Katie Melua

3.novembril taasilmub 20ks sünnipaevaks koos lisamaterjaliga Katie Melua debüütalbum "Call Off The Search".
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 09.10.2016 - 11:23
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 04.10.2023 - 16:53
Välismaine artist, Sooloartist, Pop

Katie Melua on edukamaid Briti noorlauljaid, hoides UK pingereas kolmandat kohta Adele ja Cheryl Cole järel. Ta on ta andnud välja kuus stuudioalbumit, tema plaate on müüdud enam kui üksteist miljonit eksemplari ning tema kontsertidest on võtnud osa üle miljoni inimese. Tema esituses lugusid saab kuulda sellistes filmides nagu "Oleks see ometi nii" (Just like Heaven), "Miss Potter" (Miss Potter), "Turist" (The Tourist), "Nancy Drew" (Nancy Drew) ja "Viis augustipäeva" (5 Days of War).

Katie ehk Ketevan Melua (sündinud 16.septembril 1984 Khuthaisis) on gruusia päritolu Briti laulja ja laulukirjutaja. Kaheksa-aastaselt, aastal 1993, asus ta koos perega elama Põhja-Iirimaale Belfasti, kus tema isa sai tööd arstina. Kui ta oli neljateistkümnene, kolis pere Inglismaale Londonisse. 10.augustil 2005 sai Melua Briti kodakondsuse.

Melua sõlmis lepingu väikese plaadifirmaga Dramatico. Mike Batti käe all tegi ta oma muusikalise debüüdi 2003. aastal. Tema esimene singel ilmus, kui ta oli vaid 18-aastane ning palast "The Closest Thing To Crazy" sai Briti edetabeli number üks. Novembris ilmus esimene album "Call Off the Search", millel kõlas 12 lugu. Album oli Briti edetabeli eesotsas kuus nädalat ja müüs üle maailma 3,6 miljonit koopiat.

Septembris 2005 avaldas Katie teise albumi "Piece by Piece". Kõigi 12 loo autoriteks olid Melua ja Batt. Selle albumiga jõudis ta ka USA-s esikohale ning müüs ainuüksi Saksamaal miljoni. Aastal 2006 oli ta Suurbritannia suurima plaadimüügiga naisartist ning Euroopa suurima läbimüügiga naissooloartist.

Katie Melua on kantud Guinnessi rekordite raamatusse kui kõige sügavamal vee all esinenud muusik. 2. oktoobril 2006 esines Melua koos oma bändiliikmetega Norra firma Statoil Põhjameres asuva naftapuurtorni jalas 303 meetrit allpool merepinda. Sellest ettevõtmisest ja kontserdist anti 2007 välja DVD "Concert Under the Sea".

Oktoobris 2007 ilmus 12-looline album "Pictures", mis jäi viimaseks koostööks Battiga. Plaadil osalesid Molly McQueen, Andrea McEwan. Singliteks olid "If You Were a Sailboat", "Mary Pickford", "If the Lights Go Out" ja "Ghost Town". Mais 2008 ilmus Katie kontsertalbum "Live at the O2 Arena".

Mais 2010 välja antud stuudioalbumi "The House" produtsendiks oli William Orbit. Laulukirjutajatena olid kaasatud Lauren Christy, Guy Chambers ja Rick Nowels. Singliteks olid samal aastal ilmunud "The Flood", "A Happy Place" ning "To Kill You With A Kiss".

Märtsis 2012 tuli välja album "Secret Symphony", millega Katie tõestas end väga hea lauljana. Plaat salvestati Air Studios Londonis ning lugudes "Better Than a Dream" ja "Walls of the World" oli orkestrijuhiks oli Mike Batt.

