In-Grid

21.juunil 2012 avaldas X-Energy Italy allalaaditava maxi-singli "Tu Es Foutu 2012", millel 8 tuliuut remiksi.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 18.05.2003 - 13:47
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 11.09.2012 - 21:00
Välismaine artist, Sooloartist, Electronic & Dance

Itaaliast on tulnud alati väga head diskomuusikat ent viimasel ajal pole ükski lugu mujal maailmas eriti populaarseks saanud. 2002 aasta suvel muutus aga kõik taas kuumemaks kui produtsendid Larry Pignagnoli ja Marco Soncini kutsusid stuudiosse oma uute ideede ellu viimiseks lauljatari nimega Ingrid Alberini ja esimese üllatusena ilmus õige pea maxi-singel "Tu es Foutu", mis vallutas kohe kõik Itaalia diskosaalid ja klubid. 16.septembril 2002 anti singel välja Saksamaal ja mujal Euroopas ning lugu on tänaseks tituleeritud viimase kümne aasta parimaks Itaalia diskolooks üldse. Üllatusena kõlab siin saateks kena akordionimeloodia ja väga tugev rütm ning loomulikult annab kõige suurema efekti seksikas lauljanna ja tema hääl ise.

Ingrid Alberini on pärit Põhja-Itaaliast ning tema filmiarmastajatest vanemad andsid talle nime kuulsa näitlejanna Ingrid Bergmani järgi. Tema elus ongi kõige suuremat rolli seni mänginud filmindus ning juba nooremana hakkas ta ise näitlema, joonistama ja laulma ning pühenduski viimaks rohkem laulmisele. 1994 aastal võitis Ingrid kohaliku vooru San Remo laulukonkursil ning pääses niiviisi Monte Carlosse esinema vormelipilootidele Ferrari tiimist. Ingridi lemmikmuusika on prantsuse sanshoon ning varieteemusa, millesse võib ju liigitada ka eduka loo “Tu es Foutu“.

31. märtsil 2003 ilmus Zyx Recordsilt terve In-Grid album nimega "Rendez-vous" kus pakutakse mega-hitti "Tu Es Foutu" lausa kolmes variandis, lisaks originaalile veel ingliskeelne "You Promised Me" ning pikem chill out mix. Plaat on kui kingitus suvele ning iga lugu siit 12-st on omaette hitt. Jätkub sanshoonide kaasajastatud tümpsusaatega variant ent päris tüütuks ei jõua ükski lugu muutuda, sest keskmine pikkus on 3 ja pool minutit loo kohta. Ilusaid elamusi loovad "Esclave De Toi", sissepõimunud kreeka meloodiaga "Je Ne Crois Pas", priljantselt hea "Pour Toujors" ning "Mais La Nuit". Huvitav on just üht vene meloodiat meenutav "Souvenir D'ete" ja loomulikult ägedad tümakad “Schock“ ning 19.mail 2003 singlina ilmunud avalugu "In Tango".

2004 aastal anti singlina augustis välja "Ah l'Amour l'Amour".

27.juunil 2005 ilmus järgmise albumi singel "Mama Mia" ja album nimega "Voila" tuli novembris 2005. Sellel kõlas 11 lugu prantsuse ja 5 lugu inglise keeles.

Järgmine rahvusvaheline plaat kandis nime "Passion" ja see tuli 23.veebruaril 2010. Singlid siit on olnud "Le Dragueur", "Les Fous" ja "Vive Le Swing".

2011 aastal nägi ilmavalgust chillout muusikat sisaldav album "Lounge Musique".

21.juunil 2012 avaldas X-Energy Italy allalaaditava maxi-singli "Tu Es Foutu 2012", millel 8 tuliuut remiksi.

Faktid

Pärisnimi: Ingrid Emiliana Alberini
Sünnipäev: 11.september 1978

Muud huvitavat