Abandoned Elysium

24.juulil 2020 avaldas bänd singli "Quicksand" ning 4.augustil anti teada bändi tegevuse lõppemisest fänne ja muusikuid tänades.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 19.07.2016 - 02:25
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 27.10.2020 - 20:01
Eesti artist, Ansambel, Hard Rock & Metal

Abandoned Elysium, mille sünniaastaks võib nimetada 2012, on Tallinnast pärit progressivse metali bänd, mille mitmevärviline muusika sisaldab tehnilisi ja groovy elemente. See kõik on segatud vana hea Death metali ning Deathcore-iga. Bändi loojateks olid laulja Karl Mesipuu ja kitarrist Kevin Oper.

2014 mais saadi valmis ja anti välja esimene omanimeline täispikk demo-album “Abandoned Elysium”, millega kaasnes ka Lätis kuulsa Venemaa deathcore bändi My Autumn soojendamine. Albumil kõlas 13 lugu, millest meeldejäävamad olid “Restless”, “Sleeping At The Gates Of Heavens Hell”, “The Rubik's Cube”.

20.aprillil 2015 anti välja EP “Unmasked”. Plaat on täis atmosfäärilist muusikat nii raskema ja tehnilise muusika austajale kui ka meloodiliste ja harmooniliste palade kuulajale. Mixitud, masterdatud Sander Sadami poolt, kes on tuntud uuema metal soundi atmosfääri loomises. EP sisaldab 6 lugu, millel igaühel neist on oma omanäoline karakter. Bänd sai väga palju head tagasisidet nii välismaailmsetelt muusikakriitikutelt kui ka Eesti fännidelt. Selle plaadi pealt ilmus 16.veebruaril ka esimene singel ja muusikavideo loole “My Saviour”.

Bändi lugude autor Kevin Oper on Tallinna Tehnikakõrgkooli Teedeehituse tudeng ning räägib endast: “Muusikat ja muusikakirjutamist olen õppinud ise läbi mitmeaastaste kogemuste. Küll bändi tehes erinevate inimestega, kuid põhiliselt muusikat kuulates ning läbi interneti oma eeskujude mängimist, võtteid omastades. Kitarri mängin juba 10 aastat, trumme 3 aastat. Muusika tegemine on mu elu üks kõige põhilisemaid, tähtsaimaid ja meeldivamaid tegevusi. Ta on andnud enesekindlust, loomingulist vaadet erinevate olukordade kohta, on püstitanud eesmärgid, sihid kuhu jõuda, mille nimel pingutada ja ka kindlasti tähtsaid tutvusi ning kogemusi tulevikuks”.

Laulja Karl Mesipuu lööb kaasa lisaks bändis Horror Dance Squad.

24.oktoobril 2015 võitis Abandoned Elysium Noortebändi konkurssi. “Noortebändi konkurss on andnud meile rohkelt oskusi selle kohta, kuidas oma bändi promoda. Samuti saime võistlusega kaasnevatelt koolitustelt palju huvitavaid teadmisi ja kontakte, mis tulevad meile tulevikus kindlasti kasuks,“ võtavad bändimehed kokku konkursi suurimad kasutegurid. Lisaks peaauhinnale pälvis Abandoned Elysium ka publiku lemmiku tiitli ning kaks eriauhinda: 2016. aasta Tallinn Music Week’i ja Intsikurmu festivali esinemiskutse.

Pärast Noortebändi võitmist on bänd keskendunud uhiuue materjali läbi mängimiseks ning albumi salvestamiseks.

2016.a veebruaris toimus bändi minituur Tallinnas, Narvas ja Rakveres. Kontserttuur päädis Tallinn Music Weeki Rada7 Showcase’il esinemisega 1.aprillil Sinilinnus. 1.juulil esineti Vana-Vigalas Hard Rock laagris. 6.augustil astus bänd üles instrumentaalkavaga Oru laval Intsikurmu Festivalil Põlvas.

Abandoned Elysium lisas vürtsi Noortebänd 2016 finaalgalal 28.oktoobril Kinos Sõprus.

Abandoned Elysium avaldas 31.märtsil 2017 kolmanda stuudioalbumi “Bloom”, millel kõlab 13 lugu. Valmis ka bändi teine muusikavideo loole "Wild Flower", mille produtseerisid Andro Urb ning Tarvi Roos.

"Kirjutus- ja salvestus periood kestis meil tervelt kaks aastat. Uut albumi kontseptsiooni iseloomustab vaimne õitseng, harmoonias elamine ning empaatia. Muusikat saab kirjeldada sõnadega progressiivne, tehniline, atmosfääriline metal muusika."

"Uuel albumil on seekord sisse toodud ka palju puhast laulmist, põhilise scream vokaali kõrvale. Albumi muusika kirjutasin mina, bändi kitarrist Kevin Oper, lüürika on laulja Karl Mesipuu poolt. Mixitud, masterdatud on album Sander Sadami poolt ja kunstilise kontseptsiooni kujundas Jüri Luhaäär."

Albumi esitluskontserdid toimusidd 21.04. Red Emperor baaris, Tallinnas ja 28.04. Genialistide klubis, Tartus.

30.augustil 2017 anti välja singel "Ra", mille muusika autoriks Kevin Oper ning sõnad kirjutas Karl Mesipuu. Loos osalesid lisaks Juhannes Evert trummisdel ja laulis Peep Sale. Muusikavideo filmiti Keila joal.

22.veebruaril 2019 andis Kevin Oper meloodilise instrumentaalmuusika projektiga WEK välja 11-loolise albumi "Mystery".

17.oktoobril 2019 tuli ansambel välja singliga "Heartless". Muusika Kevin Opee, sõnad Peep Sale. 21.novembril järgnes lugu "The Medusa".

24.juulil 2020 avaldas bänd singli "Quicksand" ning 4.augustil anti teada bändi tegevuse lõppemisest fänne ja muusikuid tänades.

Faktid

Liikmed:
Vocal: Peep Sale
Guitar: Kevin Oper
Bass: Arthur Thomson
Drums: Juhannes Evert

kuni 2017:
Vocal: Karl Mesipuu
Guitar: Kevin Oper
Bass: Arthur Thomson
Drums: Sander Aasaväli

Muud huvitavat

Seotud videod

Abandoned Elysium - Wild Flower
Abandoned Elysium - Wild Flower

Artist: Abandoned Elysium

Lugu: Wild Flower

Album: Bloom

Aasta: 2017

Režissöör: Andro Urb

Abandoned Elysium - Ra
Abandoned Elysium - Ra

Artist: Abandoned Elysium

Lugu: Ra

Aasta: 2017