Dead Furies

Tallinna rokkbänd Dead Furies teatas sotsiaalmeedias, et käesoleva aastaga nende tegevus ka lõppeb. 13.jaanuaril 2023 andsid nad peopaigas Ülase 12 kontserdi ning enam eal lavale ei astu. "Me oleme veidi kurvad ja samal ajal ka veidi rõõmsad teatamaks, et Dead Furies läheb laiali," kirjutas bändi solist Ardo Fury oma sotsiaalmeedias. "Selleks ei olegi mingit erilist põhjust. Me vajame aega sellest eemal olemiseks ja oma asjadega tegelemiseks," kummutas ta kiiresti mõtted bändiliikmete vahelistest pingetest või muust draamast.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 11.12.2016 - 12:59
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 14.01.2023 - 05:46
Eesti artist, Ansambel, Rock

Dead Furies on rawk n' rowl grupeeringuga Tallinnast, kelleks on Ardo Fury kitarril ja vokaalil, Robert Fury bassil ning Erik Fury trummidel. Ardo on avalikkusele tuntud 2015 aasta lõpus puhkusele läinud ansamblist Tallinn Daggers ning on ka kõigi Dead Furies lugude autor.

Dead Furies sündis sinisilmsest entusiasmist mängida just enda maitse järgi nii ehedat ja energilist rock’n’rolli kui võimalik. Peavoolu ja hooajatrende trotsiv trio avaldas oma esimese singli “Listen to T. Rex” tänavu juunis. “Kui Sa oled mees ja ei tea, mida teha kohtingul siis kuula selle loo ja vanameister T. Rexi laulusõnu. You’ll be alright then!” Loo muusikavideo lavastasid Robert Kõrvits ja Birgit Suitsu ning produtseeris Henri Nõmm.

25.juulil 2016 andis bänd välja minialbumi “Devil's Musik”, kus kõlab neli lugu. Iseloomustatakse järgmist - “Devil's Musik” - ”Sedasi kirjutatakse armastuskirja. See on meie ood kuradimuusikale ehk rock’n’rollile.” - “Get Down Y’all” - ”Tants on üks parimaid eneseväljendusviise ning tantsupõrand hingerahu toovaks templiks. Vaatamata kohale, tujule, riietusele või sündmusele — put on your dancing shoes!” - “You’re So Money (And You Don’t Even Know It)” - ”Hetkedeks, kui oled enesesse usku kaotamas.”

2.detsembril tuldi välja singliga “Gimme Shock’”, mille näol on tegu hõlpsa, ent kaasakiskuva peohümniga. “See lugu on minu silmis nagu 1970ndate KISSi ja 1980ndate Beastie Boys’i sohilaps,” kirjeldas lugu bändi solist Ardo Fury ning lisas, et tema jaoks mõjub lugu energialaenguna, mis peletab kehast ja vaimust igasuguse väsimuse.

4.jaanuaril avaldati loo "C'mon C'mon" muusikavideo, mille tegi Birgit Suitsu ja osatäitjaks oli Henessi Schmidt. 20.jaanuaril ilmus bändi esimene kauamängiv “No Talkin’ All Action”, kus kõlab 12 lugu.

10.mail anti välja plaadi viimane singel. “”Rock ‘N’ Roll War” valiti plaadi viimaseks singliks, sest see tundus meile kohe kõige raadiosõbralikum lugu ning seetõttu otsustasime, et lekitame selle singlina siis, kui on enda lemmikud juba avaldatud,” räägib bändi frontman Ardo Fury.

29.novembril 2017 avaldas Dead Furies muusikavideo uuele singlile "On A Mystery Train", mis filmitud Tallinna klubis Kelm ning Helsingi Tavastia alumisel korrusel asuvas Semifinal klubis. Kaameraga oli mõlemal kontserdil kaasas Ken Keller, kes võttis kõik võimaliku üles ning video monteeris kokku bänd ise. 2018 aasta alguses ilmusid singlid “Feast of the Vampyr” ja “Take a Chance With Me”. Neid mängiti hoogsalt kodumaistes ja välismaistes raadiojaamades ning muudes muusikakeskkondades.

Dead Furies avaldas 16.veebruaril 2018 vinüülil oma teise albumi “Rock City a Go Go”. Plaadi 12 lugu salvestati koos Talbotis figureeriva helikunstniku Magnus Andrega. Viimaste aastate jooksul on Rootsi muusika olnud bändidele suureks mõjutajaks ning Dead Furies ei ole erand – nende kõrge energiaga rock’n’roll kõlab skandinaavialikult.

Bänd andis vinüüli esitlustuurile avapaugu 10.veebruaril Tallinna klubis Snakehouse ning sealt edasi ootavad ees kontserdid 17.veebruaril Tartu Genialistide klubis, 9.märtsil Pärnu Kultuurikubis Tempel, 17.märtsil Rakvere Kära Kantsis, 7.aprillil Valga Rockiklubis ja 14.aprillil Viljandi Lennukitehases.

