Merit Männiste

17.augustil toimub Rapla lauluväljakul XV Vaba Rahva Laul. Solistideks on Tõnis Mägi, Silver Lumi, Annika Lumi, Sandra Nurmsalu, Merit Männiste, Märten Männiste, Andri Lobjakas ja Renate. Peadirigent Lauri Breede, saadab Urmas Lattikase ansambel ja pidu juhib Veikko Täär.
Jutu autor ja esmane lisaja:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 06.02.2017 - 20:40
Viimati täiendatud:
Tõnu - tonu@allstarz.ee 26.06.2024 - 10:41
Eesti artist, Sooloartist, Pop

Kohila valla ääremaalt Viliverest pärit Merit Männiste (sünd. 09.04.1996) ja tema venna Märteni juhendajaks ja lauluõpetajaks on terve laste teadliku elu olnud isa Kaupo. Alates 2007. aastast esinetakse kolmekesi pereansambliga ning suure menu osaliseks saadi 2014. aastal TV võistlussaates "Perepidu".

Aastal 2008 õppis mitmeid laulukonkursse võitnud Merit Männiste Kohila Koolituskeskuse Muusikakoolis soololaulu Maarja Paju juhendamisel. Viiulit õppis ta Tallinna Muusikakeskkoolis aastatel 2002–2012 (Toomas Nestori kl.) ning jätkas seejärel samas õpinguid laulu erialal (Triin Ella kl.). Ta on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia koorijuhtimise eriala.

Nimiosas astus Merit lavale 2011 aastal esilinastunud Rahvusooper Estonia Vinteri/Raudmäe muusikalis "Pipi Pikksukk". Meritil oli kanda üks peaosadest – Lusti roll 29. ja 30.juulil 2012 nelja lavastusega Kohilas jõekäärus etendunud kogukonnamuusikalis "Veterahva needus".

2013 detsembris ilmus Merit Männistel Riine Pajusaare sulest pärit lugu "Iial veel". Helilooja ise ütles laulu iseloomustamiseks järgmist: "Kas oled vahel soovinud näha maailma kellegi teise silmade läbi, tunda kellegi teise tundeid, näha kellegi teise unenägusid? Laul "Iial veel" on müstiline, omapärane ja õnnelik armastuslaul sellest, kuidas neiu ärkab oma armsama unenäos ning näeb ennast armastatud inimese silmade läbi."

Juunis 2014 salvestasid Merit Männiste ja produtsent Marco Margna jaanipäevaks romantilise sõnumiga suvelaulu "Armulaul jaanikul". Laulu viisi ja sõnad kirjutas Väino Ratassepp.

17.augustil 2015 esitles Merit Männiste helget ja optimistlikku singlit "Jääingel". Loo viisi on loonud Merit ise, sõnad kirjutas lauljatari isa Kaupo Männiste. Laulust on teinud muusikavideo Jaanus Silla.

Alates oktoobrist 2016 osaleb Merit haridusprojektis "Punamütsike ja seitse pöialpoissi" 4–10-aastastele lastele, mis toimub Estonia talveaias.

5.veebruaril 2017 avaldas lauljanna oma järjekordse singli "It Was Late", mille muusika kirjutas Kaupo Männiste ja sõnad Riine Pajusaar. Muusikaprodutsendiks oli Timo Vendt. Laulule valmis värvikirev muusikavideo, mille režissööriks on Jaanus Silla.

17.aprillil 2017 tuli Merit Männiste välja koos Urmas Lattikasega salvestatud uue lauluga “Arm jääb”, mille autor on Väino Rattassepp.

30.mail tuli Merit välja looga “Triibukangast varju all”, mille võib leida ka peatselt ilmuvalt Perebändi duubelalbumilt “Kuld”.

Merit Männiste oli Hämariku peaosatäitjaks XII noorte tantsupeol, mis toimus 30.juunist 1.juulini 2017.

Merit mängis Kanal 2 sügishooajal müstilises seriaalis "Nukumaja" Marianni.

Lauljataril ilmus 4.oktoobril 2017 lugu "Don't Hold Me Down", mille muusika ja sõnad kirjutas Viido Polikarpus. Produtsendiks oli Margus Martmaa, kitarril mängib Toomas Vanem. Laulule valmis stuudios muusikavideo, mille režissööriks on Jaanus Silla.

19.novembril tuli Merit välja uue looga “Tähevärav”, mille teksti kirjutas Stina Märtson, produtseeris ja miksis Peeter Kaljuste.

Männiste Perebänd avalikustas 4.veebruaril laulu pealkirjaga “Viis roosi ja suudlus”, mille kirjutasid Väino Ratassepp ja Kaupo Männiste.

Merit Männiste on koos Brad Jurjensiga saanud valmis laulu pealkirjaga “Hei, palun peatu!”, mille avaldas Records2000 13.märtsil.

