Lexsoul Dancemachine

5.juulil tulid Lexsoul Dancemachine ja Yasmyn lagedale ühislooga “All Night Long”.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 18.05.2003 - 13:47
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 11.07.2024 - 15:21
Eesti artist, Ansambel, Electronic & Dance

Lexsoul Dancemachine on kuueliikmeline Eesti funk-soul-disko kollektiiv, kuhu kuuluvad Robert Linna (vokaal, perkussioon), Martin Laksberg (basskitarr), Jürgen Kütner (kitarr), Kristen Kütner (kitarr), Joonas Mattias Sarapuu (klahvpill) ja Caspar Salo (löökpillid). 2013 a. alguse saanud ansambli asutas bändiliider, produtsent ja peamine laulukirjutaja Martin Laksberg.

5.detsembril 2015 andis kollektiiv välja 11-loolise debüütalbumi „Deus Lex Machina“ duubelvinüüli, CD, digialbumi ja oapurgi kujul. Kriitikute ja fännide poolt soojalt vastu võetud kauamängiva hittlooks sai “Beef Grinder”. Disko-funk laulu populariseerimisele aitas kaasa regulaarne rotatsioon BBC 6 ja BBC 2 raadiokanalitel Craig Charles Funk & Soul Show’s.

Lexsoul Dancemachine on mänginud Tallinn Music Week, Positivus, Pori Jazz, Funky Elephant ja Imagina Funk festivalidel. 2017 a. käidi Inglismaal minituuril. Esineti Bristolis, Londonis, Leedsis ja Manchesteris, kus anti täismaja kontsert legendaarses klubis Band on the Wall.

Lexsoul Dancemachine'i teine album "Sunny Holiday in Lexico" ilmus 25.novembril 2017. Kohaliku plaadifirma Funk Embassy Records alt ilmunud plaadile salvestas grupp latin, jazz-funk ja disko stiilides muusikat. Singel “Coconuts” sai bändi teiseks hitiks, ja leidis samuti toetust nii BBC raadios kui üle Euroopa.

Kolmas album "Lexplosion II" ilmus Funk Embassy Records alt 29.mail 2020. Kaheksa looga plaadil teevad kaasa ka USA kitarrist Cory Wong ning Brasiilia perkussionist Luiz Black, kes on muuhulgas tuuritanud São Paulos James Browniga. Albumi produtseeris Solid Gold Sound. 2020 a. suvel esines bänd liikuva Hulkurbussi katusel 3,5h järjest, sõites läbi Tallinna kesklinna.

Lexsoul Dancemachine võitis 2021. aasta Eesti Muusikaauhindadel Aasta Ansambli tiitli.

Lexsoul Dancemachine avaldas 10.juunil 2022 striimitava lühialbumi "Lex On The Beach", mida esitles 1.juulil minifestivalil Tallinna kruiisiterminalis. Albumil kohtuvad bändi sõnul jahtrokk, adult-oriented rock, jaapani linnapop ja "Miami Vice'i" atmosfäär. Helikeele inspiratsiooniks said lämmatavalt palavad ilmad ja mõnusad jahutavad briisid. "Meie uus EP on täielik ja täiuslik suve soundtrack," sõnas Robert Linna. "Idee sai alguse sellest, et me kammisime Martin Laksbergiga demosid läbi ning panime tähele, et päris mitu lugu olid baleaarse funk'i ja jahtroki vaibiga." Lühialbumile vormiti kokku neli lugu, mis avavad Lexsouli nende sõnul natuke teistsugusest küljest. "Me pole ainult higist nõretav küttebänd, vaid oskame ka jahutada ja lõõgastada," kommenteeris Linna uut muusikalist suunda.

Raadio 2 Aastahiti auhinnagalal 29.detsembril T1 kaubanduskeskuses astus Lexsoul Dancemachine lavale looga "Lazy Breeze", mis tõi ansamblile ka eriauhinna R2 TOP 1, olles 2022 aastal raadiojaama enimmängitud lugu.

19.mail toimus Fantastiline Öine Pealinna Pidu, kus esines Lexsoul Dancemachine.

Lexsoul Dancemachine tähistas 3.juunil Paavli Kultuurivabrikus kümne tegutsemisaasta täitumist. Kontserdil esitas ansambel oma uusi ja vanu lugusid kõikidelt stuudioplaatidelt. 30.juulil esines Lexsoul Dancemachine Tallinnas Kadrioru pargis Sume festivalil.

Lexsoul Dancemachine ja Kristel Aaslaid lõid kaasa 22.septembril ilmunud A-Rühm albumil loos "Neli, Kolm, Kaks, Üks".

26.detsembril 2023 toimus Inspira kanalil otseülekanne kontserdilt „Eesti gruuv 1970-80ndad“, kus esinesid Rita Ray, Robert Linna ja Ivo Linna. Nad tõid lavale 1970ndate ja 1980ndate Eesti muusika pärlid, mida mõjutasid funk, soul ja džäss. Kontserdil astusid üles ka Lexsoul Dancemachine ja ÜENSO Riivo Jõgi juhatusel, lisaks erikülalistena saksofonist Lembit Saarsalu ja helilooja-pianist Tõnu Naissoo.

25.mail esinesid @KRULLI Balearic (Tallinn, Kopli 70a) Lexsoul Dancemachine ning Vaiko Eplik & Eliit.

5.juulil tulid Lexsoul Dancemachine ja Yasmyn lagedale ühislooga “All Night Long”.

Faktid

Koosseis:
Robert Linna (13.09.1983) - vokaal
Martin Laksberg (31.05.1988) - basskitarr
Jürgen Kütner (17.04.1988) - kitarr
Kristen Kütner (23.07.1992) - kitarr
Joonas Mattias Sarapuu (07.06.1994) - klahvpillid
Caspar Salo (29.08.1988) - löökpillid

Muud huvitavat