16.septembril 2013, Katie 29ndal sünnipäeval, nägi ilmavalgust kuues stuudioalbum "Ketevan", mis on ka Katie Gruusiapärane sünninimi. Katie unikaalne ja vapustav hääl, milles on muusikakriitikute sõnul aastate jooksul arenenud küpsust ja rikkust, jutustas uuel kauamängijal lugusid armastusest ja elust. Lugudele "I Will Be There", "Love Is a Silent Thief" ja "The Love I'm Frightened Of" valmisid väga ilusad videod. Detsembris tuli välja neljas singel "Where Does The Ocean Go?", mille kaasautorid on Mike ja Luke Batt.

25.märtsil 2014 esines Katie esmakordselt Eestis akustilise Euroopa tuuriga "Simplified". Kontsert Nokia Kontserdimajas läks täissaalile kui lauljatar mängis lauldes kitarri, saateks vaid klahvpillimängija ja basskitarrist. "End sõna otseses mõttes miljonite inimeste südamesse laulda õnnestub vähestel. Katie Melua vestab lugusid, mille võti on lihtsuses, siiruses ja eluläheduses. Kaunid meloodiad ja tihti pigem dramaatilised laulusõnad on võlunud nii teismelisi kui ka küpses keskeas kuulajaid. Hõrgult popilik, peenekoeliselt jazzilik, kohati bluusi- ja kantrivirvendustega. Klaari pehme tooniga jutustab ta seiku elust ja maalib pilte, mis kontserdi lõpuks moodustavad justkui novelliraamatu,“ kirjutas ajakiri Muusika.

14.oktoobril 2016 ilmus Katie uus album "In Winter", mis salvestati Georgias. Plaadil osaleb Gori Women’s Choir. Esimese avaldatud loo "Dreams on Fire" video on salvestatud Tbilisi Ooperimajas. Lisaks eelmainitule on Katie enda loomingust plaadil “A Time To Buy”. Ülejäänud jõululood on valitud ilmestamaks rahvusvahelisust.

10.novembril 2017 ilmus albumist kahel kettal "In Winter (Special Edition)", mille boonusplaadil kõlab 17-looline kontsert Berliini Admiralspalastist.

5.oktoobril 2018 avaldas BMG duubelalbumina lauljatari parimate lugude kogumiku "Ultimate Collection", kus kõlab kokku 33 laulu.

Katie Melua esines 19.juulil 2019 iidses lossihoovis festivalil Rock in Haapsalu.

13.detsembril ilmus Katie Melua 21-looline duubelalbum "Live in Concert (feat. Gori Women's Choir)".

16.oktoobril 2020 avaldas Katie Melua uue 10-loolise LP "Album No.8", mille esimene singel "A Love Like That" koos videoga tuli välja 1.juulil. Teine singel "Airtime" järgnes 24.juulil. "Your Longing Is Gone" muusikavideo avaldas ta 17.septembril. 20.novembril avaldas Katie Melua "Joy" muusikavideo, mis võetud üles Londonis ja Georgias.

26.novembril 2021 avaldab Katie Melua akustilise albumi 2020 plaadist "Album No.8". 19.oktoobril tuli välja lugu "Remind Me To Forget", kus kaaslaseks Simon Goff.

Katie Melua üheksas stuudioalbum "Love & Money" ilmus BMG alt 24.märtsil 2023. Produtsendiks on Leo Abrahams ning 12.jaanuaril esitleti 10-loolise plaadi avalugu "Golden Record" ja 3.veebruaril lugu "Sweet Days". 1.märtsil tuli välja singel "Quiet Moves".

2.mail algas UK ja Euroopa tuur, mille tipphetk oli 16.mail Londoni Royal Albert Halli show. 18.juulil esines ta Eestis, Maarjamäe lossipargis.

8.septembril avaldas Katie Melua uue singli "14 Windows". Muusikavideo lavastas Jackson Ducasse.

3.novembril taasilmub 20ks sünnipaevaks koos lisamaterjaliga Katie Melua debüütalbum "Call Off The Search".

Faktid

Nimi: Ketevan Melua
Sündis: 16.september 1984, Khuthaisi, Gruusia
Abikaasa: James Toseland (abielu 2012)
Vanemad: Amiran Melua, Tamara Melua

Muud huvitavat