Bourbon Sugar

2.aprillil esitles Bourbon Sugar uut lugu "Pühapäeva Automobiil".
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 06.08.2016 - 00:32
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 04.04.2022 - 20:50
Eesti artist, Ansambel, Rock

Bourbon Sugar on Tallinnast pärit rütmi ja bluesi bänd, kel lavalisest olekust ja muusikalisest powerist puudust pole. Inspireerituna Rolling Stonesist, Led Zeppelinist ja the Doorsist, kannab bänd endaga kaasas tõelist rock’n’rolli hingust.

Nende helikeel on kohati kerge ja rõõmsameelne, vahel aga keerukas, sügav ja rändav nagu tuuleiil keset Tiibeti mäestike. Coverid ei jää samuti mängimata, kuid põhirõhk on siiski omaloomingul. Just originaalteostesse on Bourbonid panustanud oma hinge ja südame, üritades visiooni endi lemmikmuusikast viia nii noortele kui ka kogenumatele muusikaaustajatele.

2015. aastal kohtus laulja Alex Travers Positivuse festivalil Robert Planti kontserdil kitarristi Jame Gryggsiga. Peatselt tulid nad kokku neid siduva ühise armastusega 60date ja 70date rock bändide ja bluusi üle ja alustasid mängimist Tallinna pubides, originaalset omaloomingut, ning rütm ja bluusi klassikaid. "Me teadsime, et seda tüüpi muusika on vaja tagasi tuua, ning rahvapoolsed ergutused ja läänes meie stiili muusika populaarsusele tõus näitas, et oleme õigel teel," kõneleb Alex.

Kõige esimesed salvestatud lood olid septembris 2015 "Country Road" ja "I Wanna Dance All Around You". Salvestajaks toonane bassimees Egert Männisalu ning trummid mängis sisse Karl Hannes Veskus. Oktoobris 2015 tuli välja lugu "Whisky Love". Noored tuuritasid üle Eesti kui ka Soomes. Eesmärgiks on viia enda muusikat suuremale rahvale ehk panna Eesti muusika maailmalavale ning pidada tuure ja kontserte üle maailma.

Peatselt ühines bändiga trummidel suurlinna minimalistliku pungi armastaja Andreas Kübar, tuues kindla trummipartii ning Hendrik Aasumets rütmikitarril, tuues Lõuna USA mõjutusi. Leides bassistiks Henri Särekanno, hakkas asi edenema. "Meie sound oli nüüd terve kui kauaehitatud puzzle," ütleb Jame.

3.märtsil 2016 astuti üles Kultuuriklubi Kelm‎ Vaba Laval värskete jõududega ning tutvustati ka uusi palasid "The Secret", mis kirjutatud augustis 2015 kaunil Vormsi saarel ning "Kings of our Time". Hetkel plaanivad Bourbonid tuuri läbi Skandinaavia, kui ka mitmeid kodumaiseid kontserte.

"Milleni kõik see viib on see, et me tahame tuua tagasi vanu häid sex, drugs ja rock n’ roll traditsioone, mille peal me oleme üleskasvanud," teatab Alex. "Ma armastan seda muusikat, mis ma mängin ja ma tunnen end tõeliselt täiuslikuna kui mul on kitarr käes," lisab Jame. "On vaja tuua seda lahedat rock’n’rolli tagasi noortele, kelle peamiseks kuulamiseks on meie inspiratsioonid ja näidata, et see muusika pole surnud," sõnab Alex.

11.augustil 2016 tehti avalikuks loo "Sugar Shuffle" muusikavideo, mille filmis Viktor Koshkin Photography ja pani kokku Sideslip production.

Bourbon Sugar esines 16.septembril Kultuuriklubis Kelm koos välismaalastega Rick Barton and the Continental. 30.detsembril andis bänd aastalõpukontserdi Tallinna rokiklubis F.U.B.A.R.

18.veebruaril 2017 Tallinnas toimunud üle-Eestilise rokk- ja metalbändide konkursil FUBAR 666 võitis Bourbon Sugar teise koha. Bändis oli nüüd kolm liiget: Grigori Rõžuk - kitarr, vokaal; Oliver Kivi - bass, taustavokaal; Andreas Kübar - trummid.

2017 märtsis lindistati Raplas Susi stuudios ports uusi lugusid ning välja tulid ridamisi "Kings Of Our Time", "The Creator (Ocean of Eternity)", "Whiskey Love", "The Secret" ja "I Wanna Dance All Around You".

16.juunil 2017 tehti soundcloudis avalikus lugu "Make a wish" ning 25.novembril "Öö on noor".

4.jaanuaril 2018 avaldati lugu "Ränded", mida esitleti 6.veebruari hommikul saates “Terevisioon”. 15.märtsil andis bänd välja loo “Thunderstorm”.

10.mail tuldi välja looga “Bazar”. Lugu ammutab inspiratsiooni enam kui ühest kohast. Alates laulja ja kitarristi Grigori muljetest idamaistest turuplatsidest Marokos, Tuneesias ja Türgis, kuni modernsete klaustrofoobsete kaubanduskeskusteni, mille vahele jääb veel üht-teist. Lugu on rännak mööda erinevaid inimlikke ja ebainimlikke emotsioone.

