The Queen Of Spades

15.juunil 2020 avaldati Youtube'is singli "We Are Doomed" lüürikavideo.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 20.12.2016 - 09:25
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 28.10.2020 - 06:49
Eesti artist, Ansambel, Rock

The Queen Of Spades on noor ja vihane psühhedeelse blues-rocki trio, mis tuli kokku 2015. aasta alguses. Lauljaks ja kitarristiks on Oskar Malleus, basskitarril Riho Tähemaa ning trummidel Uku Varul. Bändi esimene suurem ülesastumine oli Augustibluusil 2015. Alates maist 2016 asus trumme mängima Siim Koppel.

18.oktoobril 2016 tuli välja esimene singel "Crosstown Traffic" ning 21.oktoobril esineti Rock Cafe sünnipäevakontserdil.

Edasi suunduti stuudiosse 5-loolist EP-d salvestama. Kõik lood on originaallooming. Astudes natuke eemale ka tavapärasest trio kooslusest, kaasati endaga mitu andekat külalismuusikut. EP tarvis kogus bänd Hooandjas toetust kuni 23.detsembrini. EP "We Are Doomed" nägi ilmavalgust jaanuari alguses. lisaks lasti välja nimiloo singel.

21.detsembril 2017 avaldati singel "Wasting Light". Lindistas, Mixis ja Masterdas Rauno Avel. Kaasa lõid Vivi Maar ja Viveli Maar.

3.augustil esines bänd Haapsalus festivalil Augustibluus ning 8.augustil oldi laval kontsertklubis Kivi Paber Käärid.

18.12.2018 toimus Von Krahlis The Queen Of Spadesi kontsert, kus koguti annetusi Toidupangale. 27.12 toimus vastavatud U3 Kontsertklubis minifestival WINTER BREAK 2018, kus astusid üles noorema põlvkonna ägedamad bändid nagu Rainer Ild, Bourbon Sugar, The Queen Of Spades ja The Boondocks.

16.märtsil toimus Von Krahlis The Queen of Spades live kontserdi salvestus.

24.mail 2019 ilmus Eesti rokkbändil The Queen Of Spades debüütalbum pealkirjaga "The Recent Past". 10-loolise albumi salvestamise protsess sai alguse bändiliikmete sõbra vanaisa sada aastat vanas majas Hiiumaal. Kui bänd oli Hiiumaale jõudnud ning end jooksva veeta ja ebausaldusväärse elektriühendusega majas sisse seadnud, avastati, et kõige tähtsam juhe oli linna ununenud. Seepeale sõitsid noormehed saare teise otsa, et uus juhe osta ning poemüüja otsustas halenaljaka loo peale selle neile hoopiski kinkida.

Uue muusika salvestamiseks olid pillid ja mikrofonid üles seatud niimoodi, et ärgates saaks kohe tööle hakata. Protsess oli üsna valutu kui välja arvata need korrad, mil mehed oma pille mängides elektrilööke said. Kitarri-, bassi- ja trummipartiid mängiti Hiiumaal sisse ning hiljem lisati Peeter Salmela stuudios vokaalid, klahv- ja keelpillid. Aasta hiljem oli album peaaegu valmis ning sai viimase lihvi masteri näol Nashville'is USA-s.

Esimeseks helinäiteks albumilt oli raadiosingel "1984". "See pala on ideaalseks sissejuhatuseks meie albumile. Kirjutasin selle loo juba umbes kaheksa aastat tagasi, isegi refrääni sõnad olid olemas, kuid üleüldine temaatika puudus. Siis aga sattus mulle kätte George Orwelli raamat "1984", samastusin tol hetkel peategelasega ning kogu loo temaatika loksus paika," selgitas loo autor Oskar Malleus.

24.mai õhtul kuulis bändi uut ning vanemat muusikat Von Krahlis toimunud kontserdil, millest tehti videosalvestus. Järjest postitati facebooki live-videosid - "Your Conscience", "Down Syndrome", "Revolution" ja "1984".

15.juunil 2020 avaldati Youtube'is singli "We Are Doomed" lüürikavideo.

Faktid

The Queen Of Spades on (nimi - tegevus bändis - sünnipäev):
Oskar Malleus – kitarr, vokaal - 19.09.1992
Riho Tähemaa - basskitarr - 22.09.1995
Siim Koppel - trummid - 03.10.1990

Muud huvitavat