23.mail 2018 tuli välja Meriti loo “Dancing On a Glass Floor” Paldiskis filmitud muusikavideo, mille režissööriks on Jaanus Silla. Lugu on pärit Männiste Perebändi plaadilt “Kuld”.

Merit Männiste andis 6.augustil välja uue singli “Unusta”, mille muusika autoriks on Peeter Kaljuste ja sōnad on kirjutanud Stina Märtson. Laul räägib tupikusse jōudnud suhtest.

YouTube’is sai 4.novembrist kuulata Merit Männiste esitatud laulu “Lapsed lennand tuulde”. Muusika autor on Merit ise, sõnad Lehte Hainsalult, saadab Männiste Perebänd.

7.novembril ilmus Brad Jurjensi jõulualbum "MMXIX CD", kus Merit Männiste on sisse laulnud vokaalid lugudele "Ta Kuuleb Ja Näeb" ning "Püha Öö/Silent Night".

Merit Männiste tuli välja 1.detsembril jõulusingliga “Jõulurahu”, mille viisi on kirjutanud artist ise, sōnad tema isa Kaupo Männiste. Singli on salvestanud, produtseerinud ja mikserdanud Peeter Kaljuste, kes mainis, et tegemist on ühe viimase aja kauneima jõululauluga, mida ta kuulnud: “Miks mitte väita, et just see lugu ongi maailma kauneim jõululaul,” lisas Kaljuste.

1.aprillil avalikustas Merit singli “Vaikides”. Loo viisi autorid on Peeter Kaljuste ja Priit Pajusaar, sõnad kirjutas Stina Märtson. Kitarrid mängis sisse Tõnu Timm ning produtseeris, arranžeeris ja miksis Peeter Kaljuste.

21.juulil avaldas Merit uue singli "Õhtune tee", mille muusika autorid on Peeter Kaljuste ja Priit Pajusaar, sõnad kirjutas Marek Sadam.

17.novembril andis Merit välja uue singli “Täiskuujões”, millele valmis ka muusikavideo. "Eks meil kõigil on omad unistused. See laul räägib lapsepõlve igatsusest millegi erilise järele. Teekond selleni võib viia nii läbi maa kui ka õhu. Mind on alati lummanud kuupaistene rahustav veevool," kirjutas Merit. Laulu muusika autor ja produtsent on Peeter Kaljuste. Sõnad on kirjutanud Stina Märtson. Muusikavideo tegi Joonas Laiapea.

22.detsembril 2019 sündis Meriti ja poliitik Jaak Madisoni perre pisipoeg. “On suur rõõm teatada, et meie perre sündis jõulureede eelõhtul armas päkapikk Jakob, kes kaalus 4206g ja oli 54cm pikk! Oleme väga õnnelikud ja soovime kõigile ilusaid pühi!” teatasid õnnelikud vanemad.

26.märtsil 2020 avaldasid Merit Männiste ja Lauri Tõnspoeg ühise loo pealkirjaga “Kuld”. Lauluga kutsutakse praegusel kriisiajal sügavamalt endasse vaatama. Loo viisi autorid on Peeter Kaljuste ja Lii Schmidt, sõnad kirjutasid Marek Sadam ja Lauri Tõnspoeg. Pala arranžeeris, produtseeris, miksis Peeter Kaljuste.

17.aprillil avaldas Männiste Perebänd värskelt salvestatud laulu “Ootan Sind, kallis”. Samal päeval tähistab oma 90. sünnipäeva selle loo autor – legendaarne saarlasest keemiaõpetaja ja laululooja Väino Ratassepp, kelle kirjutatud laule on Männiste Perebänd esitanud varemgi, tuntuim neist “Kallista”. Palju-palju õnne sünnipäevaks! “Loo taga peitub väga sügav lugu,” rääkis Merit Männiste raadiole Kadi antud telefoniintervjuus (kuula artikli allosast!). “Nimelt Väino pühendas selle loo oma endisele õpilasele, kes 2005. aastal helikopteri õnnetuses kahjuks surma sai. See laul on tema südames olnud väga kaua aega ja ta on soovinud, et seda salvestatakse. Nüüd, tema sünnipäeval, ma annan selle laulu talle nii-öelda üle. Loodame, et talle see meeldib ja kuulajatele ka.”

18.oktoobril jõudis Youtube uus lugu. "Stuudiotöö tulemusena sai valmis minu uus singel "Õhulossimees". 1970. aastal salvestas originaalversiooni Don McLean pealkirjaga "Castles in the Air". Nüüd, pool sajandit hiljem, pakun seda laulu kuulata eestikeelsena," sõnas Merit ja soovib kõigile head kuulamist. Sõnad on kirjutanud Anneliis Kõiv, kitarridel musitseerivad Meriti bändikaaslased Männiste Perebändist Märten ja Kaupo. Laulu produtseeris ja mixis Peeter Kaljuste.

13.detsembril avaldasid Merit ja Märten Männiste jõululaulu "Nüüd jõuluaeg on käes". Muusika ja sõnad - Kersti Kuusk.