Ansamblil Bourbon Sugar ilmus 8.augustil suviselt gruuvikas rock and roll pala “Red”.

Bourbon Sugar oli tänavuse Noortebändi finalist. Konkursi Tallinna poolfinaal toimus 6.oktoobril klubis Laev ning finaal 9.novembril Rock Cafes.

27.12 toimus vastavatud U3 Kontsertklubis minifestival WINTER BREAK 2018, kus astusid üles noorema põlvkonna ägedamad bändid nagu Rainer Ild, Bourbon Sugar, The Queen Of Spades ja The Boondocks.

Bourbon Sugar koosseis on 2019. aastaks kerkinud neljaliikmeliseks. Laulja põhikoha on üle võtnud 2007. aastal saatest “Eesti otsib superstaari” tuntust kogunud võimekas vokalist Taavi Peterson. Bassil annab kuuma Meelis Niine. Trummidel jõuline Kaupo Saar. Uus koosseis on aasta algusest saadik kirjutanud hulga uut materjali ja käsil on debüütalbumi salvestamine.

Grigori kommenteerib uut koosseisu nii: “Olen uue koosseisu ja sellega kaasneva värske hingamise ning uuenenud inspiratsioonipuhanguga väga rahul. Suur au on nii andekate inimestega koos musitseerida!” Taavi lisab: “Olen seda pikalt oodanud, et selline ühtselt hingav proff kooslus kokku saaks. Mind valdab energeetiliselt peatamatuse tunne!” Meelis võtab olukorda kokku nii: “Alates esimestest ühistest proovidest oli kohe tunda, et antud koosseisule tuleb lugude kirjutamine kergelt ja muusikaline pilt on põnev ja mitmekülgne. Bändiliikmete vahel oli kohe hea klapp ja kuna kõik on valmis loomingule pühenduma, on see ka endale suurepäraseks motivatsiooniks. Seega oli kohe algusest sisetunne, et tegemist on nö õige asjaga.”

19.juulil tuldi välja suviselt sujuva singliga “Make Me Feel”.

3.augustil esineti Haapsalus Augustibluusi pealaval.

Bourbon Sugar avaldas 2.novembril oma esimese muusikavideo “Device”, mille autor on Vladislava Snurnikova.

Bourbon Sugar andis 1.augustil 2020 välja muusikavideo uuele singlile "Remember", milles osaleb Leida Uusbek, filmis Danel Rinaldo Sangastes Valgamaal. Palas mängib klahvpille ka Erki Pärnoja. 2020.

Bourbon Sugar avaldas 4.detsembril kolmanda singli “Make a Wish”. “Make a Wish” sõnum on laiemas laastus see, et unistused viivad helgemasse homsesse päeva, ent ka ainult unistamisest ei piisa – kõik suured muutused, nii isiklikus kui globaalses plaanis, algavad Sinust endast.”

20.detsembril ilmus album “Make a Wish”, mis on sujuv rännak mööda erinevaid rock-muusika alažanreid millel on ühine, Bourbon Sugarile omane, psühhedeelne kiiks juures.

28.märtsini 2021 koguti Hooandjas abi albumi “Make a Wish” väljaandmiseks vinüüli ja CD'na.

6.juunil esitles bänd uusi liikmeid: laulja Samuel Reinaru ning Johan Klaus trummidel.

15.juulil avaldas Bourbon Sugar singli “Lilled”. 31.juulil esineti Haapsalus Augustibluusi pealaval.

1.oktoobril esines Bourbon Sugar TMW KinoMaja Hard Night'il.

3.detsembril tuli välja Bourbon Sugar uus lugu “Uneskõndija”. Muusikavideo režissöör Antony Loodus kommenteerib “Uneskõndija” videot järgmiselt: “Väga suur osa muusikavideotest on tänapäeval klišeed. Artistidega töötades püüan ma seda vältida, luues iga kord midagi ainulaadset. Bourbon Sugariga läks kõik väga sujuvalt. Koostöös leidsime ühise keele ning tõime laulu sõnumi esile tagasihoidliku huumoriga jäädes endiselt maitsekaks.”

15.jaanuaril oli Bourbon Sugar Tallinna kontsertklubi Cathouse laval üritusel TERE, ROCK! 2022.

12.märtsil esinesid No More Fridays, Bourbon Sugar, Di'Artist, Teravmoon, Räpina Jack ja Laura Prits @Odeon, Tallinn.

2.aprillil esitles Bourbon Sugar uut lugu "Pühapäeva Automobiil".

Faktid

Liikmed (nimi/ bändis/ synna:
Grigori Rõžuk - guitars, vocals - 23.06
Samuel Reinaru - vocals - 14.06
Meelis Niine - bass
Johan Klaus - drums

Muud huvitavat

Seotud videod

Bourbon Sugar - Uneskõndija
Bourbon Sugar - Uneskõndija

Artist: Bourbon Sugar

Lugu: Uneskõndija

Aasta: 2021

Režissöör: Antony Loodus

Bourbon Sugar - Remember
Bourbon Sugar - Remember

Artist: Bourbon Sugar

Lugu: Remember

Album: Make a Wish

Aasta: 2020

Režissöör: Danel Rinaldo

Bourbon Sugar - Device
Bourbon Sugar - Device

Artist: Bourbon Sugar

Lugu: Device

Aasta: 2019