Peter Põder / Eliot Ness

Eesti Laul 2024 10. finalisti seas oli Peter Põder "Korra veel", autor Peter Põder. Eesti Laulu poolfinaal toimub 20.jaanuaril Tartus. Esmakordselt kuulis tänavusi võistluslugusid 8.detsembril. Eesti Laulu finaal toimus 17.veebruaril.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 13.12.2016 - 11:24
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 17.02.2024 - 21:24
Eesti artist, Ansambel, Pop

Eliot Ness on Tallinna pop rock trio, kus musitseerivad Peter Põder (laul, kitarr), Rauno-Marko Murakas (basskitarr) ja Sven Seinpere (trummid). Muusikaliselt võib bändi ühte paati panna koos Karl-Erik Taukari, Ott Leplandi, Tanel Padari ja paljude teiste analoogsetega. Terav ja tabav vokaal, moodne väljanägemine ja energiast pakatavad noored muusikud teevad kõik selleks, et nende loodud helid tabaksid kuulajat otse muusikasoonde. Rahvusvaheline nimi valiti, et saaks oma unistust, muusikat ja visiooni läbi suruda nii Eestis kui välismaal.

2014. aasta sügisel tekkis kolmel noormehel idee ühisest bändist. Esimese aasta jooksul tegeleti põhiliselt omaloomingu kirjutamise, viimistlemise ja talletamisega, mille esmaseks avalikuse ette toomiseks võib lugeda 2015. aasta noortebändi. Võistluselt võeti kaasa singli salvestuse võimalus, mida toetas ja aitas läbi viia Eesti Rahvusringhääling. Looga "Unelm saab ilmsiks" esineti Tudengite Eurovisioonil, mis toimus 20.märtsil 2015. 19.veebruaril 2016 esineti looga "Crazy" ETV Terevisioonis. 4.juunill 2016 oli ansamblil au astuda üles kodusel Kapa Rockil, kus kõlasid bändi lood "Kui sind veelkord näen", "Soov" ja "Koos kõrgelt lendame".

Kõiki noormehi on nähtud korduvalt meie kodumaa lavalaudade peal, all, kõrval ja taga. Nii Karl-Erik Taukari, Birgit Sarrapi, Mihkel Rati, Teele Viira, Smilersi ja paljude teistega koos.

Peter Põder alustas seitsmeliikmelises kooliansamblis Kreeker, mis loodi Kohilas aastal 2000 muusikaõpetaja Eerik Laanmetsa juhendamisel ning proove tehti Tohisoo mõisas. Kõik originaallood oli kirjutanud Peter Põder ning ühed solistid olid Birgit Õigemeel koos oma õe Kairiga. Oma suurematest saavutustest tõstsid kreekerid esile "Seitsmes vapras" viis nädalat püsinud lugu "I`ll Be Back" ja teise loona saatesarja lõpetamiseks tehtud "4 You". Trumme mängis Peteri sõber Viljar Särekanno, kellega koos asutati 2008. aastal rockbänd Merwis. Bändi kuulsaim saavutus oli Noortebänd 2010 teine koht. Bändi loole Jennifer Loves Mark valmis 2012 mais muusikavideo.

Rauno-Marko Murakas mängib basskitarri ansamblis Sounds of September. Neljaliikmeline alternatiiv-rockbänd alustas tegevust 2012 aasta lõpus Tallinnas. Trummariks tuli alates 2014. aasta septembrist Sven Seinpere bändist Freelancer. Sounds of September esikalbum ilmus märtsis 2016.

Oktoobris 2016 tuli välja Birgiti singel “Leekides tee”, mille autor on tema bändi kitarrist Peter Põder. “Peteriga oleme teinud muusikat juba sellest ajast kui olime teismelised, kuna me oleme mõlemad Kohilast pärit,” jutustas Birgit.

30.novembril 2016 avaldas Eliot Ness esimese singli "Pärast räägime" koos laulusõnadega videoga. "Meie laul "Pärast räägime" jutustab loo sellest, kuidas jätame tihti olulised asjad ütlemata, mõeldes, et tegeleme sellega pärast," kirjeldasid bändiliikmed värsket lugu.