Merit Männiste laadis 31.jaanuari hilisõhtul YouTube’i üles oma uue singli “Rongile”. Loo originaali esitab soomlanna Anna Puu, selle pealkirjaks on “Nopeimmat junat” ning pala jõudis 2010. aastal Puu albumile “Sahara”. Laulu viisi autor on muusik artistinimega Knipi, eestikeelsed sõnad kirjutas Anneliis Kõiv. “Rongile” salvestas ja miksis Peeter Kaljuste.

2.veebruaril kõlasid isamaalised laulud Merit Männiste esituses Tartu rahulepingu 101. aastapäeva tähistamisel Tartus, Raekoja platsil.

Merit Männiste avaldas 12.novembril 2021 loo pealkirjaga “Vanaisa”, mis valmis koostöös Are Jaamaga. “Avastasin enda jaoks imeilusa sõnumiga laulu “Grandpa (Tell Me ‘Bout The Good Old Days)”, mida esitab ansambel The Judds. Laul sai mulle kohe südamelähedaseks ja tekkis soov seda ka eestlastega jagada,” kirjutab Merit loo kommentaariks. “Lugu sai salvestatud suurepärase muusiku Are Jaama stuudios, temalt pärineb ka eestikeelne tekst. Kohe tähistame isadepäeva, olgu selle lauluga “Vanaisa” tervitatud kõik isad ja vanaisad."

Merit Männiste tuli 7.detsembril välja lauluga “Sparkling Prisms”. “Viido Polikarpus kirjutas laulu “Sparkling Prisms” ja usaldas selle esitamise mulle. Jaanus Silla meisterdas sellele ka video. Laul on salvestatud Uku Suviste stuudios, arranžeeris Margus Martmaa,” kommenteeris Merit.

1.veebruaril 2022 avaldas Merit Männiste uue loo "Mida mäletab see päev". Loo autoriks on Riine Pajusaar, produtsendiks Marco Margna,

Merit Männiste avaldas Eesti sünnipäeva puhul 20.veebruaril 2022 Kersti Kuuse kirjutatud laulu “Eestimaa nii kallis sa”, mis pärineb kogumikult “Eesti on mu kodumaa”. Laulu on arranžeerinud Themuri Sulamanidze.

24.veebruaril 2023 toimus Tallinna vanalinnas kümnendat korda Eesti vabariigi sünnipäevale pühendatud tõrvikurongkäik, mille eel laulsid rahvale Merit Männiste ja Kaupo Männiste.

Merit ja Märten Männiste osalesid TV3 saates “Uus laul” 23.aprillil looga "Kurjad on ajad", mille autoriteks on Merit Männiste, Märten Männiste, Kaupo Männiste. Lugu võistles edasi 14.mail poolfinaalis ning pääses 28.mail Alexela kontserdimajas toimunud finaali. Televaatajad valisid välja "Uus laul 2023" võitja, kelleks on Merit ja Märten Männiste looga "Kurjad on ajad".

Merit ja Märten Männiste avaldasid 8.detsembril südamliku loo “Taas jõulud”, mis on akustiline kaver Briti popduo Wham! hitist “Last Christmas”. Eestikeelsed sõnad kirjutas Ellen Mälton. Männiste Perebänd jõulukontserdid “Helisev muusika” leidsid aset 29.detsembril Tallinnas Kaarli kirikus ja 30.detsembril Tartus Peetri kirikus.

17.augustil toimub Rapla lauluväljakul XV Vaba Rahva Laul. Solistideks on Tõnis Mägi, Silver Lumi, Annika Lumi, Sandra Nurmsalu, Merit Männiste, Märten Männiste, Andri Lobjakas ja Renate. Peadirigent Lauri Breede, saadab Urmas Lattikase ansambel ja pidu juhib Veikko Täär.

Faktid

Merit Männiste
sündinud 09.04.1996

Muud huvitavat

Seotud videod

Merit Männiste - Sparkling Prisms
Merit Männiste - Sparkling Prisms

Artist: Merit Männiste

Lugu: Sparkling Prisms

Aasta: 2021

Merit Männiste - Täiskuujões
Merit Männiste - Täiskuujões

Artist: Merit Männiste

Lugu: Täiskuujões

Aasta: 2019

Merit Männiste - Dancing On a Glass Floor
Merit Männiste - Dancing On a Glass Floor

Artist: Merit Männiste

Lugu: Dancing On a Glass Floor

Album: Kuld

Aasta: 2018

Režissöör: Jaanus Silla

Merit Männiste - It Was Late
Merit Männiste - It Was Late

Artist: Merit Männiste

Lugu: It Was Late

Aasta: 2017

Režissöör: Jaanus Silla

Merit Männiste - Jääingel
Merit Männiste - Jääingel

Artist: Merit Männiste

Lugu: Jääingel

Aasta: 2016

Režissöör: Jaanus Silla