Mick Pedaja

Mick Pedaja andis 5.juulil välja videosingli “Softer (For Noel)”, mis on pühendatud tema pojale Noelile. Loo kaastegijaks, produtsendiks ja miksijaks on andekas Hispaania helilooja Sergio Llopis. Video on filmitud ning monteeritud Micku poolt Eesti suvises ja kevadises looduses.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 18.10.2016 - 11:22
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 05.07.2024 - 10:49
Eesti artist, Sooloartist, New Age

Mick Pedaja on Raplast pärit muusik ja helilooja. Ta on sündinud 7.märtsil 1993. Muusika on teda saatnud terve elu. Tema muusikarajal on olnud palju erinevaid põnevaid projekte, milles ta on otsinud muusikalist väljakutset ja tavapäratut väljundit.

Micucu oli instrumentaalduo koosseisus Uku Kübar (klahvpillid, trummid, perkussioon, elektroonika) ja Mick Pedaja (kitarrid, vokaal, elektroonika). Teinud eelnevalt mitmeid erinevaid bände ja projekte koduses Raplas, jõudsid kaks sõpra alles Micucus nende jaoks parima sünergiani. 29.mail 2013 sai valmis debüütsingel "Take your things".

Märtsist Maini salvestati Kaabu stuudios esimese EP lood ning "Debut EP" tuli välja 10.juulil 2014. EP-l võib kuulda põnevat elektro-akustilist kompotti meloodilisest elektroonilisest muusikast ja kergemast progerockist, mis nende endi sõnul peegeldab meid ümbritsevat keskkonda ja inimesi. Mick Pedaja ei ole Micucus enam tegev.

Pedaja üksi loodavat muusikat võib kirjeldada kui segu ambient’ist, akustilisest folgist ja new age’ist, kus loodushääled kohtuvad hõljuvate kõlamaastike ja helimustritega. Mehe enda sõnul on tema muusika inspireeritud eelkõige inimestest tema ümber, loodusest, tunnetest ja olemisest üleüldse.

Juba 2014.a suvel alustas Mick sooloplaadi tegemisega ning valis välja viis lugu. Miku eesmärgiks muusika tegemisel on luua kuulajate kõrvadesse palju soojust ja rahu. Enamuse inspiratsioonist saab ta loodusest ja inimestest, kes teda motiveerivad. "Ärgake – EP" tuli välja 1.novembril 2014.

12.detsembril 2015 avaldas Mick Pedaja enda loo "Seis", mille produtsentideks olid Raul Ojamaa ja Kostja Tsõbulevski. Laulu miksis ja masterdas José Diogo Neves. Mick pääses looga Eesti Laul 2016 finaali, mis toimus 5.märtsil Saku Suurhallis ning jäi neljandaks.

1.septembril 2016 tuli Mick välja singli "Valgeks" muusikavideoga. "Rõõm on teiega jagada uut singlit "Valgeks" sügisel ilmuvalt albumilt. Olen täna jälle kogemuse võrra rikkam. Käisime Madise, Angeelia, Getteri ning Lumeliga Viljandimaa metsades uitamas," kirjutas Mick loo tutvustuseks.

Oma debüütalbumi "Hingake" sündimiseks kogus Mick toetuse Hooandjas. Toetus kulus plaadi salvestuse, produtseerimise, miksimise & masteri tarvis. Albumit aitasid produtseerida ja lisasid oma kauni helikeele Raul Ojamaa ja Konstantin Tsõbulevski. Albumi disaini ja kunstilise poolega tegeles kunstnik Elina Kasesalu.

Plaadi olemust võib kirjeldada paeluvalt elektrooniliste, akustiliste ja atmosfääriliste elementidega. Albumil on kuulda öösel Kalamajas lindistatud lindude või elektrikappide hääli, Swedbanki automaadi helidest kokku miksitud rütme ja palju muid sounde, mis on Micku muusika loomisel köitnud. Micku on enamjaolt inspireerinud loodus, inimesed ning elulised situatsioonid ja helid tema ümber. Võib öelda, et tema muusika räägibki elust. Lood on nii instrumentaalsed kui ka eesti ja inglise keeles. Plaadil lõid kaasa mitmed Eesti muusikud. Marten Kuningas aitas seada sõnu, Mari Jürjens lisas imelist vokaali ning Kristjan Kallas vastutas perkussiooni poole pealt.

14.novembril tuli singlina välja "Home" ning Sander Allikmäe lavastatud muusikavideo jõudis Youtube'i 17.novembril.

