Jason Mraz

2.veebruaril 2024 avaldasid Ingrid Michaelson ja Jason Mraz ilusa uneleva loo "Love Is".
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 05.02.2017 - 10:57
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 02.02.2024 - 08:25
Välismaine artist, Sooloartist, Alternative & Indie

Jason Mraz on USA laulja ja muusik. Kahekordne Grammy auhinnavõitja on viimase viieteistkümne aasta jooksul läbi enda loomingu, elavate kontsertesinemiste ja heategevuslike projektide toonud oma positiivse sõnumi ning hingelise folk-pop saundi vaimustunud publikuni üle maailma.

Karjääri alguses esines ta aga kolm aastat järjest San Diego lähedal asuvas kohvikus. Tänapäevaks on muusiku albumeid müüdud enam kui seitse miljonit koopiat. Tänu suurtele müüginumbritele on Jasoni kauamängivad kerkinud plaatina ja multiplaatina staatusesse enam kui kahekümnes riigis. Mraz on olnud kuus korda nomineeritud Grammyle, võites seda mainekat auhinda kahel korral. Ta on esinenud väljamüüdud showdega sellistes kuulsates kontsertpaikades nagu seda on The Hollywood Bowl, Madison Square Garden ja Londoni O2 Arena.

Lisaks muusikuametile on Jason nii surfar, filmitegija, fotograaf kui põllumees ja aednik. Olles tervisliku elustiili ja vegandieedi suur pooldaja, omab ta Californias avokaadofarmi ning on investeerinud ka veganrestorani Los Angeleses. Mraz on ka pühendunud maailmakodanik, kelle filantroopilised tegevused ulatuvad erinevate kõikehõlmavate teemadeni, nende hulgas keskkonnaprobleemide ning inimõigusteni. Läbi selle tugevdab ja tähistab ta lugematuid muusikavorme ning muusika imelist võimsust, innustades ja rõõmustades fänne üle terve maakera, mida ta kutsub koduks.

Mrazi debüütalbum "Waiting for My Rocket to Come" ilmus 2002. aastal ja jõudis 2005. aastal plaatinaplaadi staatusesse (st. müüdud üle miljoni plaadi). USA Billboard 200 edetabelis jõudis plaat 55. kohale. Albumi esimene singel oli "The Remedy (I Won't Worry)" ja see jõudis singlite edetabelites samuti kõrgetele kohtadele. 2004. aastal ilmusid plaadilt singlid "Curbside Prophet" ning "You and I Both".

26.juulil 2005 ilmus Mrazi teine stuudioalbum "Mr. A-Z". Albumi esiksingel "Wordplay" tõusis Billboard 200 edetabelis 5. kohale. 2006. aastal tuli välja singel "Geek in the Pink".

Jason Mrazi kolmas stuudioalbum "We Sing. We Dance. We Steal Things" tuli välja 13.mail 2008 koos megahitiga “I’m Yours”. Plaat tõusis Billboard 200 edetabelis 3. kohale. Mraz’s 2008 kontserttuur viis teda Ameerikasse, Euroopasse, Aasiasse ja Austraaliasse ning lisaks tuli müügile personaalraamat "A Thousand Things". Tuurist anti välja 16.novembril 2009 dvd "Beautiful Mess: Live On Earth". Kaks Grammy auhinda võitis ta 2010. aastal – pop-kategoorias parima meesvokaali esituse eest loos "Make It Mine" ja parima popduo (koos Colbie Caillatiga) esituse eest loos "Lucky".

Neljas album "Love Is a Four Letter Word" ilmus 13.aprillil 2012 ja tõusis Billboard 200 edetabelis 2. kohale. Plaadi esiksingel "I Won't Give Up" jõudis Billboard Hot 100 edetabelis 8. kohale. Järgmised singlilood olid veel "93 Million Miles" ja "The Woman I Love". 17.jaanuaril 2014 tuli välja dvd "Tonight Not Again-..Live At The Eagles Ballroom".

Jason Mrazi viies stuudioalbum "Yes!" ilmus 15.juulil 2014 ning oli taas #2 USA-s. Kuu varem esitles Jason 15-minutilist lühifilmi "We Can Take The Long Way", mille lavastasid Jeff Nicholas & Jonathan Craven. Filmis kõlavad lood "Love Someone", "Hello, You Beautiful Thing" ja "Long Drive". 25.oktoobril 2015 abiellus ta Christina Caranoga.

9.märtsil 2017 esines Jason Mraz esmakordselt Eestis akustilise kontserdikavaga "Õhtu koos Jason Mrazi ja tema kitarriga". “Olen tuuritamas. Olen elevil. Olen tänulik. Olen Jason. Olen endiselt läbinisti teie!” 15.detsembril avaldas Jason Mraz loo "Can't Hold Out On Love".

27.aprillil 2018 ilmus Jason Mraz uus singel "Have It All". 13.juunil tuli välja lugu "Unlonely" ning 6.juulil "Might As Well Dance" koos muusikavideoga. 27.juulil avaldas ta loo "More Than Friends", kus laulab kaasa Meghan Trainor.

10.augustil ilmus Jason Mraz 10-looline album "Know".

9.novembril esitles Jason Mraz jõululugu “The Givingest Time of the Year”.

14.veebruaril tuli Jason Mraz välja albumilt "Know" pärit loo "Love Is Still The Answer" muusikavideoga, mille lavastas Martin Montgomery.

Jason Mraz osales progelegendi Alan Parsons 26.aprillil 2019 ilmunud albumi loos "Miracle".

15.novembril 2019 tulid Jason Mraz ja Ingrid Michaelson välja jõulusingliga "Christmas Valentine." Ilusa ballaadi muusikavideot esitleti 25.novembril.

Jason Mraz sõlmis plaadifirmaga BMG lepingu kolmele albumile. Neist esimene "Look for the Good" tuli välja 19.juunil 2020 ning sisaldab 12 lugu. Nimiloo singel ilmus 17.aprillil. Teine singel oli 7.mail avaldatud duubel "Wise Woman" ning kolmandana tuli 28.mail koos Tiffany Haddish'iga "You Do You".

25.juunil 2021 andis Jason Mraz välja nelja looga "Lucky" EP. Nimiloos lõi kaasa Emily King.

16.juulil avaldas Jason Mraz albumist "Look For The Good" deluxe versiooni, kus 12 + 6 lugu.

Jason Mraz laulis prantsuse keeles duetti Joyce Jonathan 25.novembril ilmud singlil "A la vie comme a la mort".

11.veebruaril 2022 avaldas Jason Mraz albumi "Lalalalovesongs", millel kõlas 12 armastusest rääkivat lugu tema repertuaarist.

15.veebruaril 2023 ilmus Jason Mraz singel "I Feel Like Dancing" koos muusikavideoga ning 30.märtsil avaldas ta loo "You Might Like It". 3.mail avaldas Jason Mraz singli "Pancakes & Butter" koos muusikavideoga.

Kaheksas album "Mystical Magical Rhythmical Radical Ride" tuli välja 23.juunil Plaat sisaldab 10 lugu, millest kolm on ilmunud singlitena. Samas esitles ta "Feel Good Too" muusikavideot.

2.veebruaril 2024 avaldasid Ingrid Michaelson ja Jason Mraz ilusa uneleva loo "Love Is".

Faktid

Nimi: Jason Thomas Mraz
Sünniaeg/koht: 23.juuni 1977 Mechanicsville, Virginia, USA
Pikkus: 175 cm

Muud huvitavat