13.märtsil tuli välja muusikavideo albumi “Rock City a Go Go” avaloole “Getcha Kicks MF”.

Raju rawk n' rowl kamp Dead Furies esines TMW raames 5.aprillil Von Krahlis Live Nation Baltics õhtul.

17.aprillil astus saates "Terevisioon" lavale ansambel Dead Furies, kõlasid lood "Getcha Kicks MF" ja "On a Mystery Train".

Dead Furies astus üles 20.juulil Lätis Salacgrivas Positivus festivalil.

23.novembril esineti klubis Tapper Briti punklegendi GBH soojendajana.

10.oktoobril 2019 esitles bänd Burger Boxis oma uut ja kolmandat plaati "Stay gold".

Dead Furies esitles 14.detsembril rockiklubis Barbar bändi enda plaadifirma Dragstrip Riot Records alt ilmunud vinüüli “Stay Gold”. Järjekorras võetakse ette Suurbritannia, Saksamaa ning suurel nõudmisel juba teist korda ka Hispaania.

21.augustil esines ansambel Tallinna rokiklubi Barbar III hooaja avamispeol.

30.oktoobril avaldas Dead Furies esimese singli ja video “Let’s Get Loaded!” oma järjekorras juba neljandalt albumilt “Midnight Ramble”, mis ilmus 18.detsembril vinüülil ja digiplatvormidel.

“Let’s Get Loaded!” sai valitud esiksingliks, sest ta on suurepärane käivitaja. Aga kindlasti ei anna ta aimu sellest, milline saab olema terve album. Seekord sündis plaat teisiti – olime kolmekesi koos proovikas, fantaseerisime, proovisime, jämmisime, võtsime õlut ja võtsime rahulikult. “Midnight Ramble” tuleb kahtlemata kõige eriilmelisem album meil, sest käisime seda tehes ära kõikide rocki alamzhanrites ja -ajastutes,” kirjeldab uut materjali bändi kitarrist, laulja ja helilooja Ardo Fury. “Let’s Get Loaded!” on video teinud seni kõigest Eesti parimaks rock-fotograafiks tituleeritud Maris Savik. Tänu sellele videole võib Savik pretendeerida ka parima rock video tegija tiitlile.

4.juunil 2021 ilmus Dead Furies singel “Fire Fire”.

2.oktoobril esines Dead Furies TMW Kivi Paber Käärid Stage'l.

Dead Furies lugu “Your Kiss Like Venom” koos videoga ilmus 31.oktoobril.

10.detsembril ilmunud Genka kogumikul "Oleg Kosjugin X" kõlab Dead Furies esituses "Über Cola" kaver. 11.detsembril esinevad Dead Furies ja Hvnta klubis Tapper, Tallinnas.

Dead Furies avaldas 17.juunil teise singli “Heaven In You” järgmiselt albumilt.

9.septembril 2022 ilmus 10 looga kauamängiv “V”. Metalsemas post-hardcore rütmis album salvestati maikuu esimesel nädalavahetusel Talbotist tuntud Magnus Andre isiklikus Andrecordings stuudios. Albumil mängib uus trummar Mikk Kerner.

Tallinna rokkbänd Dead Furies teatas sotsiaalmeedias, et käesoleva aastaga nende tegevus ka lõppeb. 13.jaanuaril 2023 andsid nad peopaigas Ülase 12 kontserdi ning enam eal lavale ei astu. "Me oleme veidi kurvad ja samal ajal ka veidi rõõmsad teatamaks, et Dead Furies läheb laiali," kirjutas bändi solist Ardo Fury oma sotsiaalmeedias. "Selleks ei olegi mingit erilist põhjust. Me vajame aega sellest eemal olemiseks ja oma asjadega tegelemiseks," kummutas ta kiiresti mõtted bändiliikmete vahelistest pingetest või muust draamast.

Faktid

Dead Furies koosseis:
Ardo Fury (Kivi) kitarril ja vokaalil
Robert Fury (Kõrvits) bassil ja taustavokaalidel
Mikk Kerner trummidel

Lahkunud: Erik Fury (Weiland) trummidel

Muud huvitavat

Seotud videod

Dead Furies - Your Kiss Like Venom
Dead Furies - Your Kiss Like Venom

Artist: Dead Furies

Lugu: Your Kiss Like Venom

Album: V

Aasta: 2021

Dead Furies - Let's Get Loaded!
Dead Furies - Let's Get Loaded!

Artist: Dead Furies

Lugu: Let's Get Loaded!

Album: Midnight Ramble

Aasta: 2020

Dead Furies - Getcha Kicks MF
Dead Furies - Getcha Kicks MF

Artist: Dead Furies

Lugu: Getcha Kicks MF

Album: Rock City a Go Go

Aasta: 2018

Dead Furies - On A Mystery Train
Dead Furies - On A Mystery Train

Artist: Dead Furies

Lugu: On A Mystery Train

Album: Rock City A Go Go

Aasta: 2017