"Hingake/Breathe" jõudis müügile 18.novembril ning esitluskontserdid toimusid 23.novembril Tallinnas Kumu auditooriumis ja 26.novembril Tartus uues Eesti Rahva Muuseumis.

Mick Pedaja esines Eesti Muusikaauhinnad 2017 auhinnagalal 26.jaanuaril Nordea Kontserdimajas. Ta võitis aasta alternatiiv/indie albumi kategoorias.

3.veebruaril 2017 astus Mick Pedaja üles Rootsi indiefolgi tähe José Gonzaleze ja The String Theory orkestri kontserdi erikülalisena.

Mick Pedaja üllitas 11.aprillil 2017 värske singli “Groundz”, mis salvestati eelmisel kuul.

2017 juunis nägi ilmavalgust Mick Pedaja uue projekti SUMRA debüütalbum "LANIAKEA". Värske kogumik sisaldab seitset elektroonilist ambientlugu, mis on põimitud erinevatest kultuuridest kerkinud viisijuppidest kui ka enda salvestatud helidest ning elektroonikast. Albumi valmimisel olid Mickule abiks Aivar Surva trompetil, Uku Kübar trummidel ning José Diogo Neves miksis ja masterdas.

Mick Pedaja ja Angeelia andsid 12.juulil 2017 välja esimese ühise loo “Alive”, mis on kirjutatud 2016. aasta sügisel ning kõneleb oma helis suuresti tänust, elus koos kulgemisest ning hingelisest põimumisest.

Mick Pedaja avalikustas 5.detsembril uue loo “Avaimus”, mis salvestati novembrikuus Raplas asuvas Tõnu Susi Muusikastuudios.

Mick Pedaja astus lavale 20 jaanuaril NO99-s toimunud Intsikurmu talifestivalil iselaadi elektroonilise muusikaga nimetaja all SUMRA, mille avar ja suurejooneline eksperimentaalne helimaailm lõi festivaliks just õige atmosfääri. SUMRA koosseisu kuuluvad kaks trummarit, mis on äärmiselt vaatemänguline ja muudab kõla võimsaks, jättes Pedaja kohati tahaplaanile.

Mick Pedaja andis 19.02.2018 välja uue singli "Näed", mis jätkab mõtteliselt eelmise singli "Avaimus" teemadega. Videos olev mehike, mille autoriks on muusik ja puidukunstnik Allan Jürgens, kehastab ürgsete eestlaste vaimu. "See lugu on jätk "Avaimusele," mõlemad on natukene keskkonnateemalised," ütles Pedaja.

Lisaks uuele loole andis Mick Pedajal minituuri koos Poolast pärit duo Coals’iga: 21.02 Rapla, Kultuurklubi Baas; 22.02 Tallinn, KUMU Auditoorium; 23.02 Tartu, Erinevate Tubade Klubi.

Mick Pedaja esines TMW raames 7.aprillil Sweet Spot festival nigh'til ning 2.juunil Kohilas toimunud festivalil Kaparock.

Mick Pedaja ja Sander Mölder andsid 6.juunil välja esimese ühise singli pealkirjaga "Fallin". Loo auto on Mick Pedaja, produtseerimisel andis oma panuse Sander Mölder. ""Fallin" viib teid varajasest ja kargest hommikust inspireeritud kergele jalutuskäigule," kirjeldasid muusikud ise.

Mick Pedaja esines 27.juulil Tallinnas Sweet Spot Festivalil.

Muusikud Mick Pedaja ja Angeelia Maasik abiellusid 1.augustil Tallinnast 45 kilomeetri kaugusel asuvas Raudsilla puhkekeskuses. Angeelia perekonnanimeks on nüüd samuti Pedaja.

29.novembril tuli albumilt "Avaimus" välja videosingel "Heat & Leaf", mis on filmitud Eesti metsas. Videos astuvad vaatajate ette Jim Ashilevi ja Mick. 7.detsembril avaldas ta instrumentaali “Forest Hymn Pt . 1” koos looduskaadritega.

“Avaimus ehk ava end vaimus”, ütleb Mick tutvustades uut albumit. Plaadi olemuses soovib autor edasi anda mõtteid, et hoiaksime ning tolereeriksime üksteist kui looduse osa ning mõtleksime ka meie pärandist ehk metsast kui väärtusest. Oleme külalised metsas, kuhu meid oodatakse avasüli. Austame rohkem kohalikke asunikke ning elu selles. Avades vaimus, avame ka end loodusele ning loodus end meile. Nagu ka eelmisel väljaandel “Hingake / Breathe” kuuleb uuel plaadil nii eesti- kui ka ingliskeelseid lugusid. Palade vahele on põimitud mõned lood Micku enda kirjutatud muusikat keelpillikvartetile.

9-looline album saabus kuulajateni 12.detsembril ning seda esitleti samal päeval Tartu Eesti Rahva Muuseumis. 13.detsembril toimus plaadiesitlus Viru Keskuse Rahva Raamatu 3. korruse muusikaosakonnas ja Tallinnas Erinevate Tubade Klubis. Lavale tuli seekord Mick koos bändi ning keelpillikvartetiga.

1.märtsil 2019 avaldas Mick Pedaja live versiooni loole “Follow”, mis on ühtlasi tema kolmas singel albumilt “Avaimus”. Video on filmitud maagilises Tallinna Botaanikaaias. Loole puhus elu sisse videokunstnik Madis Reimund, salvestas Sigfried Kesküla, mixis ja masterdas Aivar Surva. Mick Pedaja bändi kuuluvad vokalist Angeelia Pedaja, basskittarrist Indrek Mällo, trummidel Aivar Surva ja klahvpillidel Uku Kübar.

29.märtsil jõudis kinodesse Martti Helde täispikk mängufilm "Skandinaavia vaikus", mille tunnusmeloodiaks on lugu "Moment". Lugu valmis Mick Pedajal juba kolm aastat tagasi. Muusikavideos on kasutatud lõike "Skandinaavia vaikuse" mängufilmist ning see on loodud sama loomingulise meeskonna poolt, kes on ka mängufilmi loomisprotsessi juures osalenud.

5.aprillil avaldas Mick Pedaja “Skandinaavia vaikus” filmimuusika viie looga lühialbumi. "Lood ning film on ühiskonda peegeldavad ning puudutavad tugevalt meie ühiskonna valupunkte." kirjeldas Pedaja.

Mick Pedaja lõi koos abikaasa Angeelia Pedajaga uue muusikalise koosluse MIANG, kellel ilmus 2.augustil 10-looline album "Life Of Patterns". Plaadiesitlus toimus 25 juulil Vääna-Jõesuus kontsert-festivalil HOOVUS. 20.juunil avaldas duo plaadi nimiloo singli. Muusikavideo valmis koos näitlejate Maris ja Kristjan Lüüsi, operaatori Madis Reimundi ning visuaalikunstniku Sander Tuvikesega. 19.septembril esitleti loo "Canals" droonivideot, mille autoriks Kaupo Kalda.

5.oktoobril esitles MIANG Telliskivi Loomelinnakus asuvas Fotografiska Tallinnas albumit “Life Of Patterns”.

12.detsembril avaldas ta uue loo "Real" koos kauni muusikavidega, mis sündis koostöös režissöör Martti Heldega, kelle nägemus oli jutustada lugu läbi käte. Käed on justkui metafoor ja väljendus meie endi vaimust nagu ka silmad.

15.detsembril sündis Mick ja Angeelia Pedaja perre pisipoeg Noel Josef Pedaja.

30.oktoobril 2020 avaldas Mick Pedaja lummava loo "Golden" koos muusikavideoga, kus peategelasteks on Kristjan ja Maris Lüüs. "Minu uus singel “Golden Hour” on nüüd kuulamiseks ja vaatamiseks väljas. See lugu toob kokku mitu kihti, milledega me paljud igapäevaselt kokku puutume. See lugu räägib, kui oluline on hoida enda kõrval olevat partnerit, pere, sõpra. Vahel kujutan end olukorda, kui mu kõrval enam ei oleks kaaslast, keda ma armastan. Mitte, et ma seda soovin, vaid pigem see mõte paneb mind omakorda rohkem hetke väärtustama, austama, pingutama ja hoolima. Mitte homme või puhkusele sõites, vaid kohe. Vaadates silma, soovides head ning elada elu, milles me just täna elada soovime. Nii kerguses, kui takistustes. Jah, kõigil on suhetes takistusi, kompromisside leidmist või mitte leidmist, kuid soovin tuua tähelepanu asjaolule, et teadlikkus on imeline võti meie rajal. See aitab meil suhtes rohkem elusana tunda ning teha vähem vigu. Teadlikkus aitab meil oma ilus jätkata ning alati on mille nimel pingutada," kirjutas Mick oma Facebooki kontole.

