Alexandra Stan

Alexandra Stan tuli 1.märtsil 2024 välja rumeeniakeelse lauluga "Baietii", mille kaasautoiteks on veel Vlad Ciresan ja Bastien.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 24.07.2016 - 22:47
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 02.03.2024 - 07:41
Välismaine artist, Sooloartist, Electronic & Dance

Alexandra Stan on seksikas Rumeenia lauljatar, kelle debüütalbum müüs platinum-tasemel paljudes maailma suurriikides, sealhulgas Itaalias, Austraalias ja Hispaanias. Ühtlasi on ta võitnud hulgaliselt auhindu, näiteks on teda tunnustanud ka MTV Music Awards kategoorias Best European Act 2011.

Alexandra Stan on sündinud 10.juunil 1989 Constantas, Rumeenias ning tema karjäär sai hoo sisse kui produtsendid Marcel Prodan ja Andrei Nemirschi olid teda laulmas kuulnud karaokebaaris. Hoobilt rebiti tüdruk lepinguga firma Maan Studio alla. Esimeseks promosingliks oli "Show Me The Way".

Alexandra debüütsingel "Lollipop (Param Pam Pam)" nägi ilmavalgust 2009. aastal. Väga lühikese ajaga tuli suur rahvusvaheline läbimurre 2010. aasta sügisel ilmunud singliga "Mr. Saxobeat". Singlit müüdi üle maailma ligi 1 000 000 eksemplari ning see jõudis edetabelite esiviisikusse enam kui 20 riigis. Muuhulgas jõudis lugu UK Dance Charti tippu ning valitses ka edetabelit US Hot Dance Airplay uskumatud seitse nädalat, kauem kui ükski teine lugu 2010. aastal. Eestiski oli "Mr. Saxobeat" kahtlemata suve suurim hitt.

Pärast seda singlit pole tema menu vaibunud. Järgmisena ilmus samuti ülimenukas "Get Back (ASAP)", mis vallutas taas kord inimeste südamed ning kõikvõimalikud edetabelid. 29.augustil 2011 ilmus album "Saxobeats", millel kõlas 8 lugu ning lisaks 5 remiksi. Suurt edu saavutas Belgias ja Prantsusmaal järgmine singel "1,000, 000" (koos Saksa räppstaari Carlpritiga).

27. jaanuaril 2012 esines Alexandra Stan Tallinnas Club von Überblingenis. Aleksandra esimene plaat tegi samal aastal ilma Jaapanis ning seal saavutasid edu ka järgmised singlid "Lemonade", "Cliché (Hush Hush)" ja "All My People". Peadpööritava edu varjuküljeks oli tülliminek produtsentidega ning Alexandra vaevles kohtutes terve 2013 aasta.

Järgmise singlini "Thanks for Leaving" jõudis ta alles aprillis 2014, millele tegi menuka lühifilmi kuu aega hiljem Khaled Mokhtar. Singlit saatis suurim edu Ukrainas. Edasised singlid "Cherry Pop" ja "Dance" väärisid rohkem tähelepanu Jaapanis. Oma teise albumi "Unlocked" avaldas Alexandra augusti lõpus 2014 ning see oli taas elektro- ja tantsumusa kuhjaga täis, erandina oli lisandunud rohkem instrumente ning Kaukaasia rütme. Plaadi singliteks olid veel "Vanilla Chocolat" koos kodumaa räppariga Connect-R ja "Give Me Your Everything".

Rumeenia suurimad tantsumusa staarid INNA ja Alexandra Stan ühendasid jõud ning andsid välja 8.juunil 2015 singli "We Wanna". Kampa võeti lisaks puertoriikalasest reggaeton Daddy Yankee. Järgmiseks koosluseks oli Rumeenia räppariga Dorian avaldatud lugu "Motive". 27.novembril 2015 tuli välja Alexandra rütmikas singel "I Did It, Mama!", mis tõstis lauljatari taas suurema publiku tähelepanu alla.

1.juunil 2016 tuli välja nelja Rumeenia tibi ehk G Girls singel "Call The Police". Trupis on Inna, Alexandra Stan, Antonia ning Lori. 3.juunil ilmus koostöös trioga Havana Alexandralt singel "Écoute", mille ülikena video lavastas taas Khaled Mokhtar.

8.juulil 2016 tuli välja Alexandra Stan kolmas album "Alesta", mis Jaapani turule jõudis juba märtsis. Plaadi neljandaks singliks oli koostöös rootslasest räppariga Mohombi esitatud "Balans".

Rumeenia tantsudiivad Alexandra ja Inna olid 30.juulil Võsu Rannafestivali peaesinejad.

24.augustil ilmus koos videoga Alexandra Stan “Boom Pow”. Loo autoriteks on David Ciente & Trey Campbell, muusikavideo lavastajaks D.o.P.

12.jaanuaril 2017 tuli muusikavideo albumi "Alesta" boonusloole “9 Lives”, kus osaleb Bulgaaria räppar Jahmmi.

29.juunil 2017 jõudis kuulajateni uus singel "Boy Oh Boy" ning 8.augustil esitles ta uut singlit "Noi 2".

30.septembril 2017 tulid Alexandra Stan ja Monoir (Cristian Tarcea) välja ühise loo "Save the Night" muusikavideoga.

20.jaanuaril 2018 avaldas Alexandra Youtube'is loo "Favorite Game" muusikavideo ning 14.veebruaril singli "Mami" video. Alexandra Stan album "Mami" ilmus 15.aprillil 2018.

Alexandra Stan laulis produtsendi 8KO singlil "Ocean", mis koos muusikavideoga tuli välja 25.mail.

28.juunil 2019 ilmus Alexandra Stan singel "I Think I Love It".

4.mail 2020 avaldas Alexandra Stan singli "Take Me Home".

Alexandra Stan järgmine singell "Tikari" ilmus 18.augustil.

26.veebruaril 2021 ilmus Alexandra Stan singel "Aleasa" koos muusikavideoga.

2.juulil tuli välja Alexandra Stan & NERVO ühissingel "Come Into My World".

11.märtsil 2022 ilmus Alexandra Stan singel "Bad At Hating You".

29.aprillil ilmus Alexandra Stan uus album "Rainbows", kus kõlab 15 lugu.

6.mail 2022 avaldas Alexandra Stan singli "Cherry Lips" koos muusikavideoga.

Alexandra Stan tuli 1.märtsil 2024 välja rumeeniakeelse lauluga "Baietii", mille kaasautoiteks on veel Vlad Ciresan ja Bastien.

Faktid

Nimi: Alexandra Ioanna Stan
Sünnipäev: 10.juuni 1989
Silmad: pruunid
Juuksed: blondid
Pikkus: 168cm

Muud huvitavat