soleil ingliskeelsete sõnadega versioon hästi värskelt ning araabia-kõlaline laul kostus Holly tõlgenduses täiesti isemoodi. "Kiss kiss" tõusis edetabelite tippu kui laheda, meeldejääva lauluna, mille refrään jäi kummitama ja seda enam peast ära ei saa. Selle laulu video pälvis pressi tähelepanu. "Kiss kiss" oli aasta 2002 üks suurimaid hitte ning Holly sai tuntuks igal pool maailmas.

Holly Valance'i järgmiseks singliks pärast fenomenaalset singlit "Kiss Kiss" sai 23. septembril ilmunud "Down Boy". Laulu autor on Rob Davis ja produtsent Nellee Hooper. "Down boy" jätkas flirtivat stiili nagu oli "Kiss kiss". Hooperi legendaarne puudutus lisas võltsitud drum & bass`i elemendi Holly särtsakale häälele.

Holly LP "Footprints" ilmus 14.oktoobril ning on tänaseks leidnud oma koha popmusa ajaloos ning oma kindla ja hea maitsega kuulajaskonna. 2002 aasta jõulude eel ilmus Holly kolmas singel ja ilus r&b ballaad "Naughty Girl", mille esitluskampaaniat saatis mõnus ja naljakas video. “Naughty Girl“ singlil kuulsime ka plaadile mittemahtunud hoogsat lugu “Twist“.

Piigat nägime kõikjal ajakirjade kaanetüdrukuna ning ta osales fotoreklaamides.

Holly teine LP “State Of Mind“ anti London Recordsilt välja Inglismaal 10.novembril 2003 ja sellel oli 12 lugu. Esimese singlina paisati müüki 27.oktoobril plaadi nimilugu “State Of Mind“, mis andis vägagi ehedalt märku lauljatari uuest stiilist ning peab mainima, et plaat koosneski väga tugeva soundi ja saaterütmiga üsna hoogsatest lugudest. Holly teine singel siit oli “Desire“ ning see tuli 08.märtsil 2004.

Aastal 2005 osales Holly Har Mar Superstar's albumil "The Handler", esitades lood "Back the Camel Up" ja "Body Request".

Edasine karjäär on tal olnud seotud näitlemisega ning laulmise juurde Holly tagasi pöörduda ei kavatse.

September 2012 abiellus Holly Beverly Hillsis luksuslike interjööride disaineriga Nick Candy.

Holly ja Nick Candy tütar Luka Violet Toni sündis 25.novembril 2013.

Holly tegi comebacki lauljana 15.juulil 2014 ilmunud Clockwise singlil "Hopeless".

Faktid

Artistiimi: Holly Valance
Pärisnimi: Holly Rachel Candy
Sündis: 11. mai 1983 Uus-Meremaal
Tähtkuju: Sõnn
Pikkus: 173 cm
Juuksed: Loomulikult pruunid
Silmad: Pruunid
Lemmik koht: Brighton Beach, baarid ja restoranid Melbourne's
Hobid: Laulmine, esinemine, autod ja ujumine.
Lemmik toit: Maggi Nuudlid, pasta ja burgerid
Vanemad: Ema (Rachel) ja isa (Ryko)
Õed/vennad: 2 õde (Coco ja poolõde Olympia)

Muud huvitavat