Eliot Ness astus vaatajate ette 20.veebruaril 2017 ETV "Terevisioonis". Kõlasid laulud "Õigel teel" ja "Pärast räägime".

1.oktoobril 2017 tehti avalikuks Rapla Susi Stuudios filmitud akustiline lugu Eliot Ness feat Kristel Aaslaid "Õigel teel".

Eliot Ness võistles Noortebänd 2017 poolfinaalis 5.oktoobril Tartu Genialistide klubis ent edasi ei pääsenud.

Peter Põder ja laulja Margus Vaher kirjutasid koos loo “Sinuga”, mis avaldati 13.märtsil 2018. "Lugu räägib andmisest armastuses ning sellest erilisest inimesest, kellega koos viibides tunned, et oled enda parim versioon ja et Sul on tiivad,” ütleb laulu kaasesitaja Peter Põder.

Peter Põder oli Eesti Laul 2020 poolfinaalis osalenud kollektiivi Viinerid loo “Kapa Kohi-La” üks autoritest.

Peter Põderi käe all sündis taustamuusika pop/räpp loole “Kadunud hetkes”. 10.juulil 2020 avaldatud lugu esitavad Karl Tamme ja räppar AL ning masterdada aitas Smilersi kittarrist Erko Laurimaa.

Peter Põder andis 16.märtsil 2021 välja soololaulu “Leian end”, mille kaasautoriks Karl Tamme. Loo imekaunis muusikavideo valmis eesti looduses. Filmimehed: Charles Aron Zobel, Siim Martin Kaasik, Siim Koppel.

30.aprillil tuli Peter Põder lagedale looga ''Üksik Vagun''. Koostöös Karl Tammega elustati 11 aastat vana lugu, mille sõnad on juba 30. aastat vanad. Tegu on luuleteosega, millele loodi uus meloodia.

20.11 võistles Eesti Laul 2022 esimeses veerandfinaalis Peter Põder lauluga "Koos lõpuni", mille autorid on ta ise ja Raul Krebs.

8.detsembril esinesid Peter Põder ja Hardo Hansar ETV Terevisioonis lugudega "Koos lõpuni" ja "Embrace the Change".

24.12.2022 tuli välja Peter Põder & Karl Tamme lugu "Ilusat Päeva", mis kirjutati valmis juba 3 aastat tagasi. “On kätte jõudnud aeg, kus hinges rahu ja pole enam kiiret kuskile. Nüüd rohkem meile südamesse mahub ja kõiki enda ümber märkame.” Nii kõlab Karl Tamme ja Peter Põdra uue loo üks salm, mis on pühadele ja talvisele ajale pühendatud. Video tegid Martin Heinla ja Alex Kurjama ning näitlevad Helena Kurjama ja Andreas Palli.

Eesti Laul 2024 10. finalisti seas oli Peter Põder "Korra veel", autor Peter Põder. Eesti Laulu poolfinaal toimub 20.jaanuaril Tartus. Esmakordselt kuulis tänavusi võistluslugusid 8.detsembril. Eesti Laulu finaal toimus 17.veebruaril.

Faktid

Koosseis (nimi/tegevus bändis/sünnipäev):
Peter Põder - kitarr/vokaal - 11.03.1991
Rauno-Marko Murakas – basskitarr - 26.06.1993
Sven Seinpere – trummid - 14.08.1994

Muud huvitavat

Seotud videod

Peter Põder - Korra veel
Peter Põder - Korra veel

Artist: Peter Põder

Lugu: Korra veel

Aasta: 2023

Peter Põder - Leian end
Peter Põder - Leian end

Artist: Peter Põder

Lugu: Leian end

Aasta: 2021

Peter Põder - Koos Lõpuni
Peter Põder - Koos Lõpuni

Artist: Peter Põder

Lugu: Koos Lõpuni

Aasta: 2021