22.juulil avaldas Mick Pedaja laulu “Fly Fly Fly”, mis pühendatud siit ilmast lahkunud parimale sõbrale. "Ma soovin, et me tõesti hoiaksime oma lähedasi ja sõpru, kes meil antud hoida ja julgeksime nendega just omavahel avatult rääkida, suunata, küsida, abi paluda. Õpiksime päriselt rääkima," kirjutas Laulja.

15.augustil toimus Rakvere Vallimäel suurkontsert “Pühitsus”, mis andis lisaks iseseisvale mõtlemisele kogemuse enese määratlemise kohta. Üles astusid Kristjan Järvi Ensemble, NOËP, Mick ja Angeelia Pedaja ning Anett.

23.septembril alustas okupatsioonide ja vabaduse muuseum Vabamu kontserdisarjaga "Vabamu kontserdid". Esimesena astus lavalaudadele helilooja ja muusik Mick Pedaja koos Uku Kübara ja abikaasa Angeelia Pedajaga.

Veebruaris 2022 linastus kodumaine mängufilm "Soo", mille muusika kirjutas Mick Pedaja. Helilooja sõnul inspireeris teha muusikat kirjutades filmi elulisus, lugu ise ning Eesti loodus. "Eesti loodusel on minu loomingus suur roll. Metsa sõites soovin kogeda rahu ja õnnetunnet, ürgsust. Juba "Soo" filmi algmaterjali lugedes tekkisid visuaalid ja vaated, et edasi muusikat luua." Filmi 11 lugu on kuulatavad Spotify's.

Mick Pedaja andis 5.mail välja 11-loolise albumi "Pray", kuhu on koondatud tema viimase kolme aasta jooksul valminud looming. Pedaja selgitas, et "Pray" on ühislooming ning ta jagab au kõigile, kes on albumil kaasa teinud ning aidanud selle teekonnal teoks saada. "Kuulda saab trummipartiisid minu bändiliikmetelt Uku Kübaralt ja Aivar Survalt, abikaasa Angeelia Pedaja ingellikku häält, keelpillikvartett Preziosot. Samuti on panustanud erilise disainiga Angeelia ning helivõluga Kaur Kenk," selgitas ta. "Muusika valmis enamjaolt uduses ja lumises Pärnus, aga on ka fragmente eelmise aasta kevadest. Albumil kõlab mitmeid kihte, mis on kogetud ning seejärel muusikasse salvestunud. Kõlavad helid kirjeldavad mitmeti ka praeguse aja keerises olevaid tundeid, sündmuseid, palveid."

Mick Pedaja esines 5.mail 2022 TMW Indie Shuffle raames Telliskivi restoranis F-hoone. Koos uue kauamängivaga "Pray" esitles Pedaja 5.mail Okapi galeriis ka oma fotonäitust "Jäämaailm".

Mick Pedajal ilmus 28.aprillil uus sooloalbum “Sula”, mis on tema neljas täispikk helikogu. Mick Pedaja sõnul mängisid albumi sünni juures olulist rolli sulailmad. “Mind inspireerisid sulailmad, mida sel talvel oli omajagu. Kord jää sulas ning siis jälle jäätus. Kuna ma pildistan väga palju, siis olid droonivaated Soomaa luhtadelt ja Pärnumaa rannikutel imelised. Talv on üks mu lemmikuid aastaaegu just selle vahelduse poolest. Usun, et keskkond, kus me elame, inspireeribki meid, paneb looma ja tundma rahu,” selgitas Pedaja. 21.aprillil tuli muusikul välja esimene singel "Sula", mis on albumi avalugu.

Albumiga "Sula" korraldas Mick 2.maist kuni 21.maini suuremat sorti üle-eestilise tuuri osa saamaks tema uuest muusikast. 10.juunil esines Mick Pedaja Kapa Festivalil Kohilas Tohisoo mõisapargis.

20.juulil toimus Angeelia ja Mick Pedaja eestvedamisel Vääna-Jõesuus hubane muusika- ja kunstide gurmeefestival Hoovus. Seal astusid nende endi kõrval üles ka Erki Pärnoja & Anna Kaneelina, Ingrid Lukas, Hanakiv, Reinis Jaunais ja The Flamenco Thief.

4.augustil toimus Mick Pedaja tunnine kontsert Põlvas metsa- ja atmosfäärifestivalil Intsikurmu.

Anton Hansen Tammsaare samanimelisel romaanil põhinev režissöör Helen Takkini psühholoogiline ajastudraama "Elu ja armastus" oli Mick Pedaja kuues helindamisfilm. Veebruaris 2024 esilinastunud filmimuusika palad on üsna minimalistlikud, umbes nagu film isegi.

Mick Pedaja andis 5.juulil välja videosingli “Softer (For Noel)”, mis on pühendatud tema pojale Noelile. Loo kaastegijaks, produtsendiks ja miksijaks on andekas Hispaania helilooja Sergio Llopis. Video on filmitud ning monteeritud Micku poolt Eesti suvises ja kevadises looduses.

Faktid

***Haridustee: Kehtna põhikool, Rapla Ühisgümnaasium, Rapla Vesiroosi gümnaasium. Tallinna Vanalinna täiskasvanute gümnaasium

***Muusikaõpingud: Muusikaga hakkas ta tegelema seitsmeselt, lühikest aega käis Mick Kehtna lastekooris ning siis 10-aastaselt alustas Kehtna muusikakoolis kitarri õppimist. Mõni aasta hiljem viis tee Thea Paluoja juurde, kus pandi kokku neljast poisist koosnev ansambel nimega Tohohh. Mick ütleb, et on väga palju mõjutusi saanud nii Thealt kui ka neljalt kitarriõpetajalt, kes läbi aastate teda toetanud, suunanud ja aidanud on. Kõige pikemalt õpetas talle instrumenti Taavi Langi, kes praegu mängib Terminaatori ridades.

***Kitarrid: oma pille on muusikul aastate jooksul olnud kolm. Esimese isikliku kitarri sai sünnipäevakingina vanematelt. Tegemist oli musta pilliga, millele Mick kleepis suure kleepsu ning ema taskupeegli. Järgmise kitarri ostis ta pooleldi oma raha eest ja pooleldi vanemate toetusel. Kolmanda pilli soetas ta 2013. aastal ning lasi selle oma käe järgi tuunida. Helmut Hark pani kaela taha kõrgenduse, et keeled oleks kõrgemal, ning lisas helipea.

***Laulukarussell: oli 12 parema hulgas 2008 aasta finaalis

***Eesti otsib superstaari: osales saates 16-aastaselt, ta langes välja vahetult enne kümne finalistiga finaali kuhu pääsesid muuhulgas Getter Jaani, Ott Lepland ning Marten Kuningas

***Eurovisioon: Mick oli üheks kahest taustalauljast 2010. aastal Eestit Oslo Eurovisionil esindanud Robin Juhkentalile loos „Siren“

***Lemmikud Eesti artistid: Marten Kuningas, I Wear* Experiment, Vaiko Eplik ning Martin Eero Kõressaar

***Salaprojekt, mida ta sooviks ellu viia: kohtuda vaalade ja delfiinidega ning siduda nendega oma muusikat, tal on paar lugu juba valmis

Muud huvitavat

https://www.facebook.com/mickpedajamuusika/

Fotode autorid: Laura Oks, Felix Laasme, Mart Vares, Rene Suurkaev, Ken Oja

Seotud videod

Mick Pedaja - Softer (For Noel)
Mick Pedaja - Softer (For Noel)

Artist: Mick Pedaja

Lugu: Softer (For Noel)

Aasta: 2024

Mick Pedaja - Golden Hour
Mick Pedaja - Golden Hour

Artist: Mick Pedaja

Lugu: Golden Hour

Aasta: 2020

Mick Pedaja - Moment
Mick Pedaja - Moment

Artist: Mick Pedaja

Lugu: Moment

Aasta: 2019

Režissöör: Martti Helde

Mick Pedaja - Follow
Mick Pedaja - Follow

Artist: Mick Pedaja

Lugu: Follow

Album: Avaimus

Aasta: 2019

Režissöör: Madis Reimund

Mick Pedaja - Real
Mick Pedaja - Real

Artist: Mick Pedaja

Lugu: Real

Aasta: 2019

Mick Pedaja - Näed
Mick Pedaja - Näed

Artist: Mick Pedaja

Lugu: Näed

Aasta: 2018

Mick Pedaja - Heat & Leaf
Mick Pedaja - Heat & Leaf

Artist: Mick Pedaja

Lugu: Heat & Leaf

Album: Avaimus

Aasta: 2018

Režissöör: Mick Pedaja

Mick Pedaja - Valgeks
Mick Pedaja - Valgeks

Artist: Mick Pedaja

Lugu: Valgeks

Album: Hingake

Aasta: 2016

Režissöör: Madis Reimund

Mick Pedaja - Home
Mick Pedaja - Home

Artist: Mick Pedaja

Lugu: Home

Album: Hingake / Breathe

Aasta: 2016

Režissöör: Sander